کد خبر: ۲۱۷۸۹
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
استاندار کرمان گفت: مرکز استان کرمان همچون یک روستای بزرگ است در حالی که کرمان باید از یک مرکز استان پیشرفته برخوردار باشد.
گفتارنو/ گروه سیاست: استاندار کرمان گفت: مرکز استان کرمان همچون یک روستای بزرگ است در حالی که کرمان باید از یک مرکز استان پیشرفته برخوردار باشد.

به گزارش گفتار نو، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر امروز در نشست مشترک هیئت های اجرایی و نظارت انتخابات استان افزود: رسانه ها مردم را مطلع کنند تا انتخاب های خوبی انجام دهند و انسان های پاکدستی انتخاب کنند.

رزم حسینی  اظهار داشت: دولت اختیارات خود را به شوراها داده و امتیازاتی برای شوراها در نظر گرفته شده است و اگر بخواهیم شهرهای ما از امکانات خوب برخوردار شود باید در انتخابات شرکت کرد.

استاندار کرمان تاکید کرد: نباید از روش های ضد اخلاقی در انتخابات استفاده کرد و باید اخلاق انتخاباتی را رعایت کنیم تا اخلاق انتخاباتی نهادینه شود.

وی یادآور شد: شبکه های مجازی امکان تبلیغات را بدون هزینه فراهم کردند البته دستگاه های نظارتی بر فضای مجازی نظارت داشته باشند.

وی افزود: رسالت رسانه، مطبوعات و نخبگان این است که در برای برگزاری انتخابات سالم و حداکثر مشارکت مردم بکوشند و شرایطی برای گمراهی مردم به وجود نیاید.

رزم حسینی  بیان کرد: اگر جنگ سیاسی به وجود آید مطمئنا آسیب های اجتماعی افزایش پیدا می کند و همچنین فرمانداران و بخشداران از اموال دولتی در انتخابات استفاده نکنند و ما این موضوع را بخشنامه کردیم.

او همچنین با تقدیر از هیئت نظارت انتخابات استان و دیگر ارگان های مربوط اظهار کرد: هرچه محکمتر در حوزه الزامات انتخابات قدم برداریم از یک انتخابات سالم، خوب، رقابتی و  آزاد برخوردار می شویم.

وی ادامه داد: جایگاه شورای نگهبان ، جایگاه بسیار رفیع و مطمئنی است و به صلاحیت افراد توجه ویژه ای دارد و باید تمهیداتی جدی صورت گیرد تا افراد با صلاحیت وارد شوراهای شهر شوند زیرا بخشی از سرنوشت مردم در این شوراها رقم می خورد.

وی با تاکید بر اینکه مجریان قانون و انتخابات امانت داری کنند، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بیان فرمودند که رای مردم حق الناس است» و باید مردم باید مطمئن شوند که به رای آنها اهمیت داده می شود و آخرت خود را برای دنیای دیگران از دست ندهیم.

وی افزود: باید کاری کنیم تا با کمک هم سطح مشارکت مردم و سطح خرد جمعی افزایش پیدا کند که در نهایت و قاعدتا انتخابات خوبی صورت می گیرد و این حداکثر مشارکت مردم باعث بالابردن امنیت کشور خواهد شد.

استاندار کرمان بار دیگر تصریح کرد: باید سطح مشارکت مردم را بالا برد و خوشبختانه در هیچ دوره ای مشارکت مردم کمتر از 50 درصد نبوده است و این رای ها در سرونوشت ما تعیین کننده است.
وی ادامه داد: باید مطالب و اطلاعات را با مردم در میان بگذاریم و باید به مردم بگوییم که سطح مشارکت مردم در حوزه اقتصادی چه مقدار می تواند در سرونشت شان تاثیر گذار باشد و به سمتی حرکت کنیم تا بیشترین ظرفیت ها را در استان کرمان به وجود آوریم.

وی گفت: سعی کردیم بر محور ولایت و توسعه حرکت کنیم و این حرکت مبتنی بر آرمان های انقلاب اسلامی است و امروز آرامش سیاسی و اقتصادی امروز کمتر در دوره های دیگر بوده است و نباید با صحبت هایی خدمات سه قوه کشور را تضعیف کنیم. 

وی افزود: این دولت هزار و 10 پروزه اقتصادی موافقت نامه بسته شد و  و 700 پروژه با 16 هزار و 500 میلیارد تومان در دولت به بهره برداری رسیده است که این پروژه ها 21 هزار شغل ایجاد کرده و 5 هزار میلیارد تومان پروژه در دست اجرا داریم و حدود 30 میلیارد تومان تامین مالی از بخش سرمایه گذاری خارجی داشته ایم.

وی با تشریح اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید بیان کرد: در زمینه تولید برق، افزایش شرکت های دانش بنیان و صادارت این شرکت ها، تغییر الگوی کشت، پروژه های میراث فرهنگی و بوم گردی، صادارت اقدامات بسیار مهمی انجام شده که قابل مقایسه با دوره های قبل نیست.
 و همچنین در قلع گنج که نمونه اقتصادی مقاومتی است با اقدامات انجام شده آسیب های اجتماعی به شدت کاهش پیدا کرده است و مردم این شهرستان در بخش های مختلف مشارکت دارند.

