کد خبر: ۲۲۰۶۹
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس کمیسیون گردشگری تشریح کرد
گفتارنو/گروه اقتصاد:رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان گفت: علام خبر کشف مواد مخدر و انعکاس وسیع کشفیاات مواد مخدر در استان کرمان در نشریات و رسانه ها تا حدود زیادی اثر منفی بر حوزه گردشگری این استان می گذارد.
گفتارنو/گروه اقتصاد:
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان گفت: اعلام خبر کشف مواد مخدر و انعکاس وسیع کشفات مواد مخدر در استان کرمان در نشریات و رسانه ها تا حدود زیادی اثر منفی بر حوزه گردشگری این استان می گذارد.

مهدی سیاوشی  در گفت و گو با گفتار نو با بیان اینکه امنیت یکی از عوامل موثر در صنعت گردشگری و رونق آن در یک منطقه می باشد، اظهار کرد: اعلام خبر کشف مواد مخدر و موارد دیگر که به نوعی به مسائل امنیتی و مواد مخدر بر می گردد و انعکاس وسیع کشفیاات مواد مخدر در استان کرمان در نشریات و رسانه ها تا حدود زیادی اثر منفی بر حوزه گردشگری این استان می گذارد.

وی افزود: بر اساس آماری که ارائه شده است استان کرمان در حوزه مواد مخدر بعد از چند استان دیگر قرار می گیرد اما فضا به گونه ای شده است که زمانی از استان کرمان نزد مردم دیگر استان ها نام برده می شود غالب بحث مواد مخدر در ذهن آنان نقش می بندد.

وی با بیان اینکه قدر دان زحمات و جانفشانی های پلیس و افرادی که در مبارزه با مواد مخدر نقش ایفا می کنند هستیم، خاطرنشان کرد: تا کنون در جلسات مختلف با حضور مدیرکل صدای سیمای مرکز کرمان، رئیس دادگستری کل استان کرمان و همچنین استاندار کرمان مطرح کرده ام که رسانه ای کردن کشفیات مواد مخدر بر روی صنعت گردشگری تاثیر منفی می گذارد و حداقل باید در کننار خبر کشفیات خبرهای مثبت هم از استان کرمان پخش گردد.

سیاوشی تصریح کرد: خبر کفیات مواد مخدر و رسانه ای شدن آن بر روی افرادی که می خواهند استان کرمان را به عنوان هدف گردشگری خود انتخاب کنند تاثیر منفی خواهد گذاشت.

وی یادآور شد: در سفر رحمانی موحد معاون گردشگری میراث فرهنگی  کشور به کرمان چند خبر منفی از استان کرمان بر روی گوشی وی پیامک شد که روحیه این خبرها ناامنی استان کرمان را نشان می داد و درست در جلسه ای بود که بر روی امنیت کرمان و تاثیر آن بر گردشگری صحبت می شد.

وی ادامه داد: می توان راهکارهایی یافت تا هم از زاحمات پلیس و مبارزین با موارد مخدر تقدیر کرد و هم اینکه از ذهنیت ناامن بودن استان کرمان جلوگیری به عمل آورد تا اثر منفی بر تصویر گردشگری کرمان از بین برود.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان بر مستندسازی ظرفیت های جذب گردشگر تاکید کرد و گفت: در بعضی استان ها مستندهایی از ریز و درشت جاذبه های گردشگری از تلویزیون پخش می گردد که همین موارد می تواند رونق گردشگری را چندین برابر کند و تاثیرات منفی را خنثی کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

واکسن تنها سلاح ریشه کنی کرونا، است

دستگیری سارق با ۴۸ فقره سرقت در کرمان

موافقت وزارت بهداشت با تخصیص واکسن کرونا برای افراد بالای ۵۰ سال در شهرستانهای شرقی و جنوبی استان کرمان

واکسن مشترک ایران و کوبا می‌تواند یکی از موفق ترین واکسن‌های دنیا باشد/متاسفانه رعایت پروتکل‌ها به حداقل رسیده است/از مردمی که برای تزریق واکسن، معطل شدند عذرخواهی می‌کنیم

حریرچی: تعطیلی ۶ روزه فایده‌ای نداشته / در همین تعطیلات، رعایت دستورالعمل‌ها در تهران، البرز، قم، مازندران و گیلان به کمتر از ۴۰ درصد رسیده / در تهران رستوران‌های معروف، پُرِ پُر است؛ هیچ کس هم ماسک ندارد / ۲۰ تا ۲۸ درصد افراد گفته اند واکسن نمی‌زنند؛ در اغلب شهرستان‌ها، مراکز واکسیناسیون در نیمی از ساعات کاری خود مراجعه کننده ندارند

برجام امضا نشود، قیمت‌ها قابل کنترل نخواهد بود/ وضعیت بارش‌ها در جنوب کرمان فاجعه است

مصوبه مجلس دست و پای ما را در مذاکرات بست/ در FATF دولت کار خود را انجام داد و اکنون یک جای دیگر گیر کرده

جشن‌های دهه ولایت در ۲۲ شهرک و ۶ مکان عمومی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم!؟

ملاقات الکترونیک زندانیان در کرمان/ دستگاه قضا به دنبال الکترونیکی کردن پرونده هاست

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)