کد خبر: ۲۳۳۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس سازمان صنعت و معدن استان:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان به زغالسنگ و مشکلات آن در استان کرمان اشاره کرد ویک از مشکلات این حوزه را قیمت بالای تما شده دانست و گفت: نیروی مازاد از مشکلات زغالسنگ کرمان است و به دنبال طرح ها و برنامه هایی هستیم که با استفاده از موارد قانونی نیروهای مازاد را بازنشست و بتوانیم قمیت تمام شده را کاهش دهیم.
گفتارنو/ گروه اقتصاد:


 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان به زغالسنگ و مشکلات آن در استان کرمان اشاره کرد ویک از مشکلات این حوزه را قیمت بالای تما شده دانست و گفت: نیروی مازاد از مشکلات زغالسنگ کرمان است و به دنبال طرح ها و برنامه هایی هستیم که با استفاده از موارد قانونی نیروهای مازاد را بازنشست و بتوانیم قمیت تمام شده را کاهش دهیم.

مهدی حسینی نژاد صبح امروز در همایش معدن، فرصت ها و چالش ها در اتاق بازرگانی با بیان اینکه 39 درصد سهم تولید ناخالص داخلی کشوراز آن کرمان است، اظهار کرد: ذخائر معدنی استان از 4.7 میلیارد تن اوایل دولت یازدهم به 5.7 میلیارد تن افزایش پیدا کرده و اتفاقات خوبی درتکمیل زنجیره ارزش فولاد در کرمان اتفاق افتاده است و برداشت معادن از 45 میلیون تن به 63 میلون تن افزایش دادیم که در افق تعیین شده باید به 90 میلیون تن برسد.
وی بیان کرد: گندله 15 میلیون تن تولید در استان است که  تا پایان 98 به 28 میلیون تن تولید خواهد رسید و  3.6 میلیون تن تولید آهن اسفنجی با پروژه هایی که در دست اجرا هستند به 10 میلیون تن ارتقا خواهد یافت و درافق 1404در کشور 55 تن فولاد در نظر گرفته شده است و برای استان کرمان 10میلیون تن در نظر گرفته  شده است و کرمان به عنوان قطب فولاد کشور معرفی می گردد.
وی به تشریح نمایی از آینده معدن و صنعت استان کرمان پرداخت و گفت: میزان صادارت استان در سال گذشته از رقم تعیین شده گذشت و به یک میلیرد و 174 میلیارد تن رسید که  این صادارت کرمان تنها از گمرکات این استان انجام شده است، بر اساس مدارک موجود صادارت استان کرمان بالای 2 میلیارد  200 میلیون بوده است که در گمرکات کرمان ثبت نشدند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان افزود: باید به بحث اکتشاف به طور ویژه نگاه کنیم و متاسفانه افرادی در سال های گذشته با ذهن اینکه معدن گنج است به حوزه معدن ورود کردند و با طرح کاداستر و اقدامات اساس در حوزه معدن در چند سال گذشته بسیاری از مشکلات رفع شد.
وی وجود شورای عالی معادن را برای اقدامات جدی یک فرصت شمرد و ادامه داد: می توان نهایت استفاده از شورای عالی معادن به عنوان یک فرصت برای استان کرمان داشته باشیم.
حسینی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به زغالسنگ و مشکلات آن در استان کرمان اشاره کرد ویک از مشکلات این حوزه را قیمت بالای تما شده دانست و گفت: نیروی مازاد از مشکلات زغالسنگ کرمان است و به دنبال طرح ها و برنامه هایی هستیم که با استفاده از موارد قانونی نیروهای مازاد را بازنشست و بتوانیم قمیت تمام شده را کاهش دهیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان عنوان کرد: باید از زغالسنگ به عنوان یک فرصت در جهت تاسیس صنایع پایین دستی که اکنون هم در حال انجام است بهره ببریم. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

جبهه اصلاحلات در چالش با براندازان است

مشکل ما با اصولگرایان بر سر نامزد انتخابات نیست/اصولگرایان دچار تشتت هستند

۴ واکسنی که در ایران تزریق می‌شوند چه خصوصیاتی دارند

احتمالا جهانگیری به عنوان گزینه اصلی اطلاح‌طلبان در انتخابات معرفی شود

با توجه به توافقات اولیه، به زودی حجم قابل توجهی از واکسن کرونا چینی وارد کشور می‌شود

واکسن برای همه وجود دارد/ ایمنی و پوشش لازم دو هفته بعد از تزریق نوبت دوم اتفاق می‌افتد

استاندار کرمان: داوطلب دریافت این واکسن ایرانی – کوبایی می‌شوم

روحانی: کرونا را دستمایه مسائل سیاسی و انتخاباتی قرار ندهیم/ به روند عبور پیک چهارم کرونا رسیده‌ایم/ بهترین واکسن اولین واکسن است

ره‌پیک، قائم مقام دبیر شورای نگهبان: در رسیدگی به صلاحیت‌ نامزدهای ریاست جمهوری، به برنامه‌ آنها هم توجه می کنیم / این حق قانونی شورای نگهبان است که حتی بعد از تایید صلاحیت نامزدها، در صلاحیت آنها تجدیدنظر کند / هیچ داوطلبی با شورای نگهبان رایزنی نکرده

آیت الله سیستانی مبلغ فطریه اعلام کرد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)