کد خبر: ۲۱۸۴۵
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۱
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون اول رییس جمهور:
معاون اول رییس جمهوری با اشاره به سوء مدیریت و هدر رفت منابع کشور در دوره گذشته، گفت: در سال های گذشته شعار مبارزه با فساد دادند اما بزرگترین فسادهای قرن اتفاق افتاد. شعار کار و تلاش دادند و شاهد هدر رفت منابع کشور بودیم.
 ایرنا نوشت: معاون اول رییس جمهوری با اشاره به سوء مدیریت و هدر رفت منابع کشور در دوره گذشته، گفت: در سال های گذشته شعار مبارزه با فساد دادند اما بزرگترین فسادهای قرن اتفاق افتاد. شعار کار و تلاش دادند و شاهد هدر رفت منابع کشور بودیم.

اسحاق جهانگیری ظهر امروز (سه شنبه) در مراسم بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب شهر پرند اظهار کرد: گذر زمان صداقت دولت ها را نشان می دهد. خیلی ها شعار می دهند اما وقتی که در کوران اتفاقات باید از آزمایش ها سربلند بیایند، مشخص می شود که شعارها برای منافع زود گذر خود با فریب ملت مظلوم بوده است.

وی تصریح کرد: مدیریت صحیح آن است که اولویت های کشور شناسایی و منابع در جای مناسب مصرف شود و این نوع مدیریت همان چیزی است که در سال های گذشته مغفول مانده بود.

جهانگیری افزود: دولت تدبیر و امید در خصوص تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری شعار نداد چرا که همه مسئولین کشور موظف هستند در راستای جهت گیری هایی که رهبر معظم انقلاب ترسیم می کنند حرکت نمایند.

معاون اول رییس جمهوری در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال مبنی بر اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل و تعیین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور گفت: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی باید نافذالکلمه باشد اما این ستاد فقط در حد قوه مجریه عمل کرد و برای تحت مدیریت قرار دادن قوای دیگر اقدامی انجام نداد و صرفاً در چارچوب قوانین موجود عمل کرد.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به دستاوردهای سال گذشته که فراتر از هدف گذاری ها بود، گفت: در سال گذشته قرار بود 7500 واحد تولیدی راکد و نیمه فعال از تسهیلات بانکی استفاده کنند که با برنامه ریزی های انجام شده 23 هزار واحد نیمه فعال و راکد موفق شدند از این تسهیلات بهره مند شده و دوباره فعال شدند. قرار بود صادرات کشور 20 درصد افزایش پیدا کند که میزان رشد صادرات در سال 95 نسبت به سال 94 از نظر وزنی 38 درصد رشد داشت.

وی همچنین با اشاره به تعیین 115 طرح اولویت دار برای دستگاه های اجرایی مختلف در سال 95، تصریح کرد: این طرح ها در اولویت نخست دستگاه ها قرار گرفت که یکی از مهمترین این طرح ها در حوزه نفت و گاز بود که در روزهای گذشته با حضور رییس جمهور در عسلویه افتتاح شد.

جهانگیری با ابراز تأسف از انتشار برخی مطالب در برخی رسانه ها در خصوص بهره برداری از این طرح ها، خاطر نشان کرد: برخی رسانه ها نوشته بودند که عکس یادگاری با طرح های دولت گذشته، دولت گذشته اگر می توانست خودش چنین عکس هایی می گرفت چرا که هم از درآمدهای سرشار برخوردار بود و هم وعده داده بود که ظرف 35 ماه این طرح ها را اجرا خواهد کرد.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به اتفاقات ناراحت کننده در دولت گذشته افزود: شرکت ملی نفت در دوره گذشته 50 میلیارد دلار از منابع بانک مرکزی و ذخایر ارزی کشور در اختیار شرکتی به نام میکو قرار داد تا برای اجرای طرح ها این اعتبارات را به شرکت ملی نفت بدهد.

وی افزود: 2 میلیارد و 700 میلیون دلاری که به بابک زنجانی داده شد از همین محل بود که به آن شرکت دستور دادند این مبلغ را به بابک زنجانی بدهد تا او در میان پیمانکاران توزیع کند.

جهانگیری با بیان اینکه پرداخت این مبلغ به بابک زنجانی بدون دریافت وثیقه مناسب صورت گرفته است، گفت: چند مقام دولتی روی یک برگ کاغذ امضاء کردند که این پول به یکی از بانک های خارج از کشور واریز شود و زمانی که امضاء می کردند هیچ گزارشی از وجود وسابقه ی چنین بانکی هم دریافت نکردند.

معاون اول رییس جمهوری در ادامه با اشاره به اقدامات گسترده دولت یازدهم از طرح های پارس جنوبی به عنوان یک افتخار بزرگ برای دولت تدبیر و امید یاد کرد و افزود: این طرح ها با تمرکز ویژه به مرحله اجرا درآمده است.

وی تصریح کرد: در سال 84 میزان برداشت ایران و قطر از میادین مشترک پارس جنوبی برابر بود اما وقتی که دولت تدبیر و امید کار خود را آغاز کرد، مشاهده کردیم که میزان برداشت قطر به دو برابر ایران رسیده و به این ترتیب ده ها میلیارد دلار سهم ملت ایران از بین رفته بود.

جهانگیری با بیان اینکه اتفاقاتی همچون اتفاق بابک زنجانی ناراحت کننده است، گفت: ناراحت کننده تر از آن این گونه سوء مدیریت ها است که باعث غارت سرمایه ملت ایران شده است.

