کد خبر: ۲۱۷۷۶
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس پلیس فتای استان هشدار داد
رییس پلیس فتای استان کرمان 91 روز تا 2 سال حبس را مجازات مجرمین فضای مجازی دانست و بیان کرد: در صورتی که داوطلبین انتخاباتی، تبلیغات پیش از موعود آغاز نمایند با هماهنگی مراجع قضایی به این تخلف رسیدگی می کنیم و ضمن آنکه با توهین، افترا و سیاه نمایی در خصوص سایر کاندیدها برخورد خواهد شد.
رییس پلیس فتای استان هشدار داد:

برخورد جدی با تخلفات تبلیغاتی در فضای مجازی/شناسایی عاملین انتشار شایعه حادثه تروریستی بافت


رییس پلیس فتای استان کرمان 91 روز تا 2 سال حبس را مجازات مجرمین فضای مجازی دانست و بیان کرد: در صورتی که داوطلبین انتخاباتی، تبلیغات پیش از موعود آغاز نمایند با هماهنگی مراجع قضایی به این تخلف رسیدگی می کنیم و ضمن آنکه با توهین، افترا و سیاه نمایی در خصوص سایر کاندیدها برخورد خواهد شد.
 
به گزارش ایسنا منطقه کویر، سرهنگ "امین یادگارنژاد" پیش از ظهر امروز 27 فروردین ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: پلیس برای افزایش امنیت روانی شهروندان نیازمند حضور رسانه ها در کنار خود است و هیچگاه از این مهم غتفل نشده است..

وی با اشاره به آنکه در عصر حاضر بسیاری از جرایم به سمت فضای مجازی سوق یافته است، اظهار کرد: با توجه به عدم آگاهی برخی از افراد از فضای مجازی، مجرمان کمال استفاده از این موضوع را می برند و برای کاهش این سوءاستفاده ها فرهنگ سازان سایبری، رسانه ها و آگاهی مردم بسیار حائز اهمیت است.

رییس پلیس فتای استان کرمان با اشاره به برنامه های سال جاری پلیس فتا، تصریح کرد: کشف حداکثری پرونده های این حوزه در راستای جلب رضایت عمومی با افزایش سطح علمی، آشنایی روش های نوین و اشرافیت به جرایم مجرمین در دستور کار پلیس فتای کشور و استان کرمان در سال جاری است

وی کاهش بازه زمانی کشف پرونده ها را برنامه های مهم پلیس فتا اعلام و بیان کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه دانش آموزان و معلمان با همکاری آموزش و پرورش، ارتقای فرهنگ سایبری با همکاری سازمان های دولتی و نظارت دقیق به ارایه دهندگان اینترنت از دیگر اقدامات سال جاری هستند.

یادگارنژاد راه اندازی آزمایشگاه در حوزه هک و نفوذ را از دیگر برنامه های پلیس بر شمرد و عنوان کرد: با توجه به انتخابات رصد و پایش فعالیت های داوطلبان انتخاباتی و جلوگیری از هر گونه فعالیت های غیرقانونی از مهمترین اقدامات پلیس فتا در سال جاری است.

وی از کشف اکثریت پرونده های ارجاع شده به پلیس فتا خبر داد و اظهار کرد: 25 درصد جرایم سایبری مربوط به برداشت های غیرمجاز از بانک ها بوده ضمن آنکه کلاهبرداری اینترنتی با 16 درصد در رتبه دوم جرایم سایبری استان قرار دارد و همچنین هتک حیثیت با 9.2 درصد و سایر جرایم با 37.8 درصد در رتبه های دیگر جرایم فضای مجازی قرار دارند. 

رییس پلیس فتای استان کرمان 80 درصد مجرمین فضای مجازی را مرد و مابقی زن دانست و تصریح کرد: گروه سنی زیر 17 سال 9 با درصد، بین 18 تا 25 سال 31 درصد و 60 درصد بالای 26 سال فراوانی مجرمین فضای مجازی در استان بوده و ارزش ریالی پرونده های کشف شده حدود 2 میلیارد و 900 میلیون ریال بوده است.

وی مطرح کرد: کسب منابع مالی، انگیزه های ضد اخلاقی، رقابت های شغلی و ... از جمله انگیزه های مجرمین فضای مجازی بوده است.

یادگارنژاد عنوان کرد: 566 کارگاه و جلسه برای آگاهی و فرهنگ سازی مردم با فضای مجازی برگزار شده ضمن آنکه 34 مورد مصاحبه رادیویی و تلویزیونی، تولیدات چاپی و محتویات آموزشی اقداماتی صورت گرفته، نظارت و اشرافیت اطلاعاتی بازدیده های دوره ای به ارایه دهندگاه خدمات اینترنتی و نت سرا از دیگر اقدامات پلیس فتا در سال گذشته است.

