کد خبر: ۱۸۳۰۸
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۸
ارسال به دوستان
ذخیره
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بسیاری کشورهای مدعی مقابله با دزدان دریایی از این افراد حمایت می کنند، گفت: دزدان دریایی با بهرمندی ازحمایت برخی کشورهای مدعی در لندن حساب بانکی داشته و پول راهزنی خود را به این حساب ها واریز می کنند.

به گزارش ایرنا، امیردریادار حبیب الله سیاری روز دوشنبه درآیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی افزود: دزدان دریایی پس از ربودن کشتی ها بعضا ١٠٠ تا ٢٠٠ میلیارد دلار مطالبه می کنند و می گویند پول های درخواستی به حساب های آنها در بانک های لندن واریز شود.
 
وی خاطرنشان کرد: تاکنون سه هزار و ٨٤٠ فروند کشتی نفتکش و تجاری را از محدوده حضور دزدان دریایی به سلامت عبور داده ایم و مانع تلفات جانی و مالی زیادی شده ایم.

ناوگروه 44 ما در بندر دوربان آفریقای جنوبی استقرار یافت
 
دریادارسیاری ادامه داد: برای نمایش اقتدار و توانمندی دفاعی ایران، ٤٩ ناوگروه (جمع چندین ناو دریایی) را درآب های آزاد دنیا به حرکت درآورده ایم و همین امروز، ناوگروه ٤٤ ما در بندر دوربان آفریقای جنوبی استقرار یافت.
 
وی افزایش حوزه جغرافیایی ماموریتی را ازبرنامه های جدی نیروی دریایی ارتش عنوان کرد و گفت: با تاکیدات فرمانده کل قوه، منطقه ماموریتی خود را در مقایسه با سال ٨٧ تا هفت برابر افزایش داده ایم و در منطقه ای با وسعت یک سوم مساحت خاک ایران استقرار یافته ایم.
 
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه برنامه داریم عرصه اقیانوس اطلس را بپیماییم و به قاره آمریکا و سواحل ونزوئلا برسیم و سپس از طریق مدیترانه و دریای سرخ به بندرعباس برگردیم و به کشورهایی که توانایی و اقتدار دریایی ما را باور نداشتند ثابت کنیم که ما می توانیم.
 
وی با بیان این که جنگ در دریا، جنگ علم و فناوری است، گفت: شما در دریا دشمن خود را نمی بینید و باید حضور او را در فاصله ٥٠٠ تا هزار کیلومتری تشخیص دهید و در صورت تهدید، بتوانید دشمن را هدف بگیرید که اینکار، جز با استفاده از دانش و فناوری پیشرفته به دست نمی آید.
دریادارسیاری تاکیدکرد: اقتدار دریایی خود را در تجهیزات، فناوری، علم، نیروی انسانی و جوانان انقلابی و ولایتمدار طلب می کنیم.
 
وی از دانشگاهیان درخواست کرد با بازدید از تأسیسات نیروی دریایی، دانش و علم خود را در جهت تأمین تجهیزات موردنیاز این نیرو بکار گیرند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

کلاهبرداری از دانش آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی

سایت نزدیک به قالیباف: انتخاب محمد به جای قاسمی با انتقاداتی از درون جریان اصولگرایی همراه خواهد بود

هیچ ملّتی بدون تحمّل بسیاری از سختی‌ها، به جایی نمی رسد/ ان‌شاءالله تحمّل این سختی‌ها، ملّت ایران را به اوج خواهد رساند

بیانیه جبهه اصلاحات درباره بحران آب در اصفهان

تحلیل پسر شهید بهشتی از جمله حزب معبد من است

تجدید ساختار حزب و تشکیل دولت سایه در دستور کار حزب کارگزاران

پربازدید ها

سایت نزدیک به قالیباف: انتخاب محمد به جای قاسمی با انتقاداتی از درون جریان اصولگرایی همراه خواهد بود

هیچ ملّتی بدون تحمّل بسیاری از سختی‌ها، به جایی نمی رسد/ ان‌شاءالله تحمّل این سختی‌ها، ملّت ایران را به اوج خواهد رساند

بیانیه جبهه اصلاحات درباره بحران آب در اصفهان

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)