کد خبر: ۲۰۴۰۳
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵
ارسال به دوستان
ذخیره
گفتارنو از نشست عمومی شورای شهر گزارش می دهد
گفتارنو/ کوثر نمک‌شناس- رییس شورای شهر کرمان با عصبانیت رو به اعضای شورا گفت: کسی که ماهی 2میلیون و هشتصد هزار تومان حقوق می‌گیرد و باید 50 ساعت در شورا حضور پیدا کند اما 10 ساعت هم نمی‌آید باید جواب خدا را بدهد ما که نمی‌توانیم نامه مردم را نگه داریم که اعضای کمیسیون نیستند.


گفتارنو/ کوثر نمک‌شناس- جلسه علنی شورای شهر دیشب(24ام بهمن ماه) بیشتر از روال معمول به درازا کشید.  این نشست با تنها غایب شورای شهر ماه بانو معصوم زاده آغاز شد و به خواندن لوایح گذشت. لوایحی که به گفته رییس شورای شهر می‌بایست تا 15 بهمن به استانداری ارسال می‌شده اما عقب مانده است.


در خصوص تخریب خانه مردم با کسی مذاکره نمی‌کنیم

در پی واکنش‌های گسترده به تخریب ساختمان خانه شهر انتظار می‌رفت موضوع مهم این جلسه جدال بر سر بودن یا نبودن خانه شهر باشد اما تا آخرین لحظات سقف جلسه این موضوع مطرح نشد تا کمال جوانمرد اجازه صحبت کردن گرفت و موضوع خانه شهر را با یک بحث تاریخی آغاز کرد و گفت :از ما سوال می‌کنند خانه شهر مال چه کسی است؟ خانه شهر زیر نظر کمیته نظارت بر ساختمان و در آذر ماه سال 48 آغاز به کار می‌کند و 20 ماه طول می‌کشد و در 6 مهر سال 50 افتتاح می‌شود .
در هفتادمین جلسه انجمن شهر آن زمان در تاریخ 9ام بهمن ماه سال  49تصمیم گرفته می‌شود که 15 ریال بر روی فیش‌های آب بکشند پس پول خانه شهر مستقیما از مردم گرفته شده نه از پول نفت بوده است و نه دیگران..

جوانمرد با اشاره به مصاحبه سخن‌گوی شورای شهر گفت: حاج آقا به نمایندگی از ما گفتند شورای شهر ننگ خرابی خانه شهر را بر دوش نمی‌گیرد و من هم به خودم اجازه دادم و گفتم خط قرمر شورای شهر تخریب خانه شهر است.

او ادامه داد: شهرداری کرمان با حمایت میراث فرهنگی با حمایت استانداری در کوچه پس کوچه‌های کرمان می‌گردد و یک خانه قدیمی یا یک گرمابه را پیدا می‌کند و بازسازی می‌کند و کار بسیار خوبی است اما آیا ثواب است با این دید بیایم ساختمانی که ثبت ملی‌اش هم دور از انتظار نیست تخریب کنیم؟ شمارا به خدا با مهربانی به خانه شهر نگاه کنید ، با کلنگ تخریب به آن نگاه نکنید. بعضی‌های می‌گویند شما رودربایستی دارید ما با کسی رودربایستی نداریم و برای خانه خراب کردن مردم هم با کسی مذاکره نمی‌کنیم. فقط می‌شود به عنوان سردر این ساختمان را به استانداری داد که آن هم جای مذاکره دارد.

یاسین پنجعلی زاده در ادامه این بحث گفت : قسمت سوله‎ها از خانه شهر جدا است و ناچار است که سوله ها خراب شود و این ربطی به قسمت ورودی و سمت چپ ساختمان ندارد.

محمدربانی در ادامه گفت: هیچ کدام از اعضای شورای شهر موافق تخریب خانه شهر نیستند و هیچکدام از اعضای شورای شهر موافق گودبرداری میدان شهدا نیستند.

ربانی در خصوص گذاشتن جلسه با استاندار کرمان افزود: اگر قرار است جلسه‌ای تشکیل شود اعضای شورای شهر با حضور نمایندگان کرمان در مجلس و با حضور نماینده‌ای از آیت الله جعفری این جلسه را بگذاریم و دلایل منطقی خودمان را بگوییم.

شهردار کرمان در مورد این بحث پیشنهاد داد که فورا جلسه‌ای صرفا برای تصمیم گیری برای خانه شهر و وضعیت میدان شهدا بگذارند.


نظام مهندسی چه شد؟

حجت الاسلام محمد ربانی در فرصت سخن گفتنش دغدغه ای را مطرح کرد که چند جلسه قبل در شورای شهر هم خودش مطرح کرده بود. او از شهردار کرمان خواست موضوع دریافت هزینه نظارت بر نقشه‌های ساختمان توسط نظام مهندسی را جدی بگیرد و گفت: این موضوع 2 آسیب جدی دارد ، یکی اینکه شهرداری را با کاهش صدور پروانه رو به رو می‌کند و دیگری قشر آسیب پذیر جامعه هستند که توانایی پرداخت چنین هزینه‌ای را ندارند.

