کد خبر: ۱۹۹۹۴
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
شرکت‌های بیمه پس از حادثه پلاسکو اعلام کردند که به محض اعلام خسارت توسط خسارت دیدگان مبلغ خسارتشان را پرداخت می‌کنند، تا امروز بیمه‌هایی همچون ایران، آسیا، ما، البرز و نوین از شرکت‌هایی بودند که مقدار خسارت‌های پرداختی شان را اعلام کردند.

به گزارش جماران، تعدادی از شرکت‌های بیمه در حادثه پلاسکو برای حدود ۳۵ درصد از واحدهای این ساختمان بیمه‌نامه صادر کرده بودند که بیمه ایران با تقریبا ۱۲۵ بیمه نامه، بیشترین مقدار بیمه‌نامه را در بین شرکت های بیمه داشته است. آنگونه که بیمه ایران اعلام کرده، تاکنون این شرکتِ دولتی ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بابت ۶۷ بیمه نامه خسارت پرداخت کرده است. مقدار دیگری از این خسارت‌ها مربوط به واحدهایی در برج پلاسکو و ساختمان پنج طبقه کنار آن می‌شود که به گفته مسئولانِ این بیمه خسارت‌های وارده در حال بررسی است و پس از بررسی‌ها مبلغ آنها به خسارت‌دیدگان پرداخت خواهد شد.

چند روز پیش مدیر بیمه‌های آتش‌سوزی بیمه ایران با ایسنا گفت‌وگویی کرد و از خسارت‌دیدگانی که تاکنون مبلغی دریافت نکرده‌اند خواست مقداری صبر به خرج دهند تا مراجع ذی ربط مجوز بازدید و بررسی ساختمان پنج طبقه کنار برج پلاسکو را به بیمه ایران بدهند. مدیر بیمه های آتش‌سوزی بیمه ایران گفته بود که به جز یک مورد کل خسارت اموال بیمه شده در برجِ پلاسکو که صد در صد تخریب شده است را پرداخت کرده‌اند. بیمه ایران اعلام کرده که در اولین فرصتی که از طریق مراجع ذی ربط مجوز بازدید بدهند، اکیپی به ساختمان پنج طبقه کنار برج  پلاسکو اعزام خواهد شد و در همان زمان، مبلغ خسارت را بررسی و پرداخت می کنند.

از دیگر بیمه‌هایی که در این حادثه برای واحدهای پلاسکو بیمه‌نامه صادر کرده بودند، بیمه آسیا بود این شرکت تاکنون ۵۳ بیمه‌نامه درباره این پرونده شناسایی کرده‌ است آنگونه که مسئولان این شرکت می گویند مبلغ ۳۸ مورد از بیمه‌نامه‌ها تاکنون به خسارت دیده ها پرداخت شده که مجموع پرداختی ها به ۵ میلیارد تومان می‌رسد. مجموع مبلغ ۵۳ بیمه‌نامه‌ای که بیمه آسیا اعلام کرده ۸.۵ میلیارد تومان می‌شود در نتیجه چیزی حدود ۳.۵ میلیارد تومان هنوز به علل مختلف پرداخت نشده است. گفته می‌شود مقداری از این بیمه‌نامه‌ها مربوط به ساختمان پنج طبقه پلاسکو است که تخریب نشده و هنوز کارشناسان بیمه‌ای اجازه بازدید از آنجا را نداشتند.

علاوه بر این معاون مدیر بیمه‌های آتش‌سوزی بیمه "ما" از افرادی که با اخذ تسهیلات بانک ملت بیمه مرهونات بانکی این شرکت را دارند درخواست کرد که در اولین فرصت این موضوع را به بانک اطلاع دهند. وی درباره تعهدات شرکت بیمه ما در حادثه ساختمان پلاسکو، به ایسنا گفته که عمده کار شرکت بیمه ما در حوزه بیمه‌های آتش‌سوزی مربوط به بیمه نامه های مرهونات بانکی بوده و  این شرکت بیمه‌نامه مستقیم از بابت ساختمان پلاسکو نداشته است. تاکنون تنها یک مورد مرهونات از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶ در سیستم مشاهده شده که سقف تعهد آن ۱۰۰ میلیون تومان است، البته امکان دارد در روزهای آینده با اعلام خسارت از جانب بانک این آمار افزایش یابد.

به گفته مسئولان بیمه ما وقتی به امور مالی بانک ملت خسارتی اعلام می‌شود این بانک طی نامه‌ای رسمی مراتب را به شرکت بیمه ما به همراه  مستندات آن اعلام می‌کند و پروسه تشکیل پرونده و اعزام کارشناس پس از اعلام بانک ملت آغاز میشود. از آنجایی که خسارت‌دیدگان بایدجهت اعلام خسارت ابتدا به بانک مراجعه کند اعلام آمار دقیق تعداد زیان دیدگانی که در این شرکت بیمه نامه دارند قدری زمان بر بوده، اما تاکنون هیچگونه خسارتی در رابطه با ساختمان پلاسکو گزارش نشده است.

