کد خبر: ۱۹۱۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۸
ارسال به دوستان
ذخیره
فرمانداربردسیر:
رای تحقق اهداف اقتصادی در بردسیر هر سه شاخص باید بطور همزمان رشد و حرکت کند.

 فرماندار بردسیر با بیان اینکه اقتصاد این شهرستان در سه محور گردشگری، کشاورزی و صنعت قابلیت های فراوانی دارد گفت: برای تحقق اهداف اقتصادی در بردسیر هر سه شاخص باید بطور همزمان رشد و حرکت کند.

مجید نجف پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به قابلیت های کشاورزی شهرستان بردسیر افزود: همانطور که گل محمدی بردسیر از نظر میزان اسانس در دنیا حرف اول را می زند، زعفران بردسیر نیز دارای کیفیتی منحصر به فرد است.

وی اظهار کرد: مجموع سطح زیر کشت زعفران در شهرستان بردسیر طی 10 سال گذشته 30 هکتار بوده و امسال نیز این میزان به 50 هکتار افزایش یافته است.

وی گفت: اگر ظرف چند سال آینده بتوانیم بین هزار و 500 تا 2 هزار هکتار زعفران در بردسیر کشت کنیم، توانسته ایم به اندازه تمام صنایع موجود در این شهرستان، اشتغال جدید ایجاد کنیم. 
فرماندار بردسیر تصریح کرد: جهاد کشاورزی بردسیر نیز به منظور کشت گیاهان دارویی چند قرارداد را در سطوح 10 و 15 هکتاری با کشاورزان منعقد کرده است. 

وی با اشاره به مشکل خام فروشی محصول گل محمدی بردسیر بیان کرد: در حال حاضر 50 درصد گل محمدی این شهرستان به صورت خام به شهرهای کاشان و قمصر صادر می شود و راه جلوگیری از این اقدام، توسعه کارخانجات و صنایع تبدیلی در بردسیر است.

وی ادامه داد: در این راستا راه اندازی 2 کارخانه گلاب گیری و ایجاد 20 واحد تولیدی نیمه سنتی در شهرستان بردسیر در حال انجام است.

نجف پور با اشاره به ظرفیت های گردشگری بردسیر نیز تصریح کرد: می توان در کنار توسعه کشت گل محمدی و صنایع وابسته آن، گردشگری این شهرستان را نیز رونق ببخشیم.

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت گل محمدی در بردسیر از سطح زیر کشت این محصول در کاشان بیشتر است گفت: این در حالی است که تعداد گردشگران این شهرستان کمتر از کاشان است.

وی گفت: باید برای جذب گردشگر در بردسیر برنامه ریزی کنیم و در همین راستا با کمک اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این منطقه در صدد توسعه واحدهای بوم گردی این شهرستان هستیم. 

فرماندار بردسیر با اشاره به صنایع غیرفعال بردسیر از جمله کارخانه قند گفت: اگر هیات مدیره قبلی موافقت کند، قصد داریم این کارخانه را که به تعطیلی کشیده شده، دوباره احیا کنیم.

وی ادامه داد: سرمایه گذار و هیات مدیره جدید کارخانه قند بردسیر برای راه اندازی این کارخانه 30 میلیارد تومان اعتبار بدون استفاده از تسهیلات دولتی فراهم و شرکت نوسازی صنایع ایران نیز سه پیشنهاد را به هیات مدیره قبلی کارخانه ارائه کرده که اگر هر کدام از این شرایط را که قبول کند، این کارخانه مجددا راه اندازی خواهد شد که می تواند شکر تولید کند. 

وی با اشاره به فروش زمین های مجاور کارخانه قند به صورت خرد به منظور ساخت منازل مسکونی گفت: در حال حاضر مانع اجرای آخرین مزایده زمین های کارخانه قند بردسیر شده ایم.
نجف پور اظهار کرد: این فرمانداری تصمیم دارد با همکاری شرکت صنعتی و معدنی گل گهر به عنوان معین منطقه اقتصادی شهرستان های سیرجان و بردسیر، 32 صندوق خرد روستایی در شهرستان بردسیر راه اندازی کند.

