کد خبر: ۲۱۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
ارسال به دوستان
ذخیره
جلسات شورای شهر رنگ و بوی انتخاباتی به خود گرفت
به وضوح می‌شود رد پای تبلیغات انتخاباتی را در جلسات عمومی اخیر شورای شهر دید. شورای چهارم حالا بیش از هر زمان دیگری گزارش عملکردش را ارائه می‌کند و بیشتر وقت جلسات شورا را برای بررسی پرونده 4ساله‌اش اختصاص می‌دهد.
گفتارنو/کوثر نمک‌شناس:

به وضوح می‌شود رد پای تبلیغات انتخاباتی را در جلسات عمومی اخیر شورای شهر دید. شورای چهارم حالا بیش از هر زمان دیگری گزارش عملکردش را ارائه می‌کند و بیشتر وقت جلسات شورا را برای بررسی پرونده 4ساله‌اش اختصاص می‌دهد.

اما در بین تعریف و تمجیدهای اعضای شورای شهر از عملکرد شهرداری و شورای شهر دلخوری برخی از اعضای شورای شهر از رسانه‌ها و روزنامه‌های محلی به صحن علنی شورا کشیده شده است و بیشتر از هر زمان دیگری در عمر شورای چهارم خبرنگاران مورد توجه اعضای شورای شهر قرار می‌گیرند.

دلخوری از خبرنگاران از مطالب روزنامه محلی آغاز شده و تا جایی ادامه پیدا کرده است که مهنوش مومنی درخواست غیرمتعارفی از رییس شورای شهر مبنی بر راه ندادن خبرنگار یک رسانه خاص داشت.

این بحث‌ها در حالی انجام می‌شود که اخبار غیر رسمی حاکی از رد صلاحیت شدن برخی اعضای معترض این شورا برای انتخابات دور پنجم شورای شهر است.

در نشست علنی دیشب شورای شهر( 28ام فروردین) هم ، علی بابایی شهردار کرمان گزارش مفصلی از عملکرد یک سال و نیم خودش ارائه کرد، او در این گزارش پارک‌های افتتاح شده و مسیرهای سبز ایجاد شده برای نوروز را به تفضیل بیان کرد و توضیحاتی در مورد پروژه‌های عمرانی و درصد پیشرفت آنان داد.

علی اکبر مشرفی پیش از اینکه شهردار کرمان گزارش عملکردش را ارائه دهد گفت: گزارشی که شهردار ارایه می‌دهد در اصل گزارش عملکرد شورای اسلامی شهر است چون برنامه ریزی‌ها و پشتیبانی‌ها در شورا بوده است و توسط شهرداری به انجام رسیده است.

مشرفی از خبرنگاران خواست این گزارش را منعکس کنند، او با تاکید بر اینکه از شورای چهارم دفاع می‌کند گفت: این شورا از افراد با سواد و متخصص تشکیل شده است.

مشرفی با بیان اینکه شوراهای دیگر را هم رصد کرده است ، این شورا را متفاوت و موثر دانست مومدعی شد که این شورا فوق العاده قوی عمل کرده است
اما مشرفی تنها کسی نبود که در این جلسه خطاب به خبرنگاران صحبت کرد ، علی منصوری عضو دیگر شورای شهر کرمان با اشاره مستقیم به انتخابات دلخوری خودش را از آنچه بی اخلاقی سیاسی نامید، اعلام کرد و گفت: انتخابات با بی اخلاقی سیاسی پیش می‌رود، کی می‌خواهیم اخلاق را در انتخابات لحاظ کنیم؟

منصوری با دلخوری صحبتش را ادامه داد و گفت: خبرنگاری که در جلسات شورا هم حضور دارد در روزنامه‌اش خطاب به استاندار نوشته است ، چرا نخبگان در انتخابات شرکت نکردند؟ معیار شما برای تشخیص نخبه چیست؟ یعنی در این شورا هیچ نخبه‌ای وجود ندارد؟

منصوری پس از ابراز دلخوری‌هایش از ریاست شورا درخواست کرد که در جلسه‌ای دیگر عملکرد 4ساله‌ی شورای شهر را بررسی کنند.

پس از منصوری ،دیوان بیگی و مومنی هم از بی اخلاقی و مغرضانه بودن اخبار رسانه‌ها انتقاد کردند تا جایی که مهنوش مومنی از رییس شورای شهر خواست که مانع ورود خبرنگارانی شود که از رسانه‌هایی می‌آیند که پرونده قضایی دارند.

