کد خبر: ۲۱۸۱۱
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
گزارش گفتارنو از رواج تنبیه بدنی در مدارس استان کرمان
نام کرمان کم کم دارد با تنبیه بدنی در افکار عمومی پیوند می خورد. پیش از این رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان به گفتارنو گفته بود:«در استان کرمان 3 یا 4 مورد تنبیه بدنی دانش‌آموزان اتفاق افتاده است. »حالا باید این رقم را با یک جمع کرد. یک دانش آموز کلاس دوم ابتدایی .
گفتارنو/ گروه جامعه:

نام کرمان کم کم دارد با تنبیه بدنی در افکار عمومی پیوند می خورد. پیش از این  رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان به گفتارنو گفته بود:«در استان کرمان 3 یا 4 مورد تنبیه بدنی دانش‌آموزان اتفاق افتاده است. »حالا باید این رقم را با یک جمع کرد. یک دانش آموز کلاس دوم ابتدایی . آن هم در مدرسه فقاهت، در روستای بحرین از توابع شهرستان رودبار جنوب .

جرمش  کاهلی در انجام تکالیف درس ریاضی بود  و  معلم با یک خط کش آهنی شدیدا او را مورد تنبیه قرار داده است. تصاویرش در شبکه‌های اجتماعی منتشر و افکار عمومی را متاثر کرده است.

حالا اسماعیل پهلوانی رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان مصاحبه و اعلام کرده است که مدیر آموزش و پرورش رودبار جنوب در راستای احترام به افکار عمومی از سمت خود استعفاء کرده است. 

امید سلاجقه این استعفا را نشانه پاسخگو بودن مسئولان در دولت تدبیر و امید ارزیابی کرده و گفته است: مکررا اعلام نموده ایم که تنبیه بدنی در مدارس ممنوع است و با متخلفان برخورد می گردد، مدیر و معلم متخلف نیز به هییت رسیدگی به تخلفات اداری معرفی شده تا مطابق ضوابط با آنها برخورد شود.

از سوی دیگر دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودبار جنوب از  ورود مدعی‌العموم به پرونده تنبیه اخیر دانش‌آموز خبر داده و گفته است: برای معلم رودبار جنوب که اقدام به تنبیه شدید بدنی دانش آموز کلاس دوم ابتدایی کرده بود پرونده قضائی تشکیل شده است. 

سهراب سالاری می‌گوید: پس از طرح شکوایه از سوی والدین دانش آموز در دادسرای عمومی وانقلاب رودبار جنوب علیه فرد خاطی،دادستانی رسیدگی ویژه به این پرونده را دردستور کار قرار داد.

این مقام قضائی می‌افزاید:  بلافاصله رئیس آموزش وپرورش،معاون فرماندار و رئیس حراست آموزش و پرورش رودبار جنوب در دادستانی حاضر و از نزدیک موضوع این حادثه تلخ مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید دستگاه های نظارتی هرچه سریعتر موضوع پیگیری و با فرد متخلف بدون اغماض برخورد قانونی گردد.

 سالاری تاکید می‌کند:  در حال حاضر دانش آموز صدمه دیده به پزشکی قانونی معرفی و رسیدگی به این پرونده باقید فوریت در حال انجام است.

مدیرکل آموزش و پرورش پیش از این در خصوص رواج تنبیه بدنی در مدارس استان کرمان به گفتارنو گفته بود: تنبیه بدنی در  همه جای کشور وجود دارد و ممکن است در بعضی از نقاط بیشتر دیده شود ومنعکس شود و در معرض دید قرار بگیرد. 

محمد محسن بیگی می‌افزاید: از نظر تربیتی ،تنبیه روش مفید و مناسبی نیست . اما باید ببینیم ریشه تنبیه بدنی در مدرسه از کجا می آید .
او با بیان این که ریشه تنبیه بدنی درمدرسه از جامعه نشات می‌گیرد، یادآور می شود: مدرسه نمود عینی بسیاری از فعالیت هایی که در جامعه و خانواده وجود  دارد  است .بنابراین همه باید کمک کنند که تنبیه در خانواده اتفاق نیافتد ،حتی الان به صورت غیر فیزیکی تنبیه صورت می‌گیرد .
محسن بیگی با بیان این که امروز برخی از رفتارها، حرف ها وسخنان در واقع نوعی تنبیه هستند یا تشویق به تنبیه هستند، ادامه می‌دهد: هروقت در جامعه دست به دست هم داده شود و اصلاح شود در واقع ریشه های تنبیه بدنی اصلاح می‌شود. 

او تاکید می‌کند: ما به همکاران توصیه کرده و دستور العمل  فرستادیم و تعهد گرفته ایم که این اتفاق نیافتد.گاهی وقت ها چنین مسایلی که به وجود می اید ما ناراحت می‌شویم و آن مراحل قانونی که باید طی بشود را پیگیری می‌کنیم.

