کد خبر: ۲۱۸۷۲
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
ارسال به دوستان
ذخیره
سخنگوی شورای اصلاح طلبان استان کرمان خبر داد:
سخنگوی شورای اصلاح طلبان استان کرمان تحلیل و برآورد خود را بر این دانست که پیروز قطعی انتخابات 96 «حسن روحانی» است، افزود: چنانچه «حسن روحانی» اکثریت آراء را کسب نمایند، با حمایت مقام معظم رهبری و تشکیل یک کابینه کارآمد در دوره جدید فعالیت خود، به خدمات خود ادامه دهد.

سخنگوی شورای اصلاح طلبان استان کرمان تحلیل و برآورد خود را بر این دانست که پیروز قطعی انتخابات 96 «حسن روحانی» است، افزود: چنانچه «حسن روحانی» اکثریت آراء را کسب نمایند،  با حمایت مقام معظم رهبری و تشکیل یک کابینه کارآمد در دوره جدید فعالیت خود، به خدمات خود ادامه دهد.

"محمدرضا نژادحیدری" در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، انتخابات ریاست جمهوری را به دو بخش تقسیم کرد و گفت: یک بخش انتخابات ریاست جمهوری قبل از ثبت نام آقای «محمود احمدی نژاد» و یک بخش پس از ثبت نام ایشان تقسیم می شود.

وی از تاثیر زیاد حضور احمدی نژاد بر معادلات انتخاباتی سخن به میان آورد و بیان کرد: احمدی نژاد علی رغم نهی صریح مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حضور ایشان ممکن است، تاثیرات نامطلوبی بر انتخابات بگذارد، اما در انتخابات ثبت نام کرد.

سخنگوی شورای اصلاح طلبان استان کرمان اضافه کرد: تلقی بر این بود که احمدی نژاد، توصیه مقام معظم رهبری را با تمام وجود قبول می کنند و در صحنه انتخابات حضور پیدا نکند، اما علی رغم اینکه محمود احمدی نژاد نامه ای را مکتوب کرد و همچنین در ویدئوهایی که از ایشان منشر شد، به صراحت اعلام کرد که هیچ برنامه ای در انتخابات ندارم و اگر برنامه ای هم داشتم به آن برنامه خاتمه داده ام، باز هم ثبت نام کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به شناختی که از «محمود احمدی نژاد» وجود دارد، این اقدام او نباید باعث تعجب فعالان سیاسی شود. احمدی نژاد همواره رفتارهای عجیب و غریبی که در چارچوب سیاست ایران جایی ندارد، از خود بروز داده است.

نژاد حیدری  گفت: احمدی نژاد با ثبت نامی که در انتخابات انجام داد، به پایان خودش رسیده و در سپهر سیاسی کشور دیگر جایگاهی که حتی در قبل از ثبت نام داشته است را دیگر ندارد.

وی تایید صلاحیت احمدی نژاد و بقایی را بسیار بعید دانست وافزود: مسایلی که جریان احمدی نژاد در رسانه های خود مطرح می کنند، بیشتر جنگ روانی و بمنظور ایجاد فشار بر شورای نگهبان برای تایید صلاحیت نامزدهایشان است در حالیکه عدم تایید صلاحیت آنها یک مساله بسیار روشنی است.

سخنگوی شورای اصلاح طلبان استان کرمان اضافه کرد: احمدی نژاد دیگر صلاحیت نشستن بر کرسی ریاست جمهوری را ندارد و او با علم براینکه دیگر صلاحیت ریاست جمهوری را ندارد براساس یک نقشه شوم در انتخابات شرکت کرده و امیدواریم با تدبیری که صورت می گیرد، ایشان به اهداف و برنامه های خود نرسد.

وی با ابراز امیدواری از اینکه احمدی نژاد تایید صلاحیت گردد تا در یک رقابت جدی از مردم نه بشنود، ادامه داد: به دلیل تخلفاتی که احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری خود مرتکب شده است و گزارش هایی  که دیوان محاسبات طرح کرده است، و همچنین فرمایش رهبری احتمال تایید صلاحیت ایشان را بسیار کم می دانم.

نژادحیدری در انتخابات ریاست جمهوری بخش دیگر مجموعه سیاسی کشور را جریان اصلاح طلب دانست و عنوان کرد: جریان اصلاح طلب به صورت جدی حمایت خود را از دکتر «حسن روحانی» اعلام نموده اند و کاندیدای اول و قطعی اصلاح طلبان دکتر روحانی است و در این مورد هیچ تردیدی وجود ندارد.

