کد خبر: ۲۱۷۸۶
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۷
ارسال به دوستان
ذخیره
روزی که مردم مجبور نبودند در بیمارستان طلای همسران و فرش خود را بفروشند روز فخر مابود

رییس جمهور در مراسم بهره‌برداری از 6 فاز منطقه انرژی پارس جنوبی، ایران قدرتمند و عزت ایرانیان را در سایه اقتصاد قدرتمند و مقاومتی دانست و تاکید کرد: 27 فروردین 96 و افتتاح شش فاز پارس جنوبی روز ماندگار صنعت، نفت و مدیریت ایرانی و روز تحقق اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این مراسم که روز یکشنبه در عسلویه برگزار شد، اظهارداشت: بهره‌برداری از بزرگترین سرمایه‌گذاری کشور در حوزه انرژی مایه افتخار است.

رییس‌ جمهور افتتاح همزمان چندین فاز در پارس جنوبی و بهره‌برداری از لایه نفت پارس جنوبی در کنار افتتاح چند پروژه پتروشیمی در این منطقه را روزی تاریخی، بی‌نظیر و فراموش نشدنی توصیف کرد و گفت: اینکه ایران قدرتمند می‌تواند در یک روز طرحهایی با بیش از 20 میلیارد دلار را در منطقه پارس جنوبی به بهره‌برداری برساند، افتخار بزرگی برای همه ایرانیان و روزی به یادماندنی برای تاریخ صنعت نفت کشور محسوب می‌شود.

اهم اظهارات رییس جمهور را در ادامه بخوانید؛

*امروز روز پر افتخاری برای کارگران و مهندسان صنعت نفت و مدیریت صنعتی کشور است و روز عزت بیشتر برای ایرانیان محسوب می‌شود که در آن شاهد افتتاح بزرگترین سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی به دست مدیران، جوانان و طراحان ایرانی هستیم.

*{با اشاره به چهار بار حضور خود در منطقه پارس جنوبی طی فعالیت دولت یازدهم} هر بار که به این منطقه آمده‌ایم، شاهد گام‌های بلندی در توسعه و پیشرفت کشور بوده‌ایم.

*بزرگترین هدف ما ایرانیان، ایران پیشرفته و پیشرو است، یادمان باشد که بزرگترین هدف ما آن است که ایران را به نقطه اوجی برسانیم که همه ایرانیان در تاریخ در انتظار آن بودند.

*از دوران پس از انقلاب اسلامی، روزهای بزرگی در تاریخ کشورمان، شاهد بودیم، روز پیروزی انقلاب اسلامی، روز به اهتزاز در آمدن پرچم جمهوری اسلامی ایران و آراء مردم به جمهوریت و اسلامیت و روز پیروزی ملت ایران در 8 سال دفاع مقدس و نیز ایستادگی و مقاومت این ملت، در برابر توطئه‌ جهانی تحریم علیه ملت بزرگ ایران از جمله روزهای پرافتخار ملت ایران است و امروز نیز به فضل الهی، شاهد شکوفایی‌ها، مقاومت‌ها، ایستادگی‌ها و تلاش‌های این ملت هستیم.

*افتتاح و شروع به کار یک سکوی نفتی، پالایشگاه و فازهای مختلف به معنای آن است که کارگران، مهندسان و مدیران، ماه‌ها و سال‌ها در گرما و سرما، دریا و زمین، تلاش، فداکاری و ایثار کرده‌اند تا امروز ثمره کار آنها را مشاهده کنیم.

*دیروز در مراسم افتتاح ده‌ها پروژه صنعت دفاعی کشور، وقتی که چندین طرح جدید موشکی و هواپیمای جنگنده و هلی‌کوپتر ملی به طور همزمان به افتتاح رسید احساس غرور و افتخار کردم چرا که در 8 سال دفاع مقدس، هر روز به فکر پیشرفت صنعت دفاعی کشور، برای قدرت سرزمین مقدس‌مان بودیم.

*زمانی که اقتصاددانان کشورمان، توانستند، تورم 45 درصد را تک‌رقمی کنند نیز روز افتخار برای ما ایرانیان بود. همچنین روزی که شاهد بودیم رشد اقتصادی کشورمان بعد از 12 سال انتظار برای اولین بار از 8 درصد عبور کرد، نیز روز افتخاری برای همه ما ایرانیان بود.

