کد خبر: ۲۱۸۱۱
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
گزارش گفتارنو از رواج تنبیه بدنی در مدارس استان کرمان
نام کرمان کم کم دارد با تنبیه بدنی در افکار عمومی پیوند می خورد. پیش از این رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان به گفتارنو گفته بود:«در استان کرمان 3 یا 4 مورد تنبیه بدنی دانش‌آموزان اتفاق افتاده است. »حالا باید این رقم را با یک جمع کرد. یک دانش آموز کلاس دوم ابتدایی .
گفتارنو/ گروه جامعه:

نام کرمان کم کم دارد با تنبیه بدنی در افکار عمومی پیوند می خورد. پیش از این  رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان به گفتارنو گفته بود:«در استان کرمان 3 یا 4 مورد تنبیه بدنی دانش‌آموزان اتفاق افتاده است. »حالا باید این رقم را با یک جمع کرد. یک دانش آموز کلاس دوم ابتدایی . آن هم در مدرسه فقاهت، در روستای بحرین از توابع شهرستان رودبار جنوب .

جرمش  کاهلی در انجام تکالیف درس ریاضی بود  و  معلم با یک خط کش آهنی شدیدا او را مورد تنبیه قرار داده است. تصاویرش در شبکه‌های اجتماعی منتشر و افکار عمومی را متاثر کرده است.

حالا اسماعیل پهلوانی رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان مصاحبه و اعلام کرده است که مدیر آموزش و پرورش رودبار جنوب در راستای احترام به افکار عمومی از سمت خود استعفاء کرده است. 

امید سلاجقه این استعفا را نشانه پاسخگو بودن مسئولان در دولت تدبیر و امید ارزیابی کرده و گفته است: مکررا اعلام نموده ایم که تنبیه بدنی در مدارس ممنوع است و با متخلفان برخورد می گردد، مدیر و معلم متخلف نیز به هییت رسیدگی به تخلفات اداری معرفی شده تا مطابق ضوابط با آنها برخورد شود.

از سوی دیگر دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودبار جنوب از  ورود مدعی‌العموم به پرونده تنبیه اخیر دانش‌آموز خبر داده و گفته است: برای معلم رودبار جنوب که اقدام به تنبیه شدید بدنی دانش آموز کلاس دوم ابتدایی کرده بود پرونده قضائی تشکیل شده است. 

سهراب سالاری می‌گوید: پس از طرح شکوایه از سوی والدین دانش آموز در دادسرای عمومی وانقلاب رودبار جنوب علیه فرد خاطی،دادستانی رسیدگی ویژه به این پرونده را دردستور کار قرار داد.

این مقام قضائی می‌افزاید:  بلافاصله رئیس آموزش وپرورش،معاون فرماندار و رئیس حراست آموزش و پرورش رودبار جنوب در دادستانی حاضر و از نزدیک موضوع این حادثه تلخ مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید دستگاه های نظارتی هرچه سریعتر موضوع پیگیری و با فرد متخلف بدون اغماض برخورد قانونی گردد.

 سالاری تاکید می‌کند:  در حال حاضر دانش آموز صدمه دیده به پزشکی قانونی معرفی و رسیدگی به این پرونده باقید فوریت در حال انجام است.

مدیرکل آموزش و پرورش پیش از این در خصوص رواج تنبیه بدنی در مدارس استان کرمان به گفتارنو گفته بود: تنبیه بدنی در  همه جای کشور وجود دارد و ممکن است در بعضی از نقاط بیشتر دیده شود ومنعکس شود و در معرض دید قرار بگیرد. 

