کد خبر: ۲۱۶۳۶
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس مجمع نمایندگان استان کرمان:
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای اجرای توافق برجام توانستیم خیلی از موانعی که در مسیر توسعه سرمایه‌گذاری و تولید وجود داشت را کاهش دهیم.
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای اجرای توافق برجام توانستیم خیلی از موانعی که در مسیر توسعه سرمایه‌گذاری و تولید وجود داشت را کاهش دهیم.

دکتر "حسین امیری خامکانی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، درباره اجرای توافق برجام و انتقادات به این مهم گفت: یک خرد جمعی با راهنمایی مقام معظم رهبری منجر به یک تصمیم عاقلانه ای شد که هر ملتی در شرایط آن روز ما باید این تصمیم را می گرفت و معتقدم تصمیمی تاریخی و بشر دوستانه که با حداقل هزینه های مادی و اجتماعی چالشی بزرگ و چاله ای خطرناک را از مسیر خود برداشت.

وی ادامه داد: در این نبرد اقتصادی و جنگ سرد و جنگ نفت؛ مانند دفاع مقدس و جنگ تحمیلی ما بیشتر پیروز شدیم.

امیری با بیان اینکه ما در این جنگ سنگر های بیشتری را فتح کردیم افزود: امروز بیش از همه صهیونیست‌ها و تندرو های جنگ طلب در آمریکا از این توافق ناراحت هستند و نمی‌توانند آن را پنهان کنند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما توانستیم اجماع جهانی را در مقابل خود شکستیم و در مقابل برادری، تعامل و صلح دوستی خودمان را به رخ جهانیان کشاندیم، اضافه کرد: ملت ها دیدند که ما چگونه مدبرانه، یک تنه و مقتدر فرازی از گفت و گوی تمدن های خودمان را به صورت برد برد به نفع همه ی ملت ها پیش بردیم که الگویی شود برای حل همه چالش های بین المللی تا هزینه ی کمتری بر ملت ها تحمیل شود.

امیری اظهار کرد: در راستای اجرای توافق برجام توانستیم خیلی از موانعی که در مسیر توسعه سرمایه‌گذاری و تولید بود را کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه سال ها هزینه های مادی، اجتماعی و فرهنگی بر گردن این مردم مظلوم تحمیل شده بود تصریح کرد: سالها هزینه های مالی و سیاسی زیادی را در سطح بین المللی برای اداره کشور پرداختیم که کل درآمدمان کفاف هزینه های جاری مان را هم نمی داد.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین خیل عظیم بیکاری، رکود اقتصادی کشور، تنگناهای معیشتی مردم و آسیب های اجتماعی که با آنها دست و پنجه نرم می‌کنیم و آثار آن فقط در داخل به بابک زنجانی ها و پرونده های زیادی که این سالها مطرح گردید منجر شد.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان خاطر نشان کرد: امروز با تصمیمی که گرفته ایم اراده ملی بر حل همه این مشکلات است و تصمیم بر مقاوم کردن اقتصاد کشور و ایجاد رفاه در زندگی مردم گرفته ایم و می توانیم چراکه ملتی توانمندیم و این توانایی را در مقاطعی از تاریخ به رخ کشیده ایم.

وی افزود: ما بايد از مسير افزايش توليد و رفع موانع آن و خانه تكاني در مقررات و فضاي كسب و كار، بيكاري را در كشور كاهش دهيم و راهي جز اين نداريم.

