کد خبر: ۲۳۶۰۶
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: اگر بنده توفیقی داشتم که برخی دوستان نقل می کنند و اگر توانستم کاری انجام بدهم در استان کرمان و شهر کرمان، به این دلیل بوده است که من مردم را همه وقت معیار موفقیت خودم می دانستم و می دانم و نه جریان های سیاسی ها را.
گفتارنو/ گروه سیاست:


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: اگر بنده توفیقی داشتم که برخی دوستان نقل می کنند و اگر توانستم کاری انجام بدهم در استان کرمان و شهر کرمان، به این دلیل بوده است که من مردم را همه وقت معیار موفقیت خودم می دانستم و می دانم و نه جریان های سیاسی ها را.

آیت الله سیدیحیی جعفری در خطبه های امروز نماز جمعه کرمان با تشریح ویژگی های عقل، این نعمت خداوند به انسان اظهار کرد: منشاء همه سعادت ها و خوشبختی ها عقل و خرد انسان هاست، اگر انسانی به مفهموم صحیحی کلمه عاقل باشد بی نیاز خواهد بود هر چند ثروت و مالی در اختیار او نباشد و این فرد قلب و دلش از ناپاکی ها اسوده است.

وی با اشاره به اینکه انسان باید همواره دعا کند تا خداوند عقلش را کامل گرداند، خاطرنشان کرد: بزرگترین نعمت الهی، نعمت عقل است، خداوند متعال بعد از آنکه عقل را خرد نمود فرمود «موجودی شریف تر و ارزنده تراز تو (انسان) خلق نکردم». اگر انسان راه صحیح و درست را با هدایت عقل انتخاب کند و چنانچه از عقل و خردش پیروی نکرد و به گونه ای عقل را کنار گذاشت این انسان تبعات اعمالش را در دنیا و آخرت خواهد دید.

وی ادامه داد: در بیان امام موسی بن جعفر (ع) به هشام سه مسئله مورد توجه و عنایت قرار گرفت، امام موسی بن جعفر (ع) می فرماید «کسی که بدون داشتن مال و ثروت می خواهد مستغنی و بی نیاز باشد کسی که می خواهد قلب و دلش آسوده باشد، این آدم باید نزد خداوند التماس و گریه و رازی کند تا خداوند عقلش را کامل گرداند» بنابراین باید بکوشیم عقل خود را تقویت نماییم.

آیت الله جعفری در خطبه دوم نماز جمعه کرمان با اشاره به 30 تیرماه سالروز بزرگداشت مرحوم آیت الله کاشانی، گفت: آیت الله کاشانی به نقطه های مختلفی تبعید شد و تمام عمر شریف خود را صرف مبارزه با ظلم و استکبار نمود، مرحوم دکتر مصدق با آیت الله کاشانی همراه بود و اگر حمایت آیت الله کاشانی نبود دکتر مصدق هم این توفیق را پیدا نمی کرد نفت را از دست انگلیسی ها خارج کند و صنعت ملی نفت به عنوان یک مسئله اعلام گردد.

وی تصریح کرد: اگر حمایت های آیت الله کاشانی نبود دکتر مصدق این توفیق را بدست نمی آورد، اما بعدها به هر دلیل نسبت به آیت الله کاشانی ظلم و ستم شد، اگر کسی ویژگی های آن زمان را به یاد داشته باشد می داند که اشتباه مصدق این بود که جلوی بهایی ها و توده ای ها را رها کرد و آزاد مطلق شدند و اینها علیه روحانیت و علماء شعار می دانند. به  قدری عوامل دکتر مصدق در استان کرمان بد عمل کردند که همه آرزو می کردند دکتر مصدق سکوت کند و شاه برگردد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: طرفداران دکتر مصدق این کارها را به عوامل شاه نسبت می دهند ولی تا آنجایی که به یاد دارم توده ای و بهایی که دشمن سرسخت اسلام و مسلمین هستند و بودند همه کاره شدند و باعث سقوط مصدق گردیدند، شاه برگشت و چندین سال محمد رضای ملعون خود را بر جامعه ایران تحمیل کرد.

وی ادامه داد: امام (ره) می فرماید «مصدق مسلم نبود» و ما در عین حال برای کارهای خوبی که مرحوم مصدق انجام داد ارزش قائلیم و حمایت می کنیم.

