کد خبر: ۲۱۷۱۰
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
ارسال به دوستان
ذخیره
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهم نیست در انتخابات چه کسی انتخاب می شود بلکه مهم این است در انتخابات، اخلاق ذبح نشود.
 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهم نیست در انتخابات چه کسی انتخاب می شود بلکه مهم این است در انتخابات، اخلاق ذبح نشود.

به گزارش ایرنا محمود واعظی روز پنجشنبه در نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان کرمان که با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن شهید مرتضوی استانداری برگزار شد افزود: سال ها طول کشید همه اندیشه ها و گفتمان های مختلف در کشور امتحان شد و در انتخابات سال های 92 و 94، مشی اعتدال اقبال بیشتری نشان داد و باید تلاش کنیم این مشی ادامه یابد.

وی بیان کرد: مشی اعتدال همواره از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی و نیز امام راحل دنبال شده است.

وی گفت: در انتخابات باید کشور یک گام به جلو حرکت کند زیرا حضور حداکثری نشان دهنده اقتدار کشور است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: نتیجه حضور حداکثری در انتخابات در بعد داخلی ارتقای وحدت و انسجام داخلی و اقتدار کشور در بعد خارجی خواهد بود.

وی افزود: چهار سال قبل فضای کشور فضای خاصی بود و اختلافات بین قوای کشور، ذبح شدن اخلاق برای ماندن در قدرت و بی توجهی به مسائل مختلف فرهنگی را شاهد بودیم.

واعظی تصریح کرد: تحولی در شرایط کشور در حال رخ دادن است و امیدواریم با همبستگی بتوانیم این مسیر را پیش ببریم.

وی گفت: امیدواریم انتخابات پیش رو در راستای همین هدف باشد زیرا ملت ما بر اساس آموزه های دینی و اعتقادی خود عموما معتدل هستند و علاقه مندند به گونه ای اقدام کنند که از افراط و تفریط به دور باشند.

وی اظهار کرد: چهار سال قبل برای آنکه کارها در کشور خوب انجام شود، کمتر از نظر کارشناسی و بزرگان برای تصمیم گیری استفاده می شد و منابع کشور هزینه می شد اما چون طراحی های درستی نبود، نتیجه آنچنانی نمی داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز دکتر روحانی تمام تلاش خود را بر این نهاده که آنچه را به مردم وعده داده است، اجرایی کند و مواردی که اجرای آنها راحت تر بوده از جمله تفاهم بین قوا در کشور محقق شده است.

وی افزود: اینکه در کشور جا بیفتد که قوای کشور بر اساس شرح وظایف و ماموریت های خود به صورت مستقل کار کنند، بسیار مهم است و طبیعی است همه قوا و همه کشور باید تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی کار خود را پیش ببرند و این چارچوب بسیاری از مشکلات را حل کرده است.

وی بیان کرد: بسیاری از دغدغه هایی که برخی دلسوزان کشور در چهار سال قبل داشته اند، امروز وجود ندارد.

واعظی ارتقای وضعیت رفاه مردم و وضعیت معیشتی را یکی از اولویت های کشور ذکر کرد و گفت: بعد از عبور از مسائل سیاسی، تحریم ها و برجام ساماندهی شد تا به ارتقای وضعیت رفاه مردم، ارتقای اشتغال و بهبود وضعیت معیشتی مردم منجر شود.

وی با بیان اینکه برداشتن تحریم ها تنها برای رواط خارجی معنا ندارد گفت: سال گذشته اولین سالی بود که بدون تحریم کار کردیم و در این سال تمام شاخص های کشور تغییر کرد.

وی یادآور شد: تورمی که همواره همه مردم را رنج می داد و فشار زیادی را بر قشر ضعیف و متوسط وارد می کرد، تک رقمی شده است و رشد اقصادی از منفی 6.8 درصد به هفت تا 10 درصد افزایش یافته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ایجاد فضای امیدوار کننده در کشور گفت: امینت موجود در کشور یک اصل است و امروز چون در فضای امنی زندگی می کنیم قدر آن را نمی دانیم و اگر به سایر کشورها سفر کنیم بیشتر قدر امنیت موجود کشور را خواهیم دانست.

