کد خبر: ۱۸۴۰
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
سخنگوی دولت گفت: فکت‌شیت ما همانی است که اعضای تیم هسته‌ای‌مان اعلام کرده‌اند و اگر نیاز باشد به صورت مکتوب نیز منتشر خواهد شد.

سیاست> دولت: سخنگوی دولت گفت: فکت‌شیت ما همانی است که اعضای تیم هسته‌ای‌مان اعلام کرده‌اند و اگر نیاز باشد به صورت مکتوب نیز منتشر خواهد شد.

به گزارش تسنیم، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در اولین نشست هفتگی خود با خبرنگاران، گفت: تورم 12 ماهه سال گذشته 14/8 درصد بوده است.

وی افزود: رشد اقتصادی 9 ماهه سال 93 نیز توسط بانک مرکزی 3/8 درصد اعلام شده است.
نوبخت با اشاره به ابلاغیه معاون اول رئیس‌جمهور مبنی بر جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت، گفت: این ابلاغیه از ابتدای سال 93 در جهت انضباط مالی اجرایی شده است.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: طرح رتبه‌بندی معلمان با اعتبار ویژه 1350 میلیارد تومان از اول مهرماه امسال اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه گفت: همچنین برای همین طرح در سال 95 سه هزار و 500 میلیارد تومان پیش‌بینی شده که این ارقام مازاد بر آن سقف بودجه جاری و عمرانی وزارت آموزش و پرورش است.

به گزارش تسنیم، نوبخت در ادامه نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره نحوه اجرایی شدن برنامه ششم توسعه، با بیان اینکه در خصوص برنامه ششم اجرای 5 برنامه پیش از پیروزی انقلاب و 5 برنامه هم بعد از پیروزی انقلاب نشانگر این است که همواره بین اهداف مطرح شده و عمل یک تفاوت معنی‌داری وجود دارد، گفت: انتظار از دولت تدبیر در خصوص این برنامه این است که یک روش مشخصی را انتخاب و تعیین کند که آیا همان روال قبلی جاری باشد یا تحولی در اجرای آن آغاز شود.

وی افزود: از فروردین 93 پارسال در سازمان مدیریت که در آن زمان مدیریت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور بود کار را آغاز کردیم. آسیب‌شناسی کردیم و پیش‌نویسی را آماده و تقدیم کردیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه برنامه ششم توسعه برنامه مهمی است چرا که همین برنامه پنجم 235 ماده و 1114 حکم در آن وجود دارد، تصریح کرد: عملکرد این برنامه تا الان رضایت‌بخش نیست به همین دلیل در راستای تحول‌بخشی و اصلاح این روال برنامه‌ای اقدام می‌شود. در برنامه حاضر مشخص و معین خواهیم کرد که به چه موضوعات مهمی توجه کنیم و چه مکان‌هایی باید مورد توجه قرار گیرد.

نوبخت با بیان اینکه ضرورتا نیاز به وضع قانون جدید نداریم و به همین جهت برنامه ششم با یک رویکرد مناسب و قابل اجرا تهیه خواهد شد، اظهار داشت: اگر لازم باشد که تبصره‌های قانونی به آن اضافه شود آن را با همکاری مجلس معین کرده و در وقت مقرر به مجلس تقدیم خواهیم کرد تا برنامه ششم با یک شکل و محتوای بهتر نسبت به گذشته در دستور کار قرار گیرد.

نوبخت از جلسه تیم هسته‌ای کشورمان با معاونت حقوقی رئیس‌جمهور با موضوع بررسی ابعاد حقوقی تفاهم‌نامه لوزان خبر داد و گفت: این جلسه با حضور مسئولان ارشد مذاکره‌کننده و چند چهره حقوق‌دان در نهاد ریاست‌جمهوری برگزار خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر افزایش قیمت خودرو در سال جدید، گفت: همان‌گونه که می‌دانید قیمت خودرو و سیاست‌های تعیین شده برای آن توسط شورای رقابت که یک شورای غیر دولتی است اعلام می‌شود و آنچه که در خصوص افزایش قیمت بیان شده مبنی بر همان یک درصد مالیات بر ارزش افزوده است و از شورای رقابت می‌خواهیم دقت لازم را داشته باشد تا در سال جاری با حرکت غیرمعقولی روبرو نباشیم.

