کد خبر: ۱۹۴۹۸
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۳
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
علیرضارزم حسینی با تاکید براینکه اولین فردی هستم که داوطلبانه آماده نقد شدن و پاسخگویی به مردم هستم، گفت: فرهنگ محافظه کاری در استان کرمان شکسته شود.

ایسنا نوشت:
 علیرضا رزم حسینی ظهر پنجشنبه در دیدار اعضای شبکه اجتماعی در قالب (کارگروه های در کنار استاندار)، با اشاره به فعالیت این کارگروه ها طی دو سال گذشته در استان کرمان، بر گسترش فرهنگ مطالبه گری تاکید کرد.
وی به ابلاغ دستورالعمل های حقوق شهروندی از سوی رئیس جمهور و اجرای آن در استان ها اشاره کرد و یادآورشد: تشکیل شبکه های اجتماعی (کارگروه های در کنار استاندار) می تواند مصداق بارزی تحقق حقوق شهروندی در استان کرمان است.

استاندار کرمان با تاکید براینکه مطالبه گری اعضای این کارگروه ها از مسئولین برای آگاهی بخشی مردم اقدام تاثیرگذاری است که باید به آن عمق بخشیده شود، تصریح کرد: باید امکان دسترسی آسان به اطلاعات و پاسخگویی مسئولین به مردم حتی دور افتاده ترین نقاط استان فراهم شود.

رزم حسینی ادامه داد: تهیه و تدوین کتابی با عنوان (کرمان و رسانه های اجتماعی) با مستندات می تواند در دستور کار قرار گیرد و یقینا این کار بدیع می تواند به پاسخگویی مسئولین به مردم و تحقق حقوق شهروندی نقش ایفا نماید.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به تنوع کاری در فضای مجازی، راه اندازی کارگروه های تخصصی تر و کارشناسانه با حضور جامعه هدف در دستور کار اعضا قرار گیرد که باید بررسی های لازم در این خصوص انجام گیرد.

استاندار کرمان ناآگاهی را یکی از مصداق های قضاوت های اشتباه و نادرست دانست و تاکید کرد: تناقض گویی ها می تواند فضای وحدت و همدلی حاکم در جامعه را در آستانه انتخابات تخریب نماید لذا (کارگروه های در کنار استاندار) به عنوان نهادی غیرانتفاعی و غیرسیاسی باید اطلاعات صحیح و کاملی را در اختیار  عموم مردم جامعه قرار دهند.

رزم حسینی گفت: از اشتباهات و خطای مسئولین زمانی کاسته می شود که مسئولین خودشان را در ویترین دید عموم مردم قرار دهند که در این راستا باید مطالبه گری واقعی را در جامعه گسترش داد.
وی با تاکید براینکه عدم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات می تواند افراد نالایق و غیرکارشناس را در مسئولیت های مختلف قرار دهد، افزود: مردم با حضور حداکثری خود در انتخابات نباید سرنوشت یک جامعه را به دست افراد نالایق دهند.

استاندار کرمان یادآورشد: پروژه نورپردازی یکی از مباحثی است که طی سه سال گذشته از سوی دولت در استان کرمان دنبال شد زیرا این پروژه علاوه بر مبحث زیباسازی و ارتقا سطح نشاط و شادابی در جامعه، می تواند در ارتقا امنیت تاثیرگذار باشد.

رزم حسینی تصریح کرد: بطور مثال برای افزایش آگاهی و روحیه مطالبه گری و شفاف سازی بین شهروندان پیشنهاد می شود شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان با نصب تابلوهایی در محله های مختلف شهر، میزان عوارض پرداخت شده در هر منطقه و میزان خدمات ارائه شده را در زمینه های مختلف اطلاع رسانی کند و یقینا اگر این اطلاعات در اختیار مردم قرار گیرد، در پرداخت به موقع عوارض همکاری خواهند کرد.

نماینده عالی دولت یازدهم در استان کرمان با تاکید براینکه (کارگروه های در کنار استاندار) در راستای افزایش ضریب مطالبه گری عموم مردم جامعه به یک نهاد غیرانتفاعی و غیرسیاسی تبدیل شود، یادآورشد: شفافیت اطلاعاتی باید در دستور کار این کارگروه ها قرار گیرد و مسئولین در صورت کم کاری باید از مردم عذرخواهی نمایند.

وی خاطرنشان کرد: کشور در آستانه دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا است لذا کارگروه ها  می توانند ویژگی های افراد واجد الشرایط شوراهای اسلامی شهر و روستا را در جامعه آگاهی بخشی نمایند تا افراد متخصص وارد شوراها شوند و در این صورت است که می توان شهری آباد و توسعه یافته را انتظار داشته باشیم.

استاندار کرمان با تاکید براینکه مبحث آموزش نیز در کنار مبحث اطلاع رسانی در کانال ها و گروه های اجتماعی می تواند مدنظر قرار گیرد، گفت: شبکه های اجتماعی استان کرمان را باید به صورت یک زنجیر به هم متصل نمود تا مردم بتوانند استفاده حداکثری را از این فضا داشته باشند.
رزم حسینی از شبکه های مجازی به عنوان شبکه های اخلاق نام برد و افزود: اخلاق مداری را می توان با تولید محتوا، از درون این شبکه ها آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی شبکه های اجتماعی (کارگروه های در کنار استاندار) کار بزرگی بود که با سماجت و پیگیری جوانان علاقمند استان آغاز شده است، یادآورشد: بنده در منصب استاندار کرمان اولین کسی هستم که آماده نقد شدن و پاسخگویی به مردم هستم زیرا معتقدم که فرهنگ محافظه کاری باید شکسته شود.

