کد خبر: ۲۳۱۱۲
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
ارسال به دوستان
ذخیره
بیانیه جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان در آستانه روز قدس
جمعيت توسعه و آزادى استان کرمان در بیانیه ای که در آستانه روز قدس منتشر کرد آورده است: درواقع روز قدس نه تنها گرامیداشت یک کشور به اشغال درآمده بلکه نکوداشت انسانیت، اخلاق، صلح جویی و جنگ ستیزی است.
جمعيت توسعه و آزادى استان کرمان در بیانیه ای که در آستانه روز قدس منتشر کرد آورده است: درواقع روز قدس نه تنها گرامیداشت یک کشور به اشغال درآمده بلکه نکوداشت انسانیت، اخلاق، صلح جویی و جنگ ستیزی است.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

 سُبْحانَ الَّذی أَسْرى‏ بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذی بارَکْنا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیاتِنا إِنَّهُ هُوَ السَّمیعُ الْبَصیرُ 

پاك و منزّه است آن (خدايي) كه بنده‌اش را از مسجدالحرام تا مسجدالاقصي كه اطرافش را بركت داده‌ایم شبانه برد تا از نشانه‌های خود به او نشان دهيم. همانا او شنوا و بيناست.

جهان اسلام در عصر حاضر با دو چالش مهم و بنیادین مواجه است. چالش‌هایی که هرکدام باعث شکل‌گیری سلسله بحران‌هایی در خاورمیانه و جهان شده است.

نخستین چالش؛ سکوت قدرتمندان و زورمداران و زراندوزان منطقه در قبال ظلم فاحشی است که سال‌ها بر ملت فلسطین تحمیل‌شده است. نقض استقلال و تمامیت ارضی فلسطین پس از حدود 70 سال براثر یک توطئه استعماری داستان پر آب چشم جهان اسلام است. و آنچه بیش از اشغال فلسطین جهان اسلام را رنج می‌دهد سکوت بسیاری از کشورها و در پاره‌ای مواقع همکاری و همگامی با رژیم صهیونیستی است.

این سکوت و همراهی در کنار نسل‌کشی‌های صورت گرفته در فلسطین و اشغال قدس شریف اهمیت گرامیداشت روز قدس را دوچندان می‌کند.

درواقع روز قدس نه تنها گرامیداشت یک کشور به اشغال درآمده بلکه نکوداشت انسانیت، اخلاق، صلح جویی و جنگ ستیزی است. موضوعی به‌غایت بااهمیت که متأسفانه در تلاطم‌ها و بده بستان‌های سیاسی به مسلخ کشانده شده و بسیاری از کشورها را به سکوت در این خصوص کشانده است. به‌درستی باید بر این مسئله تأکید داشت که جان زخم‌خورده جهان اسلام بیش از هر دوای دیگری به داروی التیام‌بخش همفکری و همدلی اندیشمندان، رهبران سیاسی و جریانات و احزاب نیازمند است.

چالش و به تعبیری زخم دیگری که پیکر جهان اسلام را آزار می‌دهد سلفی گریِ توأم با تروریسم است. تروریسم و خشونت سَبُعانه امروز دامن بخش‌های بزرگی از منطقه را فراگرفته و تأثیر شوم آن را نه‌تنها در عرصه مناسبات سیاسی بلکه در عرصه اخلاق، معنویت و فرهنگ و تمدن کشورها باید جستجو کرد.

تروریسم و دهشت افکنی با هر مرام و مسلک و اعتقادی که به حذف انسان‌ها و تجاوز به حقوق آن‌ها بیانجامد مطرود و محکوم است؛ و آنگاه که تروریسم جامه دین بر قامت نارسای خویش بپوشاند مصیبت بسیار سنگین‌تر است.

رسالت امروز همه صلح‌طلبان، اندیشمندان، روامداران و استقلال خواهان علی‌الخصوص کنشگران مسلمان جلوگیری از نفرت پراکنی به نام دین اسلام است. دینی که پیامبر بزرگ آن به رأفت و رحمت شهره است و سیره و سلوک پیشوایان آن گفت‌وگو مدارا و پرهیز درشت‌گویی و دهشت افکنی بوده است.

بی‌تردید حوادثی همچون حادثه تروریستی هفدهم خردادماه تهران توسط جریانات واپس‌گرای دین‌ستیز که اندیشه و منطق آن‌ها به اسلحه و بمب و کشتار منتهی می‌شود نه تنها نمی‌تواند در صفوف متحد ملت ایران که در انتخابات ریاست جمهوری عظمت خویش را به نمایش گذاشت تردیدی ایجاد کند؛ بلکه به درستی حمایت و پشتیبانی آنها از اقدام مقتدرانه نیروهای نظامی در حمله به مواضع داعش را در پی دارد. 