محمد محسن بیگی می‌افزاید: از نظر تربیتی ،تنبیه روش مفید و مناسبی نیست . اما باید ببینیم ریشه تنبیه بدنی در مدرسه از کجا می آید .
او با بیان این که ریشه تنبیه بدنی درمدرسه از جامعه نشات می‌گیرد، یادآور می شود: مدرسه نمود عینی بسیاری از فعالیت هایی که در جامعه و خانواده وجود  دارد  است .بنابراین همه باید کمک کنند که تنبیه در خانواده اتفاق نیافتد ،حتی الان به صورت غیر فیزیکی تنبیه صورت می‌گیرد .
محسن بیگی با بیان این که امروز برخی از رفتارها، حرف ها وسخنان در واقع نوعی تنبیه هستند یا تشویق به تنبیه هستند، ادامه می‌دهد: هروقت در جامعه دست به دست هم داده شود و اصلاح شود در واقع ریشه های تنبیه بدنی اصلاح می‌شود. 

او تاکید می‌کند: ما به همکاران توصیه کرده و دستور العمل  فرستادیم و تعهد گرفته ایم که این اتفاق نیافتد.گاهی وقت ها چنین مسایلی که به وجود می اید ما ناراحت می‌شویم و آن مراحل قانونی که باید طی بشود را پیگیری می‌کنیم.

او نگرانی‌های دیگری هم البته دارد و با اشاره به تعداد زحمتکشان فرهنگی در استان  اشاره می کند و به گفتارنو می‌گوید:  ما باید انگیزه و رغبت معلمان را دچار اسیب نکنیم. 
محسن بیگی می‌افزاید:  گاهی وقت ها معلمان زیر فشار های سنگین مادی و معشیتی و روحی هستند که این مواردی است که باعث می‌شود معلم از اراده خودش خارج شود و واکنش هایی نشان دهد که مطلوب نیست.

به گزارش گفتارنو  پیش از این انتشار کلیپ تنبیه دانش آموزان در مورد محرومیت رودبار که بعدا ساختگی توصیف شد و همچنین آسیب دیدگی چشم یک دانش‌آموز و فرورفتن مداد در سر دانش‌آموزی دیگر در اثر تنبیه در استان کرمان خبرساز شده بود. 


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم

لزوم نگاه جدی‌تر مدیران ارشد کشوری به حل بحران‌های استان کرمان/ مصوبات ستاد بحران در شهرستان بافت باید با جدیت پیگیری شود

رشد ۱۳۱ در صدی سود تلفیق سال ۱۳۹۹ نسبت به سال مشابه قبل و تخصیص سود ۲۰۰ ریالی به هر سهم

واژگونی خودرو در محور بردسیر به باغین 2 کشته و 3 مصدوم بر جای گذاشت

سیل اخیر به ۲۰۰ منزل مسکونی کرمان خسارت وارد کرد

مردم خوزستان ناراحتی خود را بروز دادند هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت/ در همه جا از جمله مراسم‌های مذهبی و غیرمذهبی نیز باید اصل را بر رعایت کامل شیوه‌نامه‌های باشد

تفاوت در عوارض بعد از تزریق واکسن کرونا در افراد مختلف

کشف ۶۰۰ کیسه ۵۰ کیلویی کود شیمیایی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در رفسنجان

بیش از ۶۰ درصد جمعیت بالای ۶۰ سال کرمان واکسن کرونا دریافت کردند

تصادف مرگبار در خیابان شهدای خانوک شهر کرمان+تصاویر

پربازدید ها

تصادف مرگبار در خیابان شهدای خانوک شهر کرمان+تصاویر

واژگونی خودرو در محور بردسیر به باغین 2 کشته و 3 مصدوم بر جای گذاشت

تفاوت در عوارض بعد از تزریق واکسن کرونا در افراد مختلف

بیش از ۶۰ درصد جمعیت بالای ۶۰ سال کرمان واکسن کرونا دریافت کردند

کشف ۶۰۰ کیسه ۵۰ کیلویی کود شیمیایی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در رفسنجان

سیل اخیر به ۲۰۰ منزل مسکونی کرمان خسارت وارد کرد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم   ( نظر)

تصادف مرگبار در خیابان شهدای خانوک شهر کرمان+تصاویر   ( نظر)

قتل در یک جشن تولد در ریگان؛ قاتل کمتر از یک ساعت دستگیر شد   ( نظر)

استاندار کرمان: وضعیت کرونا در کرمان بسیار نگران کننده است   ( نظر)