کد خبر: ۲۳۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
توپخانه حاميان قاليباف به سمت رئيسي يكي يكي به كار مي‌افتد. «تتلو» و بي‌توجهي به نتيجه نظرسنجي‌ها از نگاه حاميان قاليباف علت شكست اصولگرايان است.
توپخانه حاميان قاليباف به سمت رئيسي يكي يكي به كار مي‌افتد. «تتلو» و بي‌توجهي به نتيجه نظرسنجي‌ها از نگاه حاميان قاليباف علت شكست اصولگرايان است.
 از پيش هم معلوم بود كناررفتن قاليباف بدون طرح و برنامه نخواهد بود. او بعد از سه دوره شركت در انتخابات، حساب همه چيز را كرد و انصراف داد. اگر اصولگراها مي‌بردند، او قهرمان فداكار آنها مي‌شد و تا ابد آنها را مديون خود كرده بود. حالا هم كه باخته‌اند، مي‌تواند در نقش طلبكار انتخاباتي ظاهر شود. با اين ادعا كه اگر رئيسي كنار رفته بود الان به جاي روحاني من بر صندلي رياست‌جمهوري نشسته بودم و قدرت در دست اصولگراها بود. جالب اينكه حاميان قاليباف براي اثبات گفته‌هاي خود به نظرسنجي‌هايي اشاره مي‌كنند كه نشان مي‌داده رأي قاليباف بيش از رئيسي بوده است. از انتخابات اما چندان زماني نگذشته است، كسي خاطرش نمي‌آيد نظرسنجي‌اي را كه قاليباف در آن نسبت به رئيسي پيشي گرفته باشد. حاميان قاليباف به دنبال اين هستند كه نشان دهند شهردار تهران با هدف حفظ وحدت فداكاري كرده و رئيسي بي‌توجه به لزوم حفظ وحدت اصرار بر ماندن داشته است.

 آنها به دنبال اين هستند كه تقصير شكست اصولگرايان را گردن ابراهيم رئيسي بيندازند. اينكه او نخواسته از نتايج نظرسنجي‌هاي ادعايي تمكين كند. سؤالي كه آنها جواب نمي‌دهند اين است كه پس اين ميان نقش جمنا و پارلمان اصولگرايي چه بوده است؟ اگر واقعا نظرسنجي‌ها، پيشي‌گرفتن قاليباف را نشان مي‌داده است، چرا مجموعه جمنا با اين همه ادعا و سروصدا از رئيسي درخواست نكرد كنار رود؟ آيا اصولگرايان آگاهانه شكست را در آغوش گرفتند؟!

بعد از حسين قربان‌زاده، سردبير روزنامه همشهري و مشاور قاليباف كه معتقد بود نظرسنجي‌ها همه به نفع قاليباف بوده و او براي حفظ وحدت فداكاري كرد و كنار كشيد، حالا محمد دهقان، رئيس ستاد انتخاباتي قاليباف و نماينده مجلس هم به ايسنا گفته است: «نتیجه کناررفتن قالیباف به نفع رئیسی باعث شده كه ۵۰ درصد از آرای او به سبد روحانی ريخته شود. طبق نظرسنجی‌ها معتقد به ماندن آقای قالیباف در عرصه بودیم چون احتمال رأی‌آوری او بیشتر بود. اگر آقای رئیسی به نفع آقای قالیباف کنار می‌رفت، اجبارا رأی‌های او به سبد آقای قالیباف ریخته می‌شد. چون طرفداران او ایدئولوژیک‌تر بودند و به آقای روحانی رأی نمی‌دادند». 

دهقان در ادامه گفته است قالیباف براساس تحلیل انتخاباتی و البته با ازخودگذشتگی به نفع آقای رئیسی کنار کشید: «چون باید یک نفر در انتخابات باقی می‌ماند. نظر آقای قالیباف حتی برخلاف نظر برخی اعضای ستادش بود. ما معتقد بودیم که باید آقای رئیسی کنار رود اما چون این اتفاق رخ نداد، آقای قالیباف کنار رفت. جمنا براساس سازوکاری که تعیین شده بود، به این نتیجه رسید که امکان کناره‌گیری آقای رئیسی نیست؛ لذا آقای قالیباف داوطلبانه انصراف داد».

