کد خبر: ۲۱۸۴۸
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در پی تنبیه بدنی یک دانش آموز در شهرستان رودبارجنوب از همگان عذرخواهی کرد و گفت: به عنوان مدعی العموم آموزش و پرورش فرد متخلف را به هیات رسیدگی به تخلفات اداری معرفی می کنیم تا حیثیت معلمان خدشه دار نشود.
 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در پی تنبیه بدنی یک دانش آموز در شهرستان رودبارجنوب از همگان عذرخواهی کرد و گفت: به عنوان مدعی العموم آموزش و پرورش فرد متخلف را به هیات رسیدگی به تخلفات اداری معرفی می کنیم تا حیثیت معلمان خدشه دار نشود.

به گزارش ایرنا محمد محسن بیگی عصر سه شنبه در نشست شورای اداری آموزش و پرورش استان کرمان افزود: معتقدیم هر رفتار خارج از عرف و قانونی که مشاهده می کنیم باید عذرخواهی کنیم.

وی بیان کرد: شیوه جذب و استخدام در آموزش و پرورش در سال های گذشته به گونه ای بود که افرادی وارد تربیت معلم می شدند و دورانی را به عنوان دانشجو معلم طی می کردند و پس از فارغ التحصیلی وارد سیستم آموزشی در آموزش و پرورش می شدند.

وی گفت: در سنواتی چرخه استخدامی در آموزش و پرورش تغییر کرد و به همین دلیل برخی نیروهایی که شاخصه های معلمی را نداشته اند، وارد عرصه آموزشی شده اند. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: در برخی نقاط نیز مجبور به استفاده از سرباز معلم ها هستیم و در حال حاضر 500 سرباز معلم در استان کرمان در حال فعالیت هستند.

وی گفت: همه افرادی که در مدرسه حضور دارند، دستورالعمل ممنوعیت تنبیه بدنی را امضا کرده اند اما متاسفانه در برخی موارد شاهد موارد ناگواری هستیم که این موضوع برای همه به ویژه فرهنگیان دردناک است.

محسن بیگی تاکید کرد: اینگونه مسائل اعتبار معلمان را به چالش می کشد و به شدت بر این موضوع حساس هستیم و چارچوب های قانونی را اجرایی می کنیم.

وی افزود: ترویج خشونت و رفتارهای خشن به ویژه در حوزه تربیتی باید به سمتی هدایت شود که مهارت های مبتنی بر اخلاق را بین معلمان و دانش آموزان شاهد باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: گاهی اوقات همکاران ما نیز مورد آسیب ها و لطماتی قرار گیرند که این موارد به دلیل مسائل قانونی، رسانه ای نمی شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 56 نفر معلم فوتی در استان داشته ایم گفت: 20 نفر از این افراد در تصادف بین راه مدرسه کشته شده اند و 36 نفر نیز به دلایل طبیعی جان خود را از دست داده اند.
محسن بیگی اظهار کرد: سال گذشته 23 معلم نیز مصدوم شده اند و در حال حاضر در منازل خود بستری هستند.

وی ادامه داد: 560 هزار دانش آموز در استان کرمان وجود دارد که این تعداد دانش آموز در قالب 24 هزار و 850 مدرسه دولتی و حدود یکهزار مدرسه غیر دولتی در استان مشغول به تحصیل هستند.

وی درباره پوشش تحصیلی و جلوگیری از بی سوادی بین دانش آموزان نیز گفت: به همت دولت مدارس با حداقل دانش آموز نیز در استان کرمان فعال هستند به طوری که 453 مدرسه زیر پنج نفر دانش آموز در استان وجود دارد و 207 باب از این مدارس دولتی و مابقی غیر دولتی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: سال 90 بعد از سیستان و بلوچستان بیشترین تعداد بی سواد مربوط به استان کرمان بوده و در چند سال گذشته نرخ رشد باسوادی در این استان بیشتر از میانگین کشوری بوده است.

وی عنوان کرد: در برخی از شهرستان های استان کرمان بی سواد شناخته شده در سنین بین 10 تا 47 سال وجود ندارد و 60 درصد اتباع افغان نیز بیسواد هستند که سیاست نظام از 2 سال قبل متمرکز بر این است تمامی دانش آموزان بی سواد زیر پوشش سوادآموزی قرار گیرند و در این راستا 27 هزار دانش آموز افغان در مدارس استان کرمان با تمام امکانات دانش آموزان ایرانی در حال تحصیل هستند.

وی گفت: سال گذشته 25 هزار نفر از اتباع خارجی در سطح کشور زیر پوشش نهضت سواد آموزی قرار گرفتند که از این تعداد سه هزار نفر در استان کرمان بوده اند.