ربانی در این خصوص به شهرداری کرمان پیشنهاد داد و گفت: نظرم بر این است شهرداری نظام اجرای خودش را فعال کند و مردم را به مت نظام مهندسی نفرستد.

علی بابایی در پاسخ به اظهارات سخن‌گوی شورای شهر گفت: مهلت 2 هفته‌ای بدهید تا با رییس نظام مهندسی گفت‌وگو کنیم اگر مشکل حل نشد خودمان دست به کار خواهیم شد.

غیبت اعضای شورا

زهرا ایرانمنش از مصوباتی که در غیابش امضا شده بودند و مربوط به بانوان بود انتقاد کرد و گفت: همه ما در شعارهای انتخاباتی‌مان گفتیم به امور بانون رسیدگی می‌کنیم. اما کرمان با این وسعت چند پارک بانوان دارد؟ فقط 2 پارک بانوان داریم که همیشه هم شلوغ بوده است. برای من سوال است چرا همین دو پارک بانوان را مثل گوشت قربانی تکه تکه کنیم و به این شرکت و آن طرح بدهیم؟ اگر سرمایه گذار وجود دارد جای دیگری سرمایه گذاری کند.

او ادامه داد: چطور اعضای شورا و یا بعضی بانوان به خودشان اجازه می‌دهند این فضا را در اختیار آقایان قرار دهند و بدتر از همه پشت سر بنده بگویند که خانم ایرانمنش خودش طرح را امضا کرده است. این غیبت است و بنده به این موضوع اعتراض دارم و حتی اگر رای هم نیاورد وظیفه شرعی خود دانستم که بگویم.

بعد از این اظهارات ایرانمنش فتح الله مویدی نامه‌هایی که به شورا رسیده است و از جانب سرمایه گذار سالن ورزشی پارک مادر بوده است را خواند و توضیح داد که در کمیسیون بودجه با حضور سعید گیلانی صدیقه زاهدی و یوسف جعفری و منصور ایرانمنش تشکیل شده است و همگی امضا کردند اما به گفته مویدی منصور ایرانمنش فردای آن روز و با درست شدن جو امضایش را خط می‌زند.

مویدی با عصبانیت رو به اعضای شورا گفت کسانی که در این کمیسیون بودند و نیامدند مقصرند و کسی که ماهی 2میلیون و هشتصد هزار تومان حقوق می‌گیرد و باید 50 ساعت در شورا حضور پیدا کند اما 10 ساعت هم نمی‌آید باید جواب خدا را بدهد ما که نمی‌توانیم نامه مردم را نگه داریم که اعضای کمیسیون نیستند.

زهرا لری به عنوان عضوی که هم در کمیسیون بودجه و هم در کمیسیون بانوان است توضیح داد که فقط یک شب در طول شورا حضور نداشته است که این مصوبه همان شب انجام شده است و توضیح داد: کسانی گفتند خانم ایرانمنش و خانم لری این مصوبه را امضا کردند در صورتی که من اصلا حضور نداشتم.

لری در ادامه گفت :کمیسیون بودجه 7 نفره با 3 نفر تشکیل شده است و این مصوبه را امضا کرده‌اند
.
مویدی در پاسخ به صحبت‌های زهرا لری گفت: بسیاری از مصوبات کمیسیون‌های خود شما را با 2 امضا می‌توانم برایتان بیاورم.
این بحث‌ها بین مویدی و لری به جایی رسید که مویدی از گوش ندادن اعضای شورا و بازی کردن با موبایلشان وقتی مصوبه می‌خواند انتقاد کرد.
پس از این بحث‌ها قرار شد بند بند تمامی مصوبات در شورای عمومی خوانده شود و دیگر بدون خواندن مصوبه‌ای اعضا آن را امضا نکنند.
در نتیجه سالن ورزشی پارک مادر به گفته‌ی رییس شورای شهر و شهردار کرمان از ابتدا مال بانوان بوده و این موضوع سوتفاهم بوده است و قرار نیست هیچ مردی وارد این محوطه شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

این سطح از استرس و اضطراب طبیعی و بهینه است/ افکار ضد و نقیض را حذف کنید/ افراد خودگویی های مثبت داشته باشند

مشکلی برای برگزاری مراسم در تالارها وجود ندارد / با توجه به شیوع ویروس کرونا همه تورها کنسل شده است / واحدهای اقامتی و رستوران‌ها دچار آسیب شدیدی شده‌اند

از شنبه کشور در حالت عادی خواهد بود/کسی نباید از شرایط سوء استفاده کند/واقعیت ها را به مردم بگویید

محور ارتباطی کرمان – یزد به دلیل توفان شن بسته شد / نیروهای راهداری به حالت آماده‌باش درآمدند

استخر دانشگاه علوم پزشکی کرمان تعطیل است/ با تعطیلی استخرها موافقت نکردند/توصیه کلی این است که مردم در مراکز تجمعی وارد نشوند/ استخرها ظرفیتش را به نصف برسانند/ کلر آب استخر، ویروس کرونا را از بین می برد!