سخنگوی دولت در خصوص بیمه خبرنگاران، گفت: بیمه خبرنگاران در بودجه پیش‌بینی شده، البته ممکن است وزارت ارشاد دنبال آن باشد که با سازوکار بهتری این کار را انجام دهد.

نوبخت در پاسخ به سوال دیگری درباره نرخ سود بانکی در سال جاری، گفت: یکی از مسئولیت‌های شورای پول و اعتبار تعیین نرخ سود بانکی است. همیشه همبستگی مستقیم و معنی‌داری بین نرخ سود بانکی و نرخ تورم وجود دارد. در سال گذشته به دلیل تورم، افزایش نرخ سود توجیه داشته است اما اکنون که نرخ تورم روند کاهنده‌ای دارد حتما باید نرخ سود بانکی نیز خود را با این نرخ تنظیم کند.

وی اضافه کرد: دولت با تقلیل سود بانکی موافق است و در جلسه شورای پول و اعتبار نرخ سود بانکی مشخص خواهد شد.

سخنگوی دولت در خصوص حذف یارانه اقشار پردآمد، گفت: طبق قانون بودجه و تبصره 20 مجلس، چگونگی آن را تعیین نکرده و دولت را موظف به این کار کرده است و ما دنبال سازوکاری برای اجرای آن هستیم.

نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا آقای جهانگیری موضوع ممنوع‌التصویری رئیس‌جمهور دوره اصلاحات را بررسی می‌کند یا خیر؟ تصریح کرد: در خصوص ممنوع‌التصویری رئیس محترم دولت اصلاحات قبلا هم در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع مصوبه شورای امنیت ملی است پاسخ دادم و گفتم که سخنگوی محترم قوه قضائیه شخصیت قانونی هستند و هر چه گفته‌اند حتما مستندات قانونی داشته‌اند.

وی در بخش دیگری از نشست خبری خود با اشاره به حادثه جده و تصمیم دولت در تعلیق سفر عمره، تصریح کرد: این موضوع یک رخداد بسیار غیراخلاقی، ناصواب و غیرمنتظره بود که نسبت به دو زائر ایرانی پیش آمد.

سخنگوی دولت اضافه کرد: دولت نسبت به این موضوع بی‌تفاوت نیست و تا زمانی که پاسخ رسمی در خصوص اقدامات بازدارنده و الزام‌آور دریافت نکنیم و با توجه به تاکید رئیس محترم جمهور و تصمیم وزیر ارشاد درباره لغو سفرهای عمره، تصمیم بر لغو این سفرها خواهد بود و این اقدام نشانه میزان تاسف جمهوری اسلامی ایران نسبت به این موضوع است.

نوبخت اظهار امیدواری کرد که دولت عربستان هر چه سریع‌تر نسبت به این حادثه اقدام کند و مجازات مناسبی را از طریق قوانین علیه عاملین این حادثه اعمال و آن را رسما به دولت جمهوری اسلامی ایران اعلام کند و تا آن زمان این تعلیق را خواهیم داشت.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص تاکید دولت مبنی بر احترام به پاسپورت ایرانی و مغایرت این تاکید با آنچه که در صدور ویزا اتباع ایرانی در دنیا، گفت: این رخدادی که دولت ایران رو در روی قدرت‌های بزرگ بنشیند و به جای اینکه قراردادهای ننگین را امضا کند آنها را ملزم کرده تا نظرات قانونی و استدلال منطقی جمهوری اسلامی ایران را بشنوند بی‌بدیل است و تاثیری مثبت بر آینده بر پاسپورت‌های ایرانی خواهد داشت.