ماه بانو معصوم زاده در پاسخ به مهنوش مومنی گفت: نمی‌شود سلیقه‌ای عمل کرد و خبرنگاری را به جلسات راه نداد، باید بر اساس قانون عمل کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی دکتر زهره سالاری

ببینید| بسته انتخاباتی گفتارنو ویژه دکتر زهره سالاری

زندانی مشمول حمایت ستاد دیه قبل از اول مهرماه 98 در استان نداریم / زندان هزینه‌های مادی و معنوی زیادی به جامعه تحمیل می‌کند / جمعیت زیاد زندانیان در شان جمهوری اسلامی نیست

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی سید حسین مرعشی

تنها راه مقابله با آمریکا و اسرائیل اقتدار است / انسان ولایت‌مدار با انسان ولایت‌شعار فرق دارد / حاج قاسم رحماء بینهم بود / شهادت حاج قاسم قیامت به پا کرد / سردار سلیمانی از تهدیدها فرصت ساخت / حضور مردم در انتخابات تعیین کننده و سرنوشت‌ساز است

هیچ وقت مسئله استعفا را در ذهن نداشتم/ دولت مسئولیتی در کلیر کردن آسمان ندارد/ ۴۴ حوزه انتخاباتی، غیررقابتی است/معنی ندارد در کشور یک جناح و حزب حاکم مطلق باشد/انتخابات ممکن است مطلوب ما نباشد، اما باید پای صندوق برویم و رای بدهیم/دولت و من هیچ لیستی در انتخابات نداریم

قبل از توسعه کشت می‌بایست بازاریابی انجام شود/ رقابت منفی و ضرر کشاورزان، تبعات توسعه کشت‌های گلخانه‌ای بدون برنامه است/نیاز به دیپلماسی سیاسی و تجاری داریم

برادر شهید سلیمانی خواستار شد؛ جانباختگان مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی در کرمان، جزو شهداء محسوب شوند

واریز ۲۰۵ هزار تومان سود علی‌الحساب سهام عدالت از سوم اسفند

هر جا رد پای توسعه بود، اصلاح‌طلبان در آن نقش داشتند/ در مجلس باید تمام تفکرات، حضور یابند /مبارزه با فساد ذره‌بین و قانون پیچیده نمی‌خواهد/ بیش از ۴۰ سال است که در استان نماینده زن نداشته‌ایم/ در عرصه‌های مدیریتی حضور زنان کمرنگ است/سردار سلیمانی معتقد بودند که وطن برای همه ایرانیان است

پربازدید ها

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند

چند نفر در استان کرمان واجد شرایط رای دادن هستند؟

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید

پرونده شهید سلیمانی پیگیری می‌شود / امروز بیش از هر زمانی نفرت عمومی نسبت به آمریکا در دنیا برانگیخته شده است / انتقام خون شهید سلیمانی گرفته خواهد شد

باید شایستگان در مصدر امور باشند نه سفسطه بازان و رابطه بازان و رانت خواران/ تنها گزینه کرمان را به نتیجه برسانیم 100 درصد پیروز می شویم/ حضور مردم کم رنگ شود حضور کسانیکه امانت داران خوبی برای رای مردم نیستند پررنگ می شود

خانم سالاری به وسیله مجموعه به هم پیوسته اصلاح طلبی پشتیبانی می شود/ مشکل اصلی ردصلاحیت ها نیست،مشکل دلسردی مردم است

هیچ وقت مسئله استعفا را در ذهن نداشتم/ دولت مسئولیتی در کلیر کردن آسمان ندارد/ ۴۴ حوزه انتخاباتی، غیررقابتی است/معنی ندارد در کشور یک جناح و حزب حاکم مطلق باشد/انتخابات ممکن است مطلوب ما نباشد، اما باید پای صندوق برویم و رای بدهیم/دولت و من هیچ لیستی در انتخابات نداریم

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی سید حسین مرعشی

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی دکتر زهره سالاری

ببینید| سلامت، بهداشت و درمان/تغیرخواست ملت است/حمایت از صنعت در عمل

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از نشست خبری استاندار کرمان   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند   ( نظر)

ببینید: گزارش تصویری از همایش حامیان دکتر زهره سالاری   ( نظر)

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید   ( نظر)