*روزی که توانستیم در مقابل 6 قدرت جهانی حق ملت ایران را به کرسی بنشانیم و فردای شب قدر 23 ماه رمضان، پیروزی بزرگی را در سایه دعای مردم و رهبری عزیز و قدرت دیپلماسی کشورمان، شاهد بودیم، این نیز روز افتخار ما ایرانیان بود.

*زمانی که طرح تحول سلامت در ایران به ثمر نشست و مردم در بیمارستان‌ها ، مجبور نبودند طلای همسران و فرش زیر پای خود را بفروشند و همه ایرانیان در شهر و روستا تحت پوشش درمانی قرار گرفتند، روز فخر و افتخار برای ما ایرانیان بود.

*امروز نیز شاهد یک افتخار دیگری هستیم، چرا که امروز روز تحقق اقتصاد مقاومتی است، صنعت نفت و مدیران نفتی کشورمان در سال 95 و 96 روزهای پرافتخاری را خلق کرده‌اند. آنان در طول چند ماه توانستند قدرت صادرات نفت خام و میعانات را به 2 برابر افزایش دهند و وزیر و مدیران نفت کشورمان در اوپک توانستند، حق غصب شده ملت ایران را بازپس بگیرند و تولید نفت را در بازار جهانی همزمان با کاهش دیگر تولیدکنندگان نفت به مرز قبل از تحریم برسانند. لذا 27 فروردین 96، روز ماندگاری برای صنعت نفت و گاز کشور، محسوب می‌شود.

*عزت ما در سایه اقتصاد مقاومتی است، امروز از یک طرف، شاهد امنیت و آرامش و صدای بلند آزادی ملت ایران در سراسر کشور هستیم و ان‌شاء‌الله شاهد مشارکت بزرگ ملت ایران نیز در 29 اردیبهشت خواهیم بود.

*اینکه امروز در یک میدان مشترک از میزان برداشت کشور همسایه در همین میدان، سبقت می‌گیریم و ظرفیت تولید از 240 میلیون متر مکعب گاز در آغاز بکار دولت یازدهم امروز بعد از 3.5 سال، به 575 میلیون متر مکعب رسیده است و به بیش از 2 برابر افزایش داشته است، نشانگر آن است که "ما می‌توانیم" لذا اگر با هم وحدت داشته باشیم و دست به دست هم بدهیم، «می‌توانیم».

*عزت، پیشرفت، آرامش و موفقیت دوباره و حرکت به سمت قله‌های پیشرفت در صورتی است که همه دست به دست هم بدهیم و به دنبال مسایل جزیی و پیش پا افتاده نباشیم.

*ملت ایران، ملتی فرهنگی و عاشق قرآن و اهل بیت(ع) بوده و عشق به اخلاق دارد، لذا نباید اجازه داد تا فضای جامعه با دروغ، تهمت و گفتن سخن خلاف، آلوده شود و بایستی اخلاق و رفتار ما نشانگر، راستگویی، شفافیت و احترام به حقوق یکدیگر باشد.

*باید به بزرگان خود احترام بگذاریم، همگان دیدیم عده‌ای که روزی به شهید بهشتی توهین می‌کردند، بعد از شهادت ایشان، سال‌ها شرمنده بودند، همچنین شاهد بودیم که آنهایی که روزی به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی توهین می‌کردند، امروز بعد از پرواز روح او به آسمان‌ها، شرمنده هستند، لذا نباید کاری کرد که در برابر افتخارات و بزرگان کشور، شرمنده باشیم.

*باید برادرانه در کنار هم و دستگیر یکدیگر باشیم و با نهایت صداقت با مردم سخن بگوییم، چرا که ملت ایران، به دنبال صلح، آرامش، پیشرفت، امنیت و عزت بیشتر است.

*ما می توانیم به همه این اهداف برسیم، ما انقلاب نکردیم که رو در روی هم بایستیم و یکدیگر را تخریب کنیم و برای تامین مواد غذایی دستمان به خارج از کشور باشد.

*دولت به دنبال خودکفایی در گندم و صادرات آن و به فکر خودکفایی در گاز، نفت گاز و گازوئیل بود و ان شاءالله در زمینه بنزین هم خودکفا خواهیم شد.

*همه انتظارات ملت ایران برآورده خواهد شد، چراکه ما یک قانون اساسی، رهبری، دولت و یک آرمان و انقلاب و یک ایران عزیز و سربلند داریم.

