کد خبر: ۱۸۲۵۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
مشاور استاندار کرمان خبر داد:
مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده استان کرمان گفت : در روستاها زنان بیشترین نقش را در اقتصاد خانواد ها ایفا می کنند ما بالغ بر 2000 بانوی کارآفرین در استان داریم که بعضاً از هیچ ارگان دولتی هم حمایت نشده و از هیچ تسهیلاتی استفاده نکرده اند لذا باید این فعالیت ها ساماندهی شوند.

مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده استان کرمان با اشاره به ارائه طرح ساماندهی مشاغل اقتصادی بانوان استان گفت: در این طرح که به اختصار «سمابانو» نامیده می شود آسیب های فردی، اجتماعی و اداری مشخص شده است آسیب های جامعه مثل مثلث است یک ضلع آن مسائل اقتصادی، یک ضلع فرهنگی و یک ضلع اجتماعی است

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "فاطمه السادات حسینی" در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کرمان با اشاره به اینکه نیمی از منابع انسانی ما را زنان تشکیل می دهند گفت : در روستاها زنان بیشترین نقش را در اقتصاد خانواد ها ایفا می کنند ما بالغ بر 2000 بانوی کارآفرین در استان داریم که بعضاً از هیچ ارگان دولتی هم حمایت نشده و از هیچ تسهیلاتی استفاده نکرده اند لذا باید این فعالیت ها ساماندهی شوند.

وی با اشاره به ارائه طرح ساماندهی مشاغل اقتصادی بانوان استان گفت: در این طرح که به اختصار «سمابانو» نامیده می شود آسیب های فردی، اجتماعی و اداری مشخص شده است آسیب های جامعه مثل مثلث است یک ضلع آن مسائل اقتصادی، یک ضلع فرهنگی و یک ضلع اجتماعی است.

مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده استان کرمان افزود: این طرح در 4 فاز طراحی شده که شامل شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های بانوان و ایجاد یک بانک اطلاعاتی است همچنین ثبت نام از بانوان متقاضی و برگزاری دوره های توانمند سازی، سپس تشکیل یک تیم تخصصی با حضور یک موسسه خیریه ، پایگاه بسیج  ، یک سرمایه گذار ، نمایند ه یکی از سازمان های دولتی و یک کارآفرین و در نهایت شناسایی فرصت ها و تهدیدها و برطرف نمودن موانع و راه اندازی یک بازارچه دائمی است.

در ادامه جهانگیری مدیرکل فنی و حرفه ای استان نیز با تاکید بر اینکه مشکل اشتغال با صحبت و جلسه حل نمی شود گفت: باید در مرحله اجرا وارد شد ما جزو کشورهایی هستیم که جمعیت جوان بالایی داریم.

وی افزود: دراستان بیش از 300 حرفه شغل وجود دارد که آموزش داده می شوند ضمن آنکه در شهرستان کرمان 6 مرکز ثابت  وتعدادی اکیپ سیار داریم که کیفی سازی آموزشها در آنها مد نظر است.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان با بیان اینکه یک مرکز در زندان وجود دارد که آموزش های لازم را به افرادی که متقاضی اند می دهد گفت : آمار بازگشت به زندان 18 درصد است ولی این آمار در زندانیانی که مهارتی را آموخته اند 4 درصد است.

جهانگیری با اشاره به کم رنگ شدن برخی مشاغل سنتی در شهرستان کرمان ابراز داشت : متاسفانه برخی مشاغل سنتی کرمان در حال نابودی است که برای احیای آنها طرح ویژه حمایتی خواهیم داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

ساماندهی تردد‌ها در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت در دستور کار است

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

پربازدید ها

تجمع برخی کارکنان آب و فاضلاب مقابل استانداری/ مدیرعامل آبفا پاسخ خبرگزاری دولت را نداد

بارش باران تا چهارشنبه مهمان جنوب استان کرمان است

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

ریزش مو بعد از بیماری کرونا

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)