این شرکت بیمه از کلیه هموطنانی که در این حادثه اسف بار خسارت دیده‌ اند و  بیمه نامه این شرکت را  دارند درخواست کرده که این موضوع را در اولین فرصت به شعبه پرداخت کننده وام خود اطلاع دهند تا در اولین فرصت پس از اطلاع از خسارت نسبت به جبران آن اقدام شود.

اما بیمه البرز در حادثه پلاسکو تا امروز ۱۱ مورد بیمه‌نامه شناسایی کرده که سه موردش در طبقات برج پلاسکو بوده که با توجه به صحبت‌های مسئولان این بیمه با ایسنا، این سه مورد کاملا پرداخت شده باقی بیمه‌نامه‌ها مربوط به ساختمان ۵ طبقه پلاسکو است که هنوز توسط کارشناسان بازدید و بررسی نشده و در نتیجه مبلغی هم بابت خسارت آن به خسارت‌دیدگان پرداخت نشده است. این بیمه نیز احتمال دارد بیمه‌نامه مرهونات بانکی داشته باشد که این موضوع پس از اعلام بانک به شرکت بیمه پرداخت خواهد شد.

همچنین بیمه نوین اعلام کرده که تنها یک بیمه نامه مربوط به حادثه پلاسکو داشته و خسارت مربوط به آن پرداخت شده، مبلغ کل خسارت‌های پرداخت شده ۸۶ میلیون تومان است. مسئولان این بیمه اعلام کرده‌اند که ۸۶ میلیون تومان مبلغ سقف بیمه‌نامه بوده و بدون کسورات به خسارت‌دیدگان پرداخت شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همتی: رئیسی سرگروه این پنج نفر است؛ این‌ها روی کار بیایند تحریم‌ها شدیدتر می‌شود / این ۵ نفر نگذاشتند FATF تصویب شود/اقتصاد مثل دادگاه و زندان نیست

جایگزینی دز دوم واکسن با رضایت افراد خواهد بود/در صورت طولانی شدن فاصله تزریق دز دوم واکسن کرونا، اثر دز اول از بین می رود؟

اعلام گروه سنی جدید؛ تیرماه/نامزدها و ستادهای انتخاباتی پروتکل‌ها را رعایت کنند/سلامت و کرونا را سیاسی نکنید

شرایط اقتصادی کشورمان شرایط مطلوبی نیست/تغییر ریل اقتصادی کشور در اولویت است

آیا افرادی که واکسن کرونا تزریق کردند، می‌توانند خون اهدا کنند؟

۵۶ هکتار از اراضی ملی این استان به ارزش ۱۴۱ میلیارد تومان به بیت المال بازگردانده شد

کرمان به دلیل مجاورت با استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان وضعیت شکننده دارد/باید تردد از هرمزگان و سیستان و بلوچستان به سمت کرمان ممنوع شود

تعویق در دریافت دوز دوم مسئله ای در بحث ایمنی بخشی ایجاد نمی کند

بیانیه مهم دولت درباره کارشکنی صداوسیما برای پاسخگویی دولت به اتهامات کاندیدا‌ها

مسعود پزشکیان: دلایل ردصلاحیتم را خواستم، اما جواب ندادند/ دعوا دعوای قدرت است

پربازدید ها

تعویق در دریافت دوز دوم مسئله ای در بحث ایمنی بخشی ایجاد نمی کند

برخورد پراید و سمند در جاده کوهپایه پنج کشته برجای گذاشت

آخرین وضعیت واکسن‌های ایرانی کرونا/خرید ۷.۵۵۰ میلیارد دوز واکسن از سوی ۵ کشور

۵۶ هکتار از اراضی ملی این استان به ارزش ۱۴۱ میلیارد تومان به بیت المال بازگردانده شد

جایگزینی دز دوم واکسن با رضایت افراد خواهد بود/در صورت طولانی شدن فاصله تزریق دز دوم واکسن کرونا، اثر دز اول از بین می رود؟

اعلام گروه سنی جدید؛ تیرماه/نامزدها و ستادهای انتخاباتی پروتکل‌ها را رعایت کنند/سلامت و کرونا را سیاسی نکنید

آیا افرادی که واکسن کرونا تزریق کردند، می‌توانند خون اهدا کنند؟

آخرین آمار ویروس کرونا در ایران؛ ۳۰۲۰۵۲۲ نفر مبتلا و ۸۱۹۱۱ نفر فوتی

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)