محسن بیگی بیان کرد: بالاترین پراکندگی دانش آموزی در سطح کشور مربوط به استان کرمان است.

وی با تاکید بر اینکه 800 مدرسه تخریبی در استان کرمان وجود دارد ادامه داد: در برخی از مدارس مجبور به برگزاری کلاس ها در کانکس یا تجمیع کلاس ها شده ایم.

وی با اشاره به اینکه 200 مدرسه خیر ساز در استان کرمان در دست احداث است گفت: برخی از این مدارس به صورت همکاری خیران و دولت در دست احداث هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه کرمان جزء استان های دارای بیشترین زاد و ولد است افزود: در سال تحصیلی گذشته تعداد دانش آموزان استان پنج هزار نفر نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: خدمات آموزش و پرورش در حوزه تربیت و آموزش به ویژه در سه سال گذشته قابل تقدیر است که با مدیرت صحیح منابع انسانی و مالی حاصل شده است.

وی با بیان اینکه شاخص های کمی و کیفی مدارس استان کرمان ارتقا یافته است گفت: رتبه آموزش و پرورش استان کرمان از رتبه 24 کشوری به رتبه 13 کشوری در سال گذشته ارتقا یافت.

دانش آموز کلاس دوم ابتدایی مدرسه فقاهت واقع در روستای بحرین از توابع شهرستان رودبارجنوب اوایل هفته جاری به علت کاهلی در انجام تکالیف درسی از سوی معلم خود مورد تنبیه شدید بدنی قرار گرفت.

در پی این رویداد رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان رودبارجنوب استعفا کرد و دادستان این شهرستان نیز از تشکیل پرونده قضایی در این زمینه خبر داد.

مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کرمان نیز  (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از دستور ویژه استاندار کرمان برای رسیدگی به پرونده تنبیه بدنی یک دانش آموز توسط معلم خاطی در شهرستان رودبارجنوب خبر داد. 

اواخر سال گذشته نیز تنبیه دانش آموزی در شهرستان رودبارجنوب منجر به فرو رفتن مداد در پوست سر وی شد و توبیخ و تعلیق معلم خاطی را در پی داشت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دستگیری جاعل فراری در کرمان

عناصر اصلی ناآرامی‌های اخیر در استان کرمان دستگیر شدند/ هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

دانش فنی تکواندو به استان‌ها منتقل شده است / زمینه شکوفایی استعدادهای سراسر کشور را فراهم می‌کنیم

عناصر اصلی ناامنی‌های منطقه چاه‌دادخدا استان کرمان دستگیر شدند

در کشت گلخانه‌ای از حضور سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم / استان کرمان در تولید انرژی خورشیدی و بادی، بهترین موقعیت را در کشور دارد / علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران چینی برای کار در استان کرمان

اعتراضات مسالمت‌آمیز حق مردم است/در اعتراضات اخیر تخریب، شورش و درگیری‌ها هدایت شده بود/ تمام بحث گرانی بنزین متوجه دولت نمی‌شود/هزار تومان قیمت عرفی برای بنزین نبود/در نظام‌های دموکراتیک و مردمی راهکار‌ها و روش‌های قانونی و امن برای اعتراضات مسالمت‌آمیز پیش بینی شده/جراحی اقتصادی در زمینه حامل‌های انرژی لازم بود

کوههای اطراف شهر کرمان سپید پوش شدند

تیم فوتبال جوانان زیر ۱۷ سال مس کرمان، فاتح رقابت‌های قهرمانی استان شد

جریمه شدن برخی از جایگاه داران سوخت در کرمان / کاهش 16 درصدی مصرف بنزین در استان کرمان

استاندار: در شهرستان‌های جنوبی تصمیمات جلسات قبلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا نشده و باعث رونق قاچاق سوخت شده بود/معاون سیاسی، امنیتی استاندار کرمان:جدا شدن صف مردم از شورشگران اتفاقات را در نطفه خفه کرد/سردار ناظری:یکی از دلایل افزایش قیمت بنزین قاچاق سوخت بود

پربازدید ها

عناصر اصلی ناآرامی‌های اخیر در استان کرمان دستگیر شدند/ هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمان: تمامی دستگاه‌ها برای احیای تالاب جازموریان همراه شوند/ شرکت آب منطقه‌ای حق آبه تالاب جازموریان را بدهد

دستگیری سرکرده باند شرارت در جنوب کرمان

افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در کرمان غیرقانونی است

پیش بینی ادامه بارش‌ها در استان کرمان

۱۰ نکته درباره مغز و توانایی‌های آن

عناصر اصلی ناامنی‌های منطقه چاه‌دادخدا استان کرمان دستگیر شدند

دستگیری جاعل فراری در کرمان

کوههای اطراف شهر کرمان سپید پوش شدند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)