کد خبر: ۱۹۹۵۷
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون استاندار کرمان تاکید کرد:
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان راه اندازی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را یکی از خدمات ماندگار دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: دولت احیاء واحدهای تولیدی را به عنوان یک موضوع ملی دنبال کرد.

روابط عمومی استانداری کرمان نوشت:
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان راه اندازی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را یکی از خدمات ماندگار دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: دولت احیاء واحدهای تولیدی را به عنوان یک موضوع ملی دنبال کرد.

محمدرضا فتوت صبح یکشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که به منظور بررسی و رفع موانع تولید واحدهای صنعتی برگزار شد، افزود: دولت نسبت به سرنوشت واحدهای تولیدی بی تفاوت نبود و در این راستا احیاء این واحدها را به عنوان یک موضوع ملی دنبال کرد.

وی یادآورشد: بانک های عامل استان بررسی پرونده متقاضیان تسهیلات و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی کوچک و متوسط راکد و نیمه فعال استان را در جهت رونق تولید و اشتغال در استان در دستور کار قرار دهند.

در این جلسه مشکل شرکت جهان فولاد در خصوص میزان واگذاری و تمدید قرارداد زمین با اداره کل امور اراضی استان و همچنین مشکلات شرکت فولاد بافت در خصوص عدم انجام تعهدات در تامین لوله و اتصالات به منظور انتقال آب از سد بافت تا محل اجرای طرح با شرکت آب منطقه ای کرمان بررسی شد.

همچنین به مشکلات شرکت وند آپادانا در خصوص صدور اجرائیه از سوی بانک صنعت و معدن استان، تملیک ملکی که بعنوان وثیقه نزد بانک تجارت بود، ممنوع الخروج شدن از سوی اداره کل امور مالیاتی و درخواست تسریع در پرداخت 40 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش از سوی بانک سپه رسیدگی و تمعیدات لازم اتخاذ گردید.

در ادامه این جلسه مشکلات شرکت تازه پسته رفسنجان در خصوص درخواست امهال از بانک سپه (میزان بدهی 40 میلیارد ریال)، درخواست امهال از بانک ملی (میزان بدهی 50 میلیارد ریال)، درخواست امهال از بانک ملت(میزان بدهی 25 میلیارد ریال) نیز بررسی شد.

همچنین مشکل شرکت سیمرغ شانه رفسنجان در خصوص بدهی شرکت گاز (درخواست تقسیط بدهی) رسیدگی و تمصیمات لازم اتحاذ گردید.

در ابتدای سال 94 هیئت وزیران مصوبه ای ابلاغ کرد که بر اساس آن مصوبه «کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید» در همه استان ها برای بررسی، تبادل نظر و هماهنگی برای حل و فصل مشکلات و موانع فرآروی واحدهای تولیدی تشکیل شد.

بررسی علل رکود یا توقف واحدهای تولیدی و هماهنگی برای حل مشکل، بررسی و پیگیری رفع موانع مربوط به اشتغال با هماهنگی سازمان های مرتبط از جمله سازمان تامین اجتماعی، بررسی و ارائه راهکار در خصوص اختلافات و یا مشکلات اجتماعی نیروی کار، بررسی اختلافات واحدهای تولیدی با دستگاه های اجرائی استانی از جمله سازمان امور مالیاتی و ارائه راهکار مناسب، کمک به تسریع، تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام تولیدی و حمایت و کمک به توسعه صادارت محصولات تولیدی استان از جمله وظایف کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید است.

 لازم به ذکر است که از ابتدای سال 95 تاکنون بیش از 21 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان برگزار شده که از مجموع 825 مصوبه تاکنون 684 مصوبه اجرایی و 141 مصوبه در دست اجراست و این در حالیست که در سال 94 بیش از 15 جلسه با 214 مصوبه برگزار گردیده است که از این مجموع 88 مصوبه اجرایی و 126 مصوبه در دست اجراست.

از ابتدای سال 95 تاکنون نیز 24 جلسه پنجره واحد سرمایه گذاری با 96 مصوبه برگزار شده که از این مجموع 48 مصوبه اجرایی و 48 مصوبه در دست اجراست و این در حالیست که در سال گذشته 24 جلسه با 90 مصوبه برگزار شده که 35 مصوبه آن اجرایی و 55 مصوبه در دست اجرا می باشد.

از ابتدای سال 95 نیز تاکنون 15 جلسه شورای گفتگو با 41 مصوبه برگزار شده که 8 مصوبه اجرایی و 33 مصوبه در دست اجراست و این در حالیست که در سال گذشته 20 جلسه با 48 مصوبه برگزار شده که 16 مصوبه آن اجرایی و 32 مصوبه در دست اجرا می باشد.
برچسب ها: محمدرضا فتوت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

باورهای غلط در مورد انتقال بیماری قارچ سیاه

روحانی: نگذاریم آرزوهای دشمن محقق شود/گله‌ها را کنار بگذاریم

کشف ۱۷۰۰ دستگاه ماینر در کرمان

لغو ممنوعیت تردد، امشب و فردا شب

پلیس به جولان شرور سابقه دار در کرمان پایان داد

انتخابات در کرمان صد در صد الکترونیکی برگزار می‌شود/ 17891 نفر برای تصاحب کرسی شوراهای استان کرمان با هم رقابت می کنند

روحانی: مردم در طول سال‌های آینده شاهد آثار این هشت سال خواهند بود؛ دروغگو هیچ وقت به نتیجه‌ای نمی‌رسد

روحانی: مردم در طول سال‌های آینده شاهد آثار این هشت سال خواهند بود؛ دروغگو هیچ وقت به نتیجه‌ای نمی‌رسد

باید رأی اکثریت اعضا وجود داشته باشد تا فرد تایید شود / من هم نمی‌دانم که دلیل رد صلاحیت برخی از کاندیداها چیست / هرکس دلایل عدم احراز را بخواهد به خودش اعلام می‌کنیم

بازار آرام و راکد خودرو در انتظار نتیجه انتخابات

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)