کد خبر: ۲۱۶۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اتحادیه صنف لبنیات و سوپرمارکت‌های کرمان در گفت وگو با گفتارنو
رئیس اتحادیه صنف لبنیات و سوپرمارکت‌های کرمان گفت:یکی از دلایلی که باعث تعطیلی واحد های کوچک صنفی شده ، فروشگاه های بزرگ هستند. از 1300 واحد ما تا کنون 500واحد صنفی تعطیل شده است.
گفتارنو/عارفه مرادی:

رئیس اتحادیه صنف لبنیات و سوپرمارکت‌های کرمان با اشاره به این که اتحادیه صنف بنکداران به ما قول دادند که تامین کالای اعضای ما را با درصد های تخفیفی در اختیارشان قرار بدهند انجام دهند، گفت:  فروشگاه های بزرگ در فرایند تامین کالا فروشگاه های کوچک یاری نکردند.

مهدی مهدوی در گفت وگو با گفتارنو  با بیان اینکه ، مکاتبه ای با اتاق اصناف داشتیم و هنوز کاری انجام نشده است ،افزود:یکی از دلایلی که باعث تعطیلی واحد های کسبی ما شده است بحث همین فروشگاه های بزرگ که اخیرا در استان کرمان فعال شده اند. 

مهدوی با بیان این که ما فریاد زیاد میزنیم اما توجهی به فریاد های ما نکرده اند، ادامه داد:   500واحد صنفی ما از1300واحد تعطیل شده اند.

او در ادامه از میزان مصوبات محقق نشده جلسات  سازمان بازرگانی سخن به میان آورد و  گفت : دست سازمان بازرگانی  نیست و یک تصمیم کلی کشوری است.من با اقای وزیر و سازمان صنعت معدن تجارت مکاتبه  و با روزنامه ها در مورد اقتصاد بیمار کرمان مصاحبه کرده ام.

مهدوی با اشاره به تبانی واحد های بزرگ با کارخانه ها،  ادامه داد: این تبانی باعث می‌شود قیمت های که می‌گیرند بر خلاف واحد های خرده فروش تعدیل میکنند و دست ان ها برای تخفیف ها باز است.

او در ادامه با بیان این که تخفیف از نظر قانون در طول سال 4نوبت بیشتر نیست افزود:  5تا10درصد تخفیف بر مبنای فاکتور است.

اوبا بیان اینکه  واحد های صنفی لبنیات و مواد غذایی در بازار شب عید رونقی نداشته اند،اظهار داشت:.مسافر های نوروزی ما گذری هستند یعنی یک شب اقامت دارد و روز بعد یا بندر عباس یا جایی دیگر می‌رود .ولی من که در ایام عید خوزستان بودم کاسبان  ان ها واقعا کاسبی میکردند و از ان ها حمایت میکردند.

او در ادامه اضافه کرد: اگر یک واحد صنفی ما ارزان فروشی بکند جریمه اش می‌کنند.اما برای فروشگاه های بزرگ کسی نیست که بگوید این فروشگاه های بزرگ  تافته جدا بافته نیستند ،اگر قانون است باید برای فروشگاه ها و واحد صنفی خرده فروش هم باشد. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همتی: رئیسی سرگروه این پنج نفر است؛ این‌ها روی کار بیایند تحریم‌ها شدیدتر می‌شود / این ۵ نفر نگذاشتند FATF تصویب شود/اقتصاد مثل دادگاه و زندان نیست

جایگزینی دز دوم واکسن با رضایت افراد خواهد بود/در صورت طولانی شدن فاصله تزریق دز دوم واکسن کرونا، اثر دز اول از بین می رود؟

اعلام گروه سنی جدید؛ تیرماه/نامزدها و ستادهای انتخاباتی پروتکل‌ها را رعایت کنند/سلامت و کرونا را سیاسی نکنید

شرایط اقتصادی کشورمان شرایط مطلوبی نیست/تغییر ریل اقتصادی کشور در اولویت است

آیا افرادی که واکسن کرونا تزریق کردند، می‌توانند خون اهدا کنند؟

۵۶ هکتار از اراضی ملی این استان به ارزش ۱۴۱ میلیارد تومان به بیت المال بازگردانده شد

کرمان به دلیل مجاورت با استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان وضعیت شکننده دارد/باید تردد از هرمزگان و سیستان و بلوچستان به سمت کرمان ممنوع شود

تعویق در دریافت دوز دوم مسئله ای در بحث ایمنی بخشی ایجاد نمی کند

بیانیه مهم دولت درباره کارشکنی صداوسیما برای پاسخگویی دولت به اتهامات کاندیدا‌ها

مسعود پزشکیان: دلایل ردصلاحیتم را خواستم، اما جواب ندادند/ دعوا دعوای قدرت است

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)