کد خبر: ۲۳۰۳۳
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده مردم بم هشدار داد:
عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه خرمای ایرانی بنام برخی از کشورهای همسایه در بازار جهانی بفروش می رسد،گفت: عدم بسته بندی استاندارد،خرمای ایرانی را با برند پاکستانی روانه بازارمی‌کند.
 عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه خرمای ایرانی بنام برخی از کشورهای همسایه در بازار جهانی بفروش می رسد،گفت: عدم بسته بندی استاندارد،خرمای ایرانی را با برند پاکستانی روانه بازارمی‌کند.


 حبیب الله نیکزادی حبیب الله نیکزادی پناه درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت فروش خرمای ایرانی در بازار جهانی به‌نام برندهای کشورهای همسایه،گفت: عدم بسته بندی و توسعه صنایع تبدیلی خرما ضررهای بسیاری به اقتصاد خرماداران واردکرده است، زیرا ما شاهد این موضوع هستیم؛که برخی از کشورها خرمای درجه سه و چهار ایرانی را پس از تبدیل به محصولات متنوع با برند اختصاصی کشورشان روانه بازارمصرفی میکنند.

 نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه بارها تذکردادیم که می بایست سرمایه گذاری بر روی صنایع تبدیلی تولیدات کشاورزی بویژه برای محافظت از محصولات استراتژیک و برندکشاورمان عملیاتی شود، تصریح کرد:اگر اقدامات کارآمدی در زمینه توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی از سوی دولت اتخاذنشود، علاوه برظلم به اقتصادکشور، وضعیت تولیدکننده و تاجران را در صنعت کشاورزی با مشکلات عدیده ای روبرو می کنیم.

 نیکزادی پناه افزود: برای ماندگاری در بازار جهانی خرما باید این محصول منحصربه فرد ایرانی را باید رعایت استانداردهای جهانی، فرآوری و بسته بندی کنیم تا بتوان خرما ایرانی را با برند ایرانی صادر کنیم تا بتوانیم جایگاه مناسبی در بازار جهانی خرما به نفع کشورمان رقم بزنیم.

 وی ادامه داد: بسته بندی خرما باید طبق ذائقه مشتریان عملیاتی شود تا بتوان مشتریان خارجی را برای خرید خرمای ایرانی به طریق پایدار ترغیب کنیم تا بازار خرما به تعادل تولید و صادرات برسد.

 عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بسته بندی بی کیفیت خرما کمتر از فروش فله ای نیست، یادآورشد: در واقع بسته بندی نامناسب چوب حراج بربازارخرما است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)