ما به‌عنوان بخشی از جریان بزرگ اصلاحات معتقدیم که صلح‌جویی توأم با مقاومت و اصلاح‌طلبی توأم با استقلال‌طلبی بخش مهمی از راهبرد ما در عرصه کنشگری سیاسی است. از این منظر اعتقاد راسخ داریم که اظهارات مداخله‌جویانه رکس تیلرسون وزیر امور خارجه دولت ایالات‌متحده و دخالت هر کشور دیگری در امور داخلی ایران با نه قاطع و محکومیت جدی ما مواجه خواهد داشت. بر این عقیده ایم کشورهایی که  با ارتجاعی‌ترین کشورهای منطقه که دارای کوچک‌ترین اثر و آثاری از دموکراسی نیستند؛ دارای مراودات دوستانه هستند؛ فاقد صلاحیت لازم برای اظهارنظر درباره کشوری هستند که اخیراً دو انتخابات بزرگ و مردمی را پشت سر گذاشته است

از منظر ما اینگونه اظهارات همزمان با افشای اسناد دخالت دولت آمریکا در براندازی حکومت ملی محمد مصدق نشان از سیاست دوگانه آمریکا در منطقه و جهان دارد.

در آستانه آخرین جمعه ماه عبودیت و بندگی ضمن دعوت از عموم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس؛ یاد و خاطره حضرت امام (ره) و یار وفادار ایشان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که با انتشار کتاب ارزشمند «سرگذشت فلسطین یا کارنامه استعمار» گام بلندی در حمایت از فلسطین مظلوم را برداشت گرامی می‌داریم و به روان همه دغدغه مندان صلح و آزادی درود می فرستیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۶۰ درصد مرغداری‌های کرمان، هیچ موجودی مرغی نداشتند/ به توزیع مرغ منجمد اقدام کنیم/ مرغداران به تعهداتشان عمل نکردند/نماینده جهاد حتی آدرس واحد‌های تولیدی را بلد نبود/ هیچ مرغی از مرصاد خارج نشده است/ ۶۰ درصد مرغ استان دست یک عده از افراد است که مرغدار نیستند، اما صنعت مرغداری را تسخیر کرده اند

شرایط برای فعالیت خانم‌ها انعطاف پذیر‌تر باشد/ در سطح استان‌ها اولین مرکز رشد بانوان در کرمان ایجاد شد/ کمتر از ۲۵ درصد از هیئت علمی دانشگاه‌ها خانم هستند/ مدل فعالیت اجتماعی و اقتصادی برای بانوان تعریف نشده است/۱۰ درصد مدیر عامل ها خانم هستند

زنان کرمانی در زمینه مشارکت اجتماعی رتبه اول کشوری را دارند/ استان کرمان در زمینه مشاغل خانگی رتبه اول کشور را دارد

تنها ۱۴ درصد از پژوهشگران، زن هستند/ بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان خلاق دختر بودند/آب محدودیت زاترین عامل توسعه کرمان است/ بعد از خوزستان بیشترین مصرف آب سرانه را در کرمان داریم

توسعه اقتصادی بدون مداخله بانوان در اقتصاد امری غیر ممکن است/ در حوزه کارآفرینی چالش اصلی مهارت است/مرکز رشد بانوان به معنی جدا شدن حوزه کسب و کار بانوان از آقایان نیست

انتقاد به کارت بازرگانی فرار به جلو است/ وقتی صادرکننده رسمی وارد کار نشود، امکان سوءاستفاده وجود دارد/اتاق سختگیری می کند، و بقیه سازمان‌ها سیستم خود را به‌روز کنند

نظام بانکی اصلاح شود و از فساد و رانت جلوگیری شود/دولت با نظارت مستقیم بر استانداری ها نگذارد برخی مسائل به قوه قضائیه رسیده شود/ پزشکان طب سنتی و سفارشات اسلام را فراگیرند/ مانند جبهه و جنگ باید بکوشیم نسل جوان کشور را زیاد کنیم/ مسئولان در بحث قیمت و خرید خرما نظارت کنند/ اقتدار ایران اسلامی حتی بر انگلیس و آمریکا هم سایه انداخته است/ با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم/ بیمه کشاورزی، در بحث خشکیدگی خرما جبران خسارت کند/بیمارستان کوهبنان نیاز به امکانات بیشتر دارد

کمبود مرغ داریم/ دارو‌ها یا چینی اند و یا کیفیت قبل را ندارند/ آمار تلفات در مرغدرای‌ها زیاد است/ ۵۰ درصد از مرغ مورد نیاز استان از سایر استان‌ها وارد می‌شود

برخی رشته ها که بازار کار خوبی نداشتند حذف شدند/ رشته معماری در اردیبشهت 99 حذف می شود

برداشت پسته از اوایل مهر شروع خواهد شد/ پیش بینی محصول پسته برای استان کرمان ، 126هزار تن است

پربازدید ها

نظام بانکی اصلاح شود و از فساد و رانت جلوگیری شود/دولت با نظارت مستقیم بر استانداری ها نگذارد برخی مسائل به قوه قضائیه رسیده شود/ پزشکان طب سنتی و سفارشات اسلام را فراگیرند/ مانند جبهه و جنگ باید بکوشیم نسل جوان کشور را زیاد کنیم/ مسئولان در بحث قیمت و خرید خرما نظارت کنند/ اقتدار ایران اسلامی حتی بر انگلیس و آمریکا هم سایه انداخته است/ با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم/ بیمه کشاورزی، در بحث خشکیدگی خرما جبران خسارت کند/بیمارستان کوهبنان نیاز به امکانات بیشتر دارد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۰ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)