کد خبر: ۲۳۰۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
ارسال به دوستان
ذخیره
پویان فراستی در بی قانون نوشت:

من پيش از اینکه یک طنزپرداز لوس باشم یک خبرنگار مفلس بودم. خاطرم هست وقتی می‌خواستم وارد این شغل بشوم بابام من را صدا کرد و با لحن آرام و پدرانه‌ای گفت: « مگه مغز خر خوردی؟ آخه آدم عاقل خبرنگاری می‌کنه؟ چی برات کم گذاشتم که می‌خوای خبرنگار بشی؟»

توی دلم به بابام خندیدم. فکر کردم حتما چیزی از خبرنگاری نمی‌داند که این مدلی برخورد می‌کند. یک مدت دنبال کار گشتم تا به اولین تحریریه زندگی‌ام راه پیدا کردم. آقای سردبیر وقتی من‌را دید با لحن آرام و پدرانه‌ای گفت: « مگه مغز خر خوردی؟ آخه آدم عاقل خبرنگاری می‌کنه؟ بابات چی برات کم گذاشت که می‌خوای خبرنگار بشی؟»

 با خودم فکر کردم که این بزرگوار هم احتمالا از کار زیاد خسته شده برای همین به حرفش محل ندادم. یک مدت برای خودم در تحریریه ول می‌گشتم. دنبال یک سرویس خوب بودم که در آن کار کنم. اولین سرویسی که نظرم را جلب کرد پارلمان بود. از بچگی مجلس را دوست داشتم. همیشه می‌خواستم به پارلمان بروم و با نماینده‌ها صحبت کنم... اما هنوز این تصمیم را با سردبیر در میان نگذاشته بودم که خبر آمد یکی از نماینده‌ها با مشت خبرنگار یک روزنامه را زده است.

 خیلی توی ذوقم خورد. با خودم فکر کردم من از اول دبستان تا آخرین سال دبیرستان از معلم‌ها کتک خوردم الان دیگه دوست ندارم کتک بخورم، برای همین بی‌خیال خبرنگاری مجلس شدم.

 بعد از مجلس تصمیم گرفتم خبرنگار دولت شوم. کابینه از مجلس هم با کلاس‌تر بود. آدم هر هفته می‌تواند جواد ظریف را ببیند و حظ کند! هنوز لحظه‌ای از تصمیم نگذشته بود که خبرآمد یکی از وزرا با یک خبرنگار دعواش شده و میکروفن را از او گرفته و به زمین پرت کرده! این‌بار ترسیدم.

هرجور حساب می‌کردم آخرش کتک می‌خوردم. با خودم گفتم این بنده خداها سیاست‌مدار هستند وآن‌قدر مشکل دارند اصلا نمی‌شود باهاشون حرف زد. بهتره سراغ سرویس فرهنگی بروم. حداقل در این سرویس چهارتا هنرمند می‌بینم و از آن‌ها چیزی یاد می‌گیرم اما همین که پای اولم را وارد اتاق سرویس فرهنگی گذاشتم خبرآمد لیلا حاتمی به یک خبرنگار فحش داده، خودم را نباختم! گفتم اشکال نداره این خانم با شخصیته حتما مشکل از خود خبرنگار بوده. پای ديگرم را با ترس و لرز داخل سرویس گذاشتم که گفتند بهناز جعفری با یک خبرنگار دعواش شده و به او گفته خمار!

همین شد که فرهنگ و ادب را هم بی‌خیال شدم. با خودم فکر کردم اگر قراره فحش بخورم بگذار حداقل از یکی فحش بخورم که خودی باشد! چه کسی بهتر از مردم عادی؟ این شد که اومدم سراغ طنز! با این که پول نداره اما حداقل فقط در فضای مجازی فحش می‌خورم و کتک نمی‌زنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)