ماجراي تتلو

ماجراي تتلو و ديدارش با رئيسي هم در نوع خود جالب بود. حاميان قاليباف معتقدند يكي از دلايل شكست رئيسي همان ديدار بود. ديداري كه به همان زمان انتخابات محدود نماند و تبعاتش به امروز هم كشيده شده است؛ تا جايي كه وقتي اميرحسين مقصودلو درباره آتنا اصلاني يا حيا و حجاب هم در اينستاگرام خود پستي مي‌گذارد، كامنت‌هاي عجيب و متفاوتي دريافت مي‌كند كه بي‌ارتباط  به ماجراي ديدار او و رئيسي و حمايتش از اصولگرايان نيست. حالا دهقان هم گفته است: «این دیدار به ضرر آقای رئیسی بود و حتی ممکن است باعث ریزش آرای ایشان نیز شده باشد... 
برگزاری این جلسه در دوران انتخابات کار بد و غلطی بود و نباید در این زمان انجام می‌شد. این کار در نهایت برای آقای رئیسی ضرر داشت و بسیاری از افراد را به تردید انداخت. شاید اگر آقای تتلو با آقای رئیسی در زمانی غیر از انتخابات دیدار می‌کرد، هیچ ایرادی به آن وارد نبود، اما اینکه این دیدار با تلقی تبلیغات و رأی‌آوری انجام شد به نفع آقای رئیسی نبود. آن هم در شرایطی که صاحبان جنگ روانی و برخی از سیاسیون از هر وسیله‌ای برای تخریب رقیب استفاده کردند». رئيسي در گفت‌وگوي چند روز پيش خود با رسانه‌هاي اصولگرا مجبور شد درباره اين ديدار توضيح بدهد و بگويد: «گفتند علی‌رغم سابقه‌اش، اخیرا اشعار و ترانه‌های اثرگذاری در مورد شهدا، حجاب، مدافعان حرم و... خوانده است و همان‌جا خیلی صادقانه باب صحبت کوتاهی درباره سوابق منفی گذشته‌ و اینکه از آن رویگردان بوده، باز کرد. با اینکه بعد از نماز با عجله به ‌سمت پرواز باید می‌رفتم، اما نشستم و سه تا چهار دقیقه او را به ‌خاطر ترانه‌ای که برای امام رضا(ع) خوانده بود، تحسین و تشویق کردم و رفتم... خیلی متأسف شدم وقتی شنیدم تصاویر نامناسبی از گذشته که او از آنها اعلام برائت کرده با طراحی همان اتاق عملیات روانی به‌طور گسترده در فضای مجازی پخش شد. خوب، این کار خیلی زشت و حرام بیّن و اشاعه فحشا از جوانی است که اظهار می‌کند «من توبه کرده‌ام»، این گناهی عظیم‌تر است».

پس از انتقادات رئیسی از رفتارها و تصاویری که پس از دیدارش با امیرحسین مقصودلو خواننده زیرزمینی در دوران تبلیغات انتخاباتی منتشر شد، این خواننده رپ در اینستاگرام خود نوشت: «تشکر می‌کنم از آقاى رئیسى عزیز و همین که ایشون راجع به من حرف می‌زنن برام افتخاره و چه برسه دیگه به تعریف. من کوچیک‌تر از این حرفام و همه سعى و تلاشم اینه که فقط بتونم مفید باشم و بقیه رو خوشحال کنم و خداروشکر می‌کنم که بالاخره یه بزرگى از ما خوب گفت. راستش من اتهام اشاعه‌ى فهشا (فحشا) داشتم و همین صحبت آقاى رئیسى به عنوان یکى از بزرگان قوه قضائیه، به من ثابت می‌کنه که بی‌گناهم و خدا منو به خاطر گذشته و جوونیم بخشیده. همین بسمه حتى اگه بازم برم زندان، جلوى خودم و خداى خودم روسفیدم. دست ایشون رو هم می‌بوسم و سعى می‌کنم که بتونم جلوى ایشون و قاضىِ محترم تجدیدنظرم روسفید باشم».

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ببینید| گزارش تصویری مراسم بزرگداشت اولین سالگرد مرحوم دعایی در کرمان

قیمت سکه کاهش یافت

دستگیری سارق 30 میلیارد طلا در کرمان

مراقب گزش حشرات و خزندگان باشید

رژیم لاغری موفق این ویژگی را باید داشته باشد

تهیه جهیزیه برخی زوج‌ها از سمساری‌ها/ مردم به فکر تغییر لوازم خانه نیستند

میانده جیرفت با دمای ۴۶ درجه گرم‌ترین نقطه کرمان / وقوع ناپایداری‌های جوی به صورت افزایش ابر و رگبار باران

دانلود نرم افزار جعلی بانک 700 میلیون آب خورد

ثبت نام صدور گذرنامه زیارتی از ۲۸ تیرماه آغاز می شود / تحویل گذرنامه ۲ الی ۳ روزه

ناظر واکسیناسیون اروپا: کووید19 هنوز یک تهدید است

پربازدید ها

جواد ظریف و آبی که در خوابگه مورچگان ریخت

چرا تغییر ندادن ساعت به بن بست خورد؟ / کل نظام زندگی و کار مردم را به هم زدند

 حتی یک آفت محصولات کشاورزی می‌تواند یک تهدید و پروژه باشد

واکنش کیهان به سخنان اخیرا منتشر شده از خاتمی

کیهان ظریف را به «دلبری از آمریکا» متهم کرد

پر بحث

چرا مرگ زهرا لری حاشیه‌ساز شد/ همه واکنش‌ها به درگذشت عضو پیشین شورای شهر کرمان   (۶ نظر)

جامعه ایران مدت‌ها است که جنبشی است/ مطالبات جامعه تخلیه نشده/ مهندسی فرهنگی از بالا دائم شهروند ناراضی تولید می‌کند/ جامعه ایران از رسانه‌ای به شبکه‌ای تبدیل شده/ باید مردم را تشویق کنیم به راه میانه و احیای حد وسط/ الان یک عده به ما می‌خندند، اما تا ابد نخواهند خندید/یکی از سرمایه‌های ایران دهه هشتادی‌ها هستند / مطالعات نشان می‌دهد در اعتراضات خشونت‌بار همه بازنده هستند   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست/ اگر می‌خواستم با رانت آقای هاشمی مسئولیت بگیرم بعد از انقلاب به جای کار کردن در بم به دفتر ایشان می‌رفتم / کار‌هایی که در قالب موسسه مولی‌الموحدین انجام شد اگر با نگاه تنگ جناحی نگاه نشود از افتخارات کرمان است   (۳ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

به زودی پلاک سوم بر روی خودروها نصب می‌شود / کار برای سارقان خودرو و مخدوش‌کنندگان پلاک سخت می‌شود   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)