کد خبر: ۲۳۰۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
ارسال به دوستان
ذخیره
پویان فراستی در بی قانون نوشت:

من پيش از اینکه یک طنزپرداز لوس باشم یک خبرنگار مفلس بودم. خاطرم هست وقتی می‌خواستم وارد این شغل بشوم بابام من را صدا کرد و با لحن آرام و پدرانه‌ای گفت: « مگه مغز خر خوردی؟ آخه آدم عاقل خبرنگاری می‌کنه؟ چی برات کم گذاشتم که می‌خوای خبرنگار بشی؟»

توی دلم به بابام خندیدم. فکر کردم حتما چیزی از خبرنگاری نمی‌داند که این مدلی برخورد می‌کند. یک مدت دنبال کار گشتم تا به اولین تحریریه زندگی‌ام راه پیدا کردم. آقای سردبیر وقتی من‌را دید با لحن آرام و پدرانه‌ای گفت: « مگه مغز خر خوردی؟ آخه آدم عاقل خبرنگاری می‌کنه؟ بابات چی برات کم گذاشت که می‌خوای خبرنگار بشی؟»

 با خودم فکر کردم که این بزرگوار هم احتمالا از کار زیاد خسته شده برای همین به حرفش محل ندادم. یک مدت برای خودم در تحریریه ول می‌گشتم. دنبال یک سرویس خوب بودم که در آن کار کنم. اولین سرویسی که نظرم را جلب کرد پارلمان بود. از بچگی مجلس را دوست داشتم. همیشه می‌خواستم به پارلمان بروم و با نماینده‌ها صحبت کنم... اما هنوز این تصمیم را با سردبیر در میان نگذاشته بودم که خبر آمد یکی از نماینده‌ها با مشت خبرنگار یک روزنامه را زده است.

 خیلی توی ذوقم خورد. با خودم فکر کردم من از اول دبستان تا آخرین سال دبیرستان از معلم‌ها کتک خوردم الان دیگه دوست ندارم کتک بخورم، برای همین بی‌خیال خبرنگاری مجلس شدم.

 بعد از مجلس تصمیم گرفتم خبرنگار دولت شوم. کابینه از مجلس هم با کلاس‌تر بود. آدم هر هفته می‌تواند جواد ظریف را ببیند و حظ کند! هنوز لحظه‌ای از تصمیم نگذشته بود که خبرآمد یکی از وزرا با یک خبرنگار دعواش شده و میکروفن را از او گرفته و به زمین پرت کرده! این‌بار ترسیدم.

هرجور حساب می‌کردم آخرش کتک می‌خوردم. با خودم گفتم این بنده خداها سیاست‌مدار هستند وآن‌قدر مشکل دارند اصلا نمی‌شود باهاشون حرف زد. بهتره سراغ سرویس فرهنگی بروم. حداقل در این سرویس چهارتا هنرمند می‌بینم و از آن‌ها چیزی یاد می‌گیرم اما همین که پای اولم را وارد اتاق سرویس فرهنگی گذاشتم خبرآمد لیلا حاتمی به یک خبرنگار فحش داده، خودم را نباختم! گفتم اشکال نداره این خانم با شخصیته حتما مشکل از خود خبرنگار بوده. پای ديگرم را با ترس و لرز داخل سرویس گذاشتم که گفتند بهناز جعفری با یک خبرنگار دعواش شده و به او گفته خمار!

همین شد که فرهنگ و ادب را هم بی‌خیال شدم. با خودم فکر کردم اگر قراره فحش بخورم بگذار حداقل از یکی فحش بخورم که خودی باشد! چه کسی بهتر از مردم عادی؟ این شد که اومدم سراغ طنز! با این که پول نداره اما حداقل فقط در فضای مجازی فحش می‌خورم و کتک نمی‌زنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تعادل و اعتدال علامت عقلانیت است/ هم بترسیم و هم امیدوار باشیم

مهم‌ترین بخش درآمدی و اقتصادی کرمان در آینده بحث گردشگری است/ بازار قلعه و بازار قلعه محمود بنیاد اقتصادی خود را از دست داده اند/با پراکنده کردن مراکز تجاری بنیاد بازار‌های ما زیر سوال می‌رود/مسائل شهر که فقط به آسفالت نیست؛ شهردار خوش فکر و جوان آوردیم که مسائل کلان را حل کند

شهردار کرمان: فقط به یک نامه پاسخ ندادیم که عذرخواهی می‌کنیم/همکاران من در شهرداری در رابطه با 28 نامه ارسالی کمیسیون بهداشت شورا هیچ کوتاهی نکرده اند

ببینید: نوحه واویلا ملاباسم کربلائی+ترجمه

مشکلاتی که حکومت امام علی(ع) با آن روبه‌رو بود

مجلس با افزایش تعداد نمایندگان مخالفت کرد

استعفای معصوم‌زاده پذیرفته شد/ حسن‌زاده پس از ادای سوگند عضو شورای شهر می‌شود

مرعشی: روحانی نتوانست دستاوردهایش را حفظ کند/ دولت از عنصر قدرت تخلیه شده است/ اداره ایران با این فشارها و توطئه‌های جدید کار ساده‌ای نیست/ اصلاح‌طلبان صحنه سیاست را ترک نمی‌کنند

دخالت های دولت موجب به هم ریختگی بازار شده است/ هدف این است که در آمار بگویند طلبی را وصول کرده اند/ شرایط به نفع سودجوها ، رانت خوارها و کسانی است که به یکسری ازاطلاعات دسترسی دارند

رای نیاوردن استعفای «معصوم‌زاده» نشان‌دهنده جناحی نبودن شوراست/شهرداری ملزم به اجرای مصوبات شوراست نه خواسته اعضاء/ از کاندیداتوری معصوم زاده برای انتخابات مجلس بی اطلاعم

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

استاندار آینده کرمان باید بداند در چارچوب همین قوانین به قدرت رسیده است/ استاندار آینده به این نکته واقف باشد که قرار نیست اسطوره و قهرمان شود   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)