معاون اول رییس جمهوری در ادامه به دستاوردهای حوزه کشاورزی در سال اقدام و عمل نیز اشاره و خاطر نشان کرد: در سال 92 مجبور بودیم که بیش از 6 میلیون تن گندم واردات کنیم و با تمرکز و برنامه ریزی دولت تدبیر و امید امروز یکی از دغدغه های اصلی ما این است که 3 میلیون تن گندم تولیدی مازاد را صادر کنیم.

وی ادامه داد: اقدام و عمل در وزارت نیرو نیز به اشکال گوناگون خود را نشان داد و هم در طرح های بهره وری شبکه آب و برق و هم در آبرسانی به روستاها و هم در مدیریت مصرف بخش شرب، صنعت و کشاورزی متبلور شد و این در حالی است که این اتفاقات و دستاوردها در سال هایی به وقوع پیوسته است که درآمدهای کشور به حداقل رسیده بود.

جهانگیری ادامه داد: در دوره گذشته با وجود درآمدهای سرشار کشور، آب آشامیدنی به 6 هزار روستا از طریق تانکر انجام می شد اما در دولت تدبیر و امید به اندازه 10 سال در این زمینه کار شد و دستاوردهای خوبی در آبرسانی به روستاها حاصل شد.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه مدیریت خوب می تواند معجزه کند و از حداقل منابع حداکثر بهره برداری را حاصل کند، اظهار کرد: سوء مدیریت می تواند منابع کشور را به آتش بکشد، متاسفانه قدر مدیریت در کشور شناخته نمی شود و گاهی سخنان دلسرد کننده باعث می شود مدیران خوب و بی حاشیه کشور نتوانند آن گونه که باید به مردم خدمت کنند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال 96، تصریح کرد: تکلیف و وظایف همه دستگاه ها با جهت گیری تولید و اشتغال در سال 96 مشخص شده و امیدوارم که بتوانیم همانند سال قبل در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی موفق باشیم.

جهانگیری بیکاری و دغدغه جوانان جویای کار را یکی از مهمترین مسائل کشور برشمرد و گفت: به فضل الهی حرکت منفی اقتصاد کشور به حرکتی مثبت تبدیل شده و اقتصاد ایران با کمک بخش خصوصی، مردم و نهادهای مختلف به سمت اشتغال زایی حرکت خواهد کرد.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: اشتغال زایی مستلزم آن است که همه افراد به هر میزان که می توانند فضا را برای سرمایه گذاری مهیا کنند و بی تردید اگر شرایط و فضای مناسب برای فعالان اقتصادی مهیا باشد، سرعت توسعه و اشتغال زایی در کشور بیشتر خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اقدامات خوب وزارت نیرو در بخش مهار آب های مرزی، گفت: وزارت نیرو در این بخش اقداماتی را در4 سال گذشته انجام داده که در تاریخ ایران استثنایی است و استان های غربی کشور به یک کارگاه تبدیل شده اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روحانی: هدف دولت در طرح حمایت معیشتی، کمک به خانوار‌های کم‌درآمد است/ دستور مهم رئیس جمهور برای پرداخت کمک‌های معیشتی از فردا

پیش بینی رگبار و رعد و برق در ارتفاعات غرب کرمان

۷۰ درصد جرائم اینترنتی، کلاهبرداری مالی و برداشت‌های غیر مجاز است

بورس محصولات کشاورزی برای اولین بار در استان راه اندازی شد / محصولات کشاورزی کرمان صادر می شود

فعالیت گشت های ویژه تعزیرات برای مقابله با گرانفروشی در کرمان

تصمیمی برای افزایش قیمت محصولات گرفته نشده است/ با گران‌فروشان برخورد قانونی صورت می گیرد

هیچ گونه افزایش کرایه ای در پی افزایش قیمت بنزین نخواهیم داشت / افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس شهری تخلف است

سران قوا با پشتوانه کارشناسی تصمیمی گرفته‌اند و باید اجرا شود/ مسئولان حفظ امنیت هم به وظایف خود عمل کنند

صنایع فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی در استان 50 درصد افزایش یافت

استان کرمان توانمندی‌های اقتصادی خود را در تبریز به نمایش می‌گذارد/ مهم‌ترین اهداف حضور نمایشگاه، معرفی جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی استان است

پربازدید ها

میز محاکمه برخی مسوولان عنبرآباد را به تریبون نمازجمعه می کشانم/بنزین در کشورهای همسایه ۶ هزار و ۲۰۰ تومان است/قوه قضاییه بدون توجه به فشارها و عربده کشی ها با مفسدین اقتصادی برخورد کند/ جنوب کرمان در این دولت مورد بی مهری قرار گرفته است/ جنوب کرمان با نام استان سبزواران مستقل شود

عده‌ای قصد داشتند به مخازن بنزین دسترسی پیدا کنند

شهر سیرجان در آرامش کامل است و هیچ مشکل امنیتی وجود ندارد

سران قوا با پشتوانه کارشناسی تصمیمی گرفته‌اند و باید اجرا شود/ مسئولان حفظ امنیت هم به وظایف خود عمل کنند

روحانی: هدف دولت در طرح حمایت معیشتی، کمک به خانوار‌های کم‌درآمد است/ دستور مهم رئیس جمهور برای پرداخت کمک‌های معیشتی از فردا

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)