سخنگوی دولت اضافه کرد: به رغم رفتارهای سوء سیاسی از سوی برخی از دولت‌ها در خصوص ایاب و ذهاب شهروندان ایرانی این جایگاه و احترام به پاسپورت ایرانی رفیع‌تر از گذشته خواهد بود.
نوبخت درباره شناسایی عوامل حادثه شیراز گفت: دولت نسبت به این موضوع نیز حساس بود و علاوه بر آن نیز قوه قضائیه با تلاشی مجدانه وارد عمل شد و انشاءالله در آینده نزدیک با هویت افراد قانون‌شکن آشنا خواهیم شد.

در ادامه خبرنگاری از سخنگوی دولت درباره بخشنامه معاون اول رئیس‌جمهور به دستگاه‌های دولتی و غیردولتی مبنی بر عدم افزایش قیمت‌ها پرسید که نوبخت پاسخ داد: این بخشنامه در راستای انضباط مالی به دستگاه‌های دولتی و غیردولتی ابلاغ شده که بنا به سیاست‌های مهار تورم دولت از ابتدای سال در دستور کار قرار گرفته است.
وی در پاسخ به سوال دیگری درباره وضع نابسامان صندوق‌های بازنشستگی، اظهار داشت: یکی از مصائب دولت از زمان شروع به کارش وضع نابسامان صندوق‌های بازنشستگی و بیمه بوده است که طرحی برای آن پیش‌بینی شده و علاوه بر آن یکی از موضوعات بسیار مهم در برنامه ششم توسعه به حساب می‌آید که طی یک دوره 5 ساله انشاءالله صندوق‌ها از این وضع خارج خواهند شد.

نوبخت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اظهارات وزیر کشور درباره ورود پول‌های کثیف به انتخابات، گفت: آقای رحمانی‌فضلی توضیحات لازم در این زمینه را روز گذشته در نشست خبری خود دادند، طبعا ما با هرگونه مفسده‌ای مقابله خواهیم کرد و جلسات شورای اقتصاد و مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز در همین راستا مرتبا تشکیل جلسه می‌دهد.

سخنگوی دولت درباره مصوبه دولت در دسترسی آزاد به اطلاعات، اظهار داشت: سامانه‌هایی برای این کار فعال شده و در حال انجام است و مرتبا آن را بروزرسانی خواهیم کرد و تلاش خواهیم کرد موانع و نقص‌های پیش رو را برداریم.

وی درباره خرید تضمینی دولت، گفت: این موضوع یک قانون است و دولت آن را مشخص کرده به مانند قیمت گندم که اعلام کرده‌ایم 1350 تومان است و برای سایر اقلام از جمله چای نیز اقلام مشخص تعیین شده است.

نوبخت در پایان در پاسخ به سوالی در خصوص تصمیم دولت درباره فکت‌شیت ایرانی، اظهار داشت: فکت‌شیت ما همانی است که اعضای تیم هسته‌ای‌مان اعلام کرده‌اند و اگر نیاز باشد به صورت مکتوب نیز منتشر خواهد شد. هم وزارت خارجه و هم بخش‌های دیگر دولت به تبیین ابعاد و رفع ابهامات مذاکرات هسته‌ای خواهند پرداخت و همه آنها در قرارداد نهایی لحاظ خواهد شد. موازین ما بسیار روشن و تعیین کننده است و امیدواریم طرف‌های مقابل نیز با همین موازین به حق قانونی ملت ایران احترام بگذارند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

انتشار تصاویری با عنوان «گور دسته‌جمعی در کرمان» به‌خاطر حاد شدن شرایط کرونا / شهرداری کرمان: کذب است؛ روند دفن اموات به‌طور عادی و استاندارد در حال انجام است

زالی: در کرونای دلتا نقاهت طولانی‌تر و تا ۲۱ روز جواب تست مثبت است / این سویه حتی در فضای باز سرایت پذیری بالاتری دارد / گروه‌های سنی ۵۰ تا ۶۰ سال بیشترین بستری بیمارستانی را دارند

زالی: در کرونای دلتا نقاهت طولانی‌تر و تا ۲۱ روز جواب تست مثبت است / این سویه حتی در فضای باز سرایت پذیری بالاتری دارد / گروه‌های سنی ۵۰ تا ۶۰ سال بیشترین بستری بیمارستانی را دارند

