کد خبر: ۱۹۴۹۸
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۳
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
علیرضارزم حسینی با تاکید براینکه اولین فردی هستم که داوطلبانه آماده نقد شدن و پاسخگویی به مردم هستم، گفت: فرهنگ محافظه کاری در استان کرمان شکسته شود.

ایسنا نوشت:
 علیرضا رزم حسینی ظهر پنجشنبه در دیدار اعضای شبکه اجتماعی در قالب (کارگروه های در کنار استاندار)، با اشاره به فعالیت این کارگروه ها طی دو سال گذشته در استان کرمان، بر گسترش فرهنگ مطالبه گری تاکید کرد.
وی به ابلاغ دستورالعمل های حقوق شهروندی از سوی رئیس جمهور و اجرای آن در استان ها اشاره کرد و یادآورشد: تشکیل شبکه های اجتماعی (کارگروه های در کنار استاندار) می تواند مصداق بارزی تحقق حقوق شهروندی در استان کرمان است.

استاندار کرمان با تاکید براینکه مطالبه گری اعضای این کارگروه ها از مسئولین برای آگاهی بخشی مردم اقدام تاثیرگذاری است که باید به آن عمق بخشیده شود، تصریح کرد: باید امکان دسترسی آسان به اطلاعات و پاسخگویی مسئولین به مردم حتی دور افتاده ترین نقاط استان فراهم شود.

رزم حسینی ادامه داد: تهیه و تدوین کتابی با عنوان (کرمان و رسانه های اجتماعی) با مستندات می تواند در دستور کار قرار گیرد و یقینا این کار بدیع می تواند به پاسخگویی مسئولین به مردم و تحقق حقوق شهروندی نقش ایفا نماید.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به تنوع کاری در فضای مجازی، راه اندازی کارگروه های تخصصی تر و کارشناسانه با حضور جامعه هدف در دستور کار اعضا قرار گیرد که باید بررسی های لازم در این خصوص انجام گیرد.

استاندار کرمان ناآگاهی را یکی از مصداق های قضاوت های اشتباه و نادرست دانست و تاکید کرد: تناقض گویی ها می تواند فضای وحدت و همدلی حاکم در جامعه را در آستانه انتخابات تخریب نماید لذا (کارگروه های در کنار استاندار) به عنوان نهادی غیرانتفاعی و غیرسیاسی باید اطلاعات صحیح و کاملی را در اختیار  عموم مردم جامعه قرار دهند.

رزم حسینی گفت: از اشتباهات و خطای مسئولین زمانی کاسته می شود که مسئولین خودشان را در ویترین دید عموم مردم قرار دهند که در این راستا باید مطالبه گری واقعی را در جامعه گسترش داد.
وی با تاکید براینکه عدم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات می تواند افراد نالایق و غیرکارشناس را در مسئولیت های مختلف قرار دهد، افزود: مردم با حضور حداکثری خود در انتخابات نباید سرنوشت یک جامعه را به دست افراد نالایق دهند.

استاندار کرمان یادآورشد: پروژه نورپردازی یکی از مباحثی است که طی سه سال گذشته از سوی دولت در استان کرمان دنبال شد زیرا این پروژه علاوه بر مبحث زیباسازی و ارتقا سطح نشاط و شادابی در جامعه، می تواند در ارتقا امنیت تاثیرگذار باشد.

رزم حسینی تصریح کرد: بطور مثال برای افزایش آگاهی و روحیه مطالبه گری و شفاف سازی بین شهروندان پیشنهاد می شود شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان با نصب تابلوهایی در محله های مختلف شهر، میزان عوارض پرداخت شده در هر منطقه و میزان خدمات ارائه شده را در زمینه های مختلف اطلاع رسانی کند و یقینا اگر این اطلاعات در اختیار مردم قرار گیرد، در پرداخت به موقع عوارض همکاری خواهند کرد.

نماینده عالی دولت یازدهم در استان کرمان با تاکید براینکه (کارگروه های در کنار استاندار) در راستای افزایش ضریب مطالبه گری عموم مردم جامعه به یک نهاد غیرانتفاعی و غیرسیاسی تبدیل شود، یادآورشد: شفافیت اطلاعاتی باید در دستور کار این کارگروه ها قرار گیرد و مسئولین در صورت کم کاری باید از مردم عذرخواهی نمایند.

