کد خبر: ۱۸۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرمرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کشور:
مدیرکل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کشور با بیان اینکه جشنواره سینما حقیقت در شرایطی دهمین دوره خود را به پایان رساند که وضعیت سینمای مستند ما در قیاس با 15 سال قبل مصداق بارز قیاس مع الفارق است، گفت: فراوانی مستندسازان و تولید آثار ارزشمند در حوزه سینمای مستند در گونه مختلف از جمله اجتماعی و ... از نظر کیفیت و فراوانی آثار در خور توجه است و یکی از مواردی که داوران در این دوره به آن اذعان داشتند، سختی انتخاب برترین ها بود.

مدیرکل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کشور با بیان اینکه جشنواره سینما حقیقت در شرایطی دهمین دوره خود را به پایان رساند که وضعیت سینمای مستند ما در قیاس با 15 سال قبل مصداق بارز قیاس مع الفارق است، گفت: فراوانی مستندسازان و تولید آثار ارزشمند در حوزه سینمای مستند در گونه مختلف از جمله اجتماعی و ... از نظر کیفیت و فراوانی آثار در خور توجه است و یکی از مواردی که داوران در این دوره به آن اذعان داشتند، سختی انتخاب برترین ها بود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سیدمهدی طباطبایی" شامگاه سه شنبه 23 آذرماه در نشست هنرمندان دهمین جشنواره سینمای حقیقت در کرمان با حضور استاندار کرمان اظهار کرد: هدف از برگزاری بخشی از جشنواره سینمای حقیقت در استان ها، تقدیر از زحمات و تلاش های همکاران سینمای مستند در آن استان است و هدف دیگر این است فعالان این حوزه استان بتوانند فضا، تشکل و خانه مستندی را راه اندازی کنند که منشاء خیر برای آن استان شود.

وی با بیان اینکه استان کرمان ظرفیت های بسیاری از جمله در تمدن، زیست محیطی، تاریخی، اجتماعی و .. دارد که هر کدام از آنها گستره وسیعی را برای تولید اثر مستند فراهم می آورد، تصریح کرد: در دنیا این امر پذیرفته است که یکی از مولفه های توسعه یافتگی، رسانه است و سینمای مستند به عنوان یک رسانه آگاهی بخش و موثر جایگاه ویژه ای دارد و هر چه میل جامعه ای به توسعه یافتگی بیشتر باشد، توجه و تمنای آن جامعه برای دیدن فیلم مستند افزون می شود.

طباطبایی با بیان اینکه جشنواره سینما حقیقت در شرایطی دهمین دوره خود را به پایان رساند که وضعیت سینمای مستند ما در قیاس با 15 سال قبل مصداق بارز قیاس مع الفارق است، گفت: فراوانی مستندسازان و تولید آثار ارزشمند در حوزه سینمای مستند در گونه مختلف از جمله اجتماعی و ... از نظر کیفیت و فراوانی آثار در خور توجه است و یکی از مواردی که داوران در این دوره به آن اذعان داشتند، سختی انتخاب برترین ها بود.

مدیرکل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کشور افزود: تلاش بر این است که از یک سطح ملی بتوانیم به سطح استان نیز توجه ویژه داشته باشیم، زیرا شناختی که مستندساز استانی از ظرفیت های موجود در منطقه خود و اطلاعات میدانی دارد، بیش از کسانی است که از خارج از استان به استان می آیند و این تلاش در دوره های گذشته ثمر داد و سینمای مستند اصفهان را دو سال قبل برگزار کردیم و منجر به یک تشکل خیلی خوب در این استان شد.

طباطبایی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم شاهد تولید آثار درخشان در معرفی ظرفیت ها و توانندی های استان کرمان باشیم و همه مردم ایران از این توانایی ها باخبر شوند و یکی از ظرفیت های کرمان بحث ژئوتوریسم است که شاید به آن خیلی توجه نشده است.

به گزارش ایسنا، "مجتبی دهقانی" نماینده سینماگران استان کرمان در دهمین جشنواره سینما حقیقت نیز در این مراسم گفت: کرمان یک شهرک تماما سینمایی است، استانی چهار فصل با اقلیم، آثار تاریخی و ادیبان و هنرمندان مختلف که امیدواریم فیلمسازان بتوانند از بستر فراهم شده استفاده کنند.

وی افزود: مدیران زیادی را در جشنواره های مختلف رصد کردیم و مدیریت آقای طباطبایی نژاد را در کشور و مدیران سینمایی نمونه دیدیم و ایشان مدیری دلسوز به فیلمسازان و سینمای مستند ایران هستند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

خودروی جدید و مرموز کرمان موتور/ پیش بینی هایی از جک J7 تا سی هاو A5 پلاس

مسئولان نسبت به رفع  ابهامات در قیمت گذاری کالاهای اساسی اقدام کنند

خوابگاه کانکسی دانشجویان علوم‌پزشکی بم در آتش سوخت

پاسخ همتی به سخن «گرانی امتحان الهی است» امام جمعه تهران

۱۰ شهرستان کرمان در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفتند

سقوط وانت به دره ۶ نفر را در زرند کرمان به کام مرگ کشاند

من از اینکه عکسم و اسمم ‌‎ ‎‌در این روزنامه‌ ها باشد بدم ‌‎ ‎‌می‌‌آید

شناسایی ۶ بیمار مشکوک به آبله میمون در ایران

فروش سیگار حتی تک‌فروشی به زیر ۱۸ ساله‌ها ممنوع شد

آغاز پروژه احداث کارخانه فلوتاسیون خاتون آباد

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)