کد خبر: ۱۸۲۲۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۵
ارسال به دوستان
ذخیره
پس از بسته شدن تفاهم‌نامه شهرداری و اداره میراث فرهنگی استان کرمان قرار شد با نظارت کارشناسان میراث فرهنگی، خانه اوشیدری توسط شهرداری مرمت، احیا و به کارگاه صنایع دستی و خانه هنر تبدیل شود.
پس از بسته شدن تفاهم‌نامه شهرداری و اداره میراث فرهنگی استان کرمان قرار شد با نظارت کارشناسان میراث فرهنگی، خانه اوشیدری توسط شهرداری مرمت، احیا و به کارگاه صنایع دستی و خانه هنر تبدیل شود.

به گزارش ایسنا، حمید روحی - معاون اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان - اظهار کرد: چند روز پیش، پس از بازدیدی که با شهردار کرمان از مجموعه پارک جنب کتابخانه ملی و خانه اوشیدری و یخ‌دان مویدی داشتیم، قرار شد شهرداری کرمان تحت عنوان یک پروژه مشارکتی، مرمت و احیای خانه اوشیدری را که متعلق به پهلوی دوم است، آغاز کند.

روحی گفت: این طرح قرار است با نظارت و طراحی کارشناسان میراث فرهنگی باشد، به‌طوری که پس از مرمت و بازسازی به ورک‌شاپ صنایع دستی و بازارچه هنر تبدیل شود.

معاون اداره میراث فرهنگی استان کرمان با اشاره به این‌که خانه اوشیدری در مرکز شهر کرمان و همجوار دو اثر ملی واقع شده است، ادامه داد: این بنا همجوار کتابخانه ملی و یخ‌دان مویدی است که هر دو اثر در فهرست آثار ملی ثبت شده‌اند. همچنین یک زمین نیز کنار این بنا برای آزادسازی حریم کتابخانه ملی و یخ‌دان مویدی برای اجرای طرح ورک‌شاپ صنایع دستی خریده شده است.

وی اظهار کرد: براساس تفاهم‌نامه‌ای میان شهرداری و اداره میراث فرهنگی استان کرمان، این پروژه از هفته آینده آغاز خواهد شد.

به گفته روحی، در استان کرمان فصل جدیدی از همکاری میان اداره میراث فرهنگی و دستگاه‌های اجرایی آغاز شده است، به‌طوری که بدنه‌سازی بناهای شهری در بافت تاریخی با رعایت ضوابط میراث فرهنگی به ارگان‌هایی مانند شهرداری اطلاق کنیم.  
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

معایب ارتباط دادن اعتراض ها به خارج چیست؟

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)