کرمان در وضعیت سفید کرونا قرار دارد / مدارس و دانشگاه‌ها باید به روال عادی برگردند / با مراکز عرضه کننده قلیان برخورد قانونی و قاطع صورت گیرد

مدارس استان کرمان در حال ضدعفونی شدن هستند / تصمیم‌گیری درباره تعطیلی مدارس به عهده ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس است / هر تصمیم جدیدی گرفته شود به اطلاع مردم خواهیم رساند

اتوبوس‌های شهری در کرمان ضد عفونی می‌شوند / راننده‌های تاکسی خودروی خود را به‌صورت نیم‌بها ضدعفونی کنند

آمادگی مهار ویروس کرونا را داریم / همکاری مردم نقش سازنده‌ای در پیشگیری از کرونا دارد / مردم از شرایط تعطیلی مدارس برای مسافرت استفاده نکنند / اجناس نمایشگاه بهاره در سایر مراکز عرضه می‌شود

درصد کنسلی ها و رزروی ها برابر بوده است/ اقلام ضد عفونی کننده مرتباً در اختیار همکاران و مسافرین قرار می گیرد/ آموزش های لازم در ارتباط با کرونا به هتلدران داده شده است/ پیش بینی می کنیم برای ایام نوروز وضعیت خوبی داشته باشیم

پربازدید ها

عمده موارد انتقال ویروس کرونا از انسان به انسان است/ از تماس نزدیک با حیوانات خودداری شود/ واردات ماهی قرمز از چین صحت ندارد/ماهی قرمز در داخل کشور تولید می شود

آمادگی مهار ویروس کرونا را داریم / همکاری مردم نقش سازنده‌ای در پیشگیری از کرونا دارد / مردم از شرایط تعطیلی مدارس برای مسافرت استفاده نکنند / اجناس نمایشگاه بهاره در سایر مراکز عرضه می‌شود

معاون وزیر بهداشت: آمار 50 فوتی کرونا در قم تکذیب شد/ اگر تعداد فوت‌شدگان نصف این آمار هم باشند استعفا می‌دهم / با قرنطینه موافق نیستیم

در صورت صلاحدید، مراسم اعتکاف رجبیه امسال برگزار نمی شود/اعتکاف رجبیه لغو شود آن را به ماه رمضان موکول می‌کنیم

استاندار: ۱۵ تیر سال ۹۹، تقاطع غیرهمسطح امیرکبیر افتتاح می‌شود/ پل شهیدبادپا 50 میلیارد تومان هزینه برداشت/ رییس شورای شهر: شهردار برای اتمام بزرگراه شهید حاج قاسم سلیمانی برنامه ریزی کند

فوت و بستری شدن مبتلایان به کرونا در بیمارستان جیرفت صحت ندارد/امیدواریم مورد مثبتی در استان کرمان و جنوب کرمان پیش نیاید/ از نزدیک شدن به افرادی که علائم آنفلوآنزا دارند، خودداری شود

تعداد معدودی افراد با علائم تنفسی و مشکوک ابتلا به کرونا ویروس در کرمان مشاهده شده/ نتیجه آزمایشات افراد مشکوک به کرونا هنوز از تهران نرسیده

هنوز جواب آزمایشات افراد مشکوک به کرونا ویروس اعلام نشده/کیت های اولیه آزمایشات کرونا به کرمان می آید/کرمان جزء مناطق کم خطر کرونا ویروس است

مدارس استان کرمان در حال ضدعفونی شدن هستند / تصمیم‌گیری درباره تعطیلی مدارس به عهده ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس است / هر تصمیم جدیدی گرفته شود به اطلاع مردم خواهیم رساند

کرمان در وضعیت سفید کرونا قرار دارد / مدارس و دانشگاه‌ها باید به روال عادی برگردند / با مراکز عرضه کننده قلیان برخورد قانونی و قاطع صورت گیرد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

ما کرمانی ها کم حرف می زنیم/ وضعیت درمان در استان مطلوب نیست/ جداسازی دانشگاه ها تصمیم خوبی نبود/ زیرساخت های درمانی نو نوار شدند/با مریض و با همراه مریض ارتباط برقرار نمی کنیم/ اقتصاد بخش خصوصی استان‌های همجوار، روی مریض‌های شمال استان کرمان می‌چرخد   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)