کد خبر: ۲۳۲۵
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۸
ارسال به دوستان
ذخیره
برخی از مردم به منظور حل مشکلات خود در رویارویی با مسائل اندکی پیچیده فورا به سراغ یک راه میانبر یا همان فال و فالگیری می‌روند.
برخی از مردم به منظور حل مشکلات خود در رویارویی با مسائل اندکی پیچیده فورا به سراغ یک راه میانبر یا همان فال و فالگیری می‌روند.

به گزارش خبرنگار شهری باشگاه خبرنگاران، فالگیری، سرکتاب، کارگشایی، رزق و روزی، مهر و محبت، بخت گشایی و.. کلید واژه‌هایی هستند که برای باز شدن قفل مشکلات افراد به ظاهر درمانده از سوی برخی سودجویان پیشنهاد می‌شود، به طوری که برخی از این اشخاص با تصور این که گره مشکلشان تنها به روش‌های غیر معمول باز می‌شود، در آینده امیدوار می‌شوند و افسار زندگی خود را به رمالان می‌سپارند.

رمالی به شیوه‌ای نوین

در سال های گذشته شاهد تغییر شکل و نحوه فعالیت فالگیران و رمالان هستیم، به گونه‌ای که اگر تا چند سال قبل این افراد در خیابان‌ها پرسه می‌زدند و برخی از زنان کولی بساط سیخ و باد بزن فروشی راه می‌انداختند و با التماس از مردم می‌خواستند که اجازه دهند فالشان گرفته شود، اما امروز برخی مردم هستند که خود برای دریافت خدمات باید وقت قبلی بگیرند و حتما با حضور یک معرف معتبر و مورد اعتماد رمال به حضور فالگیران برسند.

تحصیلکرده‌ها و مراجعه به رمال‌ها

این روزها برخی از رمال‌ها کارت ویزیت چاپ می‌کنند و این یکی از شیوه‌های کلاهبرداری آن‌ها است.

افرادی که مدعی می‌شوند، می‌توانند آینده دیگران را بازگو کرده و تغییر دهند، در نتیجه با این شیوه اقدام به کلاهبرداری از طعمه‌های خود می‌کنند و بر اساس آمار بیشتر افرادی که به دعا نویس‌ها و رمان‌ها مراجعه می‌کنند، پولدار‌ها هستند، چون مردم از طبقات پایین اقتصادی به راحتی نمی‌توانند هزینه بالای این خوشگذرانی! را پرداخت کنند و این در حالی است که بسیاری از مراجعه کنندگان به رمالان از قشر تحصیلکرده جامعه هستند.

نظر دین درباره فالگیری

با توجه به سخنرانی بسیاری از مراجع تقلید، در دین اسلام بخث گشایی و طلسم کردن کار بسیار ناپسندیده‌ای است.

حجت الاسلام محمدی، کارشناس مسائل فرهنگی در این باره می‌گوید: انسان‌ها برای حل مشکلات خود به خدا توجه کنند و دعا را واسطه فیض قرار دهند و اصلاح امور را با توجه به حقانیت پروردگار با توسل به ائمه اطهار (ع) درخواست کنند. رمالان و دعانویسان عنکبوتان دکان دار دنیا هستند که با استفاده از چند کتاب دعا و فالگیری باری همه نسخه می‌پیچند.

چه کسانی بیشتر پیش فالگیران می‌روند؟

تحقیقات بیانگر این واقعیت تلخ است که بخش عمده‌ای از مراجعات به رمالان را زنان تشکیل می‌دهند و این مسئله نشانگر این است که برخی بانوان به علت عدم اعتماد به نفس مناسب و به دلیل درماندگی در مقابل حل مشکلات و همچنین واکنش‌های عاطفی بیشتر نسبت به مردان در رویارویی با مسائل اندکی پیچیده فورا به سراغ یک راه میانبر برای حل مشکلاتشان هستند.

برای مبارزه با این آسیب چه کنیم؟

باید قبول کرد که میل و رغبت دانستن درباره آینده در همه افراد وجود دارد و تنها باید دانست که این میل و رغبت درباره آینده در همه افراد وجود دارد و تنها باید این تمایل در افراد کنترل و بر آن غلبه شود و تنها راه‌کار مقابله با این معضل تقویت ایمان و توکل بر خداوند است.
برچسب ها: فالگیری ، رمالی ، فالگیران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

معایب ارتباط دادن اعتراض ها به خارج چیست؟

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

پربازدید ها

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)