کد خبر: ۱۸۷۳
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: رسانه های خبری استان کرمان می توانند با راه اندازی سایت بین‌المللی خود به عنوان پل رسانه ای و خبری کرمان با هموطنان مقیم خارج از کشور باشند.
فرهنگ> رسانه:‌ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: رسانه های خبری استان کرمان می توانند با راه اندازی سایت بین‌المللی خود به عنوان  پل رسانه ای و خبری کرمان با هموطنان مقیم خارج از کشور باشند.
 
به گزارش ایسنا منطقه کویر، فرشید فلاح صبح امروز پنجشنبه 27 فروردین ماه در نشست شورای حقوقی ایرانیان خارج از کشور در خصوص فعالیت های کمیته فرهنگی گفت: به دنبال تهیه لیستی از نخبگان کرمانی مقیم خارج از کشور می باشیم این که این کار را به انجمن مرکز کرمان شناسی واگذار کردیم و امیدواریم بتوانیم یک بانک اطلاعاتی از  چهره‌های فرهنگی و هنری  مقیم خارج را تهیه کنیم.
 
وی در این جلسه پیشنهاد کرد: می توانیم با راه‌اندازی یک سایت اختصاصی توسط میراث فرهنگی و گردشگری، پل ارتباطی خوبی با فرهنگیان مقیم خارج از کشور داشته باشیم.
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان افزود: در تلاش هستیم تا بتوانیم کرمانی های خارج از که افرادی شاخص می باشند را شناسایی کنیم و به آنها درخواست دهیم که انجمنی را تشکیل دهند تا بتوانیم افراد نخبه و شاخص کرمانی خارج از کشور را ساماندهی کنیم.
 
وی اظهار کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان می تواند با طرح خواهر خواندگی با دانشگاه های دنیا،  ایرانیان مقیم خارج از کشور را که در بحث علمی چهره های شاخصی هستند را شناسایی کرده  و از این طریق ضمن شناسایی افراد نخبه علمی، ظرفیت های علمی و پژوهشی ایرانیان خارج از کشور را به سمت کشور سوق دهد.
 
فلاح اظهار کرد: خانه مطبوعات یک طرحی را ارائه کند تا ظرفیت رسانه ای استان را برای خدمات به هموطنان خارج از کرمان بالا ببرد و پیشنهاد می کنم که رسانه های خبری فعال در استان کرمان سایتهای خبری بین المللی خود را راه اندازی کنند.
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: دولت و ارشاد کرمان نیز از راه‌اندازی بخش بین المللی رسانه‌ها،  حمایت مالی و معنوی خواهد کرد کند ضمن آنکه می توانیم در سفرهای استاندار کرمان به خارج از کشور یک تیم قوی خبری جهت پوشش خبری داشته باشیم.
 
به گزارش ایسنا، "علیرضا رزم حسینی" استاندار کرمان در خصوص فعالیت های کمیته فرهنگی گفت: یک سایت جامع و حرفه‌ای ویژه ایرانیان مقیم خارج از کشور در ستاد سرمایه گذاری راه اندازی خواهیم کرد و هزینه های راه اندازی این سایت را استانداری کمک می کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ۱۲ مرداد برگزار می‌شود

روحانی: بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم؛ چون نمی‌شد و مفید نبود / می‌ترسیدم وحدت ملی صدمه ببیند؛ بسیاری از مسائل را به جان خریدیم / طبق چارچوب اعلامی رهبری می‌توانستیم به برجام بازگردیم؛ اما جای دیگری برای ما گرفتاری ایجاد کرد

دولت آینده دغدغه ی واردات و تولید واکسن نخواهد داشت/ تحویل 14 میلیون دُز واکسن خریداری شده از سبد کواکس

اگر رییسی به سهم خواهی‌ها تن بدهد با مشکل مواجه می‌شود/ مجلس به وزیر زن رای اعتماد نمی‌دهد/ طرح صیانت از فضای مجازی بسیار بی رحمانه برای دو دولت است

فرد پشت طرح «صیانت» می گوید پهنای باند برای اینستاگرام محدود خواهد شد / اینستاگرام پلاس ایرانی را راه می اندازیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

جهانگیری: در مقطعی از تلویزیون به عنوان «اتاق شیطان یاد» می‌شد، اما امروز در همه روستاها از تجهیزات دنیای ارتباطات استفاده می‌شود / نباید زمانی که با یک پدیده جدید روبرو می شویم تنها به فکر عوارض سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت استفاده از آن باشیم / اینترنت از مواضع آشکار عدالت خواهی است / امروز نمی‌توان به مردم دروغ گفت / امکانپذیر نیست که در دنیای امروز مطلبی را از مردم مخفی و یا بر آنها تحمیل کرد

دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلبی معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)