وی تحلیل و برآورد خود را بر این دانست که پیروز قطعی انتخابات 96 «حسن روحانی» است، افزود: چنانچه «حسن روحانی» اکثریت آراء را کسب نمایند،  با حمایت مقام معظم رهبری و تشکیل یک کابینه کارآمد در دوره جدید فعالیت خود، به خدمات خود ادامه دهد.

سخنگوی شورای اصلاح طلبان استان کرمان به جناح اصول گرا اشاره و بیان کرد: در جریان اصول گرا که با محوریت جمنا فعالیت خود را پیش می برند، ما شاهد پراکندگی و آشفتگی هستیم. جمنا علی رغم اینکه بایستی بین مجموع اصول گرا وفاقی ایجاد کند از ابتدا مورد عنایت و تایید جبهه پایداری با محوریت آیت الله مصباح یزدی قرار نگرفت و نشریات این مجموعه مرتبا جمنا را زیر سوال بردند و در خصوص کارآمدی آن سوالاتی مطرح کردند.

وی اضافه کرد: برخی از کاندیداها ساز و کار جمنا را نپذیرفته و نسبت به آن معترض شدند و جمنا دیگر از خاصیت خود خارج شده است و عملا توان متحد نمودن جمع اصول گرایان را ندارد و علی رغم خبرهای منتشر مبنی بر اینکه آقای قالیباف در کابینه احتمالی آقای رئیسی در صورت پیروزی است اما با کاندیداتوری آقای «قالیباف» در لحظات آخر نشان از آن دارد که یا اختلاف در خانواده اصول گرایان زیاد است و یا اینکه به این نتیجه رسیده اند که رای آقای قالیباف بیشتر از رئیسی است و از ایشان درخواست کردند که در انتخابات شرکت کنند و بنده گزینه دوم را محتمل تر می دانم.

نژادحیدری با بیان این مطلب که اصول گرایان برای پیروزی در این انتخابات شانسی ندارند، افزود: مجموع ارزیابی ما از فضای سیاسی کشور این است که مردم در حال آماده شدن هستند که یک بار دیگر « حسن روحانی» را بر کرسی ریاست جمهوری بنشانند و شاهد ادامه برنامه های ایشان باشند.

وی تاکید کرد: امیدواریم که هر اتفاقی که در صحنه انتخابات رخ می دهد، منتج به ارایه صادقانه خدمت به مردم باشد و هدف همه گروه های سیاسی رفع مشکل مردم باشد و همچنین امیدواریم که گروه های سیاسی رهنمودهای مقام معظم رهبری را مدنظر قرار دهند و انتخابات را به انتخابات دو قطبی تبدیل نکنند.

سخنگوی شورای اصلاح طلبان استان کرمان معنی دو قطبی شدن انتخابات را اینگونه شرح داد: براساس تعریف مقام معظم رهبری، انتخابات دو قطبی، انتخاباتی است که یک طرف حق مطلق و طرف دیگر باطلل مطلق قرار گیرد و اینگونه انتخاباتی درست نیست و اگر انتخابات میان چهره های معقول سیاسی صورت گیرد، انتخابات پرشور و پرتحرک و توام با اخلاق و ادب اسلامی را شاهد خواهیم بود.

وی از فضای انتخاباتی استان کرمان سخن به میان آورد و بیان کرد: در استان کرمان مجموعه گروه های اصلاح طلب و حامی دولت در حال آماده کردن خود هستند تا در موعد مقرری که قانون پیش بینی کرده است، به فعالیت سیاسی و تبلیغ دکتر روحانی بپردازند.

نژاد حیدری از اتحاد نیروهای اصلاح طلب استان مبنی بر حمایت از دکتر روحانی خبر داد و اظهار کرد: مهندس «کریمی» استاندار و نماینده اسبق مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در دوره های قبل، تصدی و محوریت ستاد اقای روحانی در استان را برعهده خواهند گرفت و همه نیروهای اصلاح طلب، حامی دولت و همه کسانیکه به امتداد امید و عقلانیت در کشور علاقمند هستند، تحت رهبری و هدایت ایشان در استان کرمان به فعالیت های انتخاباتی دکتر روحانی در کرمان به فعالیت می پردازند.

