کد خبر: ۲۳۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
توپخانه حاميان قاليباف به سمت رئيسي يكي يكي به كار مي‌افتد. «تتلو» و بي‌توجهي به نتيجه نظرسنجي‌ها از نگاه حاميان قاليباف علت شكست اصولگرايان است.
توپخانه حاميان قاليباف به سمت رئيسي يكي يكي به كار مي‌افتد. «تتلو» و بي‌توجهي به نتيجه نظرسنجي‌ها از نگاه حاميان قاليباف علت شكست اصولگرايان است.
 از پيش هم معلوم بود كناررفتن قاليباف بدون طرح و برنامه نخواهد بود. او بعد از سه دوره شركت در انتخابات، حساب همه چيز را كرد و انصراف داد. اگر اصولگراها مي‌بردند، او قهرمان فداكار آنها مي‌شد و تا ابد آنها را مديون خود كرده بود. حالا هم كه باخته‌اند، مي‌تواند در نقش طلبكار انتخاباتي ظاهر شود. با اين ادعا كه اگر رئيسي كنار رفته بود الان به جاي روحاني من بر صندلي رياست‌جمهوري نشسته بودم و قدرت در دست اصولگراها بود. جالب اينكه حاميان قاليباف براي اثبات گفته‌هاي خود به نظرسنجي‌هايي اشاره مي‌كنند كه نشان مي‌داده رأي قاليباف بيش از رئيسي بوده است. از انتخابات اما چندان زماني نگذشته است، كسي خاطرش نمي‌آيد نظرسنجي‌اي را كه قاليباف در آن نسبت به رئيسي پيشي گرفته باشد. حاميان قاليباف به دنبال اين هستند كه نشان دهند شهردار تهران با هدف حفظ وحدت فداكاري كرده و رئيسي بي‌توجه به لزوم حفظ وحدت اصرار بر ماندن داشته است.

 آنها به دنبال اين هستند كه تقصير شكست اصولگرايان را گردن ابراهيم رئيسي بيندازند. اينكه او نخواسته از نتايج نظرسنجي‌هاي ادعايي تمكين كند. سؤالي كه آنها جواب نمي‌دهند اين است كه پس اين ميان نقش جمنا و پارلمان اصولگرايي چه بوده است؟ اگر واقعا نظرسنجي‌ها، پيشي‌گرفتن قاليباف را نشان مي‌داده است، چرا مجموعه جمنا با اين همه ادعا و سروصدا از رئيسي درخواست نكرد كنار رود؟ آيا اصولگرايان آگاهانه شكست را در آغوش گرفتند؟!

بعد از حسين قربان‌زاده، سردبير روزنامه همشهري و مشاور قاليباف كه معتقد بود نظرسنجي‌ها همه به نفع قاليباف بوده و او براي حفظ وحدت فداكاري كرد و كنار كشيد، حالا محمد دهقان، رئيس ستاد انتخاباتي قاليباف و نماينده مجلس هم به ايسنا گفته است: «نتیجه کناررفتن قالیباف به نفع رئیسی باعث شده كه ۵۰ درصد از آرای او به سبد روحانی ريخته شود. طبق نظرسنجی‌ها معتقد به ماندن آقای قالیباف در عرصه بودیم چون احتمال رأی‌آوری او بیشتر بود. اگر آقای رئیسی به نفع آقای قالیباف کنار می‌رفت، اجبارا رأی‌های او به سبد آقای قالیباف ریخته می‌شد. چون طرفداران او ایدئولوژیک‌تر بودند و به آقای روحانی رأی نمی‌دادند». 

دهقان در ادامه گفته است قالیباف براساس تحلیل انتخاباتی و البته با ازخودگذشتگی به نفع آقای رئیسی کنار کشید: «چون باید یک نفر در انتخابات باقی می‌ماند. نظر آقای قالیباف حتی برخلاف نظر برخی اعضای ستادش بود. ما معتقد بودیم که باید آقای رئیسی کنار رود اما چون این اتفاق رخ نداد، آقای قالیباف کنار رفت. جمنا براساس سازوکاری که تعیین شده بود، به این نتیجه رسید که امکان کناره‌گیری آقای رئیسی نیست؛ لذا آقای قالیباف داوطلبانه انصراف داد».

