کد خبر: ۲۳۵۲۷
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
شصت سالگی سن پختگی و صدور تجربه هاست.بهانه بازنشستگی تنها سخن در لفافه مرعشی با سیاسیون امروز است.وی می داند که نسل جوان در پشت درهای مدیریتی کشور مانده اند و هنوز به دلایلی نا معلوم، حتی مدیران میانی نیز علاقه مند به حضور در اوج کهولت دارند. مرعشی به عیان ابراز کرد که در قیاس دو توانمندی نسبتا برابر، قوه و طراوت جوانی دارای اولویت است.
وکیل ملت نوشت: حقیقتا که رفتار و منش افراد است که میزان پختگی و بزرگی ایشان را توصیف می کند. چند روزی از استنکاف حسین مرعشی از نامزدی شهرداری تهران می گذرد.انصراف بزرگوارانه ای که به رغم اصرارهای فراوان نشانه ای از آینده نگری و هوش بالای وی در عرصه سیاست دارد.

 شاید بتوان این رفتار مرعشی را از چند منظر واکاوی کرد:
سبقه سیاسی مرعشی در چهار دهه گذشته برهمگان عیان است.وی یکی از موثرترین و تصمیم سازترین چهره هایی است که در توفیق جریان اصلاحات و تعمیق تفکر اعتدال ایفای نقش کرده و در بسیاری از موارد بازیگردان پشت صحنه این جریان سیاسی بوده است.این تجربه گرانسنگ در کنار خصلت "مرعشی بودن و برخاستن از خاندان مرعشی" در کنار انتساب و نزدیکی با آیت الله هاشمی رفسنجانی، برای هر کس این استنباط را دست می دهد که شایستگی احراز بسیاری از مناصب انتخابی و انتصابی را دارد، اما مرعشی اینگونه نیست.

مرعشی به خوبی می داند وجه سیاسی او بر دیگر وجوه مدیریتی اش غالب است و این غلبه می تواند بسترساز ورود شهرداری تهران به حواشی مختلفی گردد.

یکی از ضروریات تکیه زدن بر صندلی شهرداری تهران توانایی، درآمدزایی از صفر است.آنچه از معلومات بر می آید، شهرداری تهران در دوره آتی با مشکلات مالی فراوان روبرو خواهد بود و شهردار بعدی یحتمل خزانه ای پاک و تمیز را تحویل می گیرد. مرعشی در مدیریتهایی با این مختصات دارای سابقه موفق است.

البته این خصلت "مرعشی ها" و "هاشمی ها" است که در عبور از تنگناهای اقتصادی و مالی،کارنامه مقبولی ارایه دهند.در قیاس با محسن هاشمی این شاخص مهم و موثر در توازن قرار دارد و مرعشی می داند که این توان در فرزند ارشد آیت الله به کمال متجلی گشته است.

شصت سالگی سن پختگی و صدور تجربه هاست.بهانه بازنشستگی تنها سخن در لفافه مرعشی با سیاسیون امروز است.وی می داند که نسل جوان در پشت درهای مدیریتی کشور مانده اند و هنوز به دلایلی نا معلوم، حتی مدیران میانی نیز علاقه مند به حضور در اوج کهولت دارند. مرعشی به عیان ابراز کرد که در قیاس دو توانمندی نسبتا برابر، قوه و طراوت جوانی دارای اولویت است.
نکته ای که بر تمامی اوصاف ارجحیت دارد، تمکین مرعشی از خواست مردم است.

او می داند که پس از محسن هاشمی مورد وثوق ترین فرد نزد مردم است. و در جمع بندی شاخص های مدیریتی، حرفی برای گفتن دارد، اما با وجود اعلام حمایت زبانی جمعی از منتخبین شورای پنجم از پذیرش این موضوع حتی در مقام یک "گزینه احتمالی" سر باز می زند تا در مقام عمل ، ارزش و جایگاه احترام به رای و خواست مردم را متذکر شود.
مرعشی دریافته است وقتی پای منافع و خواست مردم در میان است هیچ کس نباید به دنبال سلیقه گرایی و غرض ورزی باشد.

بهتر می نماید، مخالفین حضور محسن هاشمی در کسوت شهرداری تهران که حضورشان در بهشت را مدیون وی هستند، رفتار سنجیده و حکیمانه حسین مرعشی را الگو قرار دهند و برای جلب حمایت مردم در سخت ترین دوران شورای شهر تهران بر اساس مصلحت و تدبیر تصمیم بگیرند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وضعیت کرونا در هفته‌ای که گذشت: ۲۲ فوتی و شناسایی ۹۶۹ بیمار جدید

10 درصد از مدارس قلعه گنج نیازمند سیستم سرمایشی هستند

حذف خوراکی های ناسالم برای میان وعده‌های دانش آموزان

۱۰ هزار نیروی پرستاری در بخش درمان استخدام می‌شوند

عضو حزب اعتماد ملی: اصلاح‌طلبان و اعتدالیون ائتلاف کنند

هوای فهرج در وضعیت خطرناک قرار دارد

هشدار دامپزشکی شهرستان بم به دامداران در خصوص بیماری آنتروتوکسمی

استقرار عوامل راهنمایی و رانندگی در اطراف مدارس

زمان مسابقه امروز فرنگی کاران ایران در جهانی بلگراد

تا چند روز آینده شکر ارزان می شود

پربازدید ها

از زرند تا تهران/ نعمت احمدی تاریخ پژوهی که وکیل دادگستری هم بود

اگر فکر می‌کردم در تهران ر‌ای نمی‌آورم از کرمان نامزد می‌شدم

امام جمعه جیرفت: رئیس جمهور محبوب و مردمی دست پر رفت و دست پر بازگشت

سردار معروفی در کرمان: اگر دشمن دست به حماقت بزند، همان مکان گورستان ابدی‌اش خواهد شد

موضع گیری‌ها به خاطر کامنت و لایک گرفتار خود سانسوری شده است/ مجریان و ناظرین اجازه دهند انتخابات منشأ تغییر شود

عضو حزب اعتماد ملی: اصلاح‌طلبان و اعتدالیون ائتلاف کنند

پر بحث

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۶ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)