وی به دلایل کاندیداتوری دکتر «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهور برای انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و عنوان کرد: دکتر جهانگیری همانگونه که اعلام کردند برای دفاع از عملکرد دولت در عرصه انتخابات حضور پیدا کردند و در طی انجام مناظرات تلویزیونی ایشان در کنار دکتر روحانی مساله را پیگیری می  کنند.

سخنگوی شورای اصلاح طلبان استان کرمان جهانگیری را مکمل روحانی دانست و اعلام کرد: واقعیت مطلق این است که کاندیدای نهایی اصلاح طلبان دکتر روحانی است و آقای جهانگیری به منظور ایجاد فضای سیاسی مناسب در عرصه انتخابات کاندید شده اند و بنده این اقدام دکتر جهانگیری را ضمن آنکه یک کار فداکارانه می دانم، آن را توام با یک وفادای محض نسبت به دکتر روحانی نیز می دانم.

وی با بیان این مطلب که هیچ شکافی میان دکتر روحانی و جهانگیری وجود ندارد، تصریح کرد: کاندیداتوری «اسحاق جهانگیری» به خواست اصلاح طلبان و تایید دکتر روحانی بوده و ادامه حضور و نحوه فعالیت ایشان به نظر دکتر روحانی بستگی دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

چه کسانی به رهبری آیت الله خامنه‌ای رأی ندادند؟ /ناگفته های یک انتخاب تاریخی از زبان امامی کاشانی

بستری ۷۳ بیمار جدید کرونا در استان / شمار جان‌باختگان به ۴۷۳ نفر رسید

انهدام باند موادمخدر توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در کرمان

پرداخت اقساطی جرایم رانندگی در کرمان تا پایان مردادماه

۴۲ هزار نفر در سال جاری مشغول به کار خواهند شد

رشد سالمندی استان کرمان ۸.۲ درصد و رشد جمعیت آن ۱.۲ درصد است

همچنان در پیک کرونا هستیم/انتظار داریم از اواخر هفته روند مبتلایان نزولی شود

افراد واجد شرایط شهریورماه واکسن آنفولانزا بزنند

ابوذر عطاءپور گزینه فرمانداری سیرجان نیست/استعفای فرماندار بافت پذیرفته نشده

رئیس کانون انجمن صنف کارگران ساختمانی:۶۰ درصد کارگران ساختمانی بیکارند/برخی از افراد ۶ ماه است که کار ندارند/نه بیمه بیکاری گرفتیم و نه تسهیلات کرونا/استاد کار، کارگری می‌کند

پربازدید ها

نظارت بر یک نهاد انتخابی، طنزی پارادوکسیکال!

روحانی: ۱۰ استان که قبلا در پیک بیماری بودند، الان از پیک عبور کرده‌اند / اجتماعات در سراسر کشور ممنوع است/سلامت عزاداران به عنوان وظیفه بر دوش متولیان برگزاری مراسم است

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان بازنشسته شد

کرمان همچنان در پیک کرونا است/گروه های نظارتی،گزارش مدیرانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکردند، اعلام کنند

رهبر معظم انقلاب:معيار برگزاري مراسم عزاداري محرم ضوابط ستاد ملي مقابله با كرونا است/بنده هر چه آنها لازم بدانند مراعات خواهم كرد

علوی: گروهک تندر 27 عمیلیات تروریستی داشت که خنثی شدند+فیلم

ابوذر عطاءپور گزینه فرمانداری سیرجان نیست/استعفای فرماندار بافت پذیرفته نشده

پیشنهاد مرعشی برای 1400: یک اصولگرا، یک اصلاح‌طلب، یک اعتدال‌گرا و یک نفر از پایداری رقابت را شکل دهند

چه کسانی به رهبری آیت الله خامنه‌ای رأی ندادند؟ /ناگفته های یک انتخاب تاریخی از زبان امامی کاشانی

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

شناسایی ۵ مورد کاوازاکی در بین کودکان کرمانی   ( نظر)

نمایندگان در چارچوب وظایف تعریف‌شده خود عمل کنند/ یک نماینده مجلس مرجع اعلام خبر انتصاب فرماندار نیست   ( نظر)

هیأت عاشورای کرمان، مراسم عزاداری محرم خود را تعطیل کرد   ( نظر)

فرماندار راور:در ۴ روز گذشته ۴ زلزله در منطقه راور رخ داده است/کانون زلزله اخیر ۳۷ کیلومتر روستای هروز بود   ( نظر)