وی عنوان کرد: در سال گذشته تنها 32 هزار و 242 شغل در استان کرمان ایجاد کرده ایم که از متوسط اویل انقلاب تا کنون بالاتر است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توجه به مسائل رفاهی و آموزش از مهترین برنامه‌های خانه در دوره جدید/ تلاش می‌کنیم از ظرفیت مدیران ادوار خانه مطبوعات استفاده کنیم

اجازه نمی دهیم تلخی باخت روحیه تیم را پایین بیاورد/ به هیچ وجه مستحق باخت نبودیم

افشاگری خانم نماینده علیه ۷ عضو هیات رئیسه مجلس:گفتند زن باید بچه داری کند و به امورات خانه رسیدگی کند/کارمندان زن حتی نمی‌توانند در آزمون دبیری کمیسیون‌ها شرکت کنند

واریز 231 میلیون تومان به حساب نمایندگان مجلس

مهاجری: کسانی که بر سر ظریف داد زدند، می‌توانند ۲۰۰ کلمه درباره برجام بنویسند؟ /مشکل‌ برخی آقایان این است که چرا با ظریف به سفر خارجی نرفتند/میدان مذاکره با معرکه چاقوکشی تفاوت دارد

26هزار تن از برنامه خرید تضمینی گندم عقب هستیم

رشد 105درصدی کشفیات قاچاق کالا/کرمان در مبارزه با قاچاق انسان از استان های سرامد است/ مبارزه با قاچاق وظیفه شرعی است

سرانجام شهر بازی کرمان به کجا رسید؟

لری: در این دوره شورا کل ایران از ما انتظار دارد که در شأن و جایگاه سردار سلیمانی کاری انجام دهیم/چناریان: وقتی چنین موضوعات مهمی داریم، طرح موضوعاتی که حاشیه درست کند ومنابعی را در بر گیرد، درست نیست

پوستر دومین جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی در کرمان رونمایی شد

پربازدید ها

هدف موسوی خوئینی از نامه نوشتن به رهبری دو قطبی کردن کشور بود/80درصد بودجه از آن دولت است و تنها 20درصد بودجه در اختیار نیروهای مسلح و دیگر قوا است/ عده ای بجای حل مشکلات مردم و پاسخگویی، ادای طلبکاران را در می آورند و مدام به مردم آدرس غلط می دهند/مردم اجازه مذاکره مجدد با دشمنان نطام و قاتلان شهید حاج قاسم سلیمانی را نمی دهند /نباید گذاشت با اشتباه یک‌نفر، کلیت اسلام و انقلاب زیر سوال برود

روحانی: از فردا استفاده از ماسک در مکان های سرپوشیده جمعی الزامی است/ کارمندانی که ماسک نزنند، غیبت می‌خورند/ مشاغلی که پروتکل های یهداشتی را رعایت نکنند پس از تذکر، یک هفته تعطیل می شوند

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی:موضوع سؤال از رئیس‌جمهور را در مجلس به جریان انداخته‌ایم/+متن سوالات

کنایه معنادار وزیرخارجه: از مهمان نوازی شما تشکر می‌کنم /شما می گویید دروغگو اما رهبری گفتند ظریف صادق است

درخواست ایران برای فعال شدن مکانیسم ماشه برجام

مرعشی: جریان اصولگرا هیچ گاه نتوانسته رئیس جمهور در ایران تعیین کند/احمدی نژاد به ریاست جمهوری قانع نبود، می‌خواست نفر اول کشور باشد

واریز 231 میلیون تومان به حساب نمایندگان مجلس

افشاگری خانم نماینده علیه ۷ عضو هیات رئیسه مجلس:گفتند زن باید بچه داری کند و به امورات خانه رسیدگی کند/کارمندان زن حتی نمی‌توانند در آزمون دبیری کمیسیون‌ها شرکت کنند

مهاجری: کسانی که بر سر ظریف داد زدند، می‌توانند ۲۰۰ کلمه درباره برجام بنویسند؟ /مشکل‌ برخی آقایان این است که چرا با ظریف به سفر خارجی نرفتند/میدان مذاکره با معرکه چاقوکشی تفاوت دارد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

بحران پذیرش بیمار در سیرجان/ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کرونا در سیرجان تکمیل شد   ( نظر)

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: این بحث که ما بیماری را بگیریم که ایمنی ایجاد کنیم یک توصیه علمی نیست/ستاد کشوری موج دوم کرونا را تایید نکرده است/ کسی به اسم کریمی نمی‌شناسم   ( نظر)

برای 36 نفر در پرونده ترور حاج قاسم سلیمانی دستور جلب صادر شد/اعلام وضعیت قرمز از طریق پلیس بین الملل   ( نظر)