صف هزارنفری خبرنگاران برای دریافت واکسن کرونا/ چرا سامانه ثبت نام خبرنگاران فعال نشد؟

نماینده مجلس: تصویب شتابزده طرح صیانت، ظرفیت دولت سیزدهم را حذف کرد

ربیعی: مسیری که ما رفتیم‌، اشتباه نبود / تورم و کاهش ارزش پول ملی، نتیجه تحریم‌های بی‌سابقه و وحشتناک بود / در این دولت از درآمدهای ارزی بیش از صدمیلیارد دلاری هم ‌خبری نبود / از نظر صدا و سیما، ظاهرا هنوز هم تحریم واقعیت ندارد / صدا و سیما همچنان دولت یازدهم و دوازدهم را نقد کند و بگذارد دولت سیزدهم در آرامش به کارها برسد

جهانگیری: کشور در سال ۹۲ در شرایط اوج اختلافات بود به گونه‌ای که رئیس جمهور وقت علیه رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه نوار پخش می کرد / روحانی قبل از دوران ریاست جمهوری گنجینه اسرار کشور بودند / اسرائیل آدم می‌فرستاد داخل نفت کش ما، آن را منفجر می‌کرد/ هیچ کس نگفت پول نفت چگونه جابه‌جا می‌شد / خیلی از دوستان با نادانی کامل به دولت فشار آوردند و زخم زبان زدند / برخی از سر دلسوزی خواستار استعفای دولت بودند اما ما در مقابل مردم مسئول بودیم و باید می‌ایستادیم

روحانی: با چنگ انداختن به صورت هم با هتاکی و تخریب یکدیگر نمی توانیم کشور را به پیشرفت برسانیم / باید به این نتیجه برسیم که دوران تندروی به پایان رسیده است / من می دانم کار وزیر خارجه و دستگاه دیپلماسی ما چه قدر دشوار بود / وزیر خارجه امریکا در مذاکراتی به وزیر خارجه ما گفت من استقبال مردم اصفهان از روحانی را دیدم، مردم امیدوار بودند

اصلاحیه مصوبه تعیین ضریب حقوق کارمندان و افزایش حقوق بازنشستگان

علی اکبر صالحی: سازمان انرژی اتمی اثبات کرد که حداکثر هوشمندی را در مذاکرات و در متن برجام به خرج داده است

پربازدید ها

اصلاحیه مصوبه تعیین ضریب حقوق کارمندان و افزایش حقوق بازنشستگان

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

روحانی: بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم؛ چون نمی‌شد و مفید نبود / می‌ترسیدم وحدت ملی صدمه ببیند؛ بسیاری از مسائل را به جان خریدیم / طبق چارچوب اعلامی رهبری می‌توانستیم به برجام بازگردیم؛ اما جای دیگری برای ما گرفتاری ایجاد کرد

علی اکبر صالحی: سازمان انرژی اتمی اثبات کرد که حداکثر هوشمندی را در مذاکرات و در متن برجام به خرج داده است

مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ۱۲ مرداد برگزار می‌شود

اگر رییسی به سهم خواهی‌ها تن بدهد با مشکل مواجه می‌شود/ مجلس به وزیر زن رای اعتماد نمی‌دهد/ طرح صیانت از فضای مجازی بسیار بی رحمانه برای دو دولت است

اینستاگرام پست نماینده موافق طرح فضای مجازی را حذف کرد

دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلبی معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد

تقی پور وزیر سابق ارتباطات گفت الان بهترین زمان ورود است

روحانی: با چنگ انداختن به صورت هم با هتاکی و تخریب یکدیگر نمی توانیم کشور را به پیشرفت برسانیم / باید به این نتیجه برسیم که دوران تندروی به پایان رسیده است / من می دانم کار وزیر خارجه و دستگاه دیپلماسی ما چه قدر دشوار بود / وزیر خارجه امریکا در مذاکراتی به وزیر خارجه ما گفت من استقبال مردم اصفهان از روحانی را دیدم، مردم امیدوار بودند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)