کد خبر: ۱۹۳۷
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی گفت: مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی در مرحله اول در همه مراکز درمانی متعلق به دولت و زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی بدون فرانشیز درمان خواهند شد.
جامعه>رفاه و خانواده: معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی گفت: مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی در مرحله اول در همه مراکز درمانی متعلق به دولت و زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی بدون فرانشیز درمان خواهند شد.

به گزارش ایرنا عبدالرحمان تاج الدین روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان افزود: این تصمیم در پی تفاهم بین سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گرفته شده و بزودی ابلاغ می شود.

وی ادامه داد: رویکرد سازمان تامین اجتماعی در دوره مدیریت جدید این است که هیچ یک از انتصابات را در بخش درمان و بیمه جز همکاران خود انجام ندهد زیرا سازمان کاملا حرفه ای، علمی، کارشناسی و سازمانی اجتماعی است.

وی تاکید کرد: باید بدور از همه دغدغه های برون بخشی براساس لیاقت ها، شایستگی ها، توانمندی ها، کارآمدی ها و تخصص های فنی در این سازمان هر گونه عزل و نصبی انجام شود. 

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی گفت: باید حرمت همکاران را پاسداشت تا انگیزه ای برای سایر همکاران باشد و افتخار می کنیم بیش از 60 هزار همکار در بخش های درمانی و بیمه ای، خدمتگزار نیمی از جمعیت کشور هستند.

وی افزود: اگر در برهه ای ناجوانمردانه و متاسفانه سازمان تامین اجتماعی تحقیر شد به خاطر بازی های سیاسی و جناحی وجه المخاصمه قرار گرفت، مورد دست اندازی های ناروا و نامشروع قرار گرفت اما افتخار می کنیم در دولت تدبیر و امید و با حکمت های هیات امنا و وزیر رفاه و همه همکاران و همدلی و همزبانی تک تک کارکنان سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور در سال 93 بیش از یک دهه سازمان در عرصه درمانی و بیمه ای پیشرفت داشت و اقدامات در خور تحسینی انجام داد.

تاج الدین تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی سازمان احزاب نیست، شان و جایگاه آن بالاتر از آن است که مورد دغدغه گروه ها و حزب های سیاسی قرار گیرد.

وی گفت: افتخار می کنیم به دو میلیون و 300 هزار نفر مستمری بگیر در زمان خود عیدی ها را پرداخت می کنیم و سال گذشته کارنامه قابل قبولی را به شرکای اجتماعی خود ارایه دادیم.

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی افزود: توصیه ما به مدیران این است که نگاه باید فراتر از نگاه بخشی، منطقه ای، فامیلی، طایفه ای، سیاسی و گروهی باشد بلکه نگاهی بر اساس اصول و قوانین و در راستای خدمت به جامعه هدف باشد.

وی اظهار کرد: در دو سال گذشته مصوبات مجلس به گونه ای بوده که اگر نتوانستند به پرداخت معوقات سازمان کمک کنند اما باری را نیز بر دوش سازمان تحمیل نکردند.

وی گفت: در دو ماه پایانی سال گذشته سازمان تامین اجتماعی 80 هزار میلیارد ریال پرداخت کرد و بودجه امسال سازمان نیز 600 هزار میلیارد ریال است که کار بزرگی در این رابطه انجام شده است.

تاج الدین افزود: تامین اجتماعی سازمان کوچکی نیست اگرچه تلاش شد در مقطعی سازمان را تحقیر کنند و حتی اسم آن را به صندوق تامین اجتماعی و به خاطر یک شخص اساسنامه آن را تغییر دادند اما سازمانی بزرگ و قابل تحسین است.

وی گفت: یکی از تلاش های سازمان تامین اجتماعی در عرصه درمان، احداث بیمارستان کرمان بود که به بسیاری از بیمارستان های بخش خصوصی تنه می زند و البته باید به تجهیزات بیشتری مجهز شود و سال گذشته چهار بیمارستان در کرمان، عسلوییه، زابل و تهران مورد بهره برداری قرار گرفت.

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی افزود: سال گذشته 150 دستگاه آمبولانس پیشرفته را به ناوگان درمانی کشور اضافه کردیم و کار بزرگی بود.

وی گفت: همچنین سعی داریم بسیاری از دغدغه های کارفرمایان را از طریق آی تی برطرف کنیم و پاسخگویی اینترنتی و بروز کردن امکانات سازمان را داشته باشیم.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی اکنون در ریل اصلی خود قرار گرفته و رویکرد هیات مدیره و مدیرعامل این است که حق سازمان را ادا کنند و ظلم ناروای گذشته وارد شده به سازمان را برگردانند.

تاج الدین بیان کرد: 50 درصد بازنشستگان ما حداقل حقوق را می گیرند اما سال گذشته با افزایش 25 درصد حقوق بازنشستگان از همان ابتدای سال اقدامی انجام شد و امسال نیز همان 17 درصد مصوب را خواهیم داشت. 

در این آیین ضمن قدردانی از خدمات اسماعیل زمانی فر مدیرکل سابق تامین اجتماعی استان کرمان علی حسینی به عنوان مدیرکل جدید این اداره معرفی شد. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ۱۲ مرداد برگزار می‌شود

روحانی: بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم؛ چون نمی‌شد و مفید نبود / می‌ترسیدم وحدت ملی صدمه ببیند؛ بسیاری از مسائل را به جان خریدیم / طبق چارچوب اعلامی رهبری می‌توانستیم به برجام بازگردیم؛ اما جای دیگری برای ما گرفتاری ایجاد کرد

دولت آینده دغدغه ی واردات و تولید واکسن نخواهد داشت/ تحویل 14 میلیون دُز واکسن خریداری شده از سبد کواکس

اگر رییسی به سهم خواهی‌ها تن بدهد با مشکل مواجه می‌شود/ مجلس به وزیر زن رای اعتماد نمی‌دهد/ طرح صیانت از فضای مجازی بسیار بی رحمانه برای دو دولت است

فرد پشت طرح «صیانت» می گوید پهنای باند برای اینستاگرام محدود خواهد شد / اینستاگرام پلاس ایرانی را راه می اندازیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

جهانگیری: در مقطعی از تلویزیون به عنوان «اتاق شیطان یاد» می‌شد، اما امروز در همه روستاها از تجهیزات دنیای ارتباطات استفاده می‌شود / نباید زمانی که با یک پدیده جدید روبرو می شویم تنها به فکر عوارض سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت استفاده از آن باشیم / اینترنت از مواضع آشکار عدالت خواهی است / امروز نمی‌توان به مردم دروغ گفت / امکانپذیر نیست که در دنیای امروز مطلبی را از مردم مخفی و یا بر آنها تحمیل کرد

دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلبی معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد

پربازدید ها

رئیس اداره راه و شهرسازی منوجان به اتهام اخذ رشوه دستگیر شد

حریرچی: هر فرد مبتلا به کرونای دلتا ۵ تا ۹ نفر را درگیر می‌کند / امکان انتقال سویه دلتا از طریق افراد واکسینه شده وجود دارد / باید سرعت واکسناسیون افزایش پیدا کند / در برخی از استان ها، استقبال مناسبی از واکسیناسیون نشده؛ ۴۰ درصد افراد برای واکسیناسیون مراجعه نکرده‌اند / عده‌ای برای کسب درآمد و گذراندن زندگی منکر کرونا می‌شوند

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)