کد خبر: ۲۱۳۳۸
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
ارسال به دوستان
ذخیره
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صندوق های بیمه و بازنشستگی نهادهای پرچم سفید و تامین کننده امنیت جامعه مخاطب خود هستند.

به گزارش ایلنا، علی ربیعی در دیدار نوروزی کارکنان صندوق بازنشستگی کشوری، اظهار داشت: صندوق های بیمه و بازنشستگی از جمله صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی، سازمان های پرچم سفید محسوب می شوند که نهادهایی کاملاً امروزی، اجتماعی و فرهنگی بوده و نماینده امنیت و کاهش ریسک برای جامعه تحت پوشش خود هستند.

ربیعی ادامه داد: این در حالی است که در دولت گذشته این نهادها محلی برای پرونده سازی برای افراد بودند. سایر نهادهای وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز شاهد تغییر گفتمان بودند؛ از جمله سازمان بهزیستی که اگر زمانی نهادی پزشک محور بود اکنون نهادی جامعه محور است.   

ربیعی با اشاره به گام های اثربخش صندوق بازنشستگی کشوری در سه سال اخیر، اظهار داشت: باید در سال جدید کارهای تازه ای در صندوق بازنشستگی کشوری تعریف و پایه ریزی شود؛ افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان در سال گذشته، یکی از کارهای خوب صندوق بود که باید ادامه یابد. خدماتی از این دست به خصوص در حوزه های اجتماعی نیز باید بهتر و گسترده تر شود.

وی یادآور شد: صندوق در گذشته تنها یک نهاد کارپرداز محسوب می شد و نظام محاسبات اکچوئری (بیمه ای) درآن معنایی نداشت. اما اکنون به واقع یک صندوق بازنشستگی است که کارکردهای ارزشمند و اثرگذاری دارد.

ربیعی با اشاره به مشارکت بیش از 20 درصدی صندوق بازنشستگی کشوری برای تامین حقوق بازنشستگان این نهاد گفت: این عدد در صندوق نیروهای مسلح صفر است. بنابراین، باید به سمت نظامی حرکت شود که درصد مشارکت صندوق افزایش یابد، در حالیکه افرادی به دنبال معکوس کردن این روند هستند.

وی با بیان اینکه سالمندی زنان از سالمندی مردان سخت تر است گفت: جامعه هر سال بی اعتناتر به اعضای خود می شود و همین امر مشکلاتی زیادی را ایجاد می کند. سال 96 باید سالی باشد که هم در زندگی شخصی و هم اجتماعی بیشتر از یکدیگر مراقبت کنیم و به شکلی اثربخش در جهت کاهش اندوه از جامعه ایران گام برداریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: حضور در بخش های مختلف جامعه ایران به ویژه برنامه های دید و بازدید نوروزی که از جمله در مراکز نگهداری سالمندان و کودکان انجام می شود، نشان می دهد که چه میزان کار در کشور وجود دارد که باید پیگیری و انجام شود.

 در ادامه این مراسم محمود اسلامیان، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نیز دخدمت به جامعه بازنشستگان کشوری را نوعی از عبادت و حتی بالاتر از آن دانست و گفت: صندوق بازنشستگی کشوری محلی برای خدمت صادقانه به جامعه ای است که منشا خدمات بسیار در کشور هستند و از همه دستگاه های اجرایی در آن حضور دارند.

اسلامیان کاهش 67.7 درصدی قدرت خرید بازنشستگان کشوری در دولت گذشته را مورد انتقاد قرار دارد و گفت: با وجود شرایطی که صندوق و جامعه هدف آن داشتند و بر خلاف قانون، دولت گذشته حاضر به افزایش حقوق بازنشستگان کشوری طبق افزایش نرخ تورم نشد و همین امر کاهش شدید قدرت خرید بازنشستگان را در پی داشت و بار مالی سنگینی معادل 35 هزار میلیارد تومان نیز به صندوق وارد کرد که در کوتاه مدت قابل جبران نیست.

اسلامیان با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در سه سال اخیر در صندوق بازنشستگی کشوری و زیرمجموعه های آن اظهار داشت: اجرای بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری با وجود منع کمک دولت یازدهم توسط مجلس شورای اسلامی، واگذاری بخشی از سهام بیمه ملت به 130 هزار بازنشسته کشوری، افزایش پلکانی حقوق و افزایش کف حقوق بازنشستگان کشوری از 750 هزار تومان به 900 هزار تومان، پرداخت مستقیم حقوق در تمامی 31 استان کشور و خدماتی که در بخش سفرها و وام های قرض الحسنه ارائه شده از جمله گام های این صندوق برای خدمت شایسته تر به بازنشستگان عزیز است.

وی با قدردانی از تلاش های بسیار زیادی که برای تامین و پرداخت حقوق پایان سال بازنشستگان کشوری انجام شد، افزود: این تلاش ها سبب شد تا با وجود کسری اعتبارات و هزینه های فراوانی پیش رو، حقوق پایان سال بازنشستگان کشوری 24 اسفندماه 95 پرداخت شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه تمام ظرفیت این صندوق برای خدمت به بازنشستگان به کار گرفته می شود، تاکید کرد: خدمت به بازنشستگان کشوری بسیار ارزشمند است که باید با عشق و رضایت دل انجام شود. اما با تمام فعالیت های انجام شده، هنوز شرایط موجود با شرایط ایده آل فاصله دارد و باید در جهت خدمت رسانی بهتر و افزایش منابع و سودآوری شرکت ها گام برداشته شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم

لزوم نگاه جدی‌تر مدیران ارشد کشوری به حل بحران‌های استان کرمان/ مصوبات ستاد بحران در شهرستان بافت باید با جدیت پیگیری شود

رشد ۱۳۱ در صدی سود تلفیق سال ۱۳۹۹ نسبت به سال مشابه قبل و تخصیص سود ۲۰۰ ریالی به هر سهم

واژگونی خودرو در محور بردسیر به باغین 2 کشته و 3 مصدوم بر جای گذاشت

سیل اخیر به ۲۰۰ منزل مسکونی کرمان خسارت وارد کرد

مردم خوزستان ناراحتی خود را بروز دادند هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت/ در همه جا از جمله مراسم‌های مذهبی و غیرمذهبی نیز باید اصل را بر رعایت کامل شیوه‌نامه‌های باشد

تفاوت در عوارض بعد از تزریق واکسن کرونا در افراد مختلف

کشف ۶۰۰ کیسه ۵۰ کیلویی کود شیمیایی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در رفسنجان

بیش از ۶۰ درصد جمعیت بالای ۶۰ سال کرمان واکسن کرونا دریافت کردند

تصادف مرگبار در خیابان شهدای خانوک شهر کرمان+تصاویر

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم   ( نظر)

تصادف مرگبار در خیابان شهدای خانوک شهر کرمان+تصاویر   ( نظر)

قتل در یک جشن تولد در ریگان؛ قاتل کمتر از یک ساعت دستگیر شد   ( نظر)

استاندار کرمان: وضعیت کرونا در کرمان بسیار نگران کننده است   ( نظر)