وی اظهار کرد: در این طرح هر مقدار که مردم سرمایه گذاری کنند، شرکت گل گهر نیز به همان اندازه سرمایه گذاری می کند.

وی ادامه داد: دولت درصدد است از ظرفیت این صندوقها در راستای کشت گیاهان دارویی و زعفران استفاده کند.

فرماندار بردسیر تصریح کرد: 22 بهمن سال جاری خط تولید کارخانه جهان فولاد بردسیر افتتاح می شود و این کارخانه در حال حاضر در سه شیفت مشغول آماده سازی خط تولید است.

نجف پور افزود: فاز دوم کارخانه فولاد هلدینگ تا نیمه دوم سال 96 به بهره برداری می رسد و کارخانه صنایع فولاد کرمان نیز احداث فاز دوم خود را آغاز کرده است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت رسانه ها در دنیای امروزی تصریح کرد: رسانه ها می توانند مکمل عملکرد و بازویی کمکی برای مدیران باشند.

2 هزار و 700 هکتار سطح زیر کشت گل محمدی در شهرستان بردسیر وجود دارد و یکهزار و 350 نفر در گلستان های این منطقه مشغول به فعالیت هستند. 

بردسیر در شمال شرق کرمان و 61 کیلومتری مرکز استان یکی از نقاط خوش و آب هوا با اقلیم مناسب برای کشاورزی محسوب می شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دیدار دو تیم گل‌گهر سیرجان و سپاهان اصفهان دوشنبه برگزار می شود

پلمب ۱۵۰ واحد صنفی در کرمان به دلیل عدم رعایت مقررات

ارادۀ جدی برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری وجود ندارد/ گردشگری می‌تواند محور اصلی توسعه‌ی صادرات استان باشد

سالانه ۲۰ تن آب سنگین تولید می‌شود/ مرکز درمان قطعی سرطان ها در دست ساخت است/صد درصد فعالیت های صنعت هسته ای ایران بومی است/ راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا ۲ هفته آینده

پیمانکاران راغب به تهاتر نیستند/ هدف این است که بانک و سازمان امور اقتصاد و دارایی بدهی هایشان را وصول کنند/ تنها پیمانکار ضرر می‌کند

کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی خیرین کرمانی به دانش‌آموزان نیازمند

بهره برداری از جاده رابر به کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/با احداث این جاده مسیر کرمان به رابر ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

تمام دستاوردهای هسته‌ای ایران اسلامی صلح‌آمیز است/ دانش هسته‌ای یک ضرورت برای کشور است

اعلام بحران بیش از ۲ هزار بنگاه اقتصادی کرمان

دستاوردهای هسته ای از افتخارات نظام اسلامی است/انواع تحریم های خارجی جلوی پیشرفت‌ها را نگرفته است/ اکثر کشورهای دنیا تحریم ها علیه ایران را بی تاثیر دانسته‌اند

پربازدید ها

پیمانکاران راغب به تهاتر نیستند/ هدف این است که بانک و سازمان امور اقتصاد و دارایی بدهی هایشان را وصول کنند/ تنها پیمانکار ضرر می‌کند

سالانه ۲۰ تن آب سنگین تولید می‌شود/ مرکز درمان قطعی سرطان ها در دست ساخت است/صد درصد فعالیت های صنعت هسته ای ایران بومی است/ راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا ۲ هفته آینده

اعلام بحران بیش از ۲ هزار بنگاه اقتصادی کرمان

ارادۀ جدی برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری وجود ندارد/ گردشگری می‌تواند محور اصلی توسعه‌ی صادرات استان باشد

انتخاب استان کرمان به عنوان یکی از پایلوت های کشت گندم دوروم

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)