کد خبر: ۲۳۴۶
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۴
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کل دادگستری استان:
رئیس کل دادگستری استان کرمان از پیگیری سریع، دقیق و قاطع پرونده عامل تیراندازی در امامزاده زید شهرستان بم که منجر به قتل یک مرد و زخمی شدن دو تن دیگر شده بود، خبر داد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان از پیگیری سریع، دقیق و قاطع پرونده عامل تیراندازی در امامزاده زید شهرستان بم که منجر به قتل یک مرد و زخمی شدن دو تن دیگر شده بود، خبر داد.

به گزارش گفتارنو یداله موحد در تشریح جزئیات این پرونده اظهار کرد: در تاریخ ۱۵ فروردین ۹۴، محکوم علیه «ع. خ» ۳۷ساله، در امامزاده زید در هنگام مراسم ترحیمی، با تصمیم قبلی با یک قبضه سلاح کلت کمری که از قبل تهیه دیده بود، با شلیک چند گلوله، مقتول را از پای در می‌آورد و دو نفر دیگر را نیز مجروح می‌کند. 

وی افزود: پس از تیر اندازی قاتل بر بالین مقتول آمده و تیر خلاصی به پیشانی و شقیقه وی شلیک می‌کند و از صحنه متواری می‌شود. 

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان بیان داشت: بعد از اعلام وصول این خبر، پرونده به سرعت و دقت در دستور کار قضایی قرار گرفت و پس از تشکیل پرونده در دادسرای بم به شعبه یک دادگاه کیفری استان کرمان ارجاع و مورد بررسی قرار گرفت. 

موحد افزود: اتهاماتی که به متهم وارد شده، ارتکاب قتل عمد، ایراد جرح عمدی با سلاح گرم و حمل و نگهداری یک قبضه سلاح کمری است. 

این مقام ارشد قضایی استان خاطر نشان کرد: پس از اقدامات متعدد مإمورین در روز حادثه و پس از یک درگیری مسلحانه با قاتل، وی به همراه‌‌‌ همان سلاح کمری که در قتل و جرح مورد استفاده قرار گرفته بود دستگیر می‌شود. 

موحد با اشاره به سابقه کیفری متهم گفت: متهم دارای چندین فقره سابقه محکومیت در جرایم مختلف است. 

این مقام ارشد قضائی ضمن بیان مستندات موجود و اقرار متهم گفت: دادگاه کیفری استان با استناد به بند الف ماده ۲۹۰ و مواد ۱۶۴ تا ۱۷۲ و رعایت ماده ۱۳۵ از قانون مجازات اسلامی مصوب اول اردیبهشت ماه سال ۹۲ و تبصره ماده ۶۱۴ از قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵، حکم خود را صادر کرده و متهم را با توجه به ارتکاب قتل عمد به تحمل قصاص نفس، جهت ایراد جرح عمدی با سلاح به تحمل یک سال حبس تعزیری و از جهت حمل و نگهداری سلاح و مهمات جنگی با استناد به بند پ ماده ۶ و ماده ۱۸ از قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات به تحمل پنج سال حبس تعزیری محکوم کرده است. 

شایان ذکر است، از آنجائی که حکم صادره غیر قطعی و قابل اعتراض در دیوان عالی کشور است، در صورت اعتراض محکوم علیه یا وکیل پرونده به دیوان عالی کشور ارسال و با تائید دیوان عالی کشور و تنفیذ ریاست محترم قوه قضائیه حکم قطعی به مرحله اجرا در خواهد آمد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پربازدید ها

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)