کد خبر: ۲۱۷۲۱
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
علیرضا زاکانی گفت:جمنا با برنامه ریزی هایی که انجام داده قرار است در جهت بالا بردن اهداف و سیاست ها همه با هم هماهنگ باشند و قرار است با نظر سنجی که انجام می شود اجماع آرای جمنا بر یک نفر انجام شود. من برنامه دارم تا خودم نفر نهایی جمنا باشم.
 دومین نفر از کاندیداهای نهایی جمنا اعلام کاندیداتوری کرد.

به گزارش خبرآنلاین علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و نماینده سابق مجلس امروز با حضور در وزارت کشور داوطلب انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم شد.

وی در جمع خبرنگاران گفت: قانون فصل الخطاب همه است و اگر کسی در جامعه توجه به قانون نداشته باشد عملا هیچ سندیتی برای پذیرش هیچ مسئولیتی در کشور نخواهد داشت. به تبع کسانی که پای در این مسیر می گذارند باید به قانون پایبند باشند و در همه عرصه ها قانون را نصب العین خود قرار دهند. هدفم از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، تحول است و اینکه توانمند ساختن کشور با دستان خود مردم صورت گیرد.

وی درباره نامزد پوششی بودن خود گفت: جمنا با برنامه ریزی هایی که انجام داده قرار است در جهت بالا بردن اهداف و سیاست ها همه با هم هماهنگ باشند و قرار است با نظر سنجی که انجام می شود اجماع آرای جمنا بر یک نفر انجام شود. من برنامه دارم تا خودم نفر نهایی جمنا باشم.

زاکانی در پاسخ به این سوال که به نفع کسی کنار می‌رود، گفت: می‌ایستیم ان‌شاالله، دولت اقدام و اصلاح تشکیل می‌دهم.

او در رابطه با تایید یا رد صلاحیت احتمالی احمدی‌نژاد سکوت کرد و گفت: راجع به خودم سوال کنید.

زاکان گفت: از شورای نگهبان و وزیر کشور نهایت تشکر دارم که با زحمات خود زمینه حضور پرشور داوطلبان را فراهم کردند. انقلاب اسلامی در سال 57 پرونده استبداد را بست. انقلاب دوم در سال 58 نظام سلطه را به چالش کشید و با هدیه کردن استقلال سیاسی به ایران اسلامی رویکرد جدیدی را فراروی ایران قرار داد الان نیازمند انقلاب سوم هستیم انقلابی که بر مبنای اندیشه امام ساخته می شود و ما استقلال اقتصادی خودمان را کسب خواهیم کرد


وی افزود: حضور مدیران و مسئولان غربگرا و خسته در کشور این آسیب را ایجاد کرده چون با اشرافی گری ایجاد تحول در جامعه را ندارند فوریت امروز کشور اقتصاد است و پیروزی در این جنگ تمام عیار نیازمند روحیه رزمندگی، نشاط جوانی، اندیشه و بهره مندی از فرهیختگی و اتکا به برنامه منسجم و حرکت جمعی بر محور اندیشمندان و مدیران فرهیخته و بانشاط است تا بتوان این مسیر را تا رسیدن به قله های افتخار طی کند. نه اینکه به دست دشمنان انقلاب چشم بدوزیم و طمع داشته باشیم که گره های کشور را دیگران از خارج کشور باز کنند.

وی افزود: امروز وقتی به وضعیت بانکها و تأمین اجتماعی و سایر ارکان اجتماع نگاه می کنیم آنها را در بحران می بینیم. دارایی تأمین اجتماعی امروز 9 درصد تعهدات این سازمان است. بانکها امروز عمدتا برشکسته هستند چرا دولت تصمیم گرفته این ورشکستگی را بعد از انتخابات اعلام کند از 8 بانک دولتی 5 بانک ورشکسته هستند. بخش مالیات مشکلات متعددی که به عرصه تولید کشور تحمیل می کند.بنابراین وضعیت اقتصاد دچار تنگناهای جدی است.

وی افزود: مشکلات را 100 درصد می تواند با رفع ناکارآمدی ها و اتکا برتوان داخلی حل کرد. ما نیازمند به پیشران هایی هستند که رکود را به عنوان معضل اول اقتصاد کشور بشکند. دقت بر پتروشیمی و صنایع خرد و کشاورزی، معادن و منابع طبیعی و جنگل ها و سواحل مکران همه حکایت گر این است که یک زمینه گسترده ای برای تحول وجود دارد اما راه غلط انتخاب شده از طرف دولت و توجه به دستان بیگانه کشور را روز به روز در سیر قهقرایی قرار داده است

