کد خبر: ۲۱۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
ارسال به دوستان
ذخیره
نایب رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری دلیل سکوت سیاسی محمدرضا باهنر را نه از سر قهر یا ناتوانی،‌ بلکه برای دست یافتن به یک مصلحت بزرگ‌تر می‌داند.
خبرانلاین نوشت:  نایب رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری دلیل سکوت سیاسی محمدرضا باهنر را نه از سر قهر یا ناتوانی،‌ بلکه برای دست یافتن به یک مصلحت بزرگ‌تر می‌داند.

محسن کوهکن درباره برنامه های سیاسی روزهای حاضر محمدرضا باهنر و دلیل سکوتش اظهار کرد:‌ معتقدم که آقای باهنر چون آدمی‌ زیرک، فهیم و عمقی‌ نگر در مسائل است؛ تشخیص داده به این صورت عمل کند.

نماینده اصولگرای مجلس ادامه داد: من شخصا چندین بار با ایشان صحبت کردم و مزیت‌های ایشان را بر تمام کسانی که مطرح هستند یکی‌یکی برشمردم و به ایشان گفتم "شما فردا پیش خدا مسئول هستید! تسلط شما به همه اطلاعات کشور و به سازمان‌های مختلف بسیار ارزشمند است. همچنین شما در مجمع تسشخیص مصلحت هستید، توانمندی اتان در فهم درست از مسائل اقتصادی و حاشیه نداشتن یک مزیت است". 

کوهکن تاکید کرد: بر خلاف برخی‌ها که اصولگرایی آقای باهنر را زیر سوال می‌برند، من اصولگرایی ایشان را در عمل می‌بینم. دو دوره عملکرد ایشان در هیات رئیسه مجلس بیانگر این بود که روی موازین اصولی که تشخیص می‌دهد، می‌ایستد و اصلا و ابدا اهل معامله کردن با کسی نیست.

او با تاکید بر اینکه «سکوت باهنر قطعا از سر قهر یا ناتوانی نیست، بلکه صلاح و مصلحت بزرگ تری را تشخیص داده و سکوت کرده است»، در پاسخ به این سوال که آیا این مصلحت بزرگ‌تر می‌تواند حضور در انتخابات سال 1400 باشد؟، گفت:‌ این مصلحت بزرگ‌تر می‌تواند حفظ اتحاد و وحدت باشد.

کوهکن در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره بیانیه انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی، آن را معقول و منطقی توصیف کرد و در پاسخ به اینکه آیا این بیانیه به نوعی به معنای خروج از جمنا محسوب نمی‌شود؟، گفت:‌ من چنین برداشتی از آن ندارم.

او درباره بخشی از بیانیه مذکور که حجت الاسلام رئیسی مشی خود را فراتر از جناح‌ها خوانده بود، اظهار کرد: زمانی یک نفر می‌گوید من خرد جمعی را قبول نمی‌کنم و زمانی فردی می‌گوید شاکله فکری من جناحی و سیاسی نیست. یعنی اگر کسی حرف حقی را در مخالفت با من زد یا اگر کسی که وابسته به جناح من نیست، حرف حقی زد،‌ حرفش را قبول می‌کنم. برداشت من از بیانیه ایشان قسمت دوم است چرا که در نهایت کسی که قرار است بر مسند اجرا بنشیند، نمی‌تواند جناحی عمل کند.

وی تاکید کرد:‌ کسی که رئیس جمهور شد واقعا باید همه را به یک دید نگاه کند و به مسائلی جناحی ورود پیدا نکند. تمام روسای جمهور ما از گذشته در مواردی از این چارچوب خارج شده اند.

کوهکن در پاسخ به اینکه با این توصیف آیا مطمئن هستید که در صورت لزوم ایشان به نفع کاندیدای دیگری انصراف بدهند، نیز گفت: نفس اینکه ایشان بیانیه را برای جمنا می‌فرستد به این معناست که به جمنا پایبند است. وقتی یک نفر را می‌فرستید و در یک جمع بیانیه شما را می‌خواند یعنی شما به خرد جمعی آنها احترام می‌گذارید. 

نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری،‌ درباره اینکه آیا با حمایت جمنا از آقای رئیسی، آنها کاندیدای جبهه پایداری را به رسمیت شناخته‌‌اند؟، تاکید کرد که رئیسی کاندیدای جبهه پایداری نیست. او درباره حمایت شخص آیت الله مصباح یزدی از ابراهیم رئیسی نیز گفت:‌ شخصیت آقای مصباح ورای جبهه پایداری است؛ اگر کسی بگوید جبهه پایداری می‌نشیند و صحبت می‌کند و همین خط مشی را آیت الله مصباح دنبال می‌کند، ظلم به ایشان و شخصیت ایشان است. من با شناختی که از ایشان دارم می دانم که ایشان به تشخیص خودشان عمل می‌کنند. آیت الله مصباح جناحی و خطی به مسائل نگاه نمی‌کند.

