کد خبر: ۲۳۰۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
ارسال به دوستان
ذخیره
همين‌طور به گفته او نوروز‌زاده يا ويسه به جاي نعمت‌زاده به وزارت صنعت، حسين مرعشي به جاي خانم احمدي پور به سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و حاجي يا نوبخت به جاي دانش‌آشتياني به وزارت آموزش و پرورش خواهند رفت.

تعدادی از نمایندگان مجلس در گفت‌وگو با «اعتماد» از گزینه‌های شنیده شده خودشان برای وزارتخانه‌ها در کابینه دوازدهم می‌گویند.

 در مورد سياسي‌ترين وزارتخانه يعني وزارت كشور، ظاهرا رفتن رحماني‌فضلي قطعي است. اغلب نمايندگان نام «محمد شريعتمداري» را براي اين وزارتخانه مطرح مي‌كنند اما نام «موسوي لاري» و «مرتضي بانك» هم براي اين وزارتخانه مطرح است.
 
عليرضا رحيمي، نماينده تهران از جمله كساني است كه نام «محمد شريعتمداري» براي اين وزارتخانه را شنيده است. مي‌گويد رفتن رحماني فضلي قابل پيش بيني است. به اين دليل كه دولت آقاي روحاني به اندازه كافي آسيب‌شناسي از خود را انجام داده و در شرايطي وارد دولت دوازدهم مي‌شود كه هم يك آسيب‌شناسي از درون انجام داده و هم يك آسيب‌شناسي از بيرون. محمد جمالي نوبندگاني هم معتقد است در وزارت كشور تغييري صورت خواهد گرفت. هرچند او مي‌گويد فراكسيون مستقلين معتقد است آقاي رحماني فضلي بايد بماند و به همين دليل رحماني فضلي راي اصولگرايان و مستقلين را با خود دارد.
 
اما فاطمه ذوالقدر محتمل‌ترين گزينه براي وزارت كشور را «موسوي لاري» مي‌داند هرچند او در كنار اينها نام «شريعتمداري و بانك» را هم براي اين وزارتخانه شنيده است. او همچنين براي وزارت آموزش و پرورش «شهيندخت مولاوردي» را گزينه محتمل مي‌داند. ميرزايي نكو، نماينده دماوند اما معتقد است كه «نوبخت» از جمله گزينه‌هاي وزارت آموزش و پرورش است. رحيمي هم گزينه محتمل براي اين وزارتخانه را «محمدعلي نجفي» مي‌داند. اما به گفته فاطمه ذوالقدر «ربيعي» در وزارت كار، «سلطاني‌فر» در وزارت ورزش و «طيب‌نيا» در وزارت اقتصاد ماندگار خواهند بود.
 
عليرضا رحيمي، نماينده تهران شنيده‌هايش از ساير گزينه‌ها را اين‌گونه بيان مي‌كند: آقاي واعظي جزو گزينه‌هاي پيشنهادي وزارت امور خارجه است. براي وزارت صنعت و همين‌طور وزارت بازرگاني «حسن يونس سينكي» مطرح شده كه البته نام او براي وزارت بازرگاني جدي‌تر است. به گفته او براي وزارت دفاع «شمخاني» و «محمد فروزنده» مطرح هستند.
 
در وزارت اطلاعات با وجود مطرح شدن گزينه‌هاي ديگري مانند «مجيد انصاري» و «پورمحمدي» اما اقبال به «محمود علوي» وزير فعلي بيشتر است. و به احتمال زياد خود او در اين وزارتخانه باقي خواهد ماند. رحيمي مي‌گويد: «حسينعلي اميري» هم به عنوان يكي از گزينه‌هاي جدي وزارت دادگستري مطرح شده است. آقاي اشرف افخمي به عنوان گزينه وزارت اقتصاد يا وزارت بازرگاني مطرح است. آقاي «مسجد جامعي» هم براي وزارت فرهنگ مطرح شده است و جزو گزينه‌هايي است كه بحثش جدي است. هرچند در كنار او خانم «زهرا شجاعي» را هم براي وزارت فرهنگ مطرح كرده‌اند.
 
محمد جمالي نوبندگاني هم نماينده ديگري است كه شنيده‌هايش را با «اعتماد» در ميان گذاشته است. به گفته او در وزارت صنعت و معدن حتما تغييري خواهيم داشت و آقاي «ويسه» براي اين وزارتخانه مطرح است. او مي‌گويد در رابطه با وزارت رفاه و تعاون اجتماعي احتمال مي‌دهم اگر وزير بهداشت همچنان «قاضي‌زاده» باشد آقاي «ربيعي» نمي‌تواند تفاهم اداري چنداني با ايشان داشته باشد و چون امورات مشترك زيادي با هم دارند رييس‌جمهور ناچار است يكي از اين دو نفر را عوض كند. به اضافه اينكه برخي از اعضاي تاثيرگذار ليست اميد مثل آقاي وكيلي در مجلس به دنبال استيضاح آقاي ربيعي بودند هرچند شرايط ايجاب نكرد اين كار را انجام بدهند. او بر مبناي همين استدلال من احتمال مي‌دهد وزارت تعاون و رفاه شاهد تغييراتي باشد. او بدون اينكه نام ببرد مي‌گويد يكي از نمايندگان مجلس گزينه مطرح براي اين وزارتخانه است.
 