امیری با بیان اینکه اين تعهدي است كه با امام و شهدا بسته ايم گفت: تعهد بسته ايم كه از هر گذشتي كه نظام اسلامي را بيمه كند كوتاهي نكنيم 
لذا بايد از هر تنش سياسي و مواضع سرمايه گريز كه نا اميدي و بي اعتمادي ايجاد كند پرهيز كنيم.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در فضاي تند و بي ثبات هيچ سرمايه اي از داخل و خارج نمي شود جذب كرد پس بايد بپذيريم كه روشهاي چند دهه گذشته جواب نداده و بايد تغيير رويه بدهيم، ادامه داد: باید تغيير رويه در رقابتهاي سياسي، تغيير رويه در نوع نگاه به هموطن مخالف سياسي خود، تغيير رويه در روشهاي اقتصادي و تغيير رويه در نظام پولي و مالي كشور داشته باشیم.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت:در يك كلام بايد شمشيرهاي  سياسي را غلاف كرد و با سعه صدر تصميمات را از كف خيابانها و فشارهاي سياسي به اتاقهاي فكر برد و طرحي نو درانداخت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همتی: رئیسی سرگروه این پنج نفر است؛ این‌ها روی کار بیایند تحریم‌ها شدیدتر می‌شود / این ۵ نفر نگذاشتند FATF تصویب شود/اقتصاد مثل دادگاه و زندان نیست

جایگزینی دز دوم واکسن با رضایت افراد خواهد بود/در صورت طولانی شدن فاصله تزریق دز دوم واکسن کرونا، اثر دز اول از بین می رود؟

اعلام گروه سنی جدید؛ تیرماه/نامزدها و ستادهای انتخاباتی پروتکل‌ها را رعایت کنند/سلامت و کرونا را سیاسی نکنید

شرایط اقتصادی کشورمان شرایط مطلوبی نیست/تغییر ریل اقتصادی کشور در اولویت است

آیا افرادی که واکسن کرونا تزریق کردند، می‌توانند خون اهدا کنند؟

۵۶ هکتار از اراضی ملی این استان به ارزش ۱۴۱ میلیارد تومان به بیت المال بازگردانده شد

کرمان به دلیل مجاورت با استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان وضعیت شکننده دارد/باید تردد از هرمزگان و سیستان و بلوچستان به سمت کرمان ممنوع شود

تعویق در دریافت دوز دوم مسئله ای در بحث ایمنی بخشی ایجاد نمی کند

بیانیه مهم دولت درباره کارشکنی صداوسیما برای پاسخگویی دولت به اتهامات کاندیدا‌ها

مسعود پزشکیان: دلایل ردصلاحیتم را خواستم، اما جواب ندادند/ دعوا دعوای قدرت است

پربازدید ها

اعلام لیست نهایی اصلاح طلبان برای انتخابات شورای شهر کرمان

واکنش ستاد انتخاباتی همتی به تیتر آسوشیتدپرس

همتی: رأی‌ اولی‌ها می‌توانند بازیگردان اصلی رقابت باشند

افشاگری همتی از نقش دژپسند در سقوط بورس: اواسط تیر به رئیس جمهور نامه زدم که قضیه بورس دارد خطرناک می‌شود؛ اما بعد از نامه‌ من باز مسئولان مردم را تشویق به حضور در بورس کردند / سقوط بورس به دلیل دعوای وزیر اقتصاد و وزیر نفت بود

اعتراض همتی به رییسی درباره تجمع مردم در اهواز: رییس جمهور باید فدایی مردم باشد، نه اینکه مردم را فدای خود کند / الان کجاست دادستان، کجاست سیمای ملی؟

روحانی: شکستن تحریم در سال ۱۴۰۰ در قدم های آخر است؛ اکثر مسائل حل شده؛ چند مسئله باقی مانده که آنها هم حل و فصل خواهد شد / خدا نگذرد از آنان که نگذاشتند روابط ما با برخی همسایگان بهبود یابد؛ با کارهای کودکانه و احمقانه به مراکز دیپلماتیک حمله کردند

توضیح ستاد انتخاباتی همتی درباره اتهام سرقت علمی علیه وی: در تداوم کارشکنی‌های انتخاباتی، مقالاتی ثبت شده که متعلق به ایشان نیست و در فضای مجازی مورد سوءاستفاده قرار گرفته

وندی شرمن: مذاکرات به خاطر انتخابات ایران پیچیده تر شده / پیشرفت های زیادی صورت گرفته / تا زمانی که روی آخرین جزئیات توافق نشود، نمی توان اطمینان داشت که توافق حاصل شده است

همتی: حاضرم با بایدن دیدار کنم

سه مقام سابق و دو شرکت ایرانی از فهرست تحریم های آمریکا خارج شدند / کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)