استاندار کرمان بر لینک شدن شبکه های اجتماعی (کارگروه های در کنار استاندار) با شبکه دولتی (سامد) تاکید و خاطرنشان کرد: کارهای توسعه ای استان باید زیر ذربین مردم قرار گیرد زیرا اگر مردم بدانند که چه اقداماتی در استان کرمان انجام گرفته است، مشارکت خواهند کرد.

رزم حسینی تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید در استان کرمان توافق نامه های بسیاری منعقد شده که 90 درصد آنها اجرایی شده است لذا اعضای شبکه های اجتماعی (کارگروه های در کنار استاندار) می توانند ارزیابی کرده و با مطالبه گری دلیل اجرایی نشدن بخشی از این توافق نامه ها را از مسئولین ذیربط خواستار شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

از درخواست رد صلاحیت یک نماینده مجلس به دلیل نورافشانی در ستادش تا ماجرای نامگذاری لیست کارگزاران با عنوان یاران هاشمی

برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی کشور، به میزبانی کرمان / حضور ۸۰۰ شرکت کننده از سراسر کشور در دو بخش آزاد و فرنگی در مسابقات

مدارس فردای روز انتخابات تعطیل نیستند/ 199 شعبه اخذ رای در مدارس سطح شهرستان کرمان خواهیم داشت

در مجلس نهم، مردم با صندوق رای قهر کردند نتیجه آن حضور نمایندگانی بود که گفتارشان در شأن مردم نبود/اگر می‌خواهیم مملکتمان پیشرفت کند، باید پای خوب و بدش بایستیم/دلسردی، منافع ‌کسانی را تأمین می‌کند که این صحنه‌ها را مدیریت می‌کنند/ دکتر سالاری با ورود به مجلس از حقوق زنان دفاع خواهد کرد

تخلفات‌ تبلیغاتی کاندیداها در حال پیگیری است / تلاش می‌کنیم تخلفات انتخاباتی به صفر برسد

ببینید| همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان کرمان/ سخنرانی دکتر جلال آزمندیان

اگر به میدان نیاییم مشخص نیست در آینده این نیامدن چه مشکلاتی را برای کشور ایجاد می‌کند/ به حکم خرد باید در انتخابات شرکت کرد

رقابت درون جناحی اصول گرایان داغ تر می شود/ نزدیک به 10 لیست از اردوگاه اصولگرا رونمایی شده است/ احمدی نژادی ها کجا هستند؟

تنها راه برون رفت از مشکلات بخش کشاورزی راه‌اندازی منطقه آزاد کشاورزی است / اولین محموله خیار به کشور عمان صادر شد / رها کردن محصول خیار در جنوب کرمان جنبه سیاسی داشت

تنها راه برون رفت از مشکلات بخش کشاورزی راه‌اندازی منطقه آزاد کشاورزی است / اولین محموله خیار به کشور عمان صادر شد / رها کردن محصول خیار در جنوب کرمان جنبه سیاسی داشت

پربازدید ها

هیچ وقت مسئله استعفا را در ذهن نداشتم/ دولت مسئولیتی در کلیر کردن آسمان ندارد/ ۴۴ حوزه انتخاباتی، غیررقابتی است/معنی ندارد در کشور یک جناح و حزب حاکم مطلق باشد/انتخابات ممکن است مطلوب ما نباشد، اما باید پای صندوق برویم و رای بدهیم/دولت و من هیچ لیستی در انتخابات نداریم

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی دکتر زهره سالاری

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی سید حسین مرعشی

خانم سالاری به وسیله مجموعه به هم پیوسته اصلاح طلبی پشتیبانی می شود/ مشکل اصلی ردصلاحیت ها نیست،مشکل دلسردی مردم است

پرونده شهید سلیمانی پیگیری می‌شود / امروز بیش از هر زمانی نفرت عمومی نسبت به آمریکا در دنیا برانگیخته شده است / انتقام خون شهید سلیمانی گرفته خواهد شد

باید شایستگان در مصدر امور باشند نه سفسطه بازان و رابطه بازان و رانت خواران/ تنها گزینه کرمان را به نتیجه برسانیم 100 درصد پیروز می شویم/ حضور مردم کم رنگ شود حضور کسانیکه امانت داران خوبی برای رای مردم نیستند پررنگ می شود

 ببینید| زبان گویای زنان و مردان/ توسعه همه جانبه

از درخواست رد صلاحیت یک نماینده مجلس به دلیل نورافشانی در ستادش تا ماجرای نامگذاری لیست کارگزاران با عنوان یاران هاشمی

در مجلس نهم، مردم با صندوق رای قهر کردند نتیجه آن حضور نمایندگانی بود که گفتارشان در شأن مردم نبود/اگر می‌خواهیم مملکتمان پیشرفت کند، باید پای خوب و بدش بایستیم/دلسردی، منافع ‌کسانی را تأمین می‌کند که این صحنه‌ها را مدیریت می‌کنند/ دکتر سالاری با ورود به مجلس از حقوق زنان دفاع خواهد کرد

ببینید| بسته انتخاباتی گفتارنو ویژه دکتر زهره سالاری

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از نشست خبری استاندار کرمان   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند   ( نظر)

ببینید: گزارش تصویری از همایش حامیان دکتر زهره سالاری   ( نظر)

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید   ( نظر)