کد خبر: ۲۳۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان عنوان کرد:
استاندار کرمان گفت: ما باید دولت را با تفکر بخش خصوص اداره کنیم و با این کار خواهیم دید پرونده های 3 هزار میلیاردی اختلاس و فساد به وجود نمی آید.
گفتار نو/ گروه اقتصاد:


استاندار کرمان گفت: ما باید دولت را با تفکر بخش خصوص اداره کنیم و با این کار خواهیم دید پرونده های 3 هزار میلیاردی اختلاس و فساد به وجود نمی آید.

علیرضا رزم حسینی پیش ازظهر امروز در همایش معدن، فرصت ها و چالش ها در محل اتاق بازرگانی کرمان با بیان اینکه استان کرمان علیرغم اینکه کشاورزی و تاریخی است یکی از ذخائر مهم معدنی را در خود جای داده است معادن و صنایع مختلف استان را تشریح کرد.

وی بیان کرد: متاسفانه عدم مدیریت یکپارچه مشکلات زغالسنگ را به وجود آورد و می بینیم که وزارت کار مدافع حقوق کارگران است و از طرفی خود مسئول هم هست.

وی با اشاره به اینکه با این سبک مدیریتی نمی توان توفیقاتی بدست آوریم، گفت: برخی در سال های گذشته سعی کردند دولت را از متن به حاشیه برانند و فرصت ها را به تهدید تبدیل کنند و بروکراسی مزمن دولتی ایران 100 ساله است و حتی برخی وزیران هم گرفتار این بروکراسی هستند. از روز اول به دنبال این بودیم در استان توسعه اقتصادی را به عنوان یک مدل توسعه ای تدوین کنیم و 8 منطقه جغرافیایی اقتصادی تعریف تا بروکراسی اداری را دور بزنیم , امروز 21 موسسه توسعه اقتصادی استان را پذیرفتند.

استاندار کرمان تصریح کرد: امروز چه انتظاری دارید که یک فرماندار با مدرک دانشگاهی علوم سیاسی اقتصاد مقاومتی انجام دهد. امروز تمام منابع دست شرکت هایی است که می توانند کمک کنند و ما باید از این ظرفیت در جهت توسعه استان کرمان استفاده کنیم. برای پایداری این کار و اینکه با تعویض مدیران این مدل توسعه اقتصادی شکست نخورد و مدیران و مسئواین بتوانند ادامه دهند نیازمند یک نهاد اقتصاد مقاومتی بودیم که این کار هم صورت گرفت.

وی با تقدیر از سه وزیر کشور در خصوص اینکه توسعه اقتصاد شکل گیرد، اظهار کرد: از وزیر کشور از این جهت که توانستیم اقتصاد مقاومتی را در استان کرمان  پایلوت کنیم و از وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تفویض اختیارات تقدیر و تشکر می کنم.

به گزارش کفتار نو، استاندار کرمان در ادامه تاکید کرد: ما باید دولت را با تفکر بخش خصوص اداره کنیم و با این کار خواهیم دید پرونده های 3 هزار میلیاردی اختلاس و فساد به وجود نمی آید. مبارزه با فساد اداری با بخشنامه و گیر و بند به وجود نمی آید و این موضوع در ایتالیا اجرا شد. چرا سرمایه های اجتماعی را بعد از مدتی می سوزانیم؟ چرا افراد محافظه کار و ترسو بر مسند قدرت می آیند؟
رزم حسینی گفت: اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری و برنامه های دولت تدبیر و امید توجه کنیم تضمین می دادیم اگر آن اختیاراتی که می خواهیم تفویض می شد فرار سرمایه و شاخص های توسعه اقتصادی را افزایش می دادیم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نظام بانکی اصلاح شود و از فساد و رانت جلوگیری شود/دولت با نظارت مستقیم بر استانداری ها نگذارد برخی مسائل به قوه قضائیه رسیده شود/ پزشکان طب سنتی و سفارشات اسلام را فراگیرند/ مانند جبهه و جنگ باید بکوشیم نسل جوان کشور را زیاد کنیم/ مسئولان در بحث قیمت و خرید خرما نظارت کنند/ اقتدار ایران اسلامی حتی بر انگلیس و آمریکا هم سایه انداخته است/ با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم/ بیمه کشاورزی، در بحث خشکیدگی خرما جبران خسارت کند/بیمارستان کوهبنان نیاز به امکانات بیشتر دارد

کمبود مرغ داریم/ دارو‌ها یا چینی اند و یا کیفیت قبل را ندارند/ آمار تلفات در مرغدرای‌ها زیاد است/ ۵۰ درصد از مرغ مورد نیاز استان از سایر استان‌ها وارد می‌شود

برخی رشته ها که بازار کار خوبی نداشتند حذف شدند/ رشته معماری در اردیبشهت 99 حذف می شود

برداشت پسته از اوایل مهر شروع خواهد شد/ پیش بینی محصول پسته برای استان کرمان ، 126هزار تن است

آلارم مصرف مواد مخدر صنعتی در استان به صدا در آمده است/ وظیفه ذاتی دستگاه‌ها است که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند/در مدارس، دانشگاه‌ها و خوابگاه هایمان حداقل دیگر نباید اعتیاد داشته باشیم/ آموزش و پرورش بگوید آیا هزینه‌ای که می‌کند در کاهش اعتیاد در بین دانش آموزان موثر بوده است/ پیشرفت ۹۵ درصدی کمپ ماده ۱۶ سپاه / کمپ ماده ۱۶ بانوان با ظرفیت ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر را راه اندازی می‌کنیم

سهم بری ما از اعتبارات کشور در بحث پیشگیری از اعتیاد کم است/کمپ ماده 16 درست دیده نشده است/فقط در حد رفع مسئولیت یکسری از کارها را انجام دادیم/مسئولیت کمپ ماده 16را به کسی دیگر واگذار می کنند

فدایی:چرا باید تمرکز صرفا در یک نهاد باشد؟/ صادق زاده: وقتی که دبیر از یک سازمان دیگر انتخاب می‌شود، فراخوان و به تصویب رساندن مصوبات کار سختی است

رتبه 22افتضاح نیست چرا که بالاترین رضایتمندی ۷۸.۷۵ بوده و استان کرمان ۶۸.۱۸

صد در صد کودکان کار و خیابانی، افاغنه اند/ خانواده‌های اتباع خارجه تعهد دادند/ فدایی: هر دستگاهی که وظیفه اش را انجام نداده با ذکر مصداق معرفی شود

فدایی:چرا باید تمرکز صرفا در یک نهاد باشد؟/ صادق زاده: وقتی که دبیر از یک سازمان دیگر انتخاب می‌شود، فراخوان و به تصویب رساندن مصوبات کار سختی است

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۰ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)