کد خبر: ۲۳۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس خانه صنعت و معدن در پاسخ به صحبت های رئیس سازمان امور مالیاتی:
رئيس خانه صنعت و معدن با اشاره به اينکه امروز رئيس سازمان امور مالياتي از بخشش مالياتي تعدادي از توليدکنندگان خبر داد، اظهار كرد: اما من مي‌خواهم بگويم ممنون از اين منتي که براي بخش توليد در نظر گرفته‌ايد.
رئيس خانه صنعت و معدن نيز در اين همايش با اشاره به اينکه امروز رئيس سازمان امور مالياتي از بخشش مالياتي تعدادي از توليدکنندگان خبر داد، اظهار كرد: اما من مي‌خواهم بگويم ممنون از اين منتي که براي بخش توليد در نظر گرفته‌ايد.

عبدالوهاب سهل‌آبادي با طرح اين پرسش که مگر بخش توليد چه تقصيري در ايجاد رکود، هدفمندي يارانه‌ها و تحريم‌ها داشته است، افزود: ما هيچ نقشي در اين اتفاقات نداشتيم؛ اما بايد ضرر زيادي را پرداخت کنيم؛ حتي سهم توليد را هم از محل هدفمندي يارانه‌ها پرداخت نکردند. رئيس خانه صنعت و معدن ايران با اشاره به اينکه بايد خسارات وضعيت اقتصادي کشور ميان بخش‌هاي مختلف تقسيم شود و نبايد توليدکننده تاوان آنها را پرداخت کند، افزود: يک توليدکننده را براي بدهي‌هاي زياد دستگير و هزارو ٤٠٠ کارگر آن را بي‌کار مي‌کنند و متأسفانه اخيرا باخبر شدم اين فرد فوت کرده است. دردآورتر آنکه اواخر ٩٥ همسر ٧٣‌ساله اين فرد را هم به دليل بدهي بانکي واحد توليدي شوهرش به زندان انداخته‌اند. 

تقوي‌نژاد: معافیت بیشتر مالیاتی در ازای استخدام کارگر

رئیس سازمان مالیاتی نيز خطاب به واحدهای تولیدی گفت: آن دسته از واحدهای تولیدی که بیش از ۵۰ نیروی انسانی دارند اگر در دوره معافیت مالیاتی خود اشتغال بیشتری را ایجاد کنند، از معافیت مالیاتی بیشتری برخوردار خواهند شد. رئيس سازمان امور مالياتي کشور با بيان اينکه مدل ماليات بر ارزش افزوده‌اي که در ايران اجرا مي‌شود، در ۱۵۰ کشور نيز در حال اجراست، از ايجاد اصلاحاتي در اين قانون خبر داد.

سيدکامل تقوي‌نژاد به مواردي که حول موضوع ماليات بر ارزش افزوده از جانب توليدکنندگان مطرح شد، اشاره کرد و گفت: ماليات ارزش افزوده هم‌زمان در ايران در ۱۵۰ کشور ديگر نيز با همين مدل اجرا مي‌شود و افرادي که عليه آن صحبت مي‌کنند، يا مخالفان دو دسته‌اند يا از اين کار را آگاهانه انجام مي‌دهند و از شفافيت هراس دارند؛ يا با نحوه عملکرد و سازوکار اين قانون آشنايي ندارند و نتوانسته‌اند به عملکرد ما در سازمان اعتماد کنند. 

او همچنين در حاشيه اين مراسم، درباره دريافت ماليات از رانندگان اسنپ در دفترخانه‌ها در زمان فروش خودرو اظهار كرد: به‌تازگي ١١ هزار شرکت را در فضاي مجازي شناسايي کرديم که بر اساس نوع فعاليت‌شان مشمول ماليات خواهند شد. بررسي موضوع دريافت ماليات از اين شرکت‌ها آغاز شده و دستورالعمل آن در دو هفته آينده ابلاغ مي‌شود.

منبع: شرق
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قوت گرفتن نیامدن رئیسی و آمدن قالیباف

جبهه اصلاحات کرمان از نامزدهای شورای شهر که علاقمند به حضور در لیست این جبهه هستند دعوت به عمل آورد

محسن هاشمی روز شنبه به جمع بندی می‌رسد

صادقی:نامزد جبهه اصلاحات فقط از میان اصلاح‌طلبان انتخاب می‌شود

ستاد‌های اصلاح طلبان کی و چگونه تشکیل می‌شود؟

26 سال است که تاوان اتفاقات دوم خرداد را می‌دهیم/ امسال مانند سال 76 در پیچ تاریخ قرار گرفته‌ایم/ مشکلات امروزه جامعه از انقلاب نیست، از انتخاب بد است/ انتخاب امسال ما باید ظهور ساز باشد/ اگر رئیسی به انتخابات نیاید مردم ایشان را نخواهند بخشید

روحانی: همه جناح‌ها و گروه‌ها باید در انتخابات شرکت داشته باشند/ دولت یازدهم و دوازدهم در سخت‌ترین شرایط تاریخ ایران حداقل در یک قرن گذشته حتی در جنگ جهانی اول و دوم بود

نرخ مشارکت و نتیجه سبد رای کاندیداها احتمالا چقدر خواهد بود؟

علی مطهری پس از ثبت نام: همه باید حرف خود را بزنند خط قرمز آشوب و بلواست

برخی از نامزد‌های ریاست جمهوری حرف‌های دشمن را تکرار می‌کنند/ این حرف‌ها توسط افرادی مطرح می‌شود که بار‌ها از مردم رای گرفته اند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)