وی از دستگیری کلاهبرداری که با درج آگاهی استخدام در سایت های پرطرف دار مردم را فریب می داد خبر داد و عنوان کرد: یک فرد در سال گذشته اقدام به انتشار آگهی استخدام در کشورهای همسایه با درآمد مکفی می نمود که برخی از هموطنان ما با برقراری تماس با این کلاهبردار اقدام به رفتن به کشور مورد نظر نموده که پس از ورود به آن کشور، این کلاهبردار این افراد را به زیرزمین یک خانه مسکونی برده و تمامی اموال آنها را به زور و تهدید می گرفت و سپس مال باختگان را رها می نمود که فرد مجرم در سال گذشته در کرج دستگیر شد.

رییس پلیس فتای استان کرمان از شناسایی و دستگیری پزشک قلابی در سال گذشته خبر داد و اعلام کرد: یک خانم که در یک سایت همسریابی عضو بوده اند، فردی با ایشان آشنا و خود را پزشک معرفی کرده و قول ازدواج به این خانم داده است پس از مدتی اعلام می کند که برای خرید خانه 6 میلیون تومان پول نیاز دارم که پس دریافت پول دیگر قطع ارتباط نمود.

وی اعلام کرد: در پی انتشار خبر کذب در 3 فروردین ماه سال جاری در یکی از گروه های تلگرامی با عنوان حادثه تروریستی در شهرستان بافت و کشته شدن 4 نفر که باعث تشویش اذهان عمومی و برهم خوردن احساس امنیت در این منطقه شد، با هماهنگی دستگاه قضا, عاملین این شایعات شناسایی و در دستور کار پلیس قرار گرفت

یادگارنژاد با بیان این مطلب که مردی 24 ساله پس از انتشار این خبر از گروه تلگرامی خارج شده، اضافه کرد: عامل خبر کذب شناسایی و اکنون پرونده در حال طی مراحل قانونی است.

وی 91 روز تا 2 سال حبس مجازات مجرمین فضای مجازی دانست و بیان کرد: در صورتی که داوطلبین انتخاباتی، تبلیغات پیش از موعود آغاز نمایند با هماهنگی مراجع قضایی به این تخلف رسیدگی می کنیم و ضمن آنکه با توهین، افترا و سیاه نمایی در خصوص سایر کاندیدها برخورد خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم

لزوم نگاه جدی‌تر مدیران ارشد کشوری به حل بحران‌های استان کرمان/ مصوبات ستاد بحران در شهرستان بافت باید با جدیت پیگیری شود

رشد ۱۳۱ در صدی سود تلفیق سال ۱۳۹۹ نسبت به سال مشابه قبل و تخصیص سود ۲۰۰ ریالی به هر سهم

واژگونی خودرو در محور بردسیر به باغین 2 کشته و 3 مصدوم بر جای گذاشت

سیل اخیر به ۲۰۰ منزل مسکونی کرمان خسارت وارد کرد

مردم خوزستان ناراحتی خود را بروز دادند هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت/ در همه جا از جمله مراسم‌های مذهبی و غیرمذهبی نیز باید اصل را بر رعایت کامل شیوه‌نامه‌های باشد

تفاوت در عوارض بعد از تزریق واکسن کرونا در افراد مختلف

کشف ۶۰۰ کیسه ۵۰ کیلویی کود شیمیایی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در رفسنجان

بیش از ۶۰ درصد جمعیت بالای ۶۰ سال کرمان واکسن کرونا دریافت کردند

تصادف مرگبار در خیابان شهدای خانوک شهر کرمان+تصاویر

پربازدید ها

تصادف مرگبار در خیابان شهدای خانوک شهر کرمان+تصاویر

واژگونی خودرو در محور بردسیر به باغین 2 کشته و 3 مصدوم بر جای گذاشت

تفاوت در عوارض بعد از تزریق واکسن کرونا در افراد مختلف

بیش از ۶۰ درصد جمعیت بالای ۶۰ سال کرمان واکسن کرونا دریافت کردند

کشف ۶۰۰ کیسه ۵۰ کیلویی کود شیمیایی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در رفسنجان

سیل اخیر به ۲۰۰ منزل مسکونی کرمان خسارت وارد کرد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم   ( نظر)

تصادف مرگبار در خیابان شهدای خانوک شهر کرمان+تصاویر   ( نظر)

قتل در یک جشن تولد در ریگان؛ قاتل کمتر از یک ساعت دستگیر شد   ( نظر)

استاندار کرمان: وضعیت کرونا در کرمان بسیار نگران کننده است   ( نظر)