کد خبر: ۱۸۲۶۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر مس منطقه کرمان:
مدیر مس منطقه کرمان گفت: باید صنایع پایین دستی مس ایجاد شود که ارزش افزوده این محصول بالا برود و با استفاده از تکنولوژی محصولاتی با ارزش‌تر تولید کنیم.

مدیر مس منطقه کرمان گفت: باید صنایع پایین دستی مس ایجاد شود که ارزش افزوده این محصول بالا برود و با استفاده از تکنولوژی محصولاتی با ارزش‌تر تولید کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، محمد حسنی صبح امروز در همایش دانشگاه، صنعت و کارآفرینی در رفسنجان اظهار داشت: با رویکرد ورود دانشگاه به کارآفرینی امیدواریم مشکلات این حوزه رفع شود.

حسنی بیان داشت: برای کارآفرینی و کمک به سرمایه‌گذاران از دولت، دانشگاه‌ها و مراکز کارآفرینی انتظار این است که مسیر را هموار کنند.

وی ادامه داد: در ساختارهای قانونی اشکالاتی می‌بینیم و موانعی وجود دارد که از دستگاه‌های حاکمیتی انتظار می‌رود این موانع را رفع کنند.

مدیر مس منطقه کرمان تصریح کرد: سهم صنعت در تولید ناخالص 40 درصد و 25 درصد سهم کشاورزی و مابقی در بخش خدمات است.

وی با بیان اینکه پیشرفت ما در کسب و کارهای کوچک و دانش‌بنیان کم است و باید در این حوزه کار کرد، تأکید کرد: سیستم آموزش و پرورش ارتباط کارآفرینی را در ذهن کودکان و نوجوانان دانش‌آموز پرورش دهند.

مدیر مس کرمان بیان کرد: صنعت مس صنعتی منحصر به‌فرد است و 80 درصد آن در استان کرمان در شهر سرچشمه رفسنجان، میدوک شهربابک و خاتون‌آباد قرار دارد.

وی ابراز داشت: باید صنایع پایین دستی مس ایجاد شود که ارزش افزوده این محصول بالا برود و با استفاده از تکنولوژی محصولاتی با ارزش‌تر تولید کنیم.

حسنی با بیان اینکه مس عناصر زیادی دارد که بخشی از آن استحصال می‌شود و بخش دیگری هم ظرفیت استحصال آن وجود دارد، بیان کرد: مایه ناراحتی است که بخش زیادی از نیازهای صنعت مس از خارج از استان تهیه می‌شود، چراکه یا ظرفیت تولیدش نیست یا افراد دنبال آن نرفتند.

مدیر مس منطقه کرمان خاطرنشان کرد: مس به عنوان مسؤولیت اجتماعی و شهروندی که احساس می‌کند، آماده پذیرای کارآفرینان، محققان و صنعتگران است که هم اشتغالزایی شود هم چرخه اقتصادی بچرخد و سهم ما استان در اقتصاد بالا برود.

وی مشکل آب را یادآور شد و افزود: اگر مشکل آب را برطرف نکنیم، دچار مشکلات بیشتری می‌شویم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)