کد خبر: ۲۲۶۶۹
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اعلام اینکه 17 شعبه تخصصی و 34 قاضی با قوت در حال رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی در سراسر حوزه های قضائی استان می باشند، گفت: در مجموع 88 پرونده جرائم انتخاباتی تشکیل و 59 نفر بازداشت شده اند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اعلام اینکه 17 شعبه تخصصی و 34 قاضی با قوت در حال رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی در سراسر حوزه های قضائی استان می باشند، گفت: در مجموع 88 پرونده جرائم انتخاباتی تشکیل و 59 نفر بازداشت شده اند.

 "یدالله موحد" در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: طبق بررسی های بعمل آمده عمده تخلفات و جرائم انتخاباتی جزئی و مرتبط با تبلیغات انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا بوده است و در بسیاری از موارد نیز  با تذکر مسائل حل وفصل شده اند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: انتخابات در استان کرمان  با همکاری و مساعدت خود مردم و همت همه مسئولان به ویژه دستگاه های انتظامی وامنیتی در کمال امنیت و آرامش برگزار گردید.

وی بیان کرد: در راستای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، در دادگستری استان کرمان مجموعا تعداد 88 فقره پرونده تشکیل شده است ضمن آنکه در فرآیند برگزاری انتخابات در مجموع در سراسر استان کرمان تعداد 59 نفر متهم بازداشت شده اند که عمده جرائم ارتکابی حول موضوعاتی از قبیل  خرید رای و اخلال در نظم انتخابات، تخریب اموال عمومی و تبلیغات پس از اتمام مهلت قانونی، می باشد.

موحد ضمن تقدیر از حضور میلیونی ملت شریف ایران در انتخابات 29 اردیبهشت،عنوان کرد: حقیقتا عظمت حضور ملت ایران در پای صندوق های رای خیره کننده بود و مورد توجه فضای رسانه ای دنیا و نگاه سیاست مداران بزرگ دنیا قرار گرفت.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان تاکید کرد: این حضور حماسی بیانگر حقانیت نظام شکوهمند اسلامی و بیانگر اراده پولادین و جرف اندیش ملت ایران بود که پیرو منویات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) به دعوت رهبری لبیک گفتند وجانانه دراین صحنه بزرگ حضور پیدا کردند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه از تشکیل 46 جلسه شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی در سراسر حوزه های قضائی استان کرمان خبر داد وافزود: از این تعداد 8 جلسه مربوط به مرکز استان و 38 جلسه مربوط به سایر حوزه های قضائی استان کرمان بوده است .

موحد اظهار کرد: یکی از ارکان موثر و اصلی آزادی و پذیرش دموکراسی در هر جامعه ای برگزاری انتخابات و تعیین سرنوشت مردم به دست خودشان به عنوان یک حق می باشد .

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان خاطرنشان کرد: قوه قضاییه همواره، همراه و همگام با مردم و مسئولین (ناظران و مجریان) همکاری و حضور موثر خود را در جهت تحقق اهداف نظام به انجام رسانده است و در اجرای وظایف ذاتی نیز ضمن پیشگیری از بروز تخلفات و جرائم در رسیدگی و برخورد با مجرمین و متخلفین نیز اقدامات بایسته را معمول داشته است.

وی اجرای طرح امنیت قضائی و حقوقی ویژه انتخابات 96 در سراسر حوزه های قضائی استان و تهیه، تدوین و انتشار  مجموعه «در مسیر انتخاب» در سطح کشور و استان را ازجمله برنامه های اجراشده در ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان دانست.

رئیس شورای قضائی استان کرمان گفت: 17 شعبه تخصصی و 34 قاضی به جرائم و تخلفات انتخاباتی در سراسر حوزه های قضائی استان رسیدگی می کنند.

 این مقام قضائی تصریح کرد: اقدامات خوبی در کمیته رصد فضای مجازی  با محوریت دادستانی کرمان و سایر اعضای کمیته در ایام انتخابات و پس از آن صورت پذیرفت.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت:طی فرآیند برگزاری انتخابات جلسات توجیهی متعددی با چاپخانه داران، اصحاب رسانه و جراید، خیریه ها، سمن ها و دستگاههای خدمات رسان، ستادهای تبلیغاتی ریاست جمهوری، نامزدهای پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا، ستاد نظارت بر انتخابات شوراها در استان کرمان صورت پذیرفت.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

لزوم توزیع بنزین یورو 4 در کلان‌شهر کرمان

برای رشته های دانشگاهی نیازسنجی منطقه ای نشده است /اعتبار مدرک فنی و حرفه ای در بعضی از کشورها از مدرک دکترا هم بیشتر است/ 65 درصد از افراد دوره دیده، جذب بازار کار شده اند / خانواده ها فرزند پزشک می خواهند

کارهای مالی زنجانی فیک بود/همین حالا ۴ صراف در زندان هستند

هشدارهای انتخاباتی مرعشی: اصلاح‌طلبان در انتخابات شرکت نکنند جلیلی رئیس مجلس می‌شود و پایداری‌ها حاکم مطلق/شرایط فعلی شباهتی به دهه هشتاد ندارد

شبکه آبیاری نداریم/درختان جدید بولوار جمهوری دچار تنش آبی اند/ در منطقه دو و سه شدیدا با کمبود آب با کیفیت مواجه هستیم/ یاس های هلندی به مجموعه تولید برگرداننده می شوند

شهرداری:نصب آب سرد کن در پیاده روها بر عهده شهرداری نیست/ تعداد آب سرد کن های جنگل قائم کافی است/دانشگاه علوم پزشکی: در سال گذشته یک مورد آلودگی داشتیم که مربوط به آب سرد کن های بین راهی بود/ آب سرد کن های سطح شهر همگی به آب شهری وصل هستند/ با کسانی که از آب سرد کن های سنتی استفاده کنند برخورد می کنیم

ظرف 3سال اینده 30 هزار واحد صنفی شهر کرمان، الک می شوند/بیکاری بخش های دیگربه بخش اصناف آمده است/ قانون نظام صنفی خیلی روشن و مدرن عمل کرده است/رقابت، هم می‌تواند به نفع واحد صنفی و هم به نفع مصرف کننده باشد

حتی اگر درختان توت سم پاشی نشده باشند،باز هم مصرف آن ها مضر است/ توت های خیابانی حاوی درصد بالایی از فلزات سنگین اند

افراد زیادی فقط نذر کردند که به مجلس بروند و خط و ربط برایشان مهم نیست/ مجلس دهم سه فراکسیون اقلیت دارد/ هرکس بیاید و بتواند به رقیب خود رکب یا متلک بگوید با یک خنده و اخم سه میلیون رأی در کشور جابه جا می‌شود

زمین‌خواران با استقرار کانکس در برخی زمین‌ها به دنبال تصرف زمین‌های دولتی هستند

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)

فرشاد از نمایندگان مجلس خواست برای اختصاص اعتبارات ملی به پروژه های شهری کرمان پیگیری کنند/ فدایی از تاخیر 15 روزه در افتتاح پل سیدی، از مردم عذرخواهی کرد/شهردار عدم عرضه قیر در کشور و افزایش قیمت فولاد را از مشکلات پروژه برشمرد   (۳ نظر)