کد خبر: ۱۸۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرمرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کشور:
مدیرکل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کشور با بیان اینکه جشنواره سینما حقیقت در شرایطی دهمین دوره خود را به پایان رساند که وضعیت سینمای مستند ما در قیاس با 15 سال قبل مصداق بارز قیاس مع الفارق است، گفت: فراوانی مستندسازان و تولید آثار ارزشمند در حوزه سینمای مستند در گونه مختلف از جمله اجتماعی و ... از نظر کیفیت و فراوانی آثار در خور توجه است و یکی از مواردی که داوران در این دوره به آن اذعان داشتند، سختی انتخاب برترین ها بود.

مدیرکل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کشور با بیان اینکه جشنواره سینما حقیقت در شرایطی دهمین دوره خود را به پایان رساند که وضعیت سینمای مستند ما در قیاس با 15 سال قبل مصداق بارز قیاس مع الفارق است، گفت: فراوانی مستندسازان و تولید آثار ارزشمند در حوزه سینمای مستند در گونه مختلف از جمله اجتماعی و ... از نظر کیفیت و فراوانی آثار در خور توجه است و یکی از مواردی که داوران در این دوره به آن اذعان داشتند، سختی انتخاب برترین ها بود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سیدمهدی طباطبایی" شامگاه سه شنبه 23 آذرماه در نشست هنرمندان دهمین جشنواره سینمای حقیقت در کرمان با حضور استاندار کرمان اظهار کرد: هدف از برگزاری بخشی از جشنواره سینمای حقیقت در استان ها، تقدیر از زحمات و تلاش های همکاران سینمای مستند در آن استان است و هدف دیگر این است فعالان این حوزه استان بتوانند فضا، تشکل و خانه مستندی را راه اندازی کنند که منشاء خیر برای آن استان شود.

وی با بیان اینکه استان کرمان ظرفیت های بسیاری از جمله در تمدن، زیست محیطی، تاریخی، اجتماعی و .. دارد که هر کدام از آنها گستره وسیعی را برای تولید اثر مستند فراهم می آورد، تصریح کرد: در دنیا این امر پذیرفته است که یکی از مولفه های توسعه یافتگی، رسانه است و سینمای مستند به عنوان یک رسانه آگاهی بخش و موثر جایگاه ویژه ای دارد و هر چه میل جامعه ای به توسعه یافتگی بیشتر باشد، توجه و تمنای آن جامعه برای دیدن فیلم مستند افزون می شود.

طباطبایی با بیان اینکه جشنواره سینما حقیقت در شرایطی دهمین دوره خود را به پایان رساند که وضعیت سینمای مستند ما در قیاس با 15 سال قبل مصداق بارز قیاس مع الفارق است، گفت: فراوانی مستندسازان و تولید آثار ارزشمند در حوزه سینمای مستند در گونه مختلف از جمله اجتماعی و ... از نظر کیفیت و فراوانی آثار در خور توجه است و یکی از مواردی که داوران در این دوره به آن اذعان داشتند، سختی انتخاب برترین ها بود.

مدیرکل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کشور افزود: تلاش بر این است که از یک سطح ملی بتوانیم به سطح استان نیز توجه ویژه داشته باشیم، زیرا شناختی که مستندساز استانی از ظرفیت های موجود در منطقه خود و اطلاعات میدانی دارد، بیش از کسانی است که از خارج از استان به استان می آیند و این تلاش در دوره های گذشته ثمر داد و سینمای مستند اصفهان را دو سال قبل برگزار کردیم و منجر به یک تشکل خیلی خوب در این استان شد.

طباطبایی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم شاهد تولید آثار درخشان در معرفی ظرفیت ها و توانندی های استان کرمان باشیم و همه مردم ایران از این توانایی ها باخبر شوند و یکی از ظرفیت های کرمان بحث ژئوتوریسم است که شاید به آن خیلی توجه نشده است.

به گزارش ایسنا، "مجتبی دهقانی" نماینده سینماگران استان کرمان در دهمین جشنواره سینما حقیقت نیز در این مراسم گفت: کرمان یک شهرک تماما سینمایی است، استانی چهار فصل با اقلیم، آثار تاریخی و ادیبان و هنرمندان مختلف که امیدواریم فیلمسازان بتوانند از بستر فراهم شده استفاده کنند.

وی افزود: مدیران زیادی را در جشنواره های مختلف رصد کردیم و مدیریت آقای طباطبایی نژاد را در کشور و مدیران سینمایی نمونه دیدیم و ایشان مدیری دلسوز به فیلمسازان و سینمای مستند ایران هستند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

آب سرد مرکز پژوهش‌های مجلس روی سر طراحان تقسیم استان: این طرح با سیاست‌های کلی نظام و تجربه جهانی مغایرت دارد/ بی‌توجهی نمایندگان جیرفت و بم به تلاش گفتارنو برای اخذ نظرات آنان درباره تقسیم استان

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)