کد خبر: ۲۱۷۹۲
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس دادگستری هشدار داد
رئیس دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه پیشگیری از جرایم انتخاباتی از وظایف قوه قضائیه است، گفت: باید به عدالت محوری توجه ویژه ای داشته باشیم یعنی من ناظر یا مجری در رفتارهایم تبعیض قائل نشوم و از بحث خود محوری و جناحی بپرهیزم.
گفتارنو / گروه سیاست: رئیس دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه پیشگیری از جرایم انتخاباتی از وظایف قوه قضائیه است، گفت: باید به عدالت محوری توجه ویژه ای داشته باشیم یعنی من ناظر یا مجری در رفتارهایم تبعیض قائل نشوم و از بحث خود محوری و جناحی بپرهیزم.

به گزارش گفتار نو، یدالله موحد پیش از ظهر امروز در نشست مشترک هیئت های اجرایی و نظارت انتخابات استان ، به مجریان و ناظران انتخاباتی متذکر شد: هرجا دچار ابهام شدید و قانون گویا نبود تفسیر مراجع رسمی را ملاک عمل قرار دهید.

وی افزود: اگر مردم به طور شفاف روشن و بدون ابهام در فرآیند اطلاعات قرار بگیرند حضور حداکثری و سلامت انتخابات را در پی دارد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان اذعان کرد: همه موظفیم فضا را به گونه ای فراهم کنیم تا افراد بتوانند به بهترین نحو برنامه های خود را بیان کنند.

وی گفت: باید از اختلافات پرهیز کنیم زیرا این اختلافات اخلال در روند برگزاری انتخابات به وجود می آید.
وی خطاب به رسانه ها یادآور شد: اصل صداقت، اصل امیدزایی و نشاط آفرینی، نپرداختن به امور غیرواقعی، دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی و اصل حرمت شخصیت ها باید از سوی رسانه مورد توجه جدی قرار گیرد.

موحد با بیان این که آنچه که سلامت انتخابات را تضمین می کند اصل حاکمیت قانون می باشد و رفتارهای انتخاباتی در قانون تعریف شده است, افزود: بایستی کمک و مساعدت به ارکان انتخابات صورت گیرد و نظام جمهوری اسلامی متکی به اراء عمومی است و اراءعمومی را موجب حیات و استمرار خود می داند.

وی بیان داشت: سلامت انتخابات و مشارکت حداکثری در گرو جلب اعتماد عمومی است و انگیزه مشارکت عمومی را در امر برگزاری انتخابات و شرکت در انتخابات افزایش می دهد.

وی خاطرنشان کرد: باید اصولی برای تضمین سلامت انتخابات و برای رسیدن انتخابات به اهداف مهم خود راعایت کنیم و آنچه که سلامت انتخابات را تضمین می کند اصل حاکمیت قانون می باشد و رفتارهای انتخاباتی در قانون تعریف شده است.

وی گفت: در بحث قانونگرایی و قانونمنداری 17 بند در ماده 33 قانون انتخابات ریاست جمهوری است و ممنوعیت های قانونی تعریف شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دستگیری جاعل فراری در کرمان

عناصر اصلی ناآرامی‌های اخیر در استان کرمان دستگیر شدند/ هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

دانش فنی تکواندو به استان‌ها منتقل شده است / زمینه شکوفایی استعدادهای سراسر کشور را فراهم می‌کنیم

عناصر اصلی ناامنی‌های منطقه چاه‌دادخدا استان کرمان دستگیر شدند

در کشت گلخانه‌ای از حضور سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم / استان کرمان در تولید انرژی خورشیدی و بادی، بهترین موقعیت را در کشور دارد / علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران چینی برای کار در استان کرمان

اعتراضات مسالمت‌آمیز حق مردم است/در اعتراضات اخیر تخریب، شورش و درگیری‌ها هدایت شده بود/ تمام بحث گرانی بنزین متوجه دولت نمی‌شود/هزار تومان قیمت عرفی برای بنزین نبود/در نظام‌های دموکراتیک و مردمی راهکار‌ها و روش‌های قانونی و امن برای اعتراضات مسالمت‌آمیز پیش بینی شده/جراحی اقتصادی در زمینه حامل‌های انرژی لازم بود

کوههای اطراف شهر کرمان سپید پوش شدند

تیم فوتبال جوانان زیر ۱۷ سال مس کرمان، فاتح رقابت‌های قهرمانی استان شد

جریمه شدن برخی از جایگاه داران سوخت در کرمان / کاهش 16 درصدی مصرف بنزین در استان کرمان

استاندار: در شهرستان‌های جنوبی تصمیمات جلسات قبلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا نشده و باعث رونق قاچاق سوخت شده بود/معاون سیاسی، امنیتی استاندار کرمان:جدا شدن صف مردم از شورشگران اتفاقات را در نطفه خفه کرد/سردار ناظری:یکی از دلایل افزایش قیمت بنزین قاچاق سوخت بود

پربازدید ها

«عبدالرضا داوری» به اتهام همکاری با آمدنیوز بازداشت شد

اداره اطلاعات استان، ورود پول‌های کثیف و آلوده به انتخابات را شناسایی و اعلام کند/ تدابیر لازم جهت جلوگیری از جرائم انتخاباتی اندیشیده شود/ دادستان‌ها، خارج از نوبت به جرائم انتخاباتی رسیدگی کنند/استفاده از امکانات دولتی له یا علیه نامزد‌های انتخاباتی جرم محسوب می‌شود/دادستان مرکز استان به جرائم انتخاباتی در فضای مجازی ورود کند

زمان آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام شد

زمان آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام شد

اعتراضات مسالمت‌آمیز حق مردم است/در اعتراضات اخیر تخریب، شورش و درگیری‌ها هدایت شده بود/ تمام بحث گرانی بنزین متوجه دولت نمی‌شود/هزار تومان قیمت عرفی برای بنزین نبود/در نظام‌های دموکراتیک و مردمی راهکار‌ها و روش‌های قانونی و امن برای اعتراضات مسالمت‌آمیز پیش بینی شده/جراحی اقتصادی در زمینه حامل‌های انرژی لازم بود

ملت ایران اجازه نداد آب به آسیاب دشمن ریخته شود

دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم / تحریم‌های فعلی حالا حالاها خواهد بود؛ اینکه امید داشته باشیم یک یا دو سال دیگر تمام می‌شود، باطل است

هیچ حزب و تشکلی درخواست مجوز راهپیمایی نداده‌ است

هیچ حزب و تشکلی درخواست مجوز راهپیمایی نداده‌ است

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)