او نگرانی‌های دیگری هم البته دارد و با اشاره به تعداد زحمتکشان فرهنگی در استان  اشاره می کند و به گفتارنو می‌گوید:  ما باید انگیزه و رغبت معلمان را دچار اسیب نکنیم. 
محسن بیگی می‌افزاید:  گاهی وقت ها معلمان زیر فشار های سنگین مادی و معشیتی و روحی هستند که این مواردی است که باعث می‌شود معلم از اراده خودش خارج شود و واکنش هایی نشان دهد که مطلوب نیست.

به گزارش گفتارنو  پیش از این انتشار کلیپ تنبیه دانش آموزان در مورد محرومیت رودبار که بعدا ساختگی توصیف شد و همچنین آسیب دیدگی چشم یک دانش‌آموز و فرورفتن مداد در سر دانش‌آموزی دیگر در اثر تنبیه در استان کرمان خبرساز شده بود. 


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توجه به مسائل رفاهی و آموزش از مهترین برنامه‌های خانه در دوره جدید/ تلاش می‌کنیم از ظرفیت مدیران ادوار خانه مطبوعات استفاده کنیم

اجازه نمی دهیم تلخی باخت روحیه تیم را پایین بیاورد/ به هیچ وجه مستحق باخت نبودیم

افشاگری خانم نماینده علیه ۷ عضو هیات رئیسه مجلس:گفتند زن باید بچه داری کند و به امورات خانه رسیدگی کند/کارمندان زن حتی نمی‌توانند در آزمون دبیری کمیسیون‌ها شرکت کنند

واریز 231 میلیون تومان به حساب نمایندگان مجلس

مهاجری: کسانی که بر سر ظریف داد زدند، می‌توانند ۲۰۰ کلمه درباره برجام بنویسند؟ /مشکل‌ برخی آقایان این است که چرا با ظریف به سفر خارجی نرفتند/میدان مذاکره با معرکه چاقوکشی تفاوت دارد

26هزار تن از برنامه خرید تضمینی گندم عقب هستیم

رشد 105درصدی کشفیات قاچاق کالا/کرمان در مبارزه با قاچاق انسان از استان های سرامد است/ مبارزه با قاچاق وظیفه شرعی است

سرانجام شهر بازی کرمان به کجا رسید؟

لری: در این دوره شورا کل ایران از ما انتظار دارد که در شأن و جایگاه سردار سلیمانی کاری انجام دهیم/چناریان: وقتی چنین موضوعات مهمی داریم، طرح موضوعاتی که حاشیه درست کند ومنابعی را در بر گیرد، درست نیست

پوستر دومین جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی در کرمان رونمایی شد

پربازدید ها

کشف 11 قلم شی عتیقه در ماهان و قلعه‌گنج

استاندار:اگر چک لیست دقیق و درستی نداشته باشیم نمی دانیم چه چیزی را کنترل می کنیم/معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان: َنمی شود بدنه چک لیست کلفت اما مجازات ها کوچک باشد /معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار: کاری که فرمالیته انجام شود، هیچ ارزشی نخواهد داشت/تا وقتی که با مدیر برخورد نشود ویا واحدی پلمب نشود،کاری نکردیم

دمای هوا در کرمان افزایش می‌یابد / کاهش دید در اثر خیزش گرد و خاک

زنجیره انتقال کرونا از جنوب به سمت شمال استان در گردش است/احتمال دارد موج دوم کرونا را در کرمان تجربه کنیم

باید ها و نبایدهای استفاده از ماسک

۱۸ میلیون ایرانی تا کنون کرونا گرفته اند/ فصل پاییز،ابتلا بیشتر می شود

عجیب‌ترین کنکور قرن امسال برگزار می‌شود/دو سناریوی برگزاری کنکور در چند روز و آزمون شبانه روی میز کمیسیون آموزش مجلس

رشد 105درصدی کشفیات قاچاق کالا/کرمان در مبارزه با قاچاق انسان از استان های سرامد است/ مبارزه با قاچاق وظیفه شرعی است

آیا پیکر حاج احمد متوسلیان پیدا شده است؟

لری: در این دوره شورا کل ایران از ما انتظار دارد که در شأن و جایگاه سردار سلیمانی کاری انجام دهیم/چناریان: وقتی چنین موضوعات مهمی داریم، طرح موضوعاتی که حاشیه درست کند ومنابعی را در بر گیرد، درست نیست

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

بحران پذیرش بیمار در سیرجان/ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کرونا در سیرجان تکمیل شد   ( نظر)

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: این بحث که ما بیماری را بگیریم که ایمنی ایجاد کنیم یک توصیه علمی نیست/ستاد کشوری موج دوم کرونا را تایید نکرده است/ کسی به اسم کریمی نمی‌شناسم   ( نظر)

برای 36 نفر در پرونده ترور حاج قاسم سلیمانی دستور جلب صادر شد/اعلام وضعیت قرمز از طریق پلیس بین الملل   ( نظر)