کد خبر: ۲۱۰۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۷
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمان در گفت‌وگو با گفتارنو مطرح کرد:
گفتارنو/عارفه مرادی:رییس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمان گفت:برنزه کردن به‌وسیله دستگاه‌های سولاریوم انجام می‌شود، مدتی در بعضی از باشگاه‌های بدن‌سازی شاید انجام می‌شده است اما در آرایشگاه‌های زنانه چنین چیزی وجود نداشته است.
گفتارنو/عارفه مرادی:در روزهایی که آرایشگاه ها بیش از هر زمان دیگری با انبوه متقاضیان زیبایی،رونق دو چندان گرفته اند،با رییس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمان گفت‌وگو کردم. مینا مرآتی در این گفت‌وگو تاکید دارد که آرایشگاه های مجاز تخلف نمی‌کنند و اگر هم تخلفی هم است غیر مجاز ها مرتکب می‌شوند.او البته تاکید کرد : آرایشگران حق دخالت در امورپزشکی را ندارند.مراتی از رقابتی بودن خدمات آرایشی سخن به میان آورد و گفت:نرخ برخی خدمات توافقی است.با هم این گفت وگو را میخوانیم.

خانم مرآتی! مرز فعالیت بین متخصصان پوست و مو با آرایشگاه‌های زنانه مبهم است. آرایشگاه‌های زنانه مجاز به ارائه چه خدماتی نیستند؟

آرایشگاه‌های زنانه فقط مجاز به خدمات ساده پاک‌سازی پوست در حد استاندارد فنی و حرفه‌ای هستند. آرایشگران حق دخالت در امور پزشکی مانند تزریق بوتاکس و ژل ندارند. خدمات تاتو یا میکروپیگمانتاسیون در واحدهای صنفی که مجوز این رسته را از اتحادیه دریافت کرده‌اند بلامانع هست ولی سایرین مجاز به انجام آن نمی‌باشند.

خدماتی مثل برنزه کردن پوست در برخی موارد حتی منجر به مرگ شده است. در کرمان چنین مواردی داشته‌ایم؟

در کرمان چنین موردی را نداشته‌ایم. برنزه کردن به‌وسیله دستگاه‌های سولاریوم انجام می‌شود، مدتی در بعضی از باشگاه‌های بدن‌سازی شاید انجام می‌شده است اما در آرایشگاه‌های زنانه چنین چیزی وجود نداشته است.

با این‌گونه تخلفات چگونه برخورد می‌کنید؟

در صورت وجود هرگونه تخلفی مراتب به مراجع قانونی منتقل و پیگیری می‌شود.

نهادهایی مثل دادستانی با شما همراهی کردند؟

بله همکاری‌های مؤثری دراین‌باره با اداره نظارت بر اماکن عمومی و دادستانی صورت گرفته است.

لطفا بفرمایید با سیصد واحد غیرمجازی که پیش از این در مصاحبه هایتان فرموده بودید، برخوردی شد؟با چند واحد غیرمجاز برخورد شده است؟

با تعداد زیادی. در رابطه با تمام واحدهایی که شناسایی‌شده‌اند برخوردهای قانونی انجام‌شده است.

در آرایشگاه‌های زنانه توصیه به مواد مخدر برای زیبایی می‌شود، تائید می‌کنید؟

البته اطلاع‌رسانی در مورد خطرات این مواد مانند شیشه در کلاس‌های آموزشی به اعضا اتحادیه داده می‌شود ولی چنین مواردی در آرایشگاه‌های کرمان وجود نداشته و گزارش نشده است.

بهداشت در آرایشگاه‌های زنانه کرمان به چه صورت است؟ می‌گویند که آرایشگاه‌ها در بهداشت ضعف دارند.

چه کسانی می‌گویند؟

مردم!

خوشبختانه سطح آگاهی عمومی در مورد مسائل بهداشتی بالاست و خود مردم به‌خوبی خواسته‌های خود را پیگیری می‌کنند و زمانی که افراد صنفی برای دریافت جواز اقدام می‌کنند ملزم هستند که کارت بهداشتی فردی دریافت کنند و سالانه موظف هستند که کارت بهداشت را تمدید بکنند و سه سالی یک‌بار باید دوره‌های خاص بهداشت را بگذرانند؛ و بازرسین اداره یک‌بار دوره‌های مخصوص بهداشت را می‌گذرانند و بازرسین محترم بهداشت محیط و سازمان صنعت معدن تجارت و اتاق اصناف و اتحادیه، فعالیت آرایشگران را رصد کرده و اگر موارد ضعفی وجود داشته باشد تذکرات قانونی به افراد داده‌شده و اصلاحات انجام خواهد شد.

نرخ‌های آرایشگاه‌ها به چه صورت است؟

نرخ‌های مصوب سازمان صنعت معدن تجارت به اعضا ابلاغ می‌شود و افراد صنفی ملزم به رعایت نرخ نامه هستند. نرخ‌ بعضی از خدمات هم رقابتی بود و باید قبل از انجام کار بین مشتری و آرایشگر موردتوافق طرفین قرار گیرد.

نرخ آرایشگاه بر اساس درجه‌بندی است. این نرخ‌ها به چه صورت است؟

بر اساس درجه آرایشگاه‌ها است و درجه‌بندی آرایشگاه‌ها تابع موارد مختلفی می‌باشد که توسط  اتاق اصناف انجام می‌شود.

نرخ آرایش عروس درجه‌یک چند است؟

نرخ مصوب سال 95 حدود 600 هزار تومان می‌باشد که البته نرخ سایر خدمات جانبی که به درخواست مشتری انجام می‌شود به مبلغ فوق افزوده می‌شود.

درجه‌دو و سه چند است؟

نرخ مصوب سال 95 آرایش عروس درجه‌دو 480 هزار تومان و درجه سه 350 هزار تومان می‌باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روشنایی و آب آشامیدنی ۶۲ پارک در رفسنجان قطع شد

بیمه بیکاری به کارکنان صنوف فرهنگی هنری اختصاص داده می‌شود

کارخانه‌های خودروسازی بم فعالیت خود را از سر می‌گیرند

استاندارکرمان: دلیل فشارهای وارده برای تعطیل کردن واحدهای صنعتی را متوجه نمی‌شویم/ما موظف به حفظ سلامتی مردم و همچنین حفظ کشور و اقتصاد آن هستیم

امروز ورودی تفرجگاه ها و پارک ها مسدود است/هیچ مطلبی درباره عدم سوخت رسانی به مردم در جایگاه ها صحت ندارد

50درصد ظرفیت تخت‌هایمان در اکثر استان‌ها برای کرونا خالی است/تعرفه کرونایی نداریم

حذف کامل واحدهای درسی نیم سال در صورت تقاضای دانشجو مجاز است/کلاس‌های تابستانی برای دروس حذف شده یا ناتمام برگزار خواهد شد

گشت زنی هواپیماهای آمریکایی بر فراز بغداد

حرکت کلیه قطارها به سمت کرمان تا 20 فروردین لغو می شود/در ۴ روز گذشته تعداد ۲۲۶ واحد صنفی پلمب شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: 5مورد از 9 مورد جدید مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۶ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)