کد خبر: ۲۲۷۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
ارسال به دوستان
ذخیره
سه رسانه ذیل دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارند که رویکردهای این سه رسانه در سال‌های اخیر، رویکردی موافق دولت بوده و به نظر می‌رسد این موضوع به مذاق برخی مدیران دانشگاه آزاد خوش نمی‌آمد و آنها ترجیح می‌دادند که این سه رسانه نیز به رسانه‌های زنجیره‌ای مخالف دولت اضافه شوند.
آرمان - حمید نظری: پس از رحلت آیت‌ا... هاشمی، علی‌اکبر ولایتی به عنوان رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد منصوب شد. در نخستین روزهای ریاست ولایتی بر هیات امنای دانشگاه آزاد، رئیس این دانشگاه تغییر کرد که بسیاری به این تغییر و تحول، بدبین بودند. میرزاده که پس از روی کار آمدن حسن روحانی و با درایت آیت‌ا... هاشمی به عنوان رئیس دانشگاه آزاد انتخاب شده بود در فقدان آیت‌ا... برکنار شد و علی‌محمد نوریان به عنوان سرپرست دانشگاه منصوب شد.

سپس معاون فرهنگی دانشگاه آزاد نیز تغییر کرد. این عزل و نصب شایعات و واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت تا جایی که آیت‌ا... سیدحسن خمینی نیز به عنوان عضو هیات موسس و هیات امنای دانشگاه ازاد اسلامی طی نامه‌ای به رئیس جمهور، ضمن اعلام فقدان وجاهت قانونی در موضوع عزل رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و نیز نصب سرپرست جدید بدون رای گیری در هیات امنای دانشگاه از وی خواست نسبت به این مساله برای راهگشایی ورود کند. تنها دو روز بعد از این نامه اعتراضی ایت‌ا... سیدحسن خمینی بود که دور جدید عزل و نصب‌های دانشگاه آزاد آغاز شد.

اما مساله‌ای که بسیار عجیب به نظر می‌رسد رویکرد علی اکبر ولایتی به عنوان رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد است. او که همواره یکی از چهره‌های نزدیک به مرحوم هاشمی بود و اکنون نیز بر کرسی او تکیه زده است، وجه دیگری از خود را نشان داده و تصمیماتی برخلاف مواضع آیت‌ا... هاشمی می‌گیرد. امروز ولایتی به یک معما برای سیاسیون بدل شده است.

موج جدید عزل و نصب‌ها

سه رسانه با نام‌های خبرگزاری آنا، روزنامه فرهیختگان و خبرگزاری ایسکانیوز ذیل دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارند که رویکردهای این سه رسانه در سال‌های اخیر، رویکردی موافق دولت بوده و به نظر می‌رسد این موضوع به مذاق برخی مدیران دانشگاه آزاد خوش نمی‌آمد و آنها ترجیح می‌دادند که این سه رسانه نیز به رسانه‌های زنجیره‌ای مخالف دولت اضافه شوند. در فقدان آیت‌ا... هاشمی، فرصت را مغتنم شمردند که مدیران این سه رسانه را نیز تغییر دهند.

دو روز پیش از آن نیز، یاسر هاشمی، فرزند آیت‌ا... هاشمی را از سمت ریاست دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد عزل کردند که این خبر نیز با انتقادات بسیاری همراه بود. روز پنجشنبه گذشته اعلام شد که مدیران سه رسانه دانشگاه آزاد عزل شده‌اند و همان روز نیز، مراسم تودیع و معارفه این سه مدیر برگزار شد. تا پیش از مراسم تودیع و معارفه نیز هیچ‌کس حتی خبرنگاران این سه رسانه از مدیران جدید اطلاعی نداشتند و کسی نمی‌دانست که مدیران جدید چه افرادی هستند.

این خبر به‌سرعت در شبکه‌های مجازی پیچید. افکار عمومی جویای علت برکناری این سه مدیرعامل شد و نحوه انتخاب مدیران جدید نیز مورد نقد قرار گرفت. علی محمد نوریان با صدور حکمی محمد امین ایمانجانی را به سمت سرپرست روزنامه فرهیختگان منصوب کرد. نوریان در این حکم آورده است بنا به پیشنهاد سرپرست سازمان چاپ و انتشارات و امور رسانه‌ها و با عنایت به مراتب تعهد دانش و تجارب ارزشمند در عرصه مطبوعات و خبرگزاری‌های کشور به موجب این حکم جنابعالی را به عنوان سرپرست روزنامه فرهیختگان منصوب می‌کنم. سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در نامه‌ای جداگانه به مدیر مسئول سابق روزنامه فرهیختگان از زحمات سید وحید عقیلی در طول دوران مسئولیتش تشکر و قدردانی کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در احکامی جداگانه رضا واعظی را به عنوان مدیر عامل باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران و مدیر عامل خبرگزاری ایسکانیوز و یاسر احمدوند را به سمت مدیرعامل خبرگزاری دانشگاه آزاد (آنا) منصوب کرد.

