کد خبر: ۲۱۸۱۱
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
گزارش گفتارنو از رواج تنبیه بدنی در مدارس استان کرمان
نام کرمان کم کم دارد با تنبیه بدنی در افکار عمومی پیوند می خورد. پیش از این رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان به گفتارنو گفته بود:«در استان کرمان 3 یا 4 مورد تنبیه بدنی دانش‌آموزان اتفاق افتاده است. »حالا باید این رقم را با یک جمع کرد. یک دانش آموز کلاس دوم ابتدایی .
گفتارنو/ گروه جامعه:

نام کرمان کم کم دارد با تنبیه بدنی در افکار عمومی پیوند می خورد. پیش از این  رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان به گفتارنو گفته بود:«در استان کرمان 3 یا 4 مورد تنبیه بدنی دانش‌آموزان اتفاق افتاده است. »حالا باید این رقم را با یک جمع کرد. یک دانش آموز کلاس دوم ابتدایی . آن هم در مدرسه فقاهت، در روستای بحرین از توابع شهرستان رودبار جنوب .

جرمش  کاهلی در انجام تکالیف درس ریاضی بود  و  معلم با یک خط کش آهنی شدیدا او را مورد تنبیه قرار داده است. تصاویرش در شبکه‌های اجتماعی منتشر و افکار عمومی را متاثر کرده است.

حالا اسماعیل پهلوانی رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان مصاحبه و اعلام کرده است که مدیر آموزش و پرورش رودبار جنوب در راستای احترام به افکار عمومی از سمت خود استعفاء کرده است. 

امید سلاجقه این استعفا را نشانه پاسخگو بودن مسئولان در دولت تدبیر و امید ارزیابی کرده و گفته است: مکررا اعلام نموده ایم که تنبیه بدنی در مدارس ممنوع است و با متخلفان برخورد می گردد، مدیر و معلم متخلف نیز به هییت رسیدگی به تخلفات اداری معرفی شده تا مطابق ضوابط با آنها برخورد شود.

از سوی دیگر دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودبار جنوب از  ورود مدعی‌العموم به پرونده تنبیه اخیر دانش‌آموز خبر داده و گفته است: برای معلم رودبار جنوب که اقدام به تنبیه شدید بدنی دانش آموز کلاس دوم ابتدایی کرده بود پرونده قضائی تشکیل شده است. 

سهراب سالاری می‌گوید: پس از طرح شکوایه از سوی والدین دانش آموز در دادسرای عمومی وانقلاب رودبار جنوب علیه فرد خاطی،دادستانی رسیدگی ویژه به این پرونده را دردستور کار قرار داد.

این مقام قضائی می‌افزاید:  بلافاصله رئیس آموزش وپرورش،معاون فرماندار و رئیس حراست آموزش و پرورش رودبار جنوب در دادستانی حاضر و از نزدیک موضوع این حادثه تلخ مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید دستگاه های نظارتی هرچه سریعتر موضوع پیگیری و با فرد متخلف بدون اغماض برخورد قانونی گردد.

 سالاری تاکید می‌کند:  در حال حاضر دانش آموز صدمه دیده به پزشکی قانونی معرفی و رسیدگی به این پرونده باقید فوریت در حال انجام است.

مدیرکل آموزش و پرورش پیش از این در خصوص رواج تنبیه بدنی در مدارس استان کرمان به گفتارنو گفته بود: تنبیه بدنی در  همه جای کشور وجود دارد و ممکن است در بعضی از نقاط بیشتر دیده شود ومنعکس شود و در معرض دید قرار بگیرد. 

محمد محسن بیگی می‌افزاید: از نظر تربیتی ،تنبیه روش مفید و مناسبی نیست . اما باید ببینیم ریشه تنبیه بدنی در مدرسه از کجا می آید .
او با بیان این که ریشه تنبیه بدنی درمدرسه از جامعه نشات می‌گیرد، یادآور می شود: مدرسه نمود عینی بسیاری از فعالیت هایی که در جامعه و خانواده وجود  دارد  است .بنابراین همه باید کمک کنند که تنبیه در خانواده اتفاق نیافتد ،حتی الان به صورت غیر فیزیکی تنبیه صورت می‌گیرد .
محسن بیگی با بیان این که امروز برخی از رفتارها، حرف ها وسخنان در واقع نوعی تنبیه هستند یا تشویق به تنبیه هستند، ادامه می‌دهد: هروقت در جامعه دست به دست هم داده شود و اصلاح شود در واقع ریشه های تنبیه بدنی اصلاح می‌شود. 

