کد خبر: ۱۸۹۹
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
سال گذشته حجم صادرات خرمای مضافتی معادل با 106.4 میلیون دلار بوده‌ است که در مقایسه با سال 1392، صادرات این نوع خرما به لحاظ ارزشی 19.65 درصد افزایش داشته‌است.
اقتصاد> کشاورزی: سال گذشته حجم صادرات خرمای مضافتی معادل با 106.4 میلیون دلار بوده‌ است که در مقایسه با سال 1392، صادرات این نوع خرما به لحاظ ارزشی 19.65 درصد افزایش داشته‌است.

به گزارش ایسنا، در سال گذشته ایران مجموعا 55.1 هزار تن خرمای مضافتی تازه یا خشک‌شده صادر کرد که در مجموع به ازای هر کیلو 1.9 دلار، صادرات این محصول معادل با 106.4 میلیون دلار بوده است.

این درحالیست که میزان صادرات خرمای مضافتی در سال 1392 با همین قیمت، 45.9 هزار تن با ارزش 88.9 میلیون دلار بود.

صادرات خرمای مضافتی در سال گذشته نسبت به سال 1392 از نظر وزن 19.93 درصد و به لحاظ ارزشی 19.65 درصد افزایش داشته است.

همچنین صادرات انواع دیگر خرماها به صورت تازه یا خشک در دوازده‌ماهه گذشته معادل با 63.2 هزار تن بوده است. قیمت این خرماها به ازای هر کیلوگرم یک دلار و ارزش مجموع صادرات ایران از این محصول در سال گذشته 63.6 میلیون دلار بوده‌است.

بنا بر اعلام گمرک در سال 1392 ایران، این نوع از خرما را با قیمت مشابه به میزان 39.7 هزار تن صادر کرد که در نهایت ارزش این صادرات در این سال 40.9 میلیون دلار بود.

در سال گذشته در مقایسه با سال 1392، صادرات انواع دیگر خرما تازه و خشک به لحاظ وزنی 59.26 درصد و به لحاظ ارزشی 55.59 درصد افزایش داشته است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ۱۲ مرداد برگزار می‌شود

روحانی: بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم؛ چون نمی‌شد و مفید نبود / می‌ترسیدم وحدت ملی صدمه ببیند؛ بسیاری از مسائل را به جان خریدیم / طبق چارچوب اعلامی رهبری می‌توانستیم به برجام بازگردیم؛ اما جای دیگری برای ما گرفتاری ایجاد کرد

دولت آینده دغدغه ی واردات و تولید واکسن نخواهد داشت/ تحویل 14 میلیون دُز واکسن خریداری شده از سبد کواکس

اگر رییسی به سهم خواهی‌ها تن بدهد با مشکل مواجه می‌شود/ مجلس به وزیر زن رای اعتماد نمی‌دهد/ طرح صیانت از فضای مجازی بسیار بی رحمانه برای دو دولت است

فرد پشت طرح «صیانت» می گوید پهنای باند برای اینستاگرام محدود خواهد شد / اینستاگرام پلاس ایرانی را راه می اندازیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

جهانگیری: در مقطعی از تلویزیون به عنوان «اتاق شیطان یاد» می‌شد، اما امروز در همه روستاها از تجهیزات دنیای ارتباطات استفاده می‌شود / نباید زمانی که با یک پدیده جدید روبرو می شویم تنها به فکر عوارض سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت استفاده از آن باشیم / اینترنت از مواضع آشکار عدالت خواهی است / امروز نمی‌توان به مردم دروغ گفت / امکانپذیر نیست که در دنیای امروز مطلبی را از مردم مخفی و یا بر آنها تحمیل کرد

دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلبی معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)