کد خبر: ۲۳۲۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۷
ارسال به دوستان
ذخیره
محمدرضا پورابراهیمی مدعی شد
محمدرضا پورابراهیمی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی، تلویحا از عملکرد اتاق بازرگانی انتقاد کرد.


گفتار نو/ گروه اقتصاد:

محمدرضا پورابراهیمی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی، تلویحا از عملکرد اتاق بازرگانی انتقاد کرد. 
او هر چند در ادامه اتاق بازرگانی را جزو اتاق های پیشرو دانست و از اتاق اصناف و اتاق تعاون دعوت به نقش آفرینی در توسعه استان کرد اما از این که برخی از مواد قانون بهبود فضای کسب و کار معطل مانده است، انتقاد است. 

به گزارش گفتار نو، سخنان پورابراهیمی با این خبر اغاز شد که به زودی انشالله مسوولیت‌های بیشتری بر عهده‌ی آقای محسن جلال‌پور گذاشته خواهد شد. اشاره‌ی پورابراهیمی به ریاست اتاق ایران بود؛ چه این که در ماه‌های اخیر نام محسن‌جلال‌پور به عنوان گزینه‌ی جدی که هم اتاق استان‌ها، هم دولت و هم رجال سیاسی روی ان اتفاق نظر دارند، برای ریاست اتاق ایران مطرح است. 

پورابراهیمی در ادامه گفت: ماده یک قانون بهبود فضای کسب و کار که به ایجاد مرکز مطالعات راهبردی تاکید دارد، معطل مانده است. همچنین ماده 4 قانون بهبود فضای کسب و کار که در ان اتاق ها موظفند شاخص های ملی محیط کسب و کار را تدوین، سنجش و اعلام کنند، معطل مانده است. او خطاب به اتاق اصناف، اتاق تعاون و اتاق بازرگانی ، خواستار سنجش و اعلام شاخص های فضای کسب و کار در استان شد.

پورابراهیمی در ادامه ماده 6، 11، 12، 17، 27 و 28 قانون بهبود فضای کسب و کار را معطل توصیف کرد. 

پورابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود بار دیگر از قانون شفافیت اطلاعات اقتصادی که 11 ماه از ابلاغ ان می‌گذرد، سخن به میان اورد. او با اشاره به مقاومت هایی که در برابر این قانون می‌شود، گفت: تفسیرهایی از متن قانون انجام داده اند که مانع شفافیت شوند، اما قطعا مجلس در برابر ان می ایستد.

او بار دیگر تاکید کرد: تمام بنیادها، خیریه ها، موقوفات، نهادهای مالی وابسته به انقلاب اسلامی و ... موظفند صورت های مالی خود را نزد بورس افشا کنند، اما این بار از اوردن مصادیق آن پرهیز کرد.

پورابراهیمی همچنین از عملکرد صندوق توسعه ملی در استان انتقاد کرد و گفت: 158 طرح توسط صندوق توسعه ملی تصویب شده اما بانک های استان به پروژه ها تسهیلات مصوب را نمی دهند.
او در ادامه گفت: انتظار داریم که بر روند تعامل بانک ها با مشتریان نظارت داشته باشید. چون بانک ها فقط حلقه واسط ارتباط شما با سرمایه گذاران هستند. 

به گزارش گفتار نو، از مجموع 4هزارو 800 طرحی که به بانک های استان تحویل داده شده است، 258 طرح برای تصویب به صندوق توسعه ملی ارسال شده است که 158 طرح به تصویب رسیده است اما همچنان بلاتکلیف و معطل مانده است. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)