او تاکید می‌کند: ما به همکاران توصیه کرده و دستور العمل  فرستادیم و تعهد گرفته ایم که این اتفاق نیافتد.گاهی وقت ها چنین مسایلی که به وجود می اید ما ناراحت می‌شویم و آن مراحل قانونی که باید طی بشود را پیگیری می‌کنیم.

او نگرانی‌های دیگری هم البته دارد و با اشاره به تعداد زحمتکشان فرهنگی در استان  اشاره می کند و به گفتارنو می‌گوید:  ما باید انگیزه و رغبت معلمان را دچار اسیب نکنیم. 
محسن بیگی می‌افزاید:  گاهی وقت ها معلمان زیر فشار های سنگین مادی و معشیتی و روحی هستند که این مواردی است که باعث می‌شود معلم از اراده خودش خارج شود و واکنش هایی نشان دهد که مطلوب نیست.

به گزارش گفتارنو  پیش از این انتشار کلیپ تنبیه دانش آموزان در مورد محرومیت رودبار که بعدا ساختگی توصیف شد و همچنین آسیب دیدگی چشم یک دانش‌آموز و فرورفتن مداد در سر دانش‌آموزی دیگر در اثر تنبیه در استان کرمان خبرساز شده بود. 


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دستگیری جاعل فراری در کرمان

عناصر اصلی ناآرامی‌های اخیر در استان کرمان دستگیر شدند/ هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

دانش فنی تکواندو به استان‌ها منتقل شده است / زمینه شکوفایی استعدادهای سراسر کشور را فراهم می‌کنیم

عناصر اصلی ناامنی‌های منطقه چاه‌دادخدا استان کرمان دستگیر شدند

در کشت گلخانه‌ای از حضور سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم / استان کرمان در تولید انرژی خورشیدی و بادی، بهترین موقعیت را در کشور دارد / علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران چینی برای کار در استان کرمان

اعتراضات مسالمت‌آمیز حق مردم است/در اعتراضات اخیر تخریب، شورش و درگیری‌ها هدایت شده بود/ تمام بحث گرانی بنزین متوجه دولت نمی‌شود/هزار تومان قیمت عرفی برای بنزین نبود/در نظام‌های دموکراتیک و مردمی راهکار‌ها و روش‌های قانونی و امن برای اعتراضات مسالمت‌آمیز پیش بینی شده/جراحی اقتصادی در زمینه حامل‌های انرژی لازم بود

کوههای اطراف شهر کرمان سپید پوش شدند

تیم فوتبال جوانان زیر ۱۷ سال مس کرمان، فاتح رقابت‌های قهرمانی استان شد

جریمه شدن برخی از جایگاه داران سوخت در کرمان / کاهش 16 درصدی مصرف بنزین در استان کرمان

استاندار: در شهرستان‌های جنوبی تصمیمات جلسات قبلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا نشده و باعث رونق قاچاق سوخت شده بود/معاون سیاسی، امنیتی استاندار کرمان:جدا شدن صف مردم از شورشگران اتفاقات را در نطفه خفه کرد/سردار ناظری:یکی از دلایل افزایش قیمت بنزین قاچاق سوخت بود

پربازدید ها

مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمان: تمامی دستگاه‌ها برای احیای تالاب جازموریان همراه شوند/ شرکت آب منطقه‌ای حق آبه تالاب جازموریان را بدهد

`پیش بینی کاهش دما و یخ‌بندان معابر کرمان در آخر هفته

اهداء اعضای بدن جوان 21 ساله کرمانی به 3 بیمار نیازمند دریافت عضو

کلاهبردار کارت‌های رفاهی بازنشستگان در کرمان دستگیر شد

دستگیری سرکرده باند شرارت در جنوب کرمان

افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در کرمان غیرقانونی است

پیش بینی ادامه بارش‌ها در استان کرمان

۱۰ نکته درباره مغز و توانایی‌های آن

عناصر اصلی ناآرامی‌های اخیر در استان کرمان دستگیر شدند/ هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

افزون بر هزار مدرسه کرمان فاقد نمازخانه است / خیرین در زمینه احداث نمازخانه مدارس، آموزش و پرورش را یاری کنند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)