به گزارش گفتارنو، آیت الله جعفری در پایان خطبه دوم نماز جمعه امروز کرمان ضمن تشکر از همه مومنین و مومنات و شرکت کنندگان در نماز جمعه اظهار کرد: در 37 سالی که بنده در سمت امام جمعه بودم مطیع حضرت امام (ره) و بعد از امام (ره) همه مطیع مقام معظم رهبری بوده ایم و هستیم و خواهیم بود و اگر بنده توفیقی داشتم که برخی دوستان نقل می کنند و اگر توانستم کاری انجام بدهم در استان کرمان و شهر کرمان به این دلیل بوده که من مردم را همه وقت معیار موفقیت خودم می دانستم و می دانم و نه جریان های سیاسی. البته جریان های سیاسی هم بخشی از مردم هستند و حرمتشان سر جای خود محفوظ است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان بیان کرد: بنده در تمام دوران 37 ساله از خط و خط بازی طبق شهادت دوستانم توانستم امتناع کنم و باید بدانیم که گاهی با یک جمله باعث می شویم جامعه دچار التهاب شود. 

وی اذعان کرد: همه انسان ها یک روزی به مرحله کهولت و بازنشستگی می رسند و بنده هم مستثنی نیستم و هیچگونه اجباری در رابطه با بنده در کار نبوده و نیست و از همه کسانی که نسبت به اینجاب اظهار محبت و لطف و مرحمت نمودند تقدیر و تشکر می کنم. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ببینید| گزارش تصویری مراسم بزرگداشت اولین سالگرد مرحوم دعایی در کرمان

قیمت سکه کاهش یافت

دستگیری سارق 30 میلیارد طلا در کرمان

مراقب گزش حشرات و خزندگان باشید

رژیم لاغری موفق این ویژگی را باید داشته باشد

تهیه جهیزیه برخی زوج‌ها از سمساری‌ها/ مردم به فکر تغییر لوازم خانه نیستند

میانده جیرفت با دمای ۴۶ درجه گرم‌ترین نقطه کرمان / وقوع ناپایداری‌های جوی به صورت افزایش ابر و رگبار باران

دانلود نرم افزار جعلی بانک 700 میلیون آب خورد

ثبت نام صدور گذرنامه زیارتی از ۲۸ تیرماه آغاز می شود / تحویل گذرنامه ۲ الی ۳ روزه

ناظر واکسیناسیون اروپا: کووید19 هنوز یک تهدید است

پربازدید ها

جواد ظریف و آبی که در خوابگه مورچگان ریخت

چرا تغییر ندادن ساعت به بن بست خورد؟ / کل نظام زندگی و کار مردم را به هم زدند

 حتی یک آفت محصولات کشاورزی می‌تواند یک تهدید و پروژه باشد

واکنش کیهان به سخنان اخیرا منتشر شده از خاتمی

کیهان ظریف را به «دلبری از آمریکا» متهم کرد

پر بحث

چرا مرگ زهرا لری حاشیه‌ساز شد/ همه واکنش‌ها به درگذشت عضو پیشین شورای شهر کرمان   (۶ نظر)

جامعه ایران مدت‌ها است که جنبشی است/ مطالبات جامعه تخلیه نشده/ مهندسی فرهنگی از بالا دائم شهروند ناراضی تولید می‌کند/ جامعه ایران از رسانه‌ای به شبکه‌ای تبدیل شده/ باید مردم را تشویق کنیم به راه میانه و احیای حد وسط/ الان یک عده به ما می‌خندند، اما تا ابد نخواهند خندید/یکی از سرمایه‌های ایران دهه هشتادی‌ها هستند / مطالعات نشان می‌دهد در اعتراضات خشونت‌بار همه بازنده هستند   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست/ اگر می‌خواستم با رانت آقای هاشمی مسئولیت بگیرم بعد از انقلاب به جای کار کردن در بم به دفتر ایشان می‌رفتم / کار‌هایی که در قالب موسسه مولی‌الموحدین انجام شد اگر با نگاه تنگ جناحی نگاه نشود از افتخارات کرمان است   (۳ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

به زودی پلاک سوم بر روی خودروها نصب می‌شود / کار برای سارقان خودرو و مخدوش‌کنندگان پلاک سخت می‌شود   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)