کد خبر: ۲۱۸۴۸
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در پی تنبیه بدنی یک دانش آموز در شهرستان رودبارجنوب از همگان عذرخواهی کرد و گفت: به عنوان مدعی العموم آموزش و پرورش فرد متخلف را به هیات رسیدگی به تخلفات اداری معرفی می کنیم تا حیثیت معلمان خدشه دار نشود.
 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در پی تنبیه بدنی یک دانش آموز در شهرستان رودبارجنوب از همگان عذرخواهی کرد و گفت: به عنوان مدعی العموم آموزش و پرورش فرد متخلف را به هیات رسیدگی به تخلفات اداری معرفی می کنیم تا حیثیت معلمان خدشه دار نشود.

به گزارش ایرنا محمد محسن بیگی عصر سه شنبه در نشست شورای اداری آموزش و پرورش استان کرمان افزود: معتقدیم هر رفتار خارج از عرف و قانونی که مشاهده می کنیم باید عذرخواهی کنیم.

وی بیان کرد: شیوه جذب و استخدام در آموزش و پرورش در سال های گذشته به گونه ای بود که افرادی وارد تربیت معلم می شدند و دورانی را به عنوان دانشجو معلم طی می کردند و پس از فارغ التحصیلی وارد سیستم آموزشی در آموزش و پرورش می شدند.

وی گفت: در سنواتی چرخه استخدامی در آموزش و پرورش تغییر کرد و به همین دلیل برخی نیروهایی که شاخصه های معلمی را نداشته اند، وارد عرصه آموزشی شده اند. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: در برخی نقاط نیز مجبور به استفاده از سرباز معلم ها هستیم و در حال حاضر 500 سرباز معلم در استان کرمان در حال فعالیت هستند.

وی گفت: همه افرادی که در مدرسه حضور دارند، دستورالعمل ممنوعیت تنبیه بدنی را امضا کرده اند اما متاسفانه در برخی موارد شاهد موارد ناگواری هستیم که این موضوع برای همه به ویژه فرهنگیان دردناک است.

محسن بیگی تاکید کرد: اینگونه مسائل اعتبار معلمان را به چالش می کشد و به شدت بر این موضوع حساس هستیم و چارچوب های قانونی را اجرایی می کنیم.

وی افزود: ترویج خشونت و رفتارهای خشن به ویژه در حوزه تربیتی باید به سمتی هدایت شود که مهارت های مبتنی بر اخلاق را بین معلمان و دانش آموزان شاهد باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: گاهی اوقات همکاران ما نیز مورد آسیب ها و لطماتی قرار گیرند که این موارد به دلیل مسائل قانونی، رسانه ای نمی شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 56 نفر معلم فوتی در استان داشته ایم گفت: 20 نفر از این افراد در تصادف بین راه مدرسه کشته شده اند و 36 نفر نیز به دلایل طبیعی جان خود را از دست داده اند.
محسن بیگی اظهار کرد: سال گذشته 23 معلم نیز مصدوم شده اند و در حال حاضر در منازل خود بستری هستند.

وی ادامه داد: 560 هزار دانش آموز در استان کرمان وجود دارد که این تعداد دانش آموز در قالب 24 هزار و 850 مدرسه دولتی و حدود یکهزار مدرسه غیر دولتی در استان مشغول به تحصیل هستند.

وی درباره پوشش تحصیلی و جلوگیری از بی سوادی بین دانش آموزان نیز گفت: به همت دولت مدارس با حداقل دانش آموز نیز در استان کرمان فعال هستند به طوری که 453 مدرسه زیر پنج نفر دانش آموز در استان وجود دارد و 207 باب از این مدارس دولتی و مابقی غیر دولتی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: سال 90 بعد از سیستان و بلوچستان بیشترین تعداد بی سواد مربوط به استان کرمان بوده و در چند سال گذشته نرخ رشد باسوادی در این استان بیشتر از میانگین کشوری بوده است.

وی عنوان کرد: در برخی از شهرستان های استان کرمان بی سواد شناخته شده در سنین بین 10 تا 47 سال وجود ندارد و 60 درصد اتباع افغان نیز بیسواد هستند که سیاست نظام از 2 سال قبل متمرکز بر این است تمامی دانش آموزان بی سواد زیر پوشش سوادآموزی قرار گیرند و در این راستا 27 هزار دانش آموز افغان در مدارس استان کرمان با تمام امکانات دانش آموزان ایرانی در حال تحصیل هستند.

وی گفت: سال گذشته 25 هزار نفر از اتباع خارجی در سطح کشور زیر پوشش نهضت سواد آموزی قرار گرفتند که از این تعداد سه هزار نفر در استان کرمان بوده اند.

محسن بیگی بیان کرد: بالاترین پراکندگی دانش آموزی در سطح کشور مربوط به استان کرمان است.

وی با تاکید بر اینکه 800 مدرسه تخریبی در استان کرمان وجود دارد ادامه داد: در برخی از مدارس مجبور به برگزاری کلاس ها در کانکس یا تجمیع کلاس ها شده ایم.

وی با اشاره به اینکه 200 مدرسه خیر ساز در استان کرمان در دست احداث است گفت: برخی از این مدارس به صورت همکاری خیران و دولت در دست احداث هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه کرمان جزء استان های دارای بیشترین زاد و ولد است افزود: در سال تحصیلی گذشته تعداد دانش آموزان استان پنج هزار نفر نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: خدمات آموزش و پرورش در حوزه تربیت و آموزش به ویژه در سه سال گذشته قابل تقدیر است که با مدیرت صحیح منابع انسانی و مالی حاصل شده است.