ماجراي تتلو

ماجراي تتلو و ديدارش با رئيسي هم در نوع خود جالب بود. حاميان قاليباف معتقدند يكي از دلايل شكست رئيسي همان ديدار بود. ديداري كه به همان زمان انتخابات محدود نماند و تبعاتش به امروز هم كشيده شده است؛ تا جايي كه وقتي اميرحسين مقصودلو درباره آتنا اصلاني يا حيا و حجاب هم در اينستاگرام خود پستي مي‌گذارد، كامنت‌هاي عجيب و متفاوتي دريافت مي‌كند كه بي‌ارتباط  به ماجراي ديدار او و رئيسي و حمايتش از اصولگرايان نيست. حالا دهقان هم گفته است: «این دیدار به ضرر آقای رئیسی بود و حتی ممکن است باعث ریزش آرای ایشان نیز شده باشد... 
برگزاری این جلسه در دوران انتخابات کار بد و غلطی بود و نباید در این زمان انجام می‌شد. این کار در نهایت برای آقای رئیسی ضرر داشت و بسیاری از افراد را به تردید انداخت. شاید اگر آقای تتلو با آقای رئیسی در زمانی غیر از انتخابات دیدار می‌کرد، هیچ ایرادی به آن وارد نبود، اما اینکه این دیدار با تلقی تبلیغات و رأی‌آوری انجام شد به نفع آقای رئیسی نبود. آن هم در شرایطی که صاحبان جنگ روانی و برخی از سیاسیون از هر وسیله‌ای برای تخریب رقیب استفاده کردند». رئيسي در گفت‌وگوي چند روز پيش خود با رسانه‌هاي اصولگرا مجبور شد درباره اين ديدار توضيح بدهد و بگويد: «گفتند علی‌رغم سابقه‌اش، اخیرا اشعار و ترانه‌های اثرگذاری در مورد شهدا، حجاب، مدافعان حرم و... خوانده است و همان‌جا خیلی صادقانه باب صحبت کوتاهی درباره سوابق منفی گذشته‌ و اینکه از آن رویگردان بوده، باز کرد. با اینکه بعد از نماز با عجله به ‌سمت پرواز باید می‌رفتم، اما نشستم و سه تا چهار دقیقه او را به ‌خاطر ترانه‌ای که برای امام رضا(ع) خوانده بود، تحسین و تشویق کردم و رفتم... خیلی متأسف شدم وقتی شنیدم تصاویر نامناسبی از گذشته که او از آنها اعلام برائت کرده با طراحی همان اتاق عملیات روانی به‌طور گسترده در فضای مجازی پخش شد. خوب، این کار خیلی زشت و حرام بیّن و اشاعه فحشا از جوانی است که اظهار می‌کند «من توبه کرده‌ام»، این گناهی عظیم‌تر است».

پس از انتقادات رئیسی از رفتارها و تصاویری که پس از دیدارش با امیرحسین مقصودلو خواننده زیرزمینی در دوران تبلیغات انتخاباتی منتشر شد، این خواننده رپ در اینستاگرام خود نوشت: «تشکر می‌کنم از آقاى رئیسى عزیز و همین که ایشون راجع به من حرف می‌زنن برام افتخاره و چه برسه دیگه به تعریف. من کوچیک‌تر از این حرفام و همه سعى و تلاشم اینه که فقط بتونم مفید باشم و بقیه رو خوشحال کنم و خداروشکر می‌کنم که بالاخره یه بزرگى از ما خوب گفت. راستش من اتهام اشاعه‌ى فهشا (فحشا) داشتم و همین صحبت آقاى رئیسى به عنوان یکى از بزرگان قوه قضائیه، به من ثابت می‌کنه که بی‌گناهم و خدا منو به خاطر گذشته و جوونیم بخشیده. همین بسمه حتى اگه بازم برم زندان، جلوى خودم و خداى خودم روسفیدم. دست ایشون رو هم می‌بوسم و سعى می‌کنم که بتونم جلوى ایشون و قاضىِ محترم تجدیدنظرم روسفید باشم».

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ورزش صبحگاهی در کنترل وزن بسیار موثر است

قیمت سکه و طلا  پنجشنبه 30 شهریور1402

عاملان سرقت طلاجات از شهرستان‌های کرمان و رفسنجان دستگیر شدند

عشایر جنوب کرمان برای دریافت نهاده دامی اقدام کنند

سیدمحمد خاتمی: خاطره نقل شده از پدرم به کلی دروغ است

همتی: اعلام گزیده‌های مثبت از آمارهای اقتصاد، کمکی به کاهش انتظارات تورمی نمی‌کند

وزارت صمت کسی را منصوب کند که فرق فرش و گلیم را بداند

پدیده جوی غبار کیفیت هوا در کرمان را کاهش می‌دهد

دستگیری 5  شکارچی غیرمجاز پرندگان وحشی در ارزوئیه

تمام دانش آموزان مقاطع ابتدایی شیر رایگان دریافت خواهند کرد

پربازدید ها

هنر این است که کمک بچه‌های انقلابی باشیم و اختلاف سلیقه را کنار بگذاریم/ باید همه در هم حل بشویم و اسم و رسم خود را باید فراموش کنیم

نه باید برای ماندن در مسئولیت تلاش کنیم و نه خود را کنار بکشیم

کشور به واسطه دفاع جانانه همگانی، تا حد زیادی از تهاجمات محتمل ایمن شده است

اگر خسارتی به استان وارد شود، افراد مقصر باید پاسخگو باشند

روزنامه اطلاعات خطاب به دولت رئیسی: فردا همین بی‌انصافی‌هایی که علیه دولت قبل می‌کنید، گریبانگیر خودتان هم خواهد شد

اعلام نتایج استعلام مدارک متقاضیان داوطلبی مجلس شورای اسلامی و نحوه اعتراض

نگرش گروه‌های سیاسی به انتخابات «مجلس خبرگان» در غیاب هاشمی رفسنجانی و...

 پیام‌رسان ایتا از ۱۱ میلیون پست ۸۱ میلیارد بازدید گرفته‌/اما بازدید تلگرام یک میلیارد بوده!/ بدون شک این میزان اختلاف غیرطبیعی و ناشی از دستکاری است

موافقت مجلس با اجرای آزمایشی «لایحه عفاف وحجاب» به مدت ۳ سال / در صحن علنی مجلس چه گذشت؟

واکنش روزنامه هم میهن به موضوع صدور پروانه روزنامه نگاری: زمینه ساز حذف و تصفیه است

پر بحث

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۶ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)