زاکانی گفت: من از ظرفیت کارشناسی به این نتیجه رسیدم که کشور را می توان ظرف چهار سال در یک شرایط عادی قرار داد. اشراف بر مسائل کشور به این باور مرا رسیده که وعده 100 روزه جز بی توجهی به افکار عمومی چیزی نیست باید در جامعه آزادی را پاس بداریم عدالت را تکریم کنیم. استقلال را توجه کنیم و بر محور خبرگان، جامعه ای خوب بسیازیم. راه فرا روی ما راه سخت است اما کاملا طی شدنی استرئیس جمهور باید حقوق خود را با حقوق معلمان برابر کند. حقوق همراهان و وزرا را به اندازه هیأت علمی دانشگاه ها قرار دهد. بی شک ایستادگی و مقابله با رانت یک اولویت اساسی است

وی درباره ثبت نام آقای احمدی نژاد گفت: من در دولت گذشته دادگاه رفتم. احمدی نژاد ای کاش به توصیه رهبر انقلاب گوش می کرد چون برای خود او و حفظ آرامش جامعه بود. من همزمان با رقابت با آقای احمدی نژاد و آقای روحانی، هر رقابت را خواهم برد.

وی درباره سرنوشت برجام گفت: من پیگیری انجام تعهدات آمریکا و اروپا بر برجام را خواهم داشت. امروز دولت برجام به پایان رسیده و زمان روی کار آمدن دولت اقدام برای ایفای حقوق مردم است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: بنای جمنا این است هر کس در افکار عمومی به پیشتازی رسید بقیه به نفع او کنار بروم من برای پیروزی آمدم و تلاش دارم آن یک نفر باشم. آقای روحانی نیاز به نقد ندارد همین که پاسخ مردم را بگوید کافی است برنامه اثباتی خودم را بیان خواهم کرد آقای روحانی باید پاسخگوی عملکرد بسیار ضعیف خود باشد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

باورهای غلط در مورد انتقال بیماری قارچ سیاه

روحانی: نگذاریم آرزوهای دشمن محقق شود/گله‌ها را کنار بگذاریم

کشف ۱۷۰۰ دستگاه ماینر در کرمان

لغو ممنوعیت تردد، امشب و فردا شب

پلیس به جولان شرور سابقه دار در کرمان پایان داد

انتخابات در کرمان صد در صد الکترونیکی برگزار می‌شود/ 17891 نفر برای تصاحب کرسی شوراهای استان کرمان با هم رقابت می کنند

روحانی: مردم در طول سال‌های آینده شاهد آثار این هشت سال خواهند بود؛ دروغگو هیچ وقت به نتیجه‌ای نمی‌رسد

روحانی: مردم در طول سال‌های آینده شاهد آثار این هشت سال خواهند بود؛ دروغگو هیچ وقت به نتیجه‌ای نمی‌رسد

باید رأی اکثریت اعضا وجود داشته باشد تا فرد تایید شود / من هم نمی‌دانم که دلیل رد صلاحیت برخی از کاندیداها چیست / هرکس دلایل عدم احراز را بخواهد به خودش اعلام می‌کنیم

بازار آرام و راکد خودرو در انتظار نتیجه انتخابات

پربازدید ها

باید رأی اکثریت اعضا وجود داشته باشد تا فرد تایید شود / من هم نمی‌دانم که دلیل رد صلاحیت برخی از کاندیداها چیست / هرکس دلایل عدم احراز را بخواهد به خودش اعلام می‌کنیم

یادداشت تکاندهنده یاسر هاشمی در حمایت از عبدالناصر همتی

اجرای کامل و صحیح پروتکل های بهداشتی در روز انتخابات تضمین کننده سلامت مردم و رای دهندگان خواهد بود

مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

محسن هاشمی: امسال نخستین انتخابات بدون مشورت و نقش موثر آیت الله هاشمی است؛ ایشان حتی در دوره گذشته هم پیش از رحلت خود، بستر پیروزی جریان اصلاح طلب و میانه رو فراهم کردند / خلا انسجام در میان اصلاح طلبان و کاهش اعتماد به تاثیر صندوقهای رای بزرگترین تهدیدات جامعه است / به همتی رای دهید تا تلخی بی مهری های ردصلاحیتها به شیرینی ابطال مهندسی انتخابات تبدیل شود

باید یک اقتصاددان مسئولیت اجرایی کشور را به عهده بگیرد/ خوشحال می‌شوم که جبهه اصلاحات و مهرعلیزاده هم به من کمک کنند

انتخابات به دور دوم می‌رود/ قطعا مخاطب آقای خاتمی رای دادن به همتی است

نظام را دریابید/ در مورد شورای نگهبان باید تجدید نظر شود

کار عقلانی این است که جبهه در انتخابات موضع گیری کند/ شرایط کشور نیاز به یک متخصص اقتصاد دارد/ همتی گزینه مناسبی است

بهزاد نبوی: ظریف قبول کرده تا به عنوان وزیر خارجه یا معاون بین الملل ریاست جمهوری در کنار دولت همتی باشد؛ این خبر خوبی است

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)