فرجي‌دانا و نجفي گزينه‌هاي وزارت علوم

به گفته جمالي در وزارت بهداشت و درمان هنوز تصميم نگرفته‌اند كه چه كنند. از طرفي براي ادامه اجراي طرح تحول همين وزير فعلي مناسب‌تر است. از طرف ديگر كميسيون بهداشت و درمان معتقد است بايد اين طرح حساب شده‌تر پيش برود چون بيمه‌ها بدهكاري زيادي به خاطر مسائل درماني داشتند تا جايي كه ٨ هزار ميليارد تومان مجلس اوراق قرضه براي‌شان تصويب كرد. مشخص نيست دولت چقدر بتواند به وزارت بهداشت و درمان در اين طرح تحول كمك كند.
 
معتقدم وزير بهداشت حتما شروطي در اين رابطه دارد و اگر اين شروط محقق نشود احتمال اينكه آقاي هاشمي در كابينه دوازدهم وزير نباشد زياد است. او مي‌گويد در رابطه با وزارت ورزش به احتمال زياد آقاي «سلطاني‌فر» ماندگار خواهد بود. در وزارت ارشاد هم فكر مي‌كنم خود آقاي «صالحي اميري» باقي بماند. در وزارت كشاورزي دولت مي‌خواهد آقاي «حجتي» بماند مگر اينكه آقا حجتي براي جاهاي ديگري مثل شهرداري مطرح باشد. در رابطه با وزارت ارتباطات يا آقاي «واعظي» در همين پست مي‌ماند يا مسووليت ديگري و شايد حتي بالاتر در كابينه بگيرد.

براي اين وزارتخانه در عين حال نام آقاي «جهانگرد» هم مطرح است. او مي‌گويد وزارت راه و مسكن اگر تفكيك شوند آقاي «آخوندي» در وزارت راه خواهد ماند چون من گزينه جايگزيني نشنيده‌ام مگر اينكه ايشان خودش نخواهد. جمالي تاكيد مي‌كند وزارت علوم يكي از وزارتخانه‌هايي است كه حتما وزيرش تغيير خواهد كرد. آقاي «فرجي‌دانا» و آقاي «نجفي» اسم‌شان براي اين وزارتخانه مطرح است. قاسم ميرزايي نكو، نماينده دماوند هم بر اساس شنيده‌هاي خودش به «اعتماد» مي‌گويد كه آقاي «شافعي» براي وزارت صنعت مطرح است. در وزارت اطلاعات بهتر از آقاي علوي بعيد است كسي را بتوانند پيدا كند.
 
آقاي «ربيعي» در وزارت رفاه و تامين اجتماعي جزو كساني بودند كه به قول رييس‌جمهور گيوه‌هاي‌شان را ور كشيدند و كمك كردند، بنابراين ماندگار خواهند بود. آقاي «صالحي‌اميري» در وزارت ارشاد هم همين وضع را دارد. به گفته او «فرهادي» در وزارت علوم جزو گزينه‌هايي است كه حتما عوض مي‌شود. ميرزايي نكو مي‌گويد دانشجويان تا جايي كه اطلاع دارم كاملا شاكي هستند كه وزير علوم فضا و شرايطي در دانشگاه‌ها ايجاد كرد كه مطلوب نيست و انتظارات بيشتر از اينهاست. او آمدن فرجي‌دانا به وزارت علوم را محتمل‌تر از ساير گزينه‌ها مي‌داند. الياس حضرتي هم چند روز پيش در توييتي به تغييرات در كابينه دوازدهم اشاره كرده بود.
 
آن‌طور كه او نوشته بود محمدعلي نجفي احتمالا به جاي نوبخت به سازمان برنامه خواهد رفت و نوبخت به جاي نهاونديان به دفتر رييس‌جمهور؛ البته او پيش بيني كرده شانس نوبخت براي ادامه كار در سازمان برنامه و بودجه بيشتر است. همين‌طور به گفته او نوروز‌زاده يا ويسه به جاي نعمت‌زاده به وزارت صنعت، حسين مرعشي به جاي خانم احمدي پور به سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و حاجي يا نوبخت به جاي دانش‌آشتياني به وزارت آموزش و پرورش خواهند رفت. در عين حال رفتن وزير صنايع و وزير علوم و وزير كشور قطعي است.»
منبع: اعتماد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پربازدید ها

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

سیمان به قیمت واقعی خود بازگردانده شد

قهرمانان المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ امروز با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

امکانات مقابله با کرونا در استان کرمان را بازبینی و ضعف ها را برطرف کنید

رییسی: تقویت تعاملات، سطح همکاری‌های تهران- دوشنبه را ارتقا می‌دهد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)