تغییر رویکرد!

بسیاری از اهالی رسانه و مردم پس از این عزل و نصب‌ها نگران آینده این رسانه شدند. چرا که بررسی سوابق مدیران جدید نشان می‌دهد که میانه‌ای با رویکردهای پیشین این رسانه‌ها نداشته و با مواضع آیت‌ا... هاشمی نیز ناسازگارند. رضا واعظی که به عنوان سرپرست جدید خبرگزاری ایسکانیوز انتخاب شده، عضو هیات علمی دانشگاه صداوسیما بوده و صاحب نظریه فطرت رسانه طراز انقلاب اسلامی است.

یاسر احمدوند نیز سرپرست جدیدی است که در خبرگزاری آنا مشغول به کار خواهد شد. او مدیرعامل شرکت ترنج، شرکت توزیع محصولات فرهنگی مجمع ناشران انقلاب اسلامی و مشاور فرهنگی نماینده ولی فقیه در هلال احمر بوده است. ایمانجانی، سرپرست تازه منصوب شده روزنامه فرهیختگان نیز رئیس مرکز اینترنت سازمان فضای مجازی سراج و مدیرکل حوزه ریاست خبرگزاری فارس و مدیرکل روابط عمومی خبرگزاری تسنیم بوده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

چرا شورای اصلاح‌طلبان کرمان با خروج همفکران خود از شورای شهر مخالف است؟

31 مجتمع در حال بهره برداری ، 49 مجتمع در حال استعلام و 34 مجتمع در حال ساخت است/ واحدهای رفاهی که در مسیر رودخانه قرار دارند،  بدون مجوز ساخته شدند و زیر نظر ما نیستند

دهقان: ۳ هزار تن شکر در طی ۲ هفته به استان می‌آید و توزیع می‌شود/ حسینی نژاد: نگویید ۳ هزار تن شکر به استان می‌آید بلکه بگویید از سه هزار تن شکر وعده داده شده تنها هزار تن به استان آمده است/ در حال حاضر از ۲۰ فروشگاه کرمان، ۱۸ فروشگاه شکر ندارند/ ما نتوانستیم نیاز شکر استان را تأمین کنیم

مشکل فرم مدارس در سنوات قبل، پایین بودن کیفیت پارچه بود/ بسیاری از عفونت‌های دختران به دلیل کیفیت لباس است/در سنوات قبل هیچ کاهش قیمتی در فرم مدارس اتفاق نیفتاده است

جناب مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی! این سطح از عدالت شایسته تقدیر است

دلمان برای مذاکره صادراتی قرص نیست/با تغییر مکرر قوانین، فرصت برنامه ریزی و تصمیم گیری از بنگاه‌های تولیدی گرفته شده است/ تغییر مکرر و بی ثباتی در قوانین دغدغه‌ی اصلی فعالین اقتصادی است

شهربابک به معلم مرد نیاز دارد

مس شهربابک قهرمان مسابقات فوتبال امید‌های استان کرمان شد

۴۲۰۰ مسکن مهر ساخته نشده در کرمان وجود دارد/ ۱۸۰۰ مسکن مهر پرونده قضایی دارند/ مسکن و شهرسازی به برخی از تعهدات خود عمل نکرد/ پرداخت جریمه دیرکرد و یا سود مشارکت به بانک انرژی سازنده را می‌گیرد/بانک جریمه‌هایی که ناشی از قصور سازنده نبوده است را ببخشد

جهانگیری: ترامپ اوج ناآشنایی خود با تاریخ ایران را نشان داد/ آمریکایی‌ها یک دوره تاریخ ایران را مرور کند

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

استاندار آینده کرمان باید بداند در چارچوب همین قوانین به قدرت رسیده است/ استاندار آینده به این نکته واقف باشد که قرار نیست اسطوره و قهرمان شود   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)