کد خبر: ۱۸۲۲۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۵
ارسال به دوستان
ذخیره
پس از بسته شدن تفاهم‌نامه شهرداری و اداره میراث فرهنگی استان کرمان قرار شد با نظارت کارشناسان میراث فرهنگی، خانه اوشیدری توسط شهرداری مرمت، احیا و به کارگاه صنایع دستی و خانه هنر تبدیل شود.
پس از بسته شدن تفاهم‌نامه شهرداری و اداره میراث فرهنگی استان کرمان قرار شد با نظارت کارشناسان میراث فرهنگی، خانه اوشیدری توسط شهرداری مرمت، احیا و به کارگاه صنایع دستی و خانه هنر تبدیل شود.

به گزارش ایسنا، حمید روحی - معاون اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان - اظهار کرد: چند روز پیش، پس از بازدیدی که با شهردار کرمان از مجموعه پارک جنب کتابخانه ملی و خانه اوشیدری و یخ‌دان مویدی داشتیم، قرار شد شهرداری کرمان تحت عنوان یک پروژه مشارکتی، مرمت و احیای خانه اوشیدری را که متعلق به پهلوی دوم است، آغاز کند.

روحی گفت: این طرح قرار است با نظارت و طراحی کارشناسان میراث فرهنگی باشد، به‌طوری که پس از مرمت و بازسازی به ورک‌شاپ صنایع دستی و بازارچه هنر تبدیل شود.

معاون اداره میراث فرهنگی استان کرمان با اشاره به این‌که خانه اوشیدری در مرکز شهر کرمان و همجوار دو اثر ملی واقع شده است، ادامه داد: این بنا همجوار کتابخانه ملی و یخ‌دان مویدی است که هر دو اثر در فهرست آثار ملی ثبت شده‌اند. همچنین یک زمین نیز کنار این بنا برای آزادسازی حریم کتابخانه ملی و یخ‌دان مویدی برای اجرای طرح ورک‌شاپ صنایع دستی خریده شده است.

وی اظهار کرد: براساس تفاهم‌نامه‌ای میان شهرداری و اداره میراث فرهنگی استان کرمان، این پروژه از هفته آینده آغاز خواهد شد.

به گفته روحی، در استان کرمان فصل جدیدی از همکاری میان اداره میراث فرهنگی و دستگاه‌های اجرایی آغاز شده است، به‌طوری که بدنه‌سازی بناهای شهری در بافت تاریخی با رعایت ضوابط میراث فرهنگی به ارگان‌هایی مانند شهرداری اطلاق کنیم.  
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)