وی خاطرنشان کرد: کشور در آستانه دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا است لذا کارگروه ها  می توانند ویژگی های افراد واجد الشرایط شوراهای اسلامی شهر و روستا را در جامعه آگاهی بخشی نمایند تا افراد متخصص وارد شوراها شوند و در این صورت است که می توان شهری آباد و توسعه یافته را انتظار داشته باشیم.

استاندار کرمان با تاکید براینکه مبحث آموزش نیز در کنار مبحث اطلاع رسانی در کانال ها و گروه های اجتماعی می تواند مدنظر قرار گیرد، گفت: شبکه های اجتماعی استان کرمان را باید به صورت یک زنجیر به هم متصل نمود تا مردم بتوانند استفاده حداکثری را از این فضا داشته باشند.
رزم حسینی از شبکه های مجازی به عنوان شبکه های اخلاق نام برد و افزود: اخلاق مداری را می توان با تولید محتوا، از درون این شبکه ها آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی شبکه های اجتماعی (کارگروه های در کنار استاندار) کار بزرگی بود که با سماجت و پیگیری جوانان علاقمند استان آغاز شده است، یادآورشد: بنده در منصب استاندار کرمان اولین کسی هستم که آماده نقد شدن و پاسخگویی به مردم هستم زیرا معتقدم که فرهنگ محافظه کاری باید شکسته شود.

استاندار کرمان بر لینک شدن شبکه های اجتماعی (کارگروه های در کنار استاندار) با شبکه دولتی (سامد) تاکید و خاطرنشان کرد: کارهای توسعه ای استان باید زیر ذربین مردم قرار گیرد زیرا اگر مردم بدانند که چه اقداماتی در استان کرمان انجام گرفته است، مشارکت خواهند کرد.

رزم حسینی تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید در استان کرمان توافق نامه های بسیاری منعقد شده که 90 درصد آنها اجرایی شده است لذا اعضای شبکه های اجتماعی (کارگروه های در کنار استاندار) می توانند ارزیابی کرده و با مطالبه گری دلیل اجرایی نشدن بخشی از این توافق نامه ها را از مسئولین ذیربط خواستار شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

هیچ گروه مسلح ضد امنیت داخلی در استان کرمان وجود ندارد

رهبر انقلاب:باید به هر قیمتی که هست کشور را جهش دهیم/کرونا در قیاس با سایر مشکلات چیز کوچکی است

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان:وضعیت استان کرمان در زمینه کانون های تولید گرد و غبار مناسب نیست

این ایام که به هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری گردیده،  تاکید بر تلاش این سربازان برای تامین امنیت در جامعه است

مرخصی اجباری کارمندان با حقوق است

کلاس درس دانشجویان پزشکی از اول اردیبهشت‌ماه آغاز می شود/اگر فردی به نقاهتگاه نرود، به شکل قهری با او برخورد می شود

معاون استاندار کرمان:زهکلوت در مسیر سیلاب ساخته شده است

سیلاب به ۴۰۰ کیلومتر راه عشایری ریگان خسارت زد

استاندار کرمان:امکان صادرات پیاز به خارج از کشور با حذف عوارض فراهم شد

پربازدید ها

رئیس جمهور:آن روز که فهمیدیم کرونا در قم شیوع یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود

یک میلیون تومان به تمام خانوارهای یارانه بگیر پرداخت خواهد شد

مرخصی اجباری کارمندان با حقوق است

فاز نخست پروژه اتصال مدارس روستایی به اینترنت پرسرعت اجرایی شد

هیچ گروه مسلح ضد امنیت داخلی در استان کرمان وجود ندارد

سید احمد خاتمی: در ماجرای کرونا می خواستند قم را مقصر نشان دهند درحالیکه دروغ بود

رهبر انقلاب:باید به هر قیمتی که هست کشور را جهش دهیم/کرونا در قیاس با سایر مشکلات چیز کوچکی است

قربانیان روزانه کرونا ۳ برابر تلفات جاده‌ای است

حمله چهره نزدیک به احمدی‌نژاد به قالیباف: ریاست او بر مجلس یعنی بازگشت به دور باطل گذشته

روسیه و عربستان با کاهش ۱۵ درصدی عرضه نفت موافقت کردند

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۹ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)

کدام صنوف از ۲۳ فروردین ماه مجوز بازگشایی دارند؟   (۱ نظر)