وی با بیان اینکه شاخص های کمی و کیفی مدارس استان کرمان ارتقا یافته است گفت: رتبه آموزش و پرورش استان کرمان از رتبه 24 کشوری به رتبه 13 کشوری در سال گذشته ارتقا یافت.

دانش آموز کلاس دوم ابتدایی مدرسه فقاهت واقع در روستای بحرین از توابع شهرستان رودبارجنوب اوایل هفته جاری به علت کاهلی در انجام تکالیف درسی از سوی معلم خود مورد تنبیه شدید بدنی قرار گرفت.

در پی این رویداد رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان رودبارجنوب استعفا کرد و دادستان این شهرستان نیز از تشکیل پرونده قضایی در این زمینه خبر داد.

مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کرمان نیز  (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از دستور ویژه استاندار کرمان برای رسیدگی به پرونده تنبیه بدنی یک دانش آموز توسط معلم خاطی در شهرستان رودبارجنوب خبر داد. 

اواخر سال گذشته نیز تنبیه دانش آموزی در شهرستان رودبارجنوب منجر به فرو رفتن مداد در پوست سر وی شد و توبیخ و تعلیق معلم خاطی را در پی داشت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تضمین اجرای برجام چه بود؟

هشدار زرد هواشناسی/ وقوع رگبار باران در ۸ استان ،من جمله کرمان

غربالگری سربازان اعزامی/ جریمه ۱۶ میلیون تومانی کارفرمایانی که سربازان غایب را بکار گیرند

۱۰۹ مورد جدید مبتلا به کرونا بستری شدند/ درگذشت ۷ بیمار

نزدیکی عاطفی و فکری ظریف و سردار سلیمانی به روایت سیدمحمد صدر/پزشکیان:سوال از رئیس جمهور به صلاح کشور نیست

توجه به مسائل رفاهی و آموزش از مهترین برنامه‌های خانه در دوره جدید/ تلاش می‌کنیم از ظرفیت مدیران ادوار خانه مطبوعات استفاده کنیم

اجازه نمی دهیم تلخی باخت روحیه تیم را پایین بیاورد/ به هیچ وجه مستحق باخت نبودیم

افشاگری خانم نماینده علیه ۷ عضو هیات رئیسه مجلس:گفتند زن باید بچه داری کند و به امورات خانه رسیدگی کند/کارمندان زن حتی نمی‌توانند در آزمون دبیری کمیسیون‌ها شرکت کنند

واریز 231 میلیون تومان به حساب نمایندگان مجلس

مهاجری: کسانی که بر سر ظریف داد زدند، می‌توانند ۲۰۰ کلمه درباره برجام بنویسند؟ /مشکل‌ برخی آقایان این است که چرا با ظریف به سفر خارجی نرفتند/میدان مذاکره با معرکه چاقوکشی تفاوت دارد

پربازدید ها

کشف 11 قلم شی عتیقه در ماهان و قلعه‌گنج

استاندار:اگر چک لیست دقیق و درستی نداشته باشیم نمی دانیم چه چیزی را کنترل می کنیم/معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان: َنمی شود بدنه چک لیست کلفت اما مجازات ها کوچک باشد /معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار: کاری که فرمالیته انجام شود، هیچ ارزشی نخواهد داشت/تا وقتی که با مدیر برخورد نشود ویا واحدی پلمب نشود،کاری نکردیم

دمای هوا در کرمان افزایش می‌یابد / کاهش دید در اثر خیزش گرد و خاک

زنجیره انتقال کرونا از جنوب به سمت شمال استان در گردش است/احتمال دارد موج دوم کرونا را در کرمان تجربه کنیم

باید ها و نبایدهای استفاده از ماسک

۱۸ میلیون ایرانی تا کنون کرونا گرفته اند/ فصل پاییز،ابتلا بیشتر می شود

عجیب‌ترین کنکور قرن امسال برگزار می‌شود/دو سناریوی برگزاری کنکور در چند روز و آزمون شبانه روی میز کمیسیون آموزش مجلس

رشد 105درصدی کشفیات قاچاق کالا/کرمان در مبارزه با قاچاق انسان از استان های سرامد است/ مبارزه با قاچاق وظیفه شرعی است

آیا پیکر حاج احمد متوسلیان پیدا شده است؟

لری: در این دوره شورا کل ایران از ما انتظار دارد که در شأن و جایگاه سردار سلیمانی کاری انجام دهیم/چناریان: وقتی چنین موضوعات مهمی داریم، طرح موضوعاتی که حاشیه درست کند ومنابعی را در بر گیرد، درست نیست

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

هشدار زرد هواشناسی/ وقوع رگبار باران در ۸ استان ،من جمله کرمان   ( نظر)

بحران پذیرش بیمار در سیرجان/ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کرونا در سیرجان تکمیل شد   ( نظر)

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: این بحث که ما بیماری را بگیریم که ایمنی ایجاد کنیم یک توصیه علمی نیست/ستاد کشوری موج دوم کرونا را تایید نکرده است/ کسی به اسم کریمی نمی‌شناسم   ( نظر)