کد خبر: ۱۹۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل بهزیستی استان کرمان تاکید کرد:
مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به خدمات و اقدامات کمپ ماده 16در مورد معتادین پرخطر، گفت : اگر کمپ ماده 16(معتادین پرخطر) به مرکز درمان اجتماع‌مدار وصل گردد و با انجام اقدامات روانی – اجتماعی چرخه درمان کامل می‌شود.

ایسنا نوشت:
مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به خدمات و اقدامات کمپ ماده 16در مورد معتادین پرخطر، گفت : اگر کمپ ماده 16(معتادین پرخطر) به مرکز درمان اجتماع‌مدار وصل گردد و با انجام اقدامات روانی – اجتماعی چرخه درمان کامل می‌شود.

عباس صادق‌زاده  در جمع خبرنگاران با اشاره به پیشگیری و درمان در حوزه مواد مخدر اظهار کرد: در حال حاضر در حوزه درمان و پیشگیری از اعتیاد مجموعه کاملی از درمان ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه اجتماعی کردن مواد مخدر یک رویکرد علمی است؛ افزود: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر صرفاً به این معنی نیست که یک سری سازمان‌های مردم نهاد را طراحی و به دنیا معرفی کنیم بلکه همه مردم باید نسبت به این موضوع در جامعه نقش‌آفرینی کنند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه  کنترل و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید در جامعه مدیریت علمی و صحیح شوند، تصریح کرد: توجه به مدیریت و رصد موضوعات و فرایندسازی ازطرف حاکمیت و دولت و مسئولیت‌پذیری همه اقشار جامعه دو موضوع مهمی هستند که باید به شکل جدی در حوزه پیشگیری و کنترل آسیب‌های اجتماعی دنبال شوند.

وی با اشاره به حرکت‌های علمی و نظام‌مند در حوزه پیشگیری از مواد مخدر به ویژه در بخش اعتیاد، بیان کرد: تولید دانش باید همراه با مسئولیت‌پذیری در جامعه باشد و دانشگاه‌ها از حالت گلخانه‌ای و تولید علومی که برای بسیاری از افراد قابل اجرا نیست؛ خارج شوند و به سمت تولیدعلوم کاربردی  پیش برویم تا تاثیر اقدامات انجام شده بر مبنای این علوم کاربردی در جامعه ملموس باشد.

صادق زاده با اشاره به اینکه  خلایی که در اقدامات و تولیدات علمی وجود دارد، نبود یک فرآیند در بحث مبارزه و پیشگیری است، گفت: عدم وجود فرآیند باعث ایجاد موازی‌کاری و اقدامات کم‌تأثیر در جامعه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه همه دستگاه‌‌های اجرایی اقدامات صنفی را بدون رصد کردن تاثیرات این اقدامات در جامعه، انجام می‌دهند، افزود: اگر اقدامات رصد شوند، هر یک از دستگاه‌ها تکمیل کننده اقدامات یکدیگر می‌شوند و به طور قطع این روش در رویکرد اجتماعی کردن پیشگیری و درمان اعتیاد تأثیر دارد.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از مواقع جامعه مبتلا به شرایطی می‌شود که باید نوعی از درمان را برای این شرایط تجربه کنند، خاطرنشان کرد: امروز دنیا از نظر علمی به کار بردن روش‌های اجباری را رد کرده است لذا درمان و موضوع پیشگیری از اعتیاد باید فرآیند مدار باشد.

صادق‌زاده  با اشاره به خدمات و اقدامات کمپ ماده 16در مورد معتادین پرخطر، گفت: اگر کمپ ماده 16(معتادین پرخطر) به مرکز درمان اجتماع‌مدار وصل شود با انجام اقدامات روانی – اجتماعی؛ چرخه درمان کامل می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه ادامه روند درمان‌ بعد از سم زدایی در حوزه اعتیاد باید طراحی شود، تصریح کرد: افراد معتادی که درمان می‌شوند نیازمند حمایت و پذیرش خانواده و جامعه هستند تا علاوه بر اینکه چرخه درمان آنان  تکمیل می شود این بیماری مجدد عود نکند.

وی خاطرنشان کرد: با مدیریت نیات و نذورات خیرخواهانه مردم به سمت درمان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد می توان اقدامات موثری در این زمینه انجام داد.
برچسب ها: لزوم کمپ
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

 نمی‌توان در تریبون عمومی بگوئیم کسی که در حال حاضر با ۲۰۰ رای بر کرسی ریاست مجلس نشسته، چه کرده است/ با ادبیات بگم نگم احمدی نژاد رئیس جمهور شدن، ظلم است /حرف‌های فتاح خردمندانه نبود/ما افراد اصولگرای مجرب زیادی داریم که رد می‌شوند

تحلیل متفاوتی از امام موسی صدر درباره امام عصر(ع)

چه چيزي دختر آبادان را به حمله واداشت؟داستان مرگ مهرداد در شهرك حجت مشهد چه بود؟

این هنر نیست در مقابل تذکرات ستادهایی که برای خدمت به مردم ایجاد شده، بایستیم/ کسی حق اهانت به مسئولان کشور را ندارد

وثایق مورد نظر صندوق چندان تفاوتی با بانک ها ندارد و سختگیرانه است

شماره سوم: ایران: افشاگری پدیده مارکسیستی بود که متأسفانه وارد ادبیات جریانات انقلابی ما شد/ جوان: برخی صحنه سیاسی درون کشور را صحنه حق و باطل می‌بینند/ کیهان: هتاکی به مقامات کشور مانند شلیک به خودی در بحبوحه نبرد است/ آرمان ملی: برجام بايدن با برجام اوباما متفاوت است/ ابتکار: با آمدن بایدن وضعیت گل و بلبل نمی‌شود ولی .../اطلاعات: خودروسازان داخلی در تحریم ضرر می‌دهند در رونق اقتصادی هم ضرر می‌دهند

بنیه صنعتی هر استانی را صنایع کوچک آن تشکیل می دهند/توجه ویژه به صنایع کوچک و متوسط ضروری است

افراد زیادی می خواهند در انتصابات مدیران دخالت کنند/اصرار بر گرفتن پست شک برانگیز است/ادامه مسئولیت مدیری که سیستم وی را قبول ندارد شاید خلاف شرع هم باشد

میانگین حقوق بازنشستگان چقدر افزایش یافت؟ | حداقل حقوق چقدر شد؟

عدالت اجتماعي به شيوه مبتذل يارانه دادن، تنزل پيدا كرد/سقوط طبقه متوسط سقوط كل جامعه است

پربازدید ها

اگر مسئولین ۱۰ درصد حرف ما را قبول می‌کردند شاید اقدامات جدی تری انجام می‌شد

۱۱ فوتی و ۸۲ مبتلای جدید کرونا

وضعیت در شهر کرمان، سیرجان و رفسنجان نگران کننده است/ شهروندان علائم بیماری را به اشتباه به حساب سرماخوردگی و آنفلوآنزا نگذارند

تبریز چگونه شهر بدون گدا شد؟

چه چيزي دختر آبادان را به حمله واداشت؟داستان مرگ مهرداد در شهرك حجت مشهد چه بود؟

میانگین حقوق بازنشستگان چقدر افزایش یافت؟ | حداقل حقوق چقدر شد؟

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)