کد خبر: ۱۸۲۶۳
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد
حمزه با بیان اینکه حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور و استان کرمان چشمگیر است، ادامه داد: هر چند بکارگیری اتباع بیگانه مجاز در مناطق جنوبی استان ممنوع شده اما شاهد بکارگیری اتباع خارجی غیرمجاز در این مناطق هستیم.

احمد حمزه، نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن هشدار نسبت به حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور با بیان اینکه اتباع بیگانه غیرمجاز عمدتا از کشور افغانستان هستند، گفت: عمده اتباع خارجی در کشور  از  کشورهای افغانستان، عراق، سوریه و پاکستان بوده که بیشترین اتباع خارجی غیرمجاز در کشور را افاغنه تشکیل می دهند.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه گنج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفت و آمد افراد خارجی به هر کشوری باید تابع ضوابط و  قوانین خاصی باشد، افزود: حضور افراد خارجی غیرمجاز تبعات اجتماعی، بهداشتی، اقتصادی و سیاسی برای کشور به همراه دارد به ویژه کشور ما که مورد طمع دشمنان قسم خورده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، از بی توجهی نسبت به کنترل دقیق مرزها انتقاد کرد و گفت: متاسفانه عدم کنترل درست مرزها باعث شده  افاغنه غیرمجاز به راحتی از طریق مرزهای شرقی وارد کشور شوند.

حمزه با بیان اینکه حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور و  استان کرمان چشمگیر است، ادامه داد: هر چند بکارگیری اتباع بیگانه مجاز در مناطق جنوبی استان ممنوع شده اما شاهد بکارگیری اتباع خارجی غیرمجاز در این مناطق هستیم. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس دهم با یادآوری اینکه اتباع بیگانه غیرمجاز در تمامی مشاغل و فعالیت های استان کرمان مانند تجارت پسته، خدماتی، خیاطی، تعمیرکار ماشین و صافکاری و دیگر اصناف حضوری فعال دارند، تصریح کرد: در حالی کارفرمایان این افراد را به راحتی در مشاغل کشور به کار می گیرند که معضل بیکاری در کشور بیداد می کند.

وی با یادآوری اینکه حضور اتباع خارجی غیرمجاز بیانگر سوء مدیریت و عملکرد ضعیف وزارت کشور و دستگاه های نظارتی است، گفت: کشور ما به دلیل رافت اسلامی، حس انسان دوستی و نوع دوستی در رابطه با افاغنه فراتر از حقوق بشر عمل و رفتار کرده و در شناسایی و برخورد با اتباع بیگانه غیرمجاز اهمال کاری می کند در حالی که ممکن است از ناحیه این افراد آسیب های  سیاسی و امنیتی زیادی متوجه کشور شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس دهم، افزود: رفتار ما با افاغنه به گونه ای است که حتی سازمان های جهانی هم به درستی بر این امر اذعان دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه برخوردها با کارفرمایانی که اقدام به بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز می کنند سختگیرانه نیست، گفت: باید قوانین لازم در این رابطه تصویب و نظارت ها بر عملکرد کارفرمایان بیشتر شود.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه گنج در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم برخورد قاطع و تشدید مجازات کارفرمایان برای بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز، یادآور شد: باید با کارفرمایانی که با بی توجهی نسبت به کارگران داخلی بازار کار کشور را به صورت گسترده در اختیار اتباع بیگانه قرار می دهند به صورت جدی و قاطع برخورد و مجازات های شدیدی را در مورد آنها اعمال کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، بر لزوم ساماندهی اتباع بیگانه در کشور تاکید کرد و گفت: در جهت شناسایی اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور اتباع بیگانه در کشور باید ساماندهی شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تجمع برخی کارکنان آب و فاضلاب مقابل استانداری/ مدیرعامل آبفا پاسخ خبرگزاری دولت را نداد

نماینده بم: با طرح صیانت موافقم، ولی باید چکش کاری شود

برد دقیقه نودی گل گهر برابر فجر

پیگیری برای حل مشکلات فعالان صنعت پسته در کرمان

بیش از ۸۵ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان تا کنون واکسینه شده اند/ زمان بازگشایی مدارس دقیق نیست

وحدت مردم ایران در جشنواره موسیقی نواحی در استان کرمان نشان داده شد

بازگشایی مدارس در استان کرمان چرا و چگونه انجام می‌شود؟

کرمان از بارندگی‌های پاییزی بی‌نصیب است

عامل تیراندازی ایذایی در سیرجان دستگیر شد

هفتمین سالانه خوشنویسی استان کرمان برگزار می‌شود

پربازدید ها

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست

سفر بنت به روسیه و نشانه‌هاي خطرناك از يك توطئه

سردار کوثری: پاسخ ایران به تعرض احتمالی رژیم صهیونیستی، کوبنده و قاطع خواهد بود

دشمنان فقط شیوه کارشان را عوض می‌کنند/ دشمنان برای سرگرمی و انحراف دانش‌آموزان برنامه دارند/ خنثی‌سازی تحریم‌ها باید یکی از اولویت‌های دولت باشد/ در جریان برجام عزت و شرف ما را فروختند

مجوز فعالیت اصناف و حضور کارمندان در ادارات از روز شنبه، صرفا با داشتن کارت واکسیناسیون

نماینده بم: با طرح صیانت موافقم، ولی باید چکش کاری شود

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)