*امروز شاهد برداشته شدن یک قدم بزرگ در مسیر پیشرفت کشور بودیم و روز خوشحالی و افتخار برای دولت و ملت ایران و روز غرور برای ایران و دوستداران ایران در جهان خواهد بود.

*ما باید بتوانیم در همه زمینه گام های بزرگ را برداریم، ما بدنبال نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور هستیم و می خواهیم ایران را به کریدور بین المللی شمال - جنوب و شرق - غرب مبدل کنیم.

*بزرگترین بنادر کشور تا پایان دولت یازدهم در چابهار و شمال کشور افتتاح می شود تا کریدور شمال-جنوب را برای بهره برداری اقتصادی ایران راه اندازی کنیم.

*{درباره اقدامات دولت در زمینه آبرسانی، برق رسانی، گاز رسانی و ایجاد تحرک در روستاها و عمران شهری} ما باید در زمینه رشد علم، دانش و فناوری تلاش کنیم و این در حالی است که ایران در سال گذشته از لحاظ پیشرفت کمی در میان ٢٥ کشور بزرگ دنیا مقام اول را کسب کرده است.

*پیشرفت در هر منطقه ای باید برای میزبانان آن نیز رفاه و پیشرفت را به دنبال داشته باشد، اگر در عسلویه و مناطق اطراف آن توسعه و پیشرفت در پارس جنوبی انجام می شود، باید مردم استان بوشهر و بویژه مردم منطقه هم از آن بهره مند شوند و بیشترین مشاغل که ایجاد می شود برای آنان باشد.

*امروز به صراحت به وزیر نفت می گویم که ما خواهان توسعه پایداری هستیم که در آن سلامت هوا، زمین و آب های دریا و محیط زیست به عنوان اولین اولویت در آن مد نظر قرار داشته باشد.

*مسئله محیط زیست و نیازمندی های اولیه مردم برای ما اولویت دارد و مردم استان بوشهر و منطقه عسلویه و کنگان باید در زندگی روزمره خود این پیشرفت ها را شاهد باشند.

*دولت در لایحه ای حل مشکلات مردم در این گونه مناطق را دنبال خواهد کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مصرف اغلب داروها با تزریق واکسن ممانعتی ندارد

امکان دیدار با رییس‌جمهور آمریکا پس از رفع تحریم‌ها؟ خیر / درمورد منطقه با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم / از برجام خاطره خوشی نداریم، چون آورده‌ای نداشت

با توجه به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی از جلسات تبلیغاتی ممکن است شاهد افزایش آمار کرونا باشیم

پنجم تیرماه از واکسن اسپوتنیک‌وی ایرانی رونمایی می‌شود

خطیب‌زاده: بعید نیست دور بعدی مذاکرات وین دور پایانی باشد/ ظریف صبح امروز با رئیسی دیدار کرد

روحانی: به زودی تحریم‌ها برداشته می‌شود/ حالا که صادر کننده واکسن و ماسک شدیم، گفتند تحریم را برمی‌دارند

کرمان جزو استان‌های برتر کشور در مشارکت انتخابات است / معادل ۶۰ درصد از واجدان شرایط رای دادند

دستگیری 62 مدیر و کارمند در کرمان به اتهام مفاسد اقتصادی/ رهایی 29 نفر از قصاص

بهبود معاملات بازار بورس با مشخص‌شدن سیاست‌های دولت جدید

تولید انبوه واکسن کووپارس همزمان با دریافت مجوز مطالعه فاز سوم/ مقالات بالینی و پیش بالینی واکسن در حال تدوین است

پربازدید ها

اعلام رسمی اعضای منتخب شورای شهر کرمان توسط فرماندار

دستگیری 62 مدیر و کارمند در کرمان به اتهام مفاسد اقتصادی/ رهایی 29 نفر از قصاص

همه وعده‌های رئیسی در انتخابات ۱۴۰۰

مشارکت ۶۰ درصدی مردم استان کرمان در انتخابات/ آمار تجمیعی از شمارش آراء نداریم

پیام تبریک سید حسن خمینی به رییسی

همتی به رییسی تبریک گفت

نتایج اولیه انتخابات: کل آرا تاکنون ۲۸.۶ میلیون / رئیسی ۱۷.۸ میلیون

روحانی درگذشت مادر شهیدان اسدی خانوکی را تسلیت گفت

رییسی: از تجربیات و اندوخته‌های دولت کنونی استفاده خواهم کرد

مشکل بایدن برای توافق با ایران و احیای برجام چیست؟

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)