کوهکن اظهار کرد: من تاکید آیت الله مصباح بر صلاحیت آقای رئیسی را اصلا از دریچه حزبی نمی‌بینم. این از دریچه تشخیص فردی ایشان است. به هر حال ایشان مجتهد هستند. کسانی که از دریچه حزبی نگاه نمی‌کنند در بسیاری مواقع ممکن است نظری بدهند که با کسانی که هم سلیقه حزبی آنها نیستند، هم پوشانی داشته باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همتی: رئیسی سرگروه این پنج نفر است؛ این‌ها روی کار بیایند تحریم‌ها شدیدتر می‌شود / این ۵ نفر نگذاشتند FATF تصویب شود/اقتصاد مثل دادگاه و زندان نیست

جایگزینی دز دوم واکسن با رضایت افراد خواهد بود/در صورت طولانی شدن فاصله تزریق دز دوم واکسن کرونا، اثر دز اول از بین می رود؟

اعلام گروه سنی جدید؛ تیرماه/نامزدها و ستادهای انتخاباتی پروتکل‌ها را رعایت کنند/سلامت و کرونا را سیاسی نکنید

شرایط اقتصادی کشورمان شرایط مطلوبی نیست/تغییر ریل اقتصادی کشور در اولویت است

آیا افرادی که واکسن کرونا تزریق کردند، می‌توانند خون اهدا کنند؟

۵۶ هکتار از اراضی ملی این استان به ارزش ۱۴۱ میلیارد تومان به بیت المال بازگردانده شد

کرمان به دلیل مجاورت با استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان وضعیت شکننده دارد/باید تردد از هرمزگان و سیستان و بلوچستان به سمت کرمان ممنوع شود

تعویق در دریافت دوز دوم مسئله ای در بحث ایمنی بخشی ایجاد نمی کند

بیانیه مهم دولت درباره کارشکنی صداوسیما برای پاسخگویی دولت به اتهامات کاندیدا‌ها

مسعود پزشکیان: دلایل ردصلاحیتم را خواستم، اما جواب ندادند/ دعوا دعوای قدرت است

پربازدید ها

اعلام لیست نهایی اصلاح طلبان برای انتخابات شورای شهر کرمان

واکنش ستاد انتخاباتی همتی به تیتر آسوشیتدپرس

همتی: رأی‌ اولی‌ها می‌توانند بازیگردان اصلی رقابت باشند

افشاگری همتی از نقش دژپسند در سقوط بورس: اواسط تیر به رئیس جمهور نامه زدم که قضیه بورس دارد خطرناک می‌شود؛ اما بعد از نامه‌ من باز مسئولان مردم را تشویق به حضور در بورس کردند / سقوط بورس به دلیل دعوای وزیر اقتصاد و وزیر نفت بود

اعتراض همتی به رییسی درباره تجمع مردم در اهواز: رییس جمهور باید فدایی مردم باشد، نه اینکه مردم را فدای خود کند / الان کجاست دادستان، کجاست سیمای ملی؟

روحانی: شکستن تحریم در سال ۱۴۰۰ در قدم های آخر است؛ اکثر مسائل حل شده؛ چند مسئله باقی مانده که آنها هم حل و فصل خواهد شد / خدا نگذرد از آنان که نگذاشتند روابط ما با برخی همسایگان بهبود یابد؛ با کارهای کودکانه و احمقانه به مراکز دیپلماتیک حمله کردند

توضیح ستاد انتخاباتی همتی درباره اتهام سرقت علمی علیه وی: در تداوم کارشکنی‌های انتخاباتی، مقالاتی ثبت شده که متعلق به ایشان نیست و در فضای مجازی مورد سوءاستفاده قرار گرفته

وندی شرمن: مذاکرات به خاطر انتخابات ایران پیچیده تر شده / پیشرفت های زیادی صورت گرفته / تا زمانی که روی آخرین جزئیات توافق نشود، نمی توان اطمینان داشت که توافق حاصل شده است

همتی: حاضرم با بایدن دیدار کنم

سه مقام سابق و دو شرکت ایرانی از فهرست تحریم های آمریکا خارج شدند / کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)