وی بیان کرد: امنیت کشور نتیجه همکاری دولت و ملت است و اکنون دعواها و اختلافات در کشور به حداقل رسیده است.
وی با تاکید بر اینکه دولت تاکنون موفق نشده همه هدف گزاری های خود را محقق کند گفت: شاخص ها به ما نشان می دهد که آینده بسیار خوبی را پیش رو داریم.

واعظی گفت: ایران اسلامی سال گذشته در ایجاد شغل رتبه هفتم دنیا را داشته است که بسیار قابل توجه و اهمیت است.

وی در ادامه سخنان خود گفت: اگر سرمایه گذاری کنونی در استان کرمان در هر یک از استان های کشور انجام می شد رتبه آن به رتبه اول یا دوم کشوری می رسید اما در استان کرمان به دلیل وضعیت جغرافیایی اینگونه نیست.

وی با اشاره به اینکه پهنای باند استان کرمان 8.5 برابر شده است گفت: شبکه انتقال که سابقه 40 ساله در کشور دارد در سه سال و نیم اخیر 4.3 برابر شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: بیش از 500 روستای فاقد اینترنت از این شبکه جهانی بهره مند شده اند و یکهزار و 670 روستای دیگر نیز تا پایان سال جاری از اینرنت بهره مند خواهند شد.

وی گفت: 480 میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان کرمان انجام شده و 170 میلیارد تومان دیگر نیز تا پایان دولت در استان کرمان سرمایه گذاری می شود.

وی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم طی یک سال سه هزار شغل را با سرمایه 300 میلیارد تومانی در استان کرمان ایجاد کنیم و امیدواریم شرکت های استانی و دانشگاه ها بتوانند این راه ایجاد شغل را تداوم بخشند.

واعظی از اقدامات استاندار کرمان تقدیر کرد و افزود: گزارش های استاندار کرمان می تواند الگوی برای سایر استان های کشور باشد و نوید تحولات بزرگی در استان کرمان است.

وی همبستگی، تفاهم و صمیمیت موجود در استان کرمان را زمینه ساز توسعه این استان دانست و گفت: الگوی مثلث توسعه اقتصادی از سوی استاندار کرمان ابداع و اجرایی شده که نتیجه آن، ثبات و آرامش موجود در استان است.

وی اظهار کرد: نوع نگاه موجود به کارآفرین و سرمایه گذار در استان کرمان در حال تبدیل به یک فرهنگ است.

در این نشست 17 تفاهم نامه طرح تکاپو (توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار) در حوزه ICT با 64 پروژه به ارزش سه هزار میلیارد ریال امضا شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مصرف اغلب داروها با تزریق واکسن ممانعتی ندارد

امکان دیدار با رییس‌جمهور آمریکا پس از رفع تحریم‌ها؟ خیر / درمورد منطقه با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم / از برجام خاطره خوشی نداریم، چون آورده‌ای نداشت

با توجه به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی از جلسات تبلیغاتی ممکن است شاهد افزایش آمار کرونا باشیم

پنجم تیرماه از واکسن اسپوتنیک‌وی ایرانی رونمایی می‌شود

خطیب‌زاده: بعید نیست دور بعدی مذاکرات وین دور پایانی باشد/ ظریف صبح امروز با رئیسی دیدار کرد

روحانی: به زودی تحریم‌ها برداشته می‌شود/ حالا که صادر کننده واکسن و ماسک شدیم، گفتند تحریم را برمی‌دارند

کرمان جزو استان‌های برتر کشور در مشارکت انتخابات است / معادل ۶۰ درصد از واجدان شرایط رای دادند

دستگیری 62 مدیر و کارمند در کرمان به اتهام مفاسد اقتصادی/ رهایی 29 نفر از قصاص

بهبود معاملات بازار بورس با مشخص‌شدن سیاست‌های دولت جدید

تولید انبوه واکسن کووپارس همزمان با دریافت مجوز مطالعه فاز سوم/ مقالات بالینی و پیش بالینی واکسن در حال تدوین است

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)