کد خبر: ۱۹۲۸
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: تلاش می کنیم تا پایان امسال نخستین مراسم نکوداشت حداقل یک نفر از مفاخر استان را برگزار کنیم.
فرهنگ>مدیریت فرهنگ: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: تلاش می کنیم تا پایان امسال نخستین مراسم نکوداشت حداقل یک نفر از مفاخر استان را برگزار کنیم.

فرشید فلاح روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تلاش می کنیم در شش ماه آینده این شخصیت مشخص شود و به شورای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان کرمان پیشنهاد دهیم.

وی گفت: برگزاری این مراسم فرآیندهایی مانند شناسایی شخصیت، چاپ زندگینامه شخصیت، چاپ مجموعه مقالات و تهیه مقاله برای آن شخصیت توسط چند تن از نخبگان دارد که باید طی شود.

وی بیان کرد: دومین نشست انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان پس از هشت سال تعطیلی با حضور استاندار کرمان و دیگر اعضا برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان افزود: در این نشست فهرست 27 نفره از مفاخر کرمان که از قبل در مدت شش ماه و 15 جلسه کارشناسی آماده شده بود به تصویب رسید.

وی گفت: علاوه بر این تعداد شهید دکتر محمدجواد باهنر، آیت الله حقیقی، دکتر سید علی اکبر حسینی، احمد ناظر زاده کرمانی و خانم طاهره صفار زاده کرمانی به دلیل شهرت این بزرگواران که نیاز به تحقیق و بررسی نداشتند به فهرست اضافه شدند.

وی ادامه داد: شناسایی و بررسی مشاهیر کرمان نیز از این هفته شروع می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: به شورای فرهنگی تمامی شهرستان ها نامه داده ایم که اگر افرادی را می توانند به عنوان مفاخر و مشاهیر پیشنهاد دهند این کار انجام شود.

وی بیان کرد: در کرمان هم اگر اسم شخصیتی از قلم افتاده است پیشنهاد داده شود تا بتوانیم بررسی کنیم.

فلاح افزود: در شش ماه آینده فهرست دوم را کمیته علمی و فرهنگی انجمن مفاخر برای تصویب در شورا آماده می کند هرچند که هرگز نمی توانیم دقت را فدای سرعت کنیم.

وی تصریح کرد: تعدادی از این شخصیت ها به رغم اینکه خدمات ماندگاری را انجام داده اند ولی ناشناخته هستند.

وی از دیگر اقدامات انجمن مفاخر را برگزاری کنگره خواجوی کرمانی در سال 94 نام برد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان به عنوان ستاد اجرایی این کنگره ملی انتخاب و مقرر شد که دبیرخانه را از هم اکنون تشکیل دهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ۱۲ مرداد برگزار می‌شود

روحانی: بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم؛ چون نمی‌شد و مفید نبود / می‌ترسیدم وحدت ملی صدمه ببیند؛ بسیاری از مسائل را به جان خریدیم / طبق چارچوب اعلامی رهبری می‌توانستیم به برجام بازگردیم؛ اما جای دیگری برای ما گرفتاری ایجاد کرد

دولت آینده دغدغه ی واردات و تولید واکسن نخواهد داشت/ تحویل 14 میلیون دُز واکسن خریداری شده از سبد کواکس

اگر رییسی به سهم خواهی‌ها تن بدهد با مشکل مواجه می‌شود/ مجلس به وزیر زن رای اعتماد نمی‌دهد/ طرح صیانت از فضای مجازی بسیار بی رحمانه برای دو دولت است

فرد پشت طرح «صیانت» می گوید پهنای باند برای اینستاگرام محدود خواهد شد / اینستاگرام پلاس ایرانی را راه می اندازیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

جهانگیری: در مقطعی از تلویزیون به عنوان «اتاق شیطان یاد» می‌شد، اما امروز در همه روستاها از تجهیزات دنیای ارتباطات استفاده می‌شود / نباید زمانی که با یک پدیده جدید روبرو می شویم تنها به فکر عوارض سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت استفاده از آن باشیم / اینترنت از مواضع آشکار عدالت خواهی است / امروز نمی‌توان به مردم دروغ گفت / امکانپذیر نیست که در دنیای امروز مطلبی را از مردم مخفی و یا بر آنها تحمیل کرد

دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلبی معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)