کد خبر: ۱۸۱۹۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
باراک اوباما، رئیس جمهوری در حال کناره‌گیری آمریکا در واکنش به اظهارات اخیر دونالد ترامپ که گفته بود با آغاز ریاست جمهوری‌اش خیلی کمتر از روسای جمهور قبلی و صرفا در حد لزوم در جلسه‌های اطلاعاتی شرکت خواهد کرد گفت: این کار ترامپ مثل "با چشمان کور پرواز کردن" در حوزه مدیریت امور امنیت ملی محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، باراک اوباما رئیس جمهوری در حال کناره گیری آمریکا در یک برنامه تلویزیونی گفت: این اشتباه است که رئیس جمهور منتخب آمریکا از حضور در این جلسات منظم جامعه اطلاعاتی پرهیز می‌کند.

ترامپ در مصاحبه‌ای پیش از این گفته بود که علاقه‌ای به حضور در جلسات  اطلاعاتی روزانه برخلاف روسای جمهور قبلی آمریکا نداشته و صرفا در صورت لزوم در این جلسات شرکت خواهد کرد.

او گفت که تصمیم گیری‌ درباره اینکه یک تحول به اندازه کافی تغییر بزرگی را برای جلب توجه او به وجود میاورد را به عهده دیگر مقاماتی که در این جلسات شرکت می‌کنند خواهد گذاشت.

ترامپ همچنین گفت: من یک شخص باهوش هستم و لازم نیست هر روز برای مدت هشت سال یک چیز را دائم به من بگویند.

این در حالی است که اوباما وترامپ براساس گزارش‌ها در حال حاضر ارتباطات دوستانه‌ای داشته و برای رایزنی و مسائل مربوط به انتقال قدرت با یکدیگر بحث و دیدار می‌کنند.

اوباما در حرف‌های اخیرش تصدیق کرد که آژانس اطلاعاتی آمریکا کامل نیست با این حال او همچنین گفت که در این آژانس‌ها کارشناسان آگاه وطن پرست، سخت کوش و فوق العاده مشغول به کار هستند.

اوباما در واکنش به حرف‌های ترامپ گفت: مهم نیست که شما چقدر باهوش باشید. باید بهترین اطلاعات ممکن را به منظور اتخاذ بهترین تصمیم‌های ممکن دریافت کنید.

اوباما همچنین درباره مناقشه اخیر مربوط به گزارش سازمان سیا درباره مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا به منظور کمک به ترامپ نیز اظهارنظر کرد در حالی که ترامپ این یافته سازمان سیا را خنده دار خواند.

اوباما گفت: دلیل اینکه او دستور به بررسی احتمال دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا داده این بوده که همه سرنخ‌های تحقیقات و کارهای اطلاعاتی که طی ماه‌های متوالی صورت گرفته‌اند را به طور واقعی جمع آوری کند.

او ادامه داد: هدف از این کار این بوده که تضمین شود مردم و نمایندگان منتخب ما در مسیر حرکتشان به جلو بتوانند راه‌های برای پیشگیری از این نوع مداخله و تاثیرگذاری آن در انتخابات در آینده پیدا کنند. اما این یک برنامه پنهانی در آستانه انتخابات نبوده است.

رئیس جمهور منتخب آمریکا در برخی مراسم‌های سیاسی مشخصا به روس‌ها گفته بود که ایمیل‌های هیلاری کلینتون را هک کنید تا ما بتوانیم نهایتا بفهمیم چه اتفاقاتی می‌افتد و تئوری‌های توطئه خود را تایید کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

مهمترین دغدغه ما برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز و رعایت پروتکل‌هاست

سفر هیات دولت به کرمان باز هم لغو شد

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان اعلام شد

تشدید نظارت دامپزشکی کرمان بر کشتار دام در ماه محرم

جاده مواصلاتی کرمان-راور-